Môže dieťa zachrániť vzťah?

domkakvet
9. jún 2023

Ahojte, nepýtam sa kvoly sebe, ale kvoly kamarátke, či môže dieťa zachrániť vzťah, keď chcú dať tomu obaja ešte šancu a obaja sú rodinne založený.

heni79
9. jún 2023

@domkakvet Nuž, poznala som muža/kolegu, ktorý sa oženil, lebo čakali dieťa. Druhé dieťa bolo o tom, že buď sa rozídeme, alebo skúsime druhé a uvidíme, čo sa stane. Druhé dieťa nebolo podmienkou vzťahu, skôr divné „riešenie". Časom prišlo tretie dieťa. Ten kolega medzičasom sexoval kade-tade. Vôbec sa tým netajil. Rovnako ani tým, že vzťah s manželkou má zo zištných dôvodov. Iba ona to nevedela. Už roky je to bývalý kolega. Takže neviem, ako jeho idylka pokračuje. 🤷

oli18
9. jún 2023

Mozno budem za divnu, ale mojej kolegyni tretie dieta manzelstvo zachranilo.

hortenziaj
9. jún 2023

Chudá to dieťa,byť iba ako nejaká.nalepka na vzťah, navyše mať dieťa je veľká skúška vzťahu sama o sebe,keď si predstavis čo sa všetko zmení

elia9
9. jún 2023

Nie! Nikdy! 😉

ivangeline
9. jún 2023

Ako neda sa rezolutne napisat nie...ale urcite skor to vztah este viac nastrbi ako naopak. Vztah potrebuje byt pevny pred detmi. S detmi je to velka skuska. Najma 4. ;D

danielahamar
9. jún 2023

Nespoji a ešte len zbadá, čo bude, to bude placu

21anjelik19
9. jún 2023

@domkakvet NIE !!!!! ....to dieťa bude len trpieť za činy rodicov

thoughtfulweirdo
9. jún 2023

Všetci píšu nie, ja mám trochu inú skúsenosť. Nemali sme pokazený vzťah, ktorý by bolo treba zachraňovať, ale po narodení prvého dieťaťa sa stal rozhodne omnoho harmonickejším. Akoby sme jeden v druhom objavili ďalšie vlastnosti, ďalšie stránky, do ktorých sme sa ešte viac zamilovali 🙂 tak sme sa nejak "upratali", našli to dôležité v živote, zistili, že nás toho spája oveľa viac, než rozdeľuje. Pri prvom dieťati ani nebol problém s vyčerpaním, našli sme si skvelý systém, keď kde jeden končil so silami, už stál nachystaný druhý prebrať štafetu 🙂 ale teda prvé dieťa bolo také normálne bábätko, aj plakalo, aj malo spalo, aj sa nechcelo voziť v kocari, ale inak spokojné, veselé. Druhé počas prvých mesiacov prevrieskalo 18 hodín z 24, a áno, to bola (a je) značná skúška pre vzťah.

bbshop
9. jún 2023

@thoughtfulweirdo lenze Vy píšete o zdravom vztahu..oni idu vyslovene zachraňovať nefunkčný vztah..to sú dve diametrálne odlišné veci

thoughtfulweirdo
9. jún 2023

@bbshop Ja som nezachytila bližšie vysvetlenie autorky, len tú jednu úvodnú vetu a z toho neviem vyvodiť, o ako veľmi nefunkčný vzťah sa jedná 🙂 nefunkčný môže znamenať aj len to, že sa hádajú pre nepodstatné blbosti, a z toho by ich dieťa mohlo "vyliečiť", ak by tak ako my zistili, čo je v živote skutočne dôležité 🤷🏻‍♂️

marca12
9. jún 2023

@domkakvet v ziadnom pripade!!! Dieta je obrovska skuska vztahu,mnohe vztahu stroskotaju prave po narodeni dietata. Ak spolu nevedia fungovat,tak priviest do takeho prostredia dieta je velmi nezodpovedne. No bohuzial robia to skoro vsetky zeny v nadeji,ze si tym udrzia chlapa alebo ze sa zmeni vztah alebo chlap.

mmoni89
9. jún 2023

@thoughtfulweirdo my sme mali takéto prvé ako vy druhé. Napriek tomu ze sme mali skvelý vzťah, občas to teda bolo veľkou skúškou pre nas 😆

lenkakravcova
9. jún 2023

@domkakvet Dieta vzta nezachráni priamo.. Ale môžu sa obaja kvôli nemu začať viac snažiť budovať spoločne vzťah. Premôcť sa ku kompromisu, v ťažkých situáciách, pokúsiť sa komunikovať keď by už inak utekali od seba. Dieťa vzťah ako lepidlo nezlepí, ale možno i vzala nemu, ak budú obaja chcieť pre neho funkčnú rodinu, sa budú snažiť na vzťahu pracovať viac než inokedy.

mmoni89
9. jún 2023

@thoughtfulweirdo ale áno to súhlasím s tebou. Tiež keď sa spätne na to pozerám ako sme sa niekedy hádali za blbosti je mi to až smiešne. Deti otvoria človeku oči

janetinka27
9. jún 2023

@domkakvet ano, moze, v pripade, ked sa dvaja zameriavaju kazdy len na seba, kazdy sa citi dotknuty,kazdy chce zo vztahu tazit pre seba. Dieta moze upriamit ich pozornost konecne inym smerom, nevidia len seba, maju spolocny zaujem, smer.
Ale nikdy by som neriskovala a nezachranovala vztah dietatom, je to ludska bytost a potrebuje zazemie, lasku, pozornost. Ked sa narodi dvom sebcom, dostane slaby zaklad do zivota a bude trpiet. Vztah im aj tak nezachrani, len bude vyrastat v nevhodnom prostredi.

alison11
9. jún 2023

@domkakvet Určite nie,dieťa to len zhorší.Vzťah ak je naštrbený to nezacelý dieťa,dieťa je zodpovednosť a vzťah ešte viac zaťaží a keď vzťah nemá pevné základy tak naň budovať brať doňho dieťa je to najhoršie to dieťa by v takej rodine trpelo.

proste0monika
9. jún 2023

Prosim ta,vysvetli kamoske, nech nehadze na nieco tak bezbranne, ako je dieta, cosi, co nedokazu dat doporiadku dvaja dospeli ludia....

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi3008
10. jún 2023

@domkakvet Urcite nie. Takmer kazdy par ti povie, ze po narodeni babatka prisla keiza - ci uz mensia alebo vacsia. U niekoho hned, u niekoho po pol roku. Jedine, ako moze "zachranit" vztah je, ze ich ta zodpovednost za dietatko priputa nasilu k sebe

milanemila
10. jún 2023

@domkakvet v ziadnom pripade. Dieta je skor skuska vztahu, kedy maju partneri na seba menej casu, viac stresu, malo spanku, mozu sa vyplavit rozne nazory na vychocu deti a vsetko naokolo. Toto by som naozaj doetatu nespravila, ze ho privediem do nefungujuceho vztahu. Mozu byt obidvaja rodinne zalozeny, ale evidentne tu rodinu maju mat s niekym inym kedze im vztah nefunguje.

lylyjana
10. jún 2023

@domkakvet nemyslim si. Zacnes sa viac hadat ked mas dieta, lebo si unavena a cas uz rozdelujes medzi dieta, muza a si nasrata, ze este niekde vnutri si nastvana, ze nemas cas na seba.

ibrunova
10. jún 2023

Poznala som dva takéto prípady, oba vzťahy aj tak stroskotali, dokonca ešte pred narodením toho dieťatka.

zorkahorka
10. jún 2023

Prve dni sa budu z baba tesit, to ich urcite spoji. Ale babo so sebou nesie aj vela problemov, ktore nimi riadne zatrasu...

kate_cs
10. jún 2023

@domkakvet jednoznačne nie. Prichod dieťaťa rozbije nejeden predtým silný a stabilný vzťah.