Moj priateľ sa nechce ženiť

31. aug 2023

Dobrý deň mám otázku mame spolu s priateľom dieťa sme spolu 6 rokov mala ma 3roky ja mám 24 priatel 35 a on sa nechce ženiť. Ale predtým chcel len teraz posledný rok stále hovorí že on sa ženiť nebude s nechce povedať že prečo keď sa pýtam tak povie že potom sa každý len rozvádza 🙃

anketkarka
31. aug 2023

@autorka a vieš vôbec prečo je tá svadba pre Teba tak dôležitá? Okrem pohľadu na svadbu vám vzťah klape? Píšeš, že je dobrý ocko. Keď je dobrý aj partner, tak možno máš doma viac ako niektoré, ktoré majú ten ,,papier na partnera"

autor
31. aug 2023

@anketkarka no mne pani na matrike povedala že to nie je možné

autor
31. aug 2023

@anketkarka ale on je otec a partner dobrý len ta svadba no ale nevadí veď on ak doma pomôže aj sám od sena na nákup pôjde

tiezjedna
31. aug 2023

@sisaka neviem, nikdy som neuvažovala tak, že by som manželovo priezvisko považovala za lepšie než moje, aby som ho bola "hodna"😨 to teda fakt nie... my sme spolu fungovali x rokov s dieťaťom, neskôr dvomi ako slobodní. Až tretia sa narodila do manželstva. To sme medzitým nadobudli spoločne dosť značný majetok, ktorý je písaný na nás oboch. Deti mali manželovo priezvisko od začiatku, nikdy som s tým problém nemala. Ale ja som vedela s kým si tie deti robím, že to nie je žiadna pochybná známosť na neurčito... Sme spolu 23 rokov, z toho 9 ako manželia. Nemenila by som nikdy.

portret7
31. aug 2023

@markaterka s priezviskom po matke by musel súhlasiť. Nefunguje to tak, že nevezmeš si ma, tak dám svoje priezvisko. Ak sa rodičia nedohodnú, rozhoduje súd.

autor
31. aug 2023

@portret7 ale nie ako sa dieťa narodí tak matka v pôrodnici povie ale dajak tak to bolo a potom sa môže meniť ale iba ak obaja súhlasia

autor
31. aug 2023

@portret7 nie nemusel

autor
31. aug 2023

Ak by bol manžel je to iné ale ak je len partner tak nie

tiezjedna
31. aug 2023

@portret7 ak sa rodičia nedohodnú, tak automaticky má dieťa priezvisko po matke. Súd rozhoduje až v prípade, že to druhý z rodičov napadne.

autor
31. aug 2023

@tiezjedna no tak to áno

andreatytler
31. aug 2023

@h2 to Ano... evidentne, priatel sa potrebuje vyhnut rozvodu. Rozumej dlhemu, zlozitemu procesu ako sa rozist. Kratky, jednoduchy proces je ovela vyhodnejsi.
Moj muz mi daval aj take argumenty ze: Moj brat mal zle skusenosti s manzelstvom a tak som sa od neho pocil. Proste co argument to perla.

andreatytler
31. aug 2023

@sisaka Presne tak. je to totalne ponizujuce a urazlive ked si mus odmieta zobrat zenu. Jasne jej tym vravi ze pre neho nie je dost dobra.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
qwer2019
31. aug 2023

Ja som sa vydávala po skoro 7mich rokoch a 2 deťoch, hypo na krku oboch, ale brali sme sa len pred pár dňami... Môj by sa ani nezenil, v podstate ani mne to ku šťastiu nechýbalo, ale sme praktický, a nikdy nevieme čo sa stane... Svadbu sme zorganizovali za 2 tyzdne 🤣🤣 Takže buď si povie, že je to dobré aj z praktického hľadiska alebo vám to bude takto vyhovovať... Závisí to na vás... Ale určite ho nenúť..

autor
31. aug 2023

@chodec15 BSM tam nespadá všetko a on ma dedičstvo tiež čiže pri BSM nespadá ani dar

abbey1
31. aug 2023

@chodec15 Celkom fajn, že sa muži s takýmto pohľadom na spoločné fungovanie neženia. Kto by si ich aj dobrovoľne vzal, však?

malia18
31. aug 2023

Pre mňa má svadba oveľa hlbší význam. Ale nútiť chlapa vydieraním do svadby typu keď si ma nevezmeš nedám ti dieťa, keď si ma nevezmeš nebude sa po tebe volať akože fuuu. Chudáci chlapi takto byť tlačená do svadby brrr. Určite je dôležité mať ešte pred nejakými vážnejšími krokmi vo vzťahu ujasnené čo kto očakáva. Ale nikdy by mi nenapadlo niekoho vydierať takýmito vecami do svadby. Aj v mojom okolí strašne ženy tlačia na svadbu a mňa osobne by takáto žiadosť o ruku už potom ani nedojala pretože takto vynútené ceremonie nie sú nič pre mňa. Tak buď si treba nájsť chlapa ktorý má ujasnené priority v živote a vie či chce svadbu alebo nie a hlavne zistiť prečo tu svadbu chce či to má preňho tiež nejaký hlbší význam tak ako napr pre mňa alebo sa na takého vykašľať. Nie že si s takým spravím dieťa a potom ho budem všemožnými taktikami a ultimátami nútiť do svadby so mnou.

autor
31. aug 2023

@chodec15 počúvaj sme majetok mame skoro rovnaký ale on ma viac peňazí našetrené keďže je aj starší ale tak to všetko ešte pred svadobnou a to do BSM nespadá

anetkka
31. aug 2023

Ahojj my sme spolu 8rokov a jedno dieťa
7rokov čakám na to že by sme malý svadbu a pri Tom nechcem nejakú veľkú svadbu len na úrade len dvaja svedkovia bez oslávi nič náročné ale on nechce už som s týmto zmierená
Hlavne netlač na pílu

autor
31. aug 2023

@chodec15 svadobnú cestu toto mne netreba máš nato chlapsky pohľad čo dosť oživilo túto diskusiu

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. aug 2023

@anetkka to sa občas stáva veď ja som sa o svadbe pol roka ani nebavila a už ani nebudem viem že to nechce

malia18
31. aug 2023

@autorka toto ti ale ťažko niekto povie čo sa stalo a prečo si to takto rozmyslel ale už len to že ťa vydieral tým že ak nedáš dieťaťu jeho priezvisko tak vás opustí je akože extrémne úbohé a asi na just by som v tomto prípade to priezvisko jeho nedala... toto by bol pre mňa taký red flag že netuším či by som vôbec JA tú svadbu s ním chcela a nie že on so mnou

autor
31. aug 2023

@chodec15 áno tak mužský pohľad je iný no 😂

anetkka
31. aug 2023

Ak vám všetko klape ako ma tak potom je to Okey možno raz mení názor

bbshop
31. aug 2023

Čo si všímam tak máloktorý pár, ktorý si urobil dieťa pred svadbou sa ešte niekedy vezme

autor
31. aug 2023

@bbshop áno je ich naozaj malo

janage
31. aug 2023

A ja zas nechápem prečo je SL len kus papiera a RL už nie je len kus papiera ale extra dôležity dokument. Však papier ako papier. Bio otec jasný aj bez priezviska, majetok a povinnosti možno poriešiť aj bez RL dieťaťa presne tak ako pri absencii SL.
Prečo priezvisko dieťaťa je nesmierne dôležité pre muža, aby bolo po ňom - inak cirkus Humberto, ale žene, ktorá to priezvisko by chcela argumentuje aká je to nedôležitá somarina.

bbshop
31. aug 2023

Muži väčšinou spohodlneju..už sa prestanú snažiť niečo dosiahnuť v tom vzťahu lebo už to berú tak, že sú už vo finále..ženu ma, deti ma, bývanie tiež..či majú alebo nemajú "ten papier" ich netrapi

nevenka
31. aug 2023

@malia18 no a on ju vydierat mohol? Povedal jej, ze ak neda jeho priezvisko, tak ju opusti...