Je ok, keď si začnem s bývalou priateľkou môjho dobrého kamaráta?

9. nov 2022

Ahojte,

chcel by som sa opýtať či je podľa vás správne keď si niečo začnem s bývalou priateľkou môjho dobrého kamaráta ktorí sa rozišli pred paru dňami.

Ďakujem za vaše úprimne odpovede.
PS: som už zúfalý

simona20201309
9. nov 2022

Stáva sa to. Zalezi na tom, ako to kamarát vezme. Mozno v pohode, a možno ho stratíš. Už ty musíš vedieť, či ti to za to stoji. A Najprv by som s nim hodila reč, ale keď sa rozišli pred ,,paru dňami ", asi to bude ešte čerstvé.

horalka1986
9. nov 2022

Pred pár dňami? Tak to určite nie. Ak je to dobrý kamarát, ruky preč. Počkaj aspoň kým si všetko doriešia a zabudnú. Alebo sa s tým aspoň vyrovnajú.

juliasb
9. nov 2022

A takto končia kamarátstva...

viestta
9. nov 2022

Z čoho si zúfalý?

lintu
9. nov 2022

Ty by si s tým, na mieste toho tvojho kamaráta, bol ok?

ku_uk
9. nov 2022

Deju sa rôzne veci, ale ja osobne z úcty a rešpektu k osobe ako takej by som toto neurobila…ani v pozícii bývalej partnerky, ale ani v pozícii dobreho priateľa…

Ale mám bývalú spolužiačku, ktorá vymenila frajera za jeho bratranca(kurevnik prvej triedy) a sú dodnes spolu, síce kvôli deťom a on ju podvádza, ale sú 🫢

miadi
10. nov 2022

Takeho kamarata ako ty mu bol čert dlzny.

jumama
10. nov 2022

Nejde o kamaratstvo, ale o to, ze este nema ta priatelka v hlave upratany minuly vztah. Ze budes ked tak butlava vrba, ale laska ako hrom z jasneho neba to nebude. Mozno zalezi aj na tom, kolko mate rokov. No vo vztahoch, v ktorch chces zostat dlhodobo, je naozaj dolezite, aby si do nich vstupoval s cistou hlavou i srdcom, vedome si vybral partnera. Mozno si ty do nej dlho zalubeny, ale co ona? Nemoze nik nikoho zachranovat, utesovat, hladat v nom butlavu vrbu....

micusa2222
10. nov 2022

a prečo si zúfalý ? Oni skončili, ide o to, aby vám bolo spolu dobre..a pokiaľ je to dobrý kamarát, asi by som to s ním riešila a porozprávala sa o tom...ak chceš mať ešte dobrého kamaráta...

gionella
10. nov 2022

No len ak si ok s tým, že prídeš o kamaráta. A ta baba asi tiež nebude terno keď od jedného príde k druhemu za pár dni.

queen_mary
10. nov 2022

@gionella presne toto mi napadlo 😀😀

macekovam
10. nov 2022

Počkaj pol roka

jana2679
10. nov 2022

Otázka je či to chce aj ona. Ak áno , opýtaj sa kamoša či mu to nebude vadiť a hotovo. Môj muž sa rozišiel predo mnou a ich spoločný kamoš presne toto spravil, a teraz sú spolu manželia, majú syna a všetci spolu naďalej super vychádzame. 😉

googlinqa
10. nov 2022

Je to v poriadku sú už rozideni

katkami123
10. nov 2022

Ale prosím vás, veď sú už rozidení, dnom ich rozchodu ich už spolu nič neviaže k sebe, nikto z nich nie je povinný sa svojmu ex zodpovedať. Take veľké moralizovanie pre nič od niektorých, ze žasnem. Keď tu napíše milenka, že sa vláči s ženatým, ktorý ma najlepšie malé deti, všetky tu zborovo kodkodákajú, že však ta milenka nič zle nerobí, veď ona je slobodná, takže rozbiť rodinu je uplna pohodička. Tu, kde sú 2 ľudia rozidení, bezdetní, nič ich s sebe neviaže, to tu je zrazu veľká tragédia začať si s kamosovou ex. Mna by fakt zaujimalo, ze kto tu ide určovať tie hranice morálnosti, lebo mi to tu príde neraz na hlavu postavené.

A moja rada, ak sa naozaj lubite a ty nie si len nejaka neho záplata alebo zdroj jej pomsty, tak choďte do toho. Kamasovi to o pár dni oznam, nech to vie od teba prvý, v podstate už spolu nie sú, takze to je jedno, nemusíš mat jeho požehnanie, ale iba oznam. Ako to vezme, tak to vezme. Snáď teraz na veky aj ona nebude sama, lebo mala kedysi vzťah s niekym.

madeline1
10. nov 2022

bolo by to ok, ale rozisli sa pred par dnami, tak neviem 🙂....este par dni asi pockaj....

jaond19
10. nov 2022

Tak ako sa oni rozisli, sa mozno rozidete aj vy, nebudes mat ani frajerku, a uz ani kamosa. A este budes za debila. To je jeden z moznych scenarov. Ber to na vedomie. Ale inak nikde nie je napisane ze ju nemozes oslovit 🙂 je nezadaná, a je jedno ze len pár dní. Jej to mozno "pochuti" nebude ze by si zacala nieco s kamosom svojho byvaleho.... tak budes vediet na com si.

zuzinka888
10. nov 2022

Skonci to tak ze to bude tvoja ex- priatelka tvojho ex- priatela.

hefo
10. nov 2022

Morálne na tom nie je nič závadné, ale z praxe je to dosť neodporúčané.

Nehovorím, keby boli od seba rok alebo viac, kedy by bolo pravdepodobné, že ten vzťah je definitívne uzavretý.

macatt
10. nov 2022

Nepíšeš koľko máš rokov, lebo medzi mladými je to úplne bežné, že si to v partii kamošov občas poprehadzujú.. mne to príde divné a našťastie som v takej situácii nikdy nebola.. tiež by ma ale napadlo, že dôvodom ich rozchodu si ty a to by som prebrala s kamarátom.. môj dobrý kamarát si zobral svoju švagrinú🙈 bolo to chvíľu divné, ale sú fakt šťastní a čo kto povie im bolo ukradnuté, vedeli že chcú byť spolu a aj budú do konca života😍

bezmena7
11. nov 2022

no tak určite to pochopí .. Skôr si bude myslieť že si mu ju prášil za chrbtom kým boli spolu .Určite to neni dobrý nápad a asi to veľmi naštrbí kamarátstvo

autor
15. nov 2022

@viestta z tejto situácie

autor
15. nov 2022

@lintu ak by v om bol láska, taká ako je v mojom prípade, tak ano

autor
15. nov 2022

@macekovam asi to tak aj urobím, a potom sa na ňu vrhnem

h2
15. nov 2022

A kde berieš istotu, že ona by mala záujem? Máloktorá žena je ochotná a schopná ihneď po jednom vzťahu vhupnúť do druhého. A ešte s exovým najlepším kamošom. Alebo už vieš, že by ťa chcela? Bol si príčinou ich rozchodu?

autor
15. nov 2022

@h2 dáva mi nejaké signály, preto si myslím, že by aj chcela, no nebol som príčinou rozchodu

autor
15. nov 2022

@bezmena7 nebol by ďaleko od pravdy keby si to myslel :(

katkami123
16. nov 2022

Tak a to chceš takú ženu, ktorá ako zadaná s ním spávala s tebou? Snáď si nemyslíš, ze pri tebe bude iná. Prídu problémy a bude utekať za iným. Od takých žien ruky preč.