Dá sa znova zamilovať do partnera?

28. aug 2023

Ahojte. Mám taký problém. S partnerom sme spolu už pár rokov. Je milý, pozorný, láskavý. Samozrejme, aj on ma nejake muchy ako každý človek ale nikdy sa ku mne nesprával zle. Problém je, že ja už necítim lásku. Mám ho veľmi rada a veľmi mi na ňom záleží no necítim lásku, iskru. Už spolu nespavame a niekedy mi lezie na nervy. Je mi ale ľúto zahodiť taký vzťah lebo naozaj je skoro dokonaly a napriek všetkému by nás to oboch bolelo. Keď som mu to všetko povedala o rozchode nechcel ani počuť. Baby, zažili ste to niektorá? Poprípade, je možné ten vzťah ešte nejako zachrániť ak máte skúsenosti? Budem vďačna za každú radu

bluka2
29. aug 2023

O rozchode počuť nechcel, sex mu nechýba? Chce takto fungovať navždy alebo ma nejaký nápad / návrh?

patricia255
29. aug 2023

V dlhoročných vzťahoch to neiskri samé od seba. Treba mať s partnerom spoločne záujmy, tráviť spolu čas aj inak ako doma na gauči alebo nakupom potravín...
Choďte niekam ma výlet, na víkendový pobyt, vyhýbajte sa stereotypu...

Ale bohužiaľ vzťah bez sexu je len spolubývanie, tá intimita musí byť... Porozprávajte sa prečo tomu tak je a čo s tým chcete obaja spraviť

Ak nemáš naňho chuť a nechceš s ním ani sex, tak sa zamysli, či to je to čo si vždy v živote chcela. Neviem koľko máte rokov

hugger
29. aug 2023

Skuste “36 otazok”, daj vediet ako to islo
https://spolunasbavisvet.sk/36-otazok-vdaka-kto...

la_dolce_vita
29. aug 2023

Dokonaly vztah a bez sexu?!

daniela2202
29. aug 2023

Na vzťahu sa stále pracuje

anketkarka
29. aug 2023

A prečo spolu nespávate? Rozprávali ste sa o tom? Fakt by to bolo smutné zahodiť toto...každý vzťah potrebuje aj vášeň. Odporúčam si pozrieť

https://www.youtube.com/watch?v=YCRAd8Cegdo


Je to o vašom vnútornom nastavení. Možno hormóny a nedostatok libida 🤷 ako motýliky by som už nečakala, ale skúsila by som spoločné tú vášen v sebe rozdúchať. Vypadnúť zo stereotypu a urobiť si romantický pobyt, zaspomínať na prvé randenia, na to krásne čo vás spojilo. Akoby jeden druhého zasa zbaliť. Môžeme vám tu radiť, ale len vy dvaja musíte poznať jeden druhého a čo by mohlo zafungovať. Ja by som si hlavne vážila čo v tom druhom mám a aj keď niekedy lezie na nervy, ale to patrí k spolužitiu, udobrovanie môže byť nadherné.

autor
29. aug 2023

@bluka2 návrh nemal žiadny

autor
29. aug 2023

@patricia255 ja viem že áno..aj sa k tomu občas donútim ale obaja vieme že to nieje prirodzene

autor
29. aug 2023

@anketkarka áno rozprávali..na začiatku to bolo fajn ale už je to o ničom..a áno ja mávam chuť na sex len akosi nie s ním

anketkarka
29. aug 2023

A prečo nie s ním?

deninka233
29. aug 2023

Ano, dá sa. Ale my sme nemali dokonalý vzťah, skôr len taký “kamarátsko-spolubývajúci”. City sa obnovili, keď priznal svoj podiel chyby na našej aktuálnej situácii a začal na sebe a náprave situácie makat.

joannita
29. aug 2023

Vztah bez sexu je zaciatok konca

autor
29. aug 2023

@anketkarka ja neviem.. skrátka to tak je

autor
29. aug 2023

@joannita aj ja mám ten pocit

slovakboy
30. aug 2023

Dá sa opäť zamilovať. Ak si uz raz bola zamilovaná a bola to laska tak tá laska uz nezanikne. Len ju momentálne necítiš a to ťa trápi. Treba znova začať robiť aktivity lásky hoci ich nebudeš cítiť. Treba dôverovať. On by mal priložiť ruku k dielu a znovu budovať váš vzťah. A ty tiež. Nedá sa fungovať dlhodobo len z vysávanie vzťahu. Pravdepodobne si aj ty do toho málo dávala a len si brala. Alebo on. Alebo obaja. Zrazu zistíš že vzťah je prázdny a niet tam z čoho brať. Znovu treba začať dávať. Kvietky výlety romantika hoci trápna a naplánovaná. Sex keď ho ešte viete robiť tak treba robiť alebo sa aspoň pokúsiť. Nepojde ale nenechaj sa odradiť chýbajúcimi pocitmi alebo orgazmom. Pocity prídu ak budete pokračovať a trápne chvíle sa zmenia v spomienkach na tie najkrajšie. Píšeš že je inak dokonalý. To je skvelé. To mi napovedalo že asi ty si prestala dávať lásku do vzťahu. Nevadi to nie je teraz podstatne kto ma na tom väčší podiel viny aj tak je to na oboch stranách. Je dobré že o tom rozprávate a vážne odporúčam použiť tuto metódu. Zažil som to a viem presne ako ti je. On je odrazu pre teba len ako brat alebo spolubývajúci. Je v tom aj obraz teba samej. Niečo sa nepáči aj tebe na sebe. Teda neviem isto ale môže aj to byť v tom nie ako príčina ale jedna z príčin. Pobozkať ho jemne na líčko aj keď nemáš chuť. On by ti mal preukázať lásku ale nepreháňať to. Mal by rešpektovať tvoje tempo. Iniciatívu by si mala prebrať ty a on by ti mal kontrovať. Urob ty prvá romantické gesto kúp mu niečo pekne nejaký symbolicky darček a napíš tam že ho chceš znovu milovať ako pred tým že ti na ňom záleží. Viem bude to boliet aj teba aj jeho ale je to prvý krok. Výlet na miesto kde ste nikde neboli pomôže. Nie hneď ale potrebujete si nafutrovať do spomienok nové zážitky. Tie staré už vyprchali. Ja to volám zoznam zážitkov z ktirych ťažíme vo všedných dňoch najbližších pár dní až týždňov. Akumulácia zážitkov zlepšuje vzťah. Jeden víkend idete do Tatier druhý tiež niekde. Nemusia to byt drahé zážitky ani nemusíte ísť ďaleko z domu. Robte nieco inak ako do teraz. Možno vam viac bude vyhovovať diskotéka a další víkend kino alebo divadlo. Návšteva chorých alebo dobrovoľníctvo starosť o zvieratká … pouvažujte spolu. Riaďte sa pocitmi ale nie úplne. Počuvaj pocity v tom zmysle že ak o je z niečoho nepríjemne nerob to. Ale ak cítiš len prázdno alebo sa ti do toho nechce a čakala si viac a nič a je trápny atd tak to len znamená že chyba príjemný pocit no nie je tam odpor. Nepredpokladám že budeš mat k niečomu s ním odpor, máš len nechuť a to je rozdiel. Prijemne pocity sa začnú vracať po niekoľkých týždňoch a postupne. Nepríde to zo dňa na deň. Ale určite príde raz den kedy si povieš že ste šťastní a že sa veľmi milujete a bude vam spolu ako pred tým a možno ešte lepšie.

slovakboy
30. aug 2023

Este som si spomenul na jeden vedcami zistený fakt. Mozog je vypočítavý a akumuluje si pozitívne a negatívne okamihy vzťahu a potom sa rozhoduje v pomere asi 3-5 k jednému. To znamená že ak ti on nejako hoci aj nevedomky ublížil potrebuješ 3-5 pohladení od neho aby sa ten negatívny zážitok v hlave neutralizoval alebo dokonca premenil na príjemný. Uvediem príklad: on ti ohundre že si niečo neurobila čo si mala urobiť. Si nahnevaná ale on sa usmeje a v tom úsmeve vidíš prosbu o odpustenie. O pár minút už ste na to zabudli ale tvije podvedomie nie. On ti zrazu podá soľničku pri večeri lebo vie že ju vždy potrebuješ. Cink druhý bod. Keď k tebe príde a pohladí ťa po rameni a pobozká jemne na líčko alebo temeno hlavy ako sa bozkajú malé deti, vtedy je ten zlý bod premenený na dobrý. Alebo zabudnutý. Pozor počítajú sa aj neverbálne gestá zamračenia a úsmevy pozorný pohľad alebo znudený otrávený pohľad. Záujem o rozhovor a nezáujem o rozhovor. Čumenie do mobilu a naopak zodvihnutia očí od mobilu a otázka záujmu. Tón hlasu muža môže veľmi ovplyvniť bodovanie hlavne u žien. Z jeho strany pomôžu aj mužné gestá typu pracovitosť, sila, uvoľnené nenásilne sebavedomie, galantnosť, pomôže ti umyť riad alebo len odloží zo stola, nakrája ti mäso a zeleninu keď ideš variť. Alebo len sa postará o čisté auto tým že ide sám od seba ho umyť a povysávať. Aj ty ale by si mala robiť podobne veci pre neho. Lebo keď sa bude snažiť iba on tak sa to v tvojich očiach nemusí premeniť alebo to potrvá dlhšie. Tým že robíš gestá lásky hoci ju necítiš vytváraš si v podvedomí iný obraz o ňom aj o sebe a aj o vás. Skutok pomôže myšlienke a tá prinesie pocit.

marseillefan
30. aug 2023

Dať by sa aj dalo, ale nie je to tvoj prípad... partnera máš už len za mumáka, to sa už zlepšovať nebude. Vykašli sa na to a urob tomu koniec, pomôžeš tým aj jemu aj sebe. Nemá to perspektívu, je to ako keby si chodila s vlastným bratom.