Je láska obeta?

26. máj 2023

Trosku filozofovania na vecer.Co si myslite o vyroku "Laska nie je emocia,laska je obeta."?

doriiis
26. máj 2023

Ani jedno ani druhé.Laska je rozhodnutie.

hankab
26. máj 2023

Istym sposobom ano, kvoli vztahu musis robit kompromisy a obcas ustupit aj vo veciach, ktore by si inak ako single nerobila.

bloger
26. máj 2023

Určite pravá láska sa nebojí obetovať.

7miriam77
26. máj 2023

Láska je cit, ktorý často nevieš ovládať. Ako obeta sa to môže brať z toho pohľadu, že pre človeka ktorého ľúbiš, spravíš čokoľvek. No keď niekoho ľúbiš,robíš to rada, tak ťažko povedať, či je to obeta. Možno len vtedy,ak tá láska nie je obojstranná

10zabka
26. máj 2023

láska je vzájomná tolerancia, úcta, dôvera...ak je to obeta, nie je to láska

martinka13
26. máj 2023

Láska je emocia a tolerancia

teleskop
26. máj 2023

podla wikipedia "dobrovoľné zrieknutie sa niečoho; nezištné konanie v prospech druhého" takze za mna kazdy kvalitny mediludsky vztah je obeta, laska detto

dagmarovita
26. máj 2023

To je pekné, ano podla mna je laska obeta, obetovať sa

nique
26. máj 2023

Láska je predovšetkým vyhra. Nie každý je jej schopný a nie každý ju nájde

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebrambora
26. máj 2023

Lasku nevies odvovodnit, preto to je emocia.
Ak dvaja vedia medzi sebou komunikovat a netlacia sa do vztahu ked je uz na zaciatku jasne, ze to vo vela veciach fungovat nebude, tak to nie je ziadna obeta...

ivangeline
27. máj 2023

Laska je aj to. Aj to. Aj omnoho viac....
Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá; nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží. Láska nikdy nezanikne.

svetlonos
27. máj 2023

Laska ti ukaze v zivote "miesta a preciťovanie" o ktorych si ani netusila. Ked to dovolis, ukaze ti vysky aj hĺbky- v dobrom slova zmysle.
Zalezi aj od typu lasky, ci k dietatu, partnerovi, ostatnym.
Obeta? Zalezi ako vnimas obetu. Pokial je partner zavisly od liekov ( brutalne psycho vedlajsie ucinky a nasledne jednanie), ci od inych drog, je otazne ci a nakolko si schopna to znasat.
Pretoze ja nevidim dovod zit zivotom trpitela, ked mozem zit radsej v plnohodnotnych vztahoch. To obetovanie sa zavislemu, ci psychicky choremu partnerovi by ma znicilo. Hovorim o extremnych pripadoch z vlastnej skusenosti.
Pokial vsak partner/ dieta by ochorelo atd. tak budeme hladat moznosti a riesenia aby sme vsetci boli spokojni.
Obeta v zmysle, ze ty si uplne bez energie a nevladzes zit vlastny zivot - nie je laska.

h2
27. máj 2023

Partnerská láska nie, ale taká materinská láska je celkom určite obeta.

maranta_leuconeura
27. máj 2023

Zamilovanie ked sa nevies ovladat, to su hormony. Ale laska co prichadza potom uz nie je taka ,,sialena", je to stale emocionalne, ale viacmenej je to rozhodnutie ostavat s tym clovekom, s ktorym si rada, ktory ti nejak obohacuje zivot. Uz to nie je ako vo faze zamilovania, ze MUSIS byt v jeho pritomnosti, uz len CHCES 🙂

Obeta v partnerskom vztahu je stratit zivot kvoli druhemu. Kompromisy pre mna nie su obeta, staranie sa o seba navzajom tiez nie.
Obeta by bola, keby muz skoncil vo vegetativnom stave a ja by som odisla z prace a starala sa onho 24/7 a vzhladom na jeho stav by som nikdy nedostala spat ani usmev ani dakujem. Ale neviem ci by som taku obetu-stratit aj svoj zivot-bola schopna urobit (a moj muz vie, ze by som to nikdy nechcela od neho) 🤷