Manžel spával so švagrinou

18. jan 2024

Dnes som sa dozvedela, ze manzel spaval s bratovou zenou, este predomnou a predtym nez sa dali aj oni dokopy. So svagrinou dobre vychadzam, teda aspon som si to myslela. Teraz spatne mi aj dochadza, preco mi manzel hovoril, ze jej nemam tak doverovat - vesat vsetko na nos. Po 5.rokoch manzelstva, sa dozviem, ze to vedeli vsetci okrem mna, dokonca aj svokrovci. So svokrou mam pritom lepsi vztah nez s mamou…
Svagrina sa ma velakrat vypytovala, ako s manzelom, ci nam to funguje, ci som spokojna. Chcela niekedy vediet az privela detailov. Nerozumiem, kde to zijem, preco mi to nepovedali skor.. nesudila by som, len by som ju mozno brala trochu inak. Teraz si pridem ako hlupana, ze som sa jej zverovala ako kamaratke….
Neviem ako sa teraz spravat, ci sa tvarit, ze je mi to uplne sumafuk, alebo sa jej na to opytat. 😏 co si myslite? Mna ani nestve, ze spolu spavali, ale ze mi “kamoska” zatajila take informacie, rovnako aj manzel. Aj ked to bolo davno…

gabika0825
20. jan 2024

Je to minulosť, čo bolo to bolo. Zrejme ti to nechceli povedať kvôli tomu že to aj nechali v minulosti. Ak je vás vzťah teraz dobrý, nemáte problémy medzi sebou s mužom, prečo to chceš nasilu teraz pokaziť? Ako na to reaguje tvoj brat inak ak smiem vedieť? Či on to nevie ?

katkazuz
20. jan 2024

@gabika0825
Je to mužov brat, nie autorkin.

autor
20. jan 2024

Vcera som to s manzelom “uzavrela”. vysvetloval mi, ze on mi to chcel povedat, ale nenabral odvahu. (Nechapem muzskej logike, ale ok)
Potom videl, ze si so svagrinou rozumieme a nechcel nam kazit vztahy. Ona ho vraj tiez prosila, nech sa to nedozviem a nepozeram na nu cez prsty, ze spala s oboma bratmi. Svokra mu vraj dohovarala, ze nech mi to netaji, lebo sa to dozviem v najnevhodnejsej chvili, co sa aj stalo. A svagor nakoniec volal muzovi, ze on nam to velmi praje a je mu luto, ze sa opil a vylial si srdce. Telenovela…

autor
20. jan 2024

….a svagrina mi vypisuje, ze ma berie ako sestru a najlepsiu kamaratku, ze jej mam odpustit, vraj sa velmi hanbi. Ale ignorujem ju🥴

nikaeli
20. jan 2024

Podstatné je, že to bolo ešte predtým, ako ste vy dvaja spolu začali randiť. Ich milenecký vzťah sa skončil, začali ste spolu žiť vy dvaja. Je to dávna minulosť. Iné by bolo, keby mali románik počas vášho vzťahu. Jediné, čo vadí je, že pred tebou nepriznali svoju minulosť z čias, keď ťa ani nepoznali. Keby sa švagor neopil, možno by si sa to nikdy nedozvedela. Snáď ti toto tajomstvo nepokazí manželstvo. Dokedy chceš manžela dusiť? Ospravedlnil sa, vysvetlil ti to. Nehovorím o reakcii tvojej matky - rozviesť sa preto, že mal pred tebou inú ženu? trochu prehnané, nemyslíš?

konikmodry111
20. jan 2024

Svagrinu by som veru mala na háku, ale to som ja 🙈 no nehnevaj sa ale vypytovať sa v takejto situácii na vás sexuálny život je cez čiaru 😳

brendaa
20. jan 2024

Hmm a čoho sa hanbí svagrinna? Že bola veľmi zvedavá?... už to nezmení nik... ešte raz, držím palce.. vezmi si, sú aj horšie veci.....oveľa horšie a nezvratné... Vyberte sa niekde na krátku dovolenku, výlet... a kúp si niečo, čo ťa poteší ☺️

autor
20. jan 2024

@nikaeli moja mama vzdy prehana, to ani neriesim. Ona je tiez kapitola sama o sebe, do vsetkeho sa stara, vsetko vie najlepsie. So svokrou vychadzam lepsie.
Manzela nedusim, len musim na to prestat mysliet a aj to potrebuje cas.
@brendaa Skusim navrhnut 😊

andreatytler
20. jan 2024

No fakt, telenovela. To som tusila od zaciatku ako som precitala uvodny prispevok. Skutocne zaujimava tema. Ina ako ostatne.
Zda sa ze to vsetkych velmi mrzi a to sa mi paci. Hlavne svagrina ako sa snazi. Viem si predstavit ze sa hanbila, lebo to sa nedeje casto ze by takto zena medzi bratmi presla.
Maju oni vsetci velmi dobru lekciu do buducnosti nerobit tajnosti ktore davaju inych ludi do nevyhodnej pozicie. Len ci sa z toho poucia.

autor
20. jan 2024

@andreatytler niekedy je lepsie otaj nevediet…😏

autor
20. jan 2024

Ozaj*

sccarlet
20. jan 2024

No fuuuuuj, toto bol riadny úder do zivého...asi by som ťažko rozdychavala takú blbu poznámku.
Opýtaj sa muža prečo to to nepovedal a každý okrem teba to vedel. Sklamalo by ma to že také niečo pred tebou skrýval

vilma7
21. jan 2024

Tak ja neviem, ale keď ste to s manželom uzavreli, tak necchhapem čo sa odivaš na švagriná. Mal to byť malntel čo ti to mal povedať... Ona je v tom z môjho pohľadu nevinnejšie ako manžel.

aurora33
21. jan 2024

Veľmi zvláštna rodina, ale za mňa ma na tom najväčšiu chybu muž. Toto tajit? A báť sa ti povedať takú vec? Jediná rozumná v tej rodine je asi svokra.

januska12323
21. jan 2024

Švagrinej by som napísala niečo v zmysle nech sa nehnevá ale nemôžem sa s ňou teraz baviť ako predtým, kamarátky si neklamú.

sccarlet
21. jan 2024

@vilma7 áno v tom súhlasím aj ja, že manžel v prvom rade mal byť ten čo to mal povedať. A švagrina....po tomto zistení by sa vzťah k nej určite zmenil. To že spolu niečo mali nie je katastrofa, ale "že to tajili" by ma napadlo zakaždým keď by som s ňou bola, a nedokázala by som sa s ňou tak otvorene rozpávať...

lienka.7
21. jan 2024

@aurora33 keby to bolo všetko kóšer, tak by nemal(i) dôvod vôbec pred autorkou niečo tajiť. Ja som zažila v rodine u znamej aj takú situáciu, že keď nemohla mať jedného brata (nechal ju), potom si zbalila teda druhého brata (ten ju chcel). Ona však stále chcela toho prvého, vydržala to "az" 12 rokov, potom jej raz rupli vsetko vykričila a podala o rozvod. Samozrejme druha švagriná kukala ako puk, cele tie roky boli ako "sestry" a zverovali si vzájomne doslova všetko. Tým, že svagrinka mala potreby od autorky zisťovať, co a ako majú v posteli, by som bola fakt veľmi opatrná. Toto nie je normálne, aby takú info zmlciaval. Možno keby to autorka vedela dopredu, ani by ho nechcela.

kamatopo
21. jan 2024

Nuž keď sa tá nabudúce bude vypytovať na detaily tak sa jej s kľudom Angličana opýtaj či ,,sama nevie zo skúseností ,, 😂a pokračuj ďalej v rozhovore. Je to divné,že takú vec sa dozvedá po piatich rokoch. Aj keď to je minulosť čo sa nezmení no príde mi to zvláštne..ako taká rodinná Pandorina skrinka čo sa zrazu otvorila a uvidíme čo popacha

gab1sol
21. jan 2024

@lienka.7 tá posledná veta - možno práve preto to nepovedal, lebo sa bál, že ju stratí, pretože to, čo sa stalo už nezmení a nevie vziať späť.

aurora33
21. jan 2024

@lienka.7 ja by som asi ani mužovi neverila. Tak najskôr svoju ženu varuje pred švagrinou, že je klebetna (mozno sa už dopredu pripravoval, že sa niekedy švagriná preriekne?) a zrazu keď tajomstvo praskne, tak jej vraví ako na ňu zabudol a že za nič nestala? 😅😀
Mozno on za nič nestál, ked si švagriná radšej vybrala jeho brata. No cele to je uuuplne divne.

pralinka25
21. jan 2024

@aurora33 no ano trepe dve na tri (nechapem ako sa da zabudnt na niekoho s kym niekoko mesiacov spim. mozno keby ich mal stovky co asi nemal. navyse ked este a zije s bratom) ale asi je v strese (co je pochopitelne) tu je vidiet ze pravda vzdy vyjde najavo. tiez by ma nesralo ze spolu boli ale ze nepovedali.

autor
21. jan 2024

@pralinka25 jasne, ze trepe. 🤦🏻‍♀️ Len mne sa uz nechce natahovat a rozmyslat nad tym. Neviem si ani predstavit, ako sa mam spravat k svagrinej, este som ju aj za krstnu chcela dat🤷🏻‍♀️😀 aj s manzelom je to teraz take divne…
Ja si pamatam vsetkych s ktorymi som nieco mala, hoc len bezvyznamny bozk. Oni mi to jednoducho nechceli povedat, len im to pokazil muzov brat…🙈

pralinka25
21. jan 2024

no tak zas aj dobre ze si sa to dozvedela skor ako si ju dala za krstnu.
vies co chlapi neuvazuju niekedy logicky. ja by som to vzala z toho konca ze sam vidi ze vsetko raz vyjde najavo a ze by si bola rada keby to bral ako poucenie a nabuduce radsej povedal. ze vzdy je to lepsie ako tajit. potom je to nastvanie horsie. a vzdy je lepsie ked sa dozvies veci od neho ako potom takto od niekoho ineho nevhodnym sposobom.
inak bracho musi mat fakt nieco dost nespracovane a nieco ho silne zerie. to ze sa opil a vytrubil to bol len vrcholcek ladovca. oni asi maju doma problemy.
k svagrinej neviem ako by som sa spravala. ak by nebola taka zvedava na vas sukromny a intimny zivot bolo by to ine ale tato cast by ma fakt znepokojovala. ja sa teda na taketo veci nepytam ani najlepsich kamosiek (max ked maju problem same povedia a preberieme, ale nikdy sa nepytam) na byvalych by som sa uz duplom nepytala. je to cudne.
vies co aj ked to bola bomba a v nevhodnej chvili ale aj tak je dobre ze to vies. po 10 rokoch by to bolo este horsie. este aj krstna by bola.
ale mozno je to fakt tak ze ta tvoja podarena svagrina za nic nestala a teraz to vie uz aj brat a je nestastny ze sa jej nezbavil tak ako ten tvoj.

zuzanka.zuzu
22. jan 2024

to je pokračovanie knihy Láska je chyba v programe od Matkina? 😎 lebo je dosť chabé, ale na koníka stačí, tu ti to žerú aj s navijakom 😉

liaka
22. jan 2024

@autor aj u nás je niečo také. My sme dve sestry a ja som si vzala za muža chlapa s ktorým ona spávala. Švagor -jej muž o tom nevie. Chodíme aj na návštevy, stretávame sa. Jej muž je veľký žiarlivec kedysi aj bitku dostala a nie raz. Nechcem si predstaviť čo by sa stalo keby sa toro dozvedel švagor...

michelle567
22. jan 2024

Píšeš, že máš ešte aj iné kamarátky na také debaty...za mňa...sa pouč aj ty...a nezdieľaj s toľkými ľuďmi intímnosti zo súkromného života. Teraz vidíš ako sa ti to nevyplatilo... Máš aspoň to šťastie, že si ju nestihla dať za krstnú...to by som ich už roztrhala 😄

cervenaruza123
22. jan 2024

Akoze nechcem prilis ospravedlnovat zvysok rodiny, ale z toho co pises mi to pripada, ze vyslovene svagrina nechcela, aby ti to povedali a prehovorila aj tvojho muza, aj svokru. My zeny vieme pekne intrigovat ked chceme a ona podla mna sa citila aj taka nad tebou nadradena, ze ona mala oboch bratov a ty to nevies a sa citila, ze s tvojim muzom ich spaja nejake tajomstvo. Ked ocividne ma problemy aj vo svojom manzelstve a asi nevie sa spratat do koze a nevie kde patri, tak takymito intriganskymi somarinami si zvysuje ego. Chce sa hrat na nieco, co nie je a zaroven sa citit, ake ma tajomstva a ze o tebe vie vsetko a ty o nej nie.
Ale poucenie pre celu rodinu. Neviem si predstavit ze by take cosi vsetci roky tajili. Sak ja som vymyslala meno pre dceru a svokra hned mi niektore zakazovala, ze to muzove byvale sa tak volali, ze si budu vsetci mysliet, ze ich stale lubi a zato dal take meno svojmu dietatu 😀 . A to je len blbost. Ale ti starsi niekedy maju viac rozumu a skusenosti, aj ked ako pises, svokra sa do vas starat nechcela, co aj chapem. Ale vyhybat sa neprijemnym veciam donekonecna sa neda. Potom z toho vznikaju taketo zbytocne este vacsie neprijemnosti.

adrianajozko
22. jan 2024

Môj nazor je , že je dobre že si to nevedela a malo to tak aj ostať. Manžel ťa miluje keď ti to nepovedal , v tomto pripade spravil chybu len švagor keď vyťahuje minulosť, ktora nikomu nepomôže. Zjavne sa s tym švagor nikdy nevyrovnal, že jeho ženu mal jeho brat. Veď je to minulosť. Bože načo toto riešite. Myslim si , ze ten svagor to zene vyhadzuje na oci pri kazdej hadke a oni dlho spolu nevydrzia. A ty to nerieš. Bola to len ich vec.kazdy mame nejaku minulost ale zijeme v pritomnosti.

petkazamborska
22. jan 2024

TAK TY S TYM NIC NEMAS,
A ta svagrina je poriadne mimo , dobry trapas ze vyskusala oboch :D jemine dost nechutne :D a mozno, ako baby pisu teraz lutuje FUJ....a ako pisu aj baby ze svagor to podla mna nema spracovane a stale sa boji ci nepride jeho brat alebo niekto iny...sila fakt.-..ty bud nad vecou , svagrina ti uz da pokoj, aspon ked je mierne inteligentna - a hlavne tes sa z babätka ---

ghostsgirl
22. jan 2024

Fuu, no extremne neprijemna situacia, ktora je dokazom toho, ze toto ti mal manzel povedat. Chapem, ze netreba vytahovat byvalky, ak su minulost a v zivote ich clovek nestretne. Ale toto si urcite mala vediet, ked ju mas v rodine a navyse sa s nou kamaratis. Vedela by si aj lepsie reagovat v tej situacii. Ako opity svagor by sa prekecol a nejak by ste to mozno uhrali, ale takto si ostala aj ty v soku a uplne zbytocne sa to dozvedeli aj tvoji rodicia. Hlavne, ako pises, ze mama sa stara a toto je pre nu teraz len ,,voda na mlyn,,. To iste by si si davala pozor na svagrinu a predpokladam, ze by si sa jej so vsetkym nezdoverovala a davala pozor co jej povies. Takto ta nechali totalne bezbrannu. Evidentne svagor to ma tiez nespracovane, ked ti to v opitosti splechol. Kazdopadne stalo sa, s manzelom si to vydiskutuj, aby sa take uz nestalo nabuduce a uzivaj si tehotenstvo. V podstate sa nic take nestalo, len v dosledku okolnosti sa to nafuklo a vypalilo zle.