Je možné zaľúbiť sa do toho istého človeka?

13. feb 2023

Sme spolu už 13 rokov,z toho 7 rokov manželia. Posledných 5 rokov to ide s nami dolu vodou. Nezhodneme sa pomaly už v ničom, máme rozdielne názory na život, proste na všetko. Sme úplne rozdielní aj povahovo, proste vo všetkom protiklady. Hádame sa neustále. Kebyže nemáme deti,tak už spolu asi nie sme. Dá sa zachrániť manželstvo? Dávno sme sa veľmi ľúbili ..

katkine_terapie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roja01
14. feb 2023

Ak je treba zmenit vztah, je treba zacat od seba. Vacsinou na prejavy lasky, uznania a laskavosti reaguje protistrana podobnym....

nika3136
14. feb 2023

Autorka - niektori ti tu pisu, ze nie si jeho mama, aby si ho napominala atd. Mam soma podobny pripad, mam sikovneho chlapa, ale velmi rad si sadne na gauc a pozera aj rozpravku pre 2 rocne deti. Nenapadne ho prist z prace, s niecim pomoct, niecoho sa chytit, nieco opravit, dokoncit, dokoca to plati aj na sviatky, jemu nedochadza, ze by mal prekvapit, potesit, kupit darcek. Trpela som rovnako ako ty, ze ho musim vkuse napominat, usmernovat, rozkazovat. Prisla som si ako taka mrcha, pritom som chcela uplne bezne veci. Po niekolkych rokoch sme vsak viedli uprimny rozhovor a on mi naozaj povedal, ze jemu to proste samemu nenapadne 😃 potrebuje ulohu, ktoru ma splnit, dokonci ju a potrebuje nove zadanie. Pytal sa ma, preco mi to prekaza, ze jemu to vobec nevadi, urobi, ked nieco poviem a ze mu je tak fajn. Zaskocilo ma to 😃 a aj som premyslala, ze preco mi to vlastne prekaza. Ano, je to otravne takto korigovat dospeleho cloveka, na druhej strane som to nechcela robit, aby som sa necitila hlupo a ako taka rozkazovacna fuchtla. Dopracovali sme sa k tomu, ze som sa s tym vnutorne zmierila, poviem co by sme potrebocvali urobit, s cim ma pomoct a on ide a urobi to. Obom nam je dobre a uz nemam vycitky svedomia. Moj mozog nikdy nepochopi, ako vie mat v hlave take "NIC", lebo moje myslienky stale idu, stale myslim na inych, co mozem urobit naviac, s cim pomozem... on to tak proste nema

ziarifka
14. feb 2023

@nika3136 mám doma rovnakého. Ešte aj ocení, keď mu napíšem zoznam úloh. A keď dokončí svoj, pokračuje mojím. Ale sám od seba by sedel pri počítači a hral hry. Prípadne za ním prídem, že sa treba pohrať s deťmi alebo navariť, čo si vyberie. Zvyčajne ide variť. Tiež sme si prešli fázami a rozhovormi ako vy.

Autorke ešte odporúčam pre záchranu manželstva Manželské večery. Je to koncipované ako rande vo dvojici, kde je 30min večera a 2h prednášky s prestávkami na prediskutovanie otázok medzi manželmi. Celý čas komunikujete iba vy dvaja spolu, nikto vás nepočúva, nikomu inému nič nehovoríte, nikto sa nič nepýta. Organizuje to kresťanské spoločenstvo, ale je to urobené tak, že náboženstvo sa tam nespomína a je to vhodné aj pre neveriacich.

Podobný je ešte víkendový kurz Rút. Je už viac duchovne zameraný, ale prišiel mi ešte hodnotnejší ako Manželské večery.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. feb 2023

@nika3136 dakujem,ze si sa podelila o svoj pribeh so mnou, je inspirativny, a dokazuje, ze daju veci napravit. Vo vasom pripade je fajn, ze on je v pohode s tym,ze mu das robotu, ale bohuzial u nas to tak nie je, ak mu poviem, co by musel spravit, jeho to otravuje.. ako pises,aj moj je sikovny, len sa mu nechce, je moc pohodlny, a to je rozdiel, on vie, ze musi spravit hento tamto, len nespravi, a potom ja sa mu musim prosikat..

autor
14. feb 2023

@ziarifka ďakujem aj tebe za tvoju pomoc

autor
14. feb 2023

@mirco50 ďakujem,pozriem si

ziarifka
14. feb 2023

Ešte je dobrá kniha Moje túžby, tvoje túžby. Príde mi ešte lepšia ako 5 jazykov lásky. Pomohlo mi to presne definovať svoje potreby a porozumieť manželovi. Zároveň som získala takú istotu, že je v poriadku, keď mne na niečom záleží a pre neho je to nepodstatná blbosť a že to platí aj opačne.

cucoryedka
15. feb 2023

mila @autorka, nestiham citat celu diskusiu, ale Tvoju reakciu na moju som precitala. Drzim Ti a Vam palce! Nech najdete znovu cestu k sebe, a ak by aj nie, tak ostante priatelia. Pevne verim, ze sa to podari. Pracovat na vztahoch je narocne. ps: za pokus to stoji 😊