Manžel spával so švagrinou

18. jan 2024

Dnes som sa dozvedela, ze manzel spaval s bratovou zenou, este predomnou a predtym nez sa dali aj oni dokopy. So svagrinou dobre vychadzam, teda aspon som si to myslela. Teraz spatne mi aj dochadza, preco mi manzel hovoril, ze jej nemam tak doverovat - vesat vsetko na nos. Po 5.rokoch manzelstva, sa dozviem, ze to vedeli vsetci okrem mna, dokonca aj svokrovci. So svokrou mam pritom lepsi vztah nez s mamou…
Svagrina sa ma velakrat vypytovala, ako s manzelom, ci nam to funguje, ci som spokojna. Chcela niekedy vediet az privela detailov. Nerozumiem, kde to zijem, preco mi to nepovedali skor.. nesudila by som, len by som ju mozno brala trochu inak. Teraz si pridem ako hlupana, ze som sa jej zverovala ako kamaratke….
Neviem ako sa teraz spravat, ci sa tvarit, ze je mi to uplne sumafuk, alebo sa jej na to opytat. 😏 co si myslite? Mna ani nestve, ze spolu spavali, ale ze mi “kamoska” zatajila take informacie, rovnako aj manzel. Aj ked to bolo davno…

adkoalauri
19. jan 2024

Čo tajil? Povedal ti,že nebuď k nej otvorená a never jej.Vtedy si sa ho spýtala, prečo má taký pocit? Prečo si to myslí, čo vie o nej? Však sa ti vtedy prezradil...

simca06022011
19. jan 2024

Ja neviem, mne by to nejak extra neprekazalo. Absolutne by som to po tolkych rokoch neriesila. A co kedy sa opytala a povedala - nic zvlastne na tom nevidim.
A teda ak ti to niekto mal povedat, takje to muz... nechapem reci o tom, ze by si jej nemala tak verit, atd. jemu mas verit, ked ti to daaavno nepovedal? 🙂 A to ociernovanie, typicke pre ohrdnuteho, alebo odhaleneho chlapa. Jasne za nic nestala :D a nepamata sa na nu. Ty keby si bola aj dva tyznde s nejakym chlapom, zabudnes na neho? ale az tak ze zabudnes aj ked sa neskor objavi ako napr manzel sestry? 🙂 Pozor na tieto reci, chlapi to radi roznasaju... a pritom na tom vobec nemusi byt vela pravdy. Ty sama si spravnazor ako s tou zenou vychadzas a aka je.

osky
19. jan 2024

U mna by uz bola narusena dovera vo vsetkych smeroch-k muzovi,k svagrinejni k svokrovvom.
Nejde o to,ze spolu boli davno predtym,nez si ty a manzelov brat vytvorila nove pary....
Ale ked uz sa to stalo,je normalne podotknut,pocuj-,zena mojho muza je moja byvala.
Nic ine nemusel nikto hovorit.
Len tuto jednu vec...ziadne detaily.
Su to uplne normalne veci a je ozaj od veci,tajit to...
Lebo teraz to fakt vyzera,ze to tajili preto ze tam este stale daco je a pod.
Pritom si myslim,ze je to blbost...
To ze ste si so svagrinou tak doverovali a dost hovorili aj intimnosti,by bolo ok,keby si vedela tuto podstatnu infosku
Kazdopadne,mna by to dost hnevalo-bolo by mi to luto...
A svagor-no,alkohol spravil svoje v tej najnevhodnejsej chvili.
Ale zase.....in vino veritas.....
Aspon konecne vies,a nehras dalsich xy rokov hlupu....
Manzelstvo by som koli tomu nerucala...
Ale s oststnymi uz odstup.
Svokra ti je viac ako mama a nedokzala zo seba vyplut,co a ako....alebo donutit k tomu muza ci svagrinu....

simca06022011
19. jan 2024

@osky moze to vyzerat, ze taja to lebo tam nieco moze byt, ale tiez myslim, ze to tak nebude. Vela chlapov nepovie, ani keby im koleno vrtali, zeny tiez ak nie su svine, taketo nieco novej partnerke len tak nepovedia z mosta do prosta tiez. Proste stara vec, ukoncena, pochovana a nebudu sa k tomu vracat, len potom nechapem to ohovaranie. Mne by viac to oovaranie a spravanie chlapov v tej rodine vadilo, neznasam takychto macov... ked ju mesiace obrabal bola dobra , potom zrazu je hrozna.. a pomohol k nazoru urcite

tamitamitami
19. jan 2024

Mňa osobne by veľmi nahnevalo že takúto informáciu neviem. Ja som osoba u ktorej by informácie že sa niečo takéto stalo vôbec nič nezmenila a aj napriek tomu by bolo pre mňa dôležité ju vedieť (aj prístup k švagrinej by som mala dovolím si tvrdiť rovnaký).
Určite ti to mal manžel povedať pri prvej možnej príležitosti. Vedela by si reagovať keby príde na túto tému, mala by si možnosť zaujať k tomu postoj od začiatku.

Na švagrinu by som sa nehnevala, ona podla mňa len usúdila že bude ticho aj ona keď sa tak rozhodol tvoj manžel. Ani tie jej otázky mi neprídu divné.... proste len im to s chlapom až tak neklape, teba berie za kamošku (tak s tebou riešila aj takéto veci).

unicornlady
19. jan 2024

Za ten čas, čo ste spolu, ti to isto mali povedať. Ak o tom všetci vedeli, tak je samozrejmé, že aj ty by si sa to raz dozvedela. Tu mohol tvoj manžel urobiť ten krok a podať to svojím spôsobom.

A švagriná, ktorá sa vypytuje na intímny život svojho exa, mne to príde dosť zvláštne.
Neviem si predstaviť, že by som sa pýtala manželky expriateľa, ako im to klape v posteli.

autor
19. jan 2024

@adkoalauri upozornoval ma, ze jej nemam tak verit, ze ona je klebetna. Ale o tom, ze s nou nieco niekedy mal sa nezmienil.

Svagrina mi vcera pisala asi 10 sprav, ze jej to je luto, ze mi to mala uz davno povedat ale hanbila sa…a s manzelom sa zatial nebavim.
Ten prvotny sok uz opadol, ja sa tesim na babatko, nechcem mysliet na tieto romaniky v rodine. Svokra mi tiez pisala, ze ona sa nechcela do nas miesat.. ze sa nemam hnevat.
A moja mama to preziva najhorsie, lebo nikdy sa jej moj manzel nepozdaval a teraz mi este ona priklada, ze ved som ti hovorila…ze to je isto kurevnik, rozved sa s nim a prid k nam byvat 🤣🤦🏻‍♀️ ale ona to ceke vzdy vyhroti do extremu… 🙈

gab1sol
19. jan 2024

Úplne ťa chápem, to by asi každú rozhodilo… Ale skús si úprimne odpovedať. Keby ste spolu chodili a tvoj frajer ti povie, že “bratova žena je moja bývala, s ktorou som spával… A keďže je v rodine, tak sa budeme stretávať”. Ostala by si s ním, keby si vedela, že stretávanie s jeho bývalou milenkou bude čakať aj teba? A ako plynul čas, tak keby ti to povedal kedykoľvek neskôr, tak stále by si tam mala tú otázku, prečo ti to celý ten čas tajili… Teraz to proste prasklo, nerieš jeho rodinu, tam už sú po tomto tie vzťahy poriadne naštrbené. Ale rieš seba a manžela. Ty ho poznáš, ty musíš vedieť, či je teraz k tebe úprimný, ľúbi ťa a si pre neho jediná… A tiež si to musíš spracovať v sebe - buď to navždy uzatvoríte a pôjdete ďalej, nikdy sa už k tomu nevrátite, alebo ak to nevieš spracovať a bude sa to ťahať vašim vzťahom už navždy, vtedy by som asi pouvažovala, či má význam ostať v takom vzťahu.

autor
19. jan 2024

@gab1sol ano, urcite by som mu to povedala, mozno nie na zaciatku vztahu, ale neskor. Netajila by som mu to. Rozpravali sme sa o byvalych priateloch, mal vela moznosti. Myslim, ze mame pekny vztah, lubime sa, budeme mat spolu babatko. Ja to nejak casom prekusim, ale este ho necham trochu vydusit 🙈

julish
19. jan 2024

Chápem, že sa cítiš sklamaná, klamania, kamarátkou aj manželom. Len toľko, citila by som hnev

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gab1sol
19. jan 2024

Ale to si ty, ty by si to povedala… Ale on sa možno najskôr bál, že by o teba prišiel, keby ti to povedal na začiatku a potom sa už nabaľoval čas a už nevedel, ako by ti to povedať… A možno, že ti to nepovedal, lebo majú techtle-mechtle, je to neuzavreté.
Pracovať s tým musíš ty, či mu veríš, ako je to teraz (lebo minulosť nezmeníš) a ako s tým budeš pracovať do budúcna…

negymama
19. jan 2024

@gab1sol nemyslim si ze spolu nieco maju, svagrina a jej muz. Keby to tak bolo, tak svagrina nevyzveda intimnosti, neupozornuje na seba, ale snazi sa tvarit co najviac nenapadne.

gab1sol
19. jan 2024

@negymama ja si tiež myslím, že skôr je za tým to, že sa jej to bál povedať kvôli možnej reakcii, že by s tým nebola v pohode (čo je úplne pochopiteľné a žiadna z nás by s tým nebola v pohode). Ale tak nepoznám ho, nepoznám ich, nemôžem súdiť alebo s istotou tvrdiť, ako to je.

cucica
19. jan 2024

Mna by to tiez nahnevalo a velmi. Ale celkom si neviem predstavit, ako ti to kto mal povedat.
Vsetci sme mudri, ale ako by ti to oznamil muz? Alebo ona alebo svokra? Ja si to neviem predstavit. Tak ci tak by ten hnev prisiel. Teda aspon u mna.
Muz to uz dobre lutuje...
Presne, nechaj ho vydusit. Drzim palce 🙂

klaridka
19. jan 2024

Už to je veľa, že o tom dokážeš písať a chceš počuť názor nezainteresovaných... obdivujem Ťa ❤
V každom prípade, čo bolo, už nezmeníš... Určite sa nesťahuj, ako Ti radí mamina 🙂 To dáte 😍
Áno, mohol Ti to povedať hneď, no viem si predstaviť, že mu bolo trápne o tom hovoriť a tak volil ( podľa chlapa) "menšie zlo"...

autor
19. jan 2024

Nemyslim si, ze by mal nieco so svagrinou alebo nejakou inou zenou. V tom mu doverujem. Som sklamana, nahnevana, ale na druhej strane chapem, ze mal mozno obavy mi to povedat. Rovnako svagrina, svokrovci. Pre jedno “tajomstvo” ho neposlem k vode,dostane sancu mi to vysvetlit, ale snad uz nic podobne netaji…
Ved uvidim, co mi povie vecer, ked pride z prace.

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hope87
19. jan 2024

No mna by to totalne nasralo a este plus to, ze si sa to dozvedela naozaj velmi nestastnym sposobom 😔. Chapem, preco ti to nepovedal na zaciatku vztahu...isto sa bal, ze o teba moze prist. Netreba hned vytahovat vsetkych "kostlivcov zo skrine" ale ked uz to s vami bolo na spadnutie, ze teda sa idete brat, mal ti to povedat. Ved ste, pre boha ziveho, v jednej rodine...ty si sa tej zene zdoverovala s takymi vecami, ktore by si si v opacnom pripade nechala pre seba a ona sa este aj prefikane vypytovala na prilis sukromne a intimne zalezitosti, no co si o tom teraz mas mysliet? Co tym sledovala? Ze skoncila s nespravnym bratom? Este, keby ste vy dve nemali taky blizky vztah, tak nepoviem. To by aspon v tomto nebolo take blbe, ze by si jej povedala tolko informacii o vas a vasom vztahu. No ja by som ine kapky dala muzovi a veru by si to vyzral. So svagrinou by som uz nedokazala mat taky vztah...no to ani omylom. Isto by som aj jej povedala svoje, ze ci sa nehanbi, ze cely cas drzali vsetci predomnou take tajomstvo a ona sa ta bez hanby vypytovala na vas sexualny zivot atd. Ze co si o tom mas akoze mysliet? Na zaver by som jej povedala len tolko, ze sice necitis zast a isto kvoli tomu nespalis mosty ale snad je jej jasne, ze uz nedokazes mat s nou taky vztah ako predtym...

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macekovam
19. jan 2024

ale kasli uz na to.. vies to.. hotovo.. ved s nou uz nie je.. vybral si teba.. nie? objim ho a bude dobre. a nevesaj sukromie inym zenam na nos.. nemusis sa chvalit kade tade.. a zdoverovat..

autor
19. jan 2024

@macekovam chvalit?cim ako? Aj s inymi kamoskami preberame manzelstvo.. radosti, starosti. O tom su kamaratky nie? Nerozumiem komentaru. Nevesam moje problemy susede, alebo cudzim zenam. Ja som jej doverovala a bola v tom, ze sme viac ako len svagrine..
Ano objimem ho a budem sa tvarit, ze sa nic nestalo.. no taka povaha nie som. Chcela vy som vidiet vas, ci vy ste to brali tak s nadhladom a manzela objimali..

ema22270
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vilma7
19. jan 2024

Tak ja by som asi rovno aj potratila... Spontánne. Ty vole, to by len tak ľahko nerozdychal, takto mi roky zatajovat dôležitú informáciu a ešte aj debilny švagor pokazí pekný večer.

lienka.7
19. jan 2024

@autorka drzim palce, určite to nie je na rozvod paneboze 🙈 ale akékoľvek "vztahy" so svagrinou by boli obmedzené na minimum.
Osobne si myslím, že ona to stále nemá v sebe spracovane a niečo za tým bude. Keby nie, "priznaju sa".
Mužovi by som povedala, že ma veľmi sklamal. Neskutocne. Lebo pokial niečo je mi minulosť, je to minulost a nebudem klamat. K ostatným členom rodiny sa vyjadrovať radsej nebudem.

bbshop
19. jan 2024

Najhoršie na tom celom je, že švagriná má stále o neho záujem a patrí do vašich životov. Nedá sa to nazvať zabudnutou minulosťou. Budeš tomu čeliť dennodenne a ona sa ani neštítila pýtať také intímne otázky. Aby si tých prekvapení časom nemala coraz viac..tu nejde o bývalý vzťah/nevztah. Ale tie charaktery a ich farizejstvo sa nezapru aj v iných oblastiach. A ľudia na také veci nezabúdajú..očividne, keď jej muž ti to hneď tehotnej vytmavil. Bude to velmi ťažké ďalej fungovať v takej podlej rodine. Stavaju sa také situácie, ale ľudia sa na takých veciach časom zasmejú, keď o nič nejde. Celá rodina také veci vie a ešte si ukážu rodinné fotky kto s kým chodil v mladosti, kto koho chcel, kto s kým sa vymenil. Ale tu sa na tom očividne nikto nezasmeje..tu je ťažká energia, všetci to pofiderne taja, švagriná má chute na tvojho muža ešte stale a jej vlastný muž podvedome kuje pomstu. Celé zle.

enoula
19. jan 2024

Z toho všetkého vychadza tvoj muz ako blb, on sa tak aj mal citit .. a nie ty
Zjavne aj ostatni si mysleli, ze ti on o tom vravel.

Ak ste sa nebavili detialne o predchádzajúcich vztahoch, tak o zatajeni asi by nemala byt rec, jedine zeby umyselne nespomenul, ked bola rec o tom
Ak ste sa aj nebavili, tak mohol mat trochu gule a spomenúť, kedze ste rodina . Co narobis uz
Zjavne obidvaja maju zabudnuty vztah a su inde, len komunikacne zaostali... Hlavne bohuzial chlap, kedze jeho si asi skor poznala a zobrala si

klip0
19. jan 2024

A porozprávali ste sa dnes? Ako dopadol rozhovor ?

pbra40
19. jan 2024

Ja by som im vsetkym vycistila zaludok. Ze z teba urobili teliatko. Suhlasim s tebou, mala si to vediet.
A specialne by som podakovala svargovi, ze nevedel drzat hubu a ze si vybral fakt uzasnu situaciu, ked ste oznamovali babatko. Nechcelo by som uz k tejto teme nic vediet. A dala im to dorazne najavo

anketkarka
20. jan 2024

No manžel Ťa pred ňou varoval. On vie aká je a preto Ti to asi povedať nechcel. Aby si si nerobila starosti. Však sa bohužial pri rodinných akciach stretávať musíte. Určite mu nebolo príjemné, keď si ju brat dotiahol do rodiny. Teraz si to budeš musieť "odžiť" vďaka švagrovi. Na mužovom mieste by som mu ,,pekne poďakovala". Má nešťastné manželstvo a ide ,,to kaziť" aj vám. Je mi ho ľúto. Ale tým Ti vlastne dal nepriamo poklonu, že on by tiež radšej mal takú manželku a tešil sa na bábätko. Možno len túži mať to čo brat a nedarí sa mu to. Tak je nešťastný a takto ,,nešťastie" rozosieva naokolo.
Vy kašlite na nich a tešte sa zo svojho šťastia a dôkazu vašej lásky čo nosíš pod srdcom.