Mimomanželský vzťah

29. jún 2023

Prosim vase nazory, nesetrite mna ani druhu stranu, potrebujem sa iba uistit, ze to asi nie je ok. Dvaja ludia po 40, kazdy 2 deti v pubertalnom veku, obaja v manzelstve. Ona nestastna (sexualne zneuzivanie v detstve, otec tyran) manzelstvo celkom ok ale nedostatocny pocit lasky a manzel, ktory vplyvom vysokej kariery sa snazi mat aj z tych doma podriadenych. Ona oslovila jeho, lebo sa silno zamilovala uz pri nahodnych stretnutiach a on sa nebranil, vznikol z toho vztah, trva skoro 2 roky. On zenaty, podla jeho slov nestastne, zena general, prideluje peniaze, pricom sama nepracuje, ponizuje manzela a sex vraj nie je ziaden. Je uprimny, ked mu poviem ako ho milujem, povie na rovinu ze on mna tak velmi nie. Kontaktuje ma iba ked je v praci, lebo zena je ziarliva, chce kontrolovat mobil, takze v pripade, ze ma volno, neozve sa cele dni, lebo vlastne neviem preco? Boji sa jej asi, nechce si to s nou pokazit. proste vtedy neexistujem, aj ked vraj na mna mysli. Ozve sa zas az ked je v praci a stretavame sa iba v case, kedy moze, cca pol hodina raz za tyzden, dva, hlavne kvoli sexu lebo je medzi nami silna chemia. Inak nejaky zvlast zaujem o mna neprejavuje, ked som pritlacila, nech sa rozhodne, ci je ochotny mi aspon napisat ked je doma, tak dostala prednost manzelka, ze je chora tak ma prednost. Nema to buducnost viem, prosim len o nazory, ci som ozaj taka hlupa a chudera, lebo ma jeho pristup velmi ponizuje. Dakujem. A dam mu to precitat tak naozaj uprimne prosim nazor na nas ´vztah´.

monikkatt
30. jún 2023

Ak je to pravda tak je mi ta v podstate luto, si v zacarovanom kruhu a bude ta stat vela sil aby si sa z toho dostala. Skus to dat doporiadku s muzom. Ak to nejde tak sa rozved a zacni novy zivot. A na milenca uplne zabudni. Ten ta ma len na obcasny vpich, matrac. Pozbieraj poslednu hrdost a zacni si vazit sama seba

autor
30. jún 2023

@vanilkovazmrzka nie, ta iskra tam nebola nikdy, aj ked sme zili v celkom peknom vztahu skoro cele tie roky

autor
30. jún 2023

@miadi viem byt aj sama pre seba, dokonca rada, vedela by som aj zit sama, nie som od manzela financne zavisla. Drzim to hlavne kvoli detom aj ked asi by stalo za to popracovat na nasom manzelstve.

autor
30. jún 2023

@monikkatt presne tak, zacarovany kruh. Zatial som po precitani nazorov tu stale viac presvedcena, ze zabojujem doma v manzelstve, este tomu dam sancu. A nedam to citat nikomu, asi by sa fakt iba pobavil. Ukoncim to, bude to pre mna tazke, ale viem, ze toto nikam nevedie. Lebo sa citim naozaj len ako ten matrac.

u2jana
30. jún 2023

Oceňujem milencovú úprimnosť voči tebe, nastavil jasné pravidlá. To, že ty si sa neho namotala, je len kvôli tomu, že doma zažívaš citovú prazdnotu a nudu.
Otázka znie, čo chceš od života. Či ti stačí polhodinka sexu raz za týždeň, alebo chceš konečne zažiť normálny plnohodnotný vzťah.
ak chceš to druhé, tak sa treba vykašľať na milenca, skúsiť si zachrániť manželstvo - poradňa, a ak nie, rozvod... a potom až hľadať niečo skutočné.
prajem veľa šťastia

andreatytler
30. jún 2023

Myslim ze mas pre seba idealneho chlapa v tomto milencovi. Dava ti presne to co potrebujes.
Ukazal ti ze aj tak sexualne zlomena zena ako ty, moze mat krasny sex.
A kazdy krat ked sa ozve po dlhsom case odmlcania, tak ti znovu a znovu ukazuje ze ta potrebuje. Nesnaz sa to zmenit. Co mate je pre teba dobre. Ak by ste sa stali patrnermi, zovsedneli by ste si. Ak by ti volal kazdy den aj pocas dni, ked ma volno, uz nikdy by si necitila ten osial radosti ako ho citis teraz ked ti po niekolkych dnoch pauzy zavola.
Ty potrebujes to vzrusenie, ten thrill. Ale to nie je laska. Podla mna si prilis zlomena aby si vedela citit lasku. Neber to prosim v zlom. Nesudim ta. Ani ja sama mozno nemam od teba daleko. Podla mna je vela takych zien, ktore hladaju v zivote lasku, ale vlastne ani nevedia co to je.

miadi
30. jún 2023

Koli detom to nema zmysel nasilu drzat vztah ktory nie je plnohodnotny. Ved oni vidia citia ze nie su rodicia stastni. Keby si bola spokojna sama aj tvoj muz o sve… je to lepsi vzor do zivota ako taka falos pretvarka . Kde si mama v stredu niekde nahana pol hodinkove stastie. A medzi rodicmi doma chlad lad. Panovacnost z jednej strany nespokojnost z druhej.

dadis
30. jún 2023

Blokni ho, uplne odstrihni, buducnost to nema a velmi sa trapis. Daj si nejaky cas zistit, ci chces ostat vydata a ostat uz muzovi verna. Ak nie, tak sa rozved. Ver mi, ze sa zalubit budes vediet. Ako vydata milenka budes vzdy len zena druhej kategorie, ktoru budu muzi vyuzivat len pre sex. Ako slobodna budes mat sancu si najst plnohodnotny vztah.

komplikovana
30. jún 2023

Tiez si myslim, ze u vas sa nejedna o lasku, skor take poblaznenie. Dobry sex, nie je indikatorom lasky. Mozno si manzel dzri odstup, lebo nevidi z druhej strany ziadnu akciu-nevidi, ze by bol milovany.

andreatytler
30. jún 2023

Tvoj muz ma milenku?
Vravis ze si mu uplne ukradnuta. Ze mozes kludne milencovi pisat aj v pritomnosti muza.
Ano, vravis ze je karierista, ale sex potrebuju aj oni. Je to cudne ze si muzovi ukradnuta a zaroven vravis ze ta chce komandovat.

miadi
30. jún 2023

Davas sa do pozicie ktora skodi ublizuje Hlavne tebe. Investujes svoje emocie do vzdusnych zamkou. Teraz si ta “ zla “ si neverna podvadzas muza s niekym kto s tebou podvadza zenu. Ranite dvoch ludi koli sexu a nespokojnosti. Vychadzas z toho najhorsie- ty si to zacala chcela .. a teraz citis ovela viac nez by si mala k nespravnemu cloveku, milovat by si mala v prvom rada seba. A zariadit si zivot tak .. ze rozbedena mozes mat kazdy tyzden ineho milenca ak by si chcela alebo jeden vasnivy plnohodnotny vztah. Hocico co budes chciet si ako single mozes dopriat s cistym svedomim

mandzula
30. jún 2023

@panelacikova ty tom mas s tym lubenim a milovanim zaradene po svojom, slovnik https://slovnik.juls.savba.sk/?w=Ľúbiť&s=exact&... takto. Aj ja to mam ako synonyma.
A ten autorkin opatrovatel chorej manzelky tak, ze on milenku nemiluje, len ju lubi, cim si ju richtuje, aby bola spravne mokra, no nemiluje, aby si, bedajboze, nemyslela, ze kvoli nej bude ochotny opustit choru zenu, rozumej istotu opratych a mozno aj na puky vyzehlenych trenirok.

mladena
30. jún 2023

myslím že je to úplne celé o ničom tak doma ako vonku s milencom. Asi by som zostala radšej sama keď píšeš že nie si závislá a decká už v puberte majú svoje záujmy a hľadala samú seba 🙂

marianarem
30. jún 2023

Hladaj si dalsi vztah az ked budes mat poriesene hlavne problemy v terapii. Od manzela citis nedostatocny pocit lasky, milenec ti to hovori aj otvorene, ze ta nemiluje az tak velmi...jedboducho sa zalubujes do muzov, pri ktorych mas pocit chybajucej lasky. Da sa to terapiou upravit, treba popri spracovani traum robit aj na sebavedomi. Ked pojde hore to, budu ta pritahovat ine typy chlapov.

nanka1986
30. jún 2023

No tak si aspoň ten sex uži, keď už je tam ta chémia 🙈

karolinakr
30. jún 2023

Nemôžes milenca milovat, lebo on ta emocionalne tyra, vie, že ho miluješ a i tak ta ignoruje.Čim ti dava jasne najavo, kam patriš v rebričku hodnôt.A vie, ked zapiska, štastna priletiš.Ked sa citovo odstrihneš a prvy krat na sex nepriletiš, potom bude prekvapeny.A ked povedal o žene, že ju nemiluje, lebo je general, prideluje mu peniaze, hoci nepracuje, a nikdy ju neopusti a sa nerozvedie, tak potom je ubožiak..Tieto mužske vylevy, ake xantipy maju doma ale nikdy ich neopustia. Sa spytaj, či je masochista alebo klamar skôr...No a ty ho miluješ, ale iba sex s nim.Nevieš, aky je v reale, rano po prebudeni, prichode z prace, vecer pred spankom.Možno je tisickrat horši ako tvoj partner, s ktorym chemia nefunguje..

karolinakr
30. jún 2023

To je sexualne pobluznenie, nie laska

cippi
30. jún 2023

@karolinakr Zeny nechapu preco muz casto ostane v manzelstve, pricom oni by boli uz davno prec. Muz zvacsa pri rozvode prichadza o peniaze, deti a majetok. Preto muz sa nerozvedie radsej lebo pri rozvode je v 90 percentach sud na strane zien 🙂. Preto sa zeny chcu tak silou mocou vydavat ,maju tam istotu obrovsku, ze budu tahat za lepsi koniec 🙂. Uplne jednoducha odpoved. Chcel by som vidiet ako by sa zeny rozchadzali lahko, keby muz mal pri rozchode navrch, ver tomu boli by tiez v takychto manzelstvach bez rozvodu, dvakrat by si rozmysleli ci sa rozidu 🙂).

nekonecna_katastrofa
30. jún 2023

@autorka Nedávno som čítala jednu knihu, mňa sa našťastie netýka, ale tebe by mohla pomôcť. Nájdeš asi aj na nete niekde free na stiahnutie. Ženy, ktoré milujú príliš - sa volá (autorka je Robin Norwood)
Ako písala @andreatytler , zlé detstvo, nesprávny výber manžela aj milenca. Hľadáš lásku u "pokazených" mužov, ale tí ti ju nedávajú. Kašli na milenca, zachráň seba a ak za to bude stáť, tak aj manželstvo. Ale hlavne seba. Chceš raz zomrieť s pocitom, že ťa nikdy nikto skutočne hlboko a úprimne nemiloval? Máš to vo svojich rukách.
Ps: píšeš, že deti miluješ. Tak im neukazuj nesprávny model manželstva, lebo to obkukajú a ovplyvní to aj ich vzťahy.

domkakvet
30. jún 2023

Uz je tu naozaj vela tem za tento tyzden ako zena tuzi po zenatom, ved si to precitaj ze to nema vyznam a nazory ci si hlupa chudera, ano si hlupa chudera, ked robis niekomu matrac a nemas na ineho, iba na zenateho ktoremu veris jeho bajky lebo on si potrebuje uzit. Nikdy s tebou nebude este nieco?

annamarin
30. jún 2023

Autorke - Pozri ja to vidim mozno trosku z ineho pohladu, aj ked 2 posledne strany som preletela len tvoje odpovede. Pisala si "sexualne zneuzivanie v detstve, otec tyran". Ja to vidim tak, ze tento tvoj objav, ktoreho "milujes" je projekcia tvojho otca. Mozno nie doslovne. Ale zneužíva ta sexuálne a nemiluje ťa. Odstrkuje ta, keď je s inými. Nevidis tam súvislosť? Podla mna toto je tvoja trauma z detstva a ty sa podvedome snažíš to celé napraviť, aby to celé druhýkrát už dopdlo inak. On je podla mňa tvoja projekcia alebo podvedoma citová spomienka na otca a to vyvolava v tebe ten pocit, že ho miluješ, lebo je to hlboko v tebe. Malé deti častokrát miluju svojich rodičov, aj keď sú to zlí ludia a snazia sa prispôsobiť seba k tomu aby ich ten rodič miloval a teda aby prežili (podvedomé zmýšľanie, rodič ich živí a dav im strechu nad hlavou). On vyvoláva tento tvoj detský pocit. Preto je to pre teba taký dôležitý, lebo ty si podvedome vytvras toto tvoje domace prostredie. Chapem, že si myslíš, že ho "miluješ". Všetko to vnimas svojimi pocitmi. Musíš vsak pozrieť triezvou hlavou, že ta nemiluje a z mojho pohladu, ta ani nemá rád resp. minimalne neberie ohlad na tvoje pocity. Je voči tebe nezodpovedný. (Tiez mi to pride, ze mu to tolerujes kvoli traume z otca.) Ak by to bol aspoň človek s chrbtobou kosťou voci tebe, tak by po tom co mu vyznas city, tak by sa zamyslel nad tým, ci ti neublizuje tým, ze s tebou spí a viac ti nevie poskytnúť. Zamyslel by sa nad tým, či neplytva tvojim časom. Či ti tým neláme srdce. Ale jeho viac zaujima to, že on si užije ako to, že ty tým môžeš trpieť.

hankm
30. jún 2023

@sheila121 uvazuj v suvislostiach.... je koniec skolskeho roka, unudene mamicky potrebuju zamestnat mozog tak riesia darceky ore ucitelky, pretozs na konci roka deti nosia kytice a ine somariny a mamicky sa jedna pred druhou predhanaju, ktora vymyslu vacsiu pixxxxovinu. Obezita....leto, teplo... sukne, saticky, plavky....kupaliska, dovolenky, zienky zistili (opat zas 25 min po 12stej) ze celu zimu sa vyzierali a opat za cely rok neurobili ani jeden drep a twraz chcu do celozavodnej dovolenky zhodit 15 kg aby foto z chorvatska bola aspin kus k svetu.... nestihaju, ale aspon sa idu vypisat 😁

sheila121
30. jún 2023

@hankm a na tie milenky mi povieš čo? 🙂

autor
30. jún 2023

@andreatytler myslim ze si ma vystihla presne, som uplne zlomena a hladam lasku, ani nie hladam, ale tuzim po tom, aby ma niekto naozaj miloval.

autor
30. jún 2023

Moj manzel ci ma milenku - neviem, my mame taky vztah ze sa ledva vidime, a ked sme aj spolu tak neziarlime a nekontrolujeme sa, mozno aj ma, naozaj netusim.

autor
30. jún 2023

@nekonecna_katastrofa myslim ze si to trafila presne, hladam lasku tam, kde ju nedostanem. Knihu si objednam, lebo uz podla nazvu bude pre mna dost potrebna. Dakujem za tip

hankm
30. jún 2023

@sheila121 moze to byt tym, ze ak zena vidi temu ktora sa jej bytostne tyka, napr tiez je v roli milenky, nakopne ju diskutovat svoj subjektivny problem....a takto sa moze nabalit niekolko podobnych tem. Aka, snehova gula. Hladat za tym temnu silu, ktora na pozadi vymysla temy aby zienky mali co cez uhorku na lehatku citat je nieco ako za letnou burkou vidiet dedka Soroša. Je to vzrusujuce. Ale nic viac.

nekonecna_katastrofa
30. jún 2023

Objednaj, je naozaj dobrá a sú tam konkrétne príklady na upresnenie. Alebo ak by si chcela, mám ju v pdf, môžem poslať na mail.

autor
30. jún 2023

@annamarin nezneuzival ma priamo otec, ale pribuzny z jeho strany rodiny. Otec bol hlavne psychicky tyran, ponizoval, urazal, ziadna laska. Ja viem ze sa to cele odvija od tychto problemov, a vyriesit to chcem kvoli tomu, ze napriek tomu, ze som matrac aj sa tak citim, nechcem tak zit, aj z moralneho hladiska. Za rozumne povazujem skusit dat do poriadku manzelstvo a ak to nepojde, byt radsej sama, mam aj konicky aj priatelov, deti uz velke.