Nerozumieme si v posteli

zaralotuska
30. nov 2023

Ahojte, som vo vynikajúcom zdravom vzťahu už štyri roky. Je to skvelý chlap, neskutočne si rozumieme, nehádame sa, máme podobné cieľe v živote a keď spolu trávime čas je nám obom dobre. Dokonca aj jeho rodičia ma majú radi a moji jeho takisto. Dlho ma však už trápi že si vôbec nerozumieme v posteli. Je to tak už od začiatku nášho vzťahu, mysela som si však že to chce len čas a “naučíme” sa na seba a bude to fajn. Nieje to tak. Viem že obom nám to chýba no zároveň sa nám ani nechce spolu spať keďže vieme asi aké to bude. Nemyslím si že to je niekoho z nás chyba, pretože jednoducho každý chceme niečo iné a nejde to moc skĺbiť aby sa nám obom v ten istý moment páčilo to isté…. Bojim sa lebo viem že niekoho ako on nestretnem len tak, a je to ozaj škoda že vo všetkom si rozumieme len v tomto nie. Ani by som nad tým tak neuvažovala ale keď mi kamarátky hovoria že so svojim priateľom spia aj x krat denne celkom ma to mrzi keďže my mozno raz za mesiac. Preto sa chcem opytat či niekto nemá podobnu skusenost a jednoducho sa s tým da naucit zit, alebo skor či si mysli že ten vztah skor či neskor padne. Vazim si ho ako cloveka preto by som ho nechcela začať podvadzat, napriek tomu sa obávam že mi myslienky časom pôjdu inam.

zaralotuska
autor
3. dec 2023

@slovakboy sme spolu od strednej skoly. V týchto veciach som bola jeho prvá ja, on pre mna nie kedze uz som predtým jedného priatela mala a spali sme spolu. Na zaciatku vztahu som brala ako samozrejmost že ja som ta veduca kedze som vedela co a ako. Postupne vsak ma to prestavalo bavit (logicky). Ked som mu o tom povedala že či si to nemozeme vymenit, bud ma prehovaral nech to robim ja lebo je to tak najlepsie, alebo suhlasil ze na chvilku moze byt hore aj on. Lenze ked vidim ze si to tak vobec neuziva alebo sa premaha a len caka kedy sa to otočí - ma v momente prejde chut na vsetko... Zaroven sa neda povedat ze ho nepritahujem, neustale by sa ma dotykal, mal by predohry (ktore niesu až tak zlé), problem je naozaj len v tom ked uz sa pride na vec. K tým predohrám mi chýba možno to že on sa nechce moc bozkavat ani nic predtym ale rovno ist na vec. Sama ked si to po sebe čítam mi to pride absurdne ale je to tak :D

sandra49
3. dec 2023

@zaralotuska prešla som si niečím podobným. Áno super vzťah, super človek, rodiny super..úplný idial.. vždy som sa chlacholila ze si zvyknem, že to prejde, že to bude dobre..plánovali sme spolu rodinu..našťastie sa nepodarilo. Išli sme po rokoch od seba. Dostalo sa to do štádia že sa ma uz nemohol ani dotknúť lebo som sa tak blokla. Nech si tu prečítaš čokoľvek. Je len jediná a oosledna možnosť, ktorá by vám pomohla a tou je sexuológ. Otvorený rozhovor medzi vami dvomi, smer sexuológ potom skúsiť ci pomohlo a keď nie v dobrom sa rozísť. Sexuálne fungovanie je vo vzťahu skutočne dôležité. Je to gro vzťahu. Aj keď len raz za mesiac ale kvalitné a aby obe strany boli spokojné. Iné cesty niesu.

any_soj
3. dec 2023

@zaralotuska "neustale by sa ma dotykal, mal by predohry (ktore niesu až tak zlé), problem je naozaj len v tom ked uz sa pride na vec. K tým predohrám mi chýba možno to že on sa nechce moc bozkavat ani nic predtym ale rovno ist na vec. " A teda čo je predohra, ak nie sú až tak zlé, neustále by ich mal, ale vlastne nechce nič predtým a chce rovno ísť na vec? To čo píšeš sa vylučuje navzájom.
A k tomu ako to bolo a tak... No žiaľ si podľa mňa v ňom zabila snahu a túžbu byť dominantný. Keď si predstavím, že by som mala sexuálneho partnera, ktorý by bol vedúci z dôvodu, že on už to robil s inou a teda vie čo a ako, tak bude on viesť a určovať čo a ako... No nepríjemná predstava. A z môjho pohľadu aj tebe ublížilo v tomto vzťahu, že si už sexuálneho partnera mala predtým. Lebo si mala pocit že už vieš čo a ako a že on nevie a treba ho to učiť z pozície tej skúsenej, ktorá si to natrenovala s iným mužom... No ja neviem, nič lákavé z môjho pohľadu. Som fakt vďačná, že my sme s manželom obaja boli rozhodnutí darovať sex až svojmu manželskému partnerovi. Takže sme po svadbe (v tridsiatke) nemuseli riešiť, čo nás kto naučil, ale žili sme to spolu. Každopádne som presvedčená, že nič nie je stratené ani po mnohých partneroch. Že je možne oslobodiť sa od minulosti, hoci je to žiaľ náročnejšie ako sme to mali my. Pri celom tvojom opise mi inak ale chýba niečo o tom, či ho vôbec miluješ.

vanilka83
3. dec 2023

@zaralotuska no alfa samec to teda nie je,ale ak ti prekáža len to,že nezačína, nie je dominantný tak ho ho skus vyhecovat, ono bude ta to stať námahu ako na to budeš sa musieť naučiť co na neho platí ale ak vravíš, ze ti za to stojí, tak makaj, pozrite si spolu večer nejaký pekný sexy film a určite sa nehanbí s nim o tom komunikovať aj počas sexu mu ukaz,povedz,navrhni...môj tak isto nevedel absolútne ani tuk o tom co chce žena v posteli pripadal mi ako panic no ja som sa nikdy nehanbila a vycvičila som si ho. Keď je medzi vami laska partner sa musí snažiť aby ta uspokojil,ten môj to robí,lebo ma má rád, tak si polož tu hlavnú otázku, myslíš,že ťa miluje?a teda chce ta spraviť šťastnou?uspokojiť ta?

ouwecka
3. dec 2023

@zaralotuska inak moja kamoska ma muza kt sa nerád bozkáva, vyslovene fr.bozky uplne nenávidí ale teda v posteli je vraj uspokojivý pre ňu,no fakt zalezi na tom vasom pokeci vykomunikovat si co chces a co ti vadí

gerrwie_girl
4. dec 2023

Ja len k tomu X krát denne co ti kamošky hovoria. Never tomu 😁.

eludka
4. dec 2023

@zaralotuska mozno je homosexual a ešte si to nepriznal ani sám sebe

slovakboy
4. dec 2023

@any_soj on si asi zvykol na tú rolu byť dole. Dosť ťažko sa mi do neho vciťuje. Možno je za tým pocit v jeho očiach, že ten čo je hore je ten čo maká a ten dole si užíva. Väčšina mužov to tak vôbec nevníma ale asi on sa cíti tak lepšie a je to ako keby nejaký boj o výhodnejšie postavenie. Muži majú pocit že keď sú hore sú vo výhodnejším postavení a ženy naopak. Mužská sexualita je väčšinou dominantná a ženská väčšinou submisívna. Nechcem hneď z neho urobiť fetisistu na dominy. Najprv ma napadlo skôr že len bojuje s tebou o výhodnejšiu pozíciu a zabúda že aj keď je pre neho možno výhodnejšia tak sex je aj o robeni dobre druhému nie len sebe. Alebo aj chce a nejde mu to? No fakt neviem. Inak si rozumiete hovoríš čiže spory tam nie sú.

pieces
4. dec 2023

@zaralotuska najhoršie je, keď sa človek s niekým porovnáva...

karolina196
4. dec 2023

@zaralotuska No,podla mna sa to nezmeni.Vy ste skor ako nejaki kamosi,ktori maju pekny vztah a nehanbia sa ani pred sebou vyzliect a obcas sa uspokojit.Mne to nepride ako by si ty bola jeho objekt tuzby,aj ked ho pritahujes.Ak si jeho prva,asi by si nemala byt ani jeho posledna.Mal by skusit aj inu-ine,ale samozrejme,ze nie vo vztahu s tebou.On podla mna pri tebe nenasiel,to co maju dvaja ludia medzi sebou,ked maju fakt,ze dobry sex.A keby mna nechcel chlap bozkavat a neskutocne by ma pritahoval,tak by som ho poslala hned do prdele.Toto do vztahu nepatri.Ja teda neviem,ale vzdy ked sa mi niekto zapacil,tak prve mi islo hlavou ako by som ho rada pobozkala. 😁

karolina196
4. dec 2023

@eludka Tiez ma napadla aj tato moznost 🙈

karolina196
4. dec 2023

@euka210 Tuto to vyzera,ze ziadna chemia nie je,teda aspon z jeho strany.Aj ked pise,ze ho pritahuje,to neznamena,ze je tam ten inpulz na to,aby bol ten prvy vzruseny z toho druheho.

karolina196
4. dec 2023

@any_soj To je blbost.Aj ked ona uz mala partnera,on nema byt z coho frustrovany.Ano,zo zaciatku moze byt sex komicky kym sa dvaja nezosuladia,ale po 4rokoch,aby bol sex o nicom,tak tam je problem inde.
A je mozne,ze on o tom vie preco to tak je,ale nema odvahu jej to povedat do oci...

dancura
4. dec 2023

Ja si praveze, naopak od tu popisanych nazorov, myslim, ze sex je sice super ale nie najdolezitejsi vo vztahu. Ono, je to pud a my sme tiez zvierata a tak zohrava dolezitu rolu, ale nie je to priorita. Skuste sa o tom porozpravat, skus sa aj ty cez to preniest a ist do toho s cistou hlavou. Kamosky mozno maju sex 3x denne ale mozno im to zase neklape niekde inde. A po x rokoch spolu, po tom ako maju pary deti a ine zaluby, tak ten sex hra uz mensiu rolu.

karolina196
4. dec 2023

@zaralotuska Opytala si sa ho vobec niekedy na rovinu ako sa veci maju??????Alebo su to len domienky,ze ho pritahujes a nedajboze,ze ta miluje.Pretoze ak co i len jedna vec z tychto dvoch chyba,tak zbytocne spolu stracate cas.

karolina196
4. dec 2023

@dancura Sex nie je najdolezitejsi vo vztahu,ale netreba taketo veci brat na lahku vahu.Kolki si povedali,ze to nie je dolezite a ich partneri skoncili nakoniec v inej posteli a pravidelne v inej posteli.
A tito dvaja maju obrovsky problem,kedze opisovala,ze sa stava to,ze sa sexu chcu vyhnut,lebo uz len pomyslenie ake to bude,tak ich to odradza.Toto sa neda vydrzat dlhe roky

janickacrazy
4. dec 2023

@dancura Nesúhlasím vôbec s tvojím názorom, sex je veľmi dôležitý vo vzťahu, práve sex a intimita je to, čo rozlišuje priateľstvo a vzťah. A keď sú ľudia spolu dlhé roky a majú deti, riešia domácnosť, problémy s deťmi, keď ten sex funguje poriadne, tak to ich celé roky spája.

rozalia700
4. dec 2023

Nikdy to nebude dobre .Naučíte sa s tým žiť, ale obaja budete hľadať podvedome niečo iné. Potom môže do vzťahu vstúpiť aj žiarlivosť. Pozor. Radšej z kratšej cesty späť.

asod
6. dec 2023

@janickacrazy Treba hladat? Konkretne, ma sa vyspat s kazdym inteligentnym fesakom? Ako hovoria takej zene?

dancura
6. dec 2023

@janickacrazy vztah a priatelstvo neodlisuje od seba iba sex. Je to aj silna ucta, neznosti, objatia, puto, laska…. akoze ked sa nieco hrozne stane partnerovi a nebude moct mat sex do konca zivota, tak ho ten druhy automaticky odkopne? Ja si stale myslim, ze ak ma autorka naozaj pekny vztah, tak sa da povzniest nad to, ze sex nie je teraz topka. Sex sa podla mna strasne precenuje, vsade vokol nas je az su z toho ludia uz na prasky… netreba ho davat na piedestal. Ak to teraz nejde, tak treba s tym cosik utonit, povzniest sa nad to, prehltnut to, ze to nejde naturalne a pomoct tomu inak…vyjst zo svojej komfortnej zony, zapracovat na vztahu a hlavne si z toho nerobit tazku hlavu…

janickacrazy
6. dec 2023

@asod Nič také som nepovedala, nedomyslaj si. Veď keď im to neklape, tak slušne sa rozídu a možno stretne partnera, s ktorým bude všetko ok nielen v sexe ale aj v ostatných oblastiach.

janickacrazy
6. dec 2023

@dancura Miesas hrušky s jablkami, keď sa partnerovi niečo stane po rokoch vzťahu, tak samozrejme, že ho neopustím, lebo ho milujem, máme spolu deti, spájajú nás spomienky, atď. Ale pokiaľ to nefunguje v tejto oblasti od začiatku, to je iný prípad. To už autorka nech si zváži, či chce takto žiť alebo nie.

anketkarka
6. dec 2023

Myslím si, že aký je chlap v posteli veľmi záleží aj od jeho povahy. Pravdepodobne si aj vo vzťahu dominantná Ty a nie on. Preto keď aj skúša prebrať rolu aká Tebe chýba, tak to nie je pre neho. Otázne je, či by si mala pekný vzťah s chlapom, ktorý by bol v intímnej oblasti podľa Tvojich predstáv, ale mimo toho by Ti možno jeho dominancia vo vzťahu prekážala. To už musíš v sebe rozhodnúť Ty. Lebo ako opisuješ, vo vzťahu Ti jeho povaha neprekáža, prekáža Ti len to ako sa to prejavuje pri milovaní. Ak stretneš dominantného partnera, tak cenou za perfektný sex podľa Tvojich predstáv bude to, že sa budeš v tom vzťahu musieť naučiť byť viac submisívnejšia.

anos18
6. dec 2023

@anketkarka toto vôbec nie je pravda. Chlap, ktorý je dominantný v posteli, vôbec nemusí byť dominantný vo vzťahu

vivienkalejova
6. dec 2023

@anos18 no ja neviem je to trocha čudné ,ket si dvaja ľudia rozumia vo vztahu a v postelí nie ako píše autorka je to ako zachod ktorí sa nedá splachnut 🤣🤣 nie ale ozaj podľa mňa ket sa ľúbia malo bi im to v postelí klapat mali bi skúsiť v postelí napr. niečo iné,nové čo ešte nerobili a možno sa im to zapáči.

karolinakr
6. dec 2023

Hovoriš, že robi dobru predohru - ale nechce sa bozkavat a ide rovno na sex..Podla mňa ani nevie, čo je to predohra
Vzdy ty musiš začinat - tak asi ho vzrušit a potom naňho " vysadnut" a aka je jeho uloha v celom tomto sexe?
Lebo neviem, si predstavit chlapa, čo sa nechce bozkavat, nerobi predohru, len leži ako kvargla a čaka
Ked začnem, bude sex, ked nie, tak on bude čakat
Potom rady, že povznes sa nad zly sex..tak uplne nechapem..uspokoj sa s tym, že mate pekny vzťah..tak toto si dost dobre neviem predstaviť
Problem je v tom, že cez ten mizermy sex ja by som už nevedela naňho hladiet ako na idealneho chlapa, už by proste nebol jednička.To sa neda oddeliť .
Aspoň z niekolkych percent musi naplňat tvoje predstavy v sexe a tie percenta ma každy iné samozrejme

lubka_95
6. dec 2023

@zaralotuska kompromisy a komunikacia… raz to urobite tak ako to ma rad on a druhy krat tak ako to chces ty… a urcite ked sa mu to bude pacit tak bude hotovy za 5minut maximalne tak nebudes mat zase tak vela roboty, on bude spokojny a nabuduce uspokoji on teba ako ty chces ☺️

karolina196
7. dec 2023

@karolinakr Toto si dobre vystihla.Ja by som sa po takychto zazitkoch s nim nevedela veru na neho pozerat ako na mojho "idealneho" chlapa.Nikto na zemi nie je dokonaly,kazdy z nas ma svoje chyby,ale toto by som veru nedala,ze by som mala takeho chlapa vedla seba.Ja by som si na 100% myslela,ze ma nema rad.Nebozkavat ma?Nebyt v posteli aktivny a lezat len ako nejake poleno,tak to teda nie.Toto podla mna robia iba osoby,ktore k tomu druhemu nic necitia.Robia to zeny a robia to aj muzi.Neexistuje vyhovorka,ze mozno je taky typ chlapa(zeny).Nie,take typy neexistuju.Kazdy kto sa do druheho uprimne zamiluje a pritahuje ho,tak dokaze byt "besny" 😅 pretoze hormony robia divy.

karolina196
7. dec 2023

@zaralotuska Preco mlcis?Som sa ta pytala,ci si sa s nim rozpravala o tom ako ta vlastne vnima?Ci ho naozaj pritahujes a ci ta ozaj lubi?Lebo ak si to len ty myslis,tak darmo sa budes stazovat,ze mate o nicom sex...

zaralotuska
autor
7. dec 2023

@karolina196 chodím na vš, a momentalne mame same započty, nemam čas vysedavat na modrom konikovi. Klud. Som vdacna za všetky rady a urcite som si z nich vela zobrala, planujem tuto temu otvorit tento vikend ked budeme spolu