Nevera

6. aug 2023

Poznam jednu zenu, ktorá toleruje muzovi neveru. nechápem to, buď to nechce vidiet alebo je vazne taká úbohá, že s tým vie zit? Ja by som ho nakopala niekde. Nasluboval jej hory doly, zena mu to asi zozrala a pokračuje si veselo v podvádzaní. Vie mi to niekto vysvetlit? Hej viem netýka sa ma to ale len tak na zamyslenie ako toto niekto dokáže tolerovať. Niekde som citala taký výrok, že ľudia - muzi aj zeny, ostávajú spolu niekedy nie kvoli láske ale kvoli zvyku a strachu zo zmeny.

zmrzlinka2021
6. aug 2023

Ja by som ju nikdy tak nesudila, nikdy nevies jej pohnutky, jej situaciu. Moze to byt vselico, napr. aj financna situacia. A ano, je ovela jednoduchsie mat vykrytu financnu stranku a vpodstate zit si vlastny zivot v tej istej domacnosti, ako napr. s detmi chodit po najmoch, financne sa trapit. Ona sa tvari, ze je "hlupucka" a najivna, ale mozno to je sposob ako zvladnut situaciu v akej sa nachadza.
A tiez mozno dufa, ze tu druhu opusti, lubi ho, a nechce byt bez neho.

petamich
6. aug 2023

ekonomicka zavislost, pripadne naivita, je dobry otec, pokojne aj dobry partner (teda az na toto)...tazko povedat

pribinak
6. aug 2023

Aj ja poznám ženu ktorú muž celé roky podvádza. Toleruje to lebo deti (už dospelé) lebo firma lebo dom chata a iné majetky lebo spolocensky status

Nerozumiem jej. Je to celkom dobre vyzerajúca žena na svoj vek vzdelaná v podstate veľmi úspešná v biznise a napriek tomu to toleruje

anjelicek26
6. aug 2023

@pribinak mozno ma ja ona milenca a nevidia dovod delit majetok ked si inak vyhovuju a dokazu spolu fungovat..

kvetinka75
6. aug 2023

Presne tak. Nevidis do toho tak sa nestaraj. Nikdy nevies do akej situacie sa v zivote dostanes ty

pribinak
6. aug 2023

@anjelicek26 nemá nikoho. Ver tomu že je poníženia a rozhodne nie je šťastná, ale majetok a spoločensky status ju nepustí
Príliš veľa majetku a príliš vysoký status

Ako som napísala, nerozumiem jej, ale nesúdim

candii
6. aug 2023

Neviem prečo by sme sa mali vyjadrovať k cudzím ľuďom, ktorých nepoznáme a nevieme o nich nič a v podstate ani ty.

daniela2202
6. aug 2023

Aj si si odpovedala, ona o tom vie a. toleruje.... je xy párov, kde to ten druhý nevie , a žijú.... vie o tom iba celé mesto alebo dedina 😂😂😂😂

beataxxx
6. aug 2023

Ako môžeš napísať, že úbohá? Sú rôzne modely manželstiev, partneri si po rokoch prestanú sexuálne vyhovovať, ale majú kamarátsky dobry vzťah, nechcú rozbiť rodinu kvôli deťom, tak si dohodnú pravidla a majú voľne manželstvo, každý ma diskrétne svoj vzťah a fungujú takto roky a výborne…..konkrétne takéto poznám a túto ich neveru nazývam neverou pre záchranu manželstva🙂🙂🙂

kvetinka75
6. aug 2023

@candii ja.neviem preco maju niektore zeny potrebu rozoberat a strkat nos do cudzich zivotov a to aj v pripade ze ich to nijako neovplyvnuje.

number19
6. aug 2023

Poznam. 2 deti s manzelkou a jedno s milenkou. Obe o sebe vedia a toleruju sa...uz viac ako 20 rokov.

janinah
6. aug 2023

@beataxxx čo takí akože zachránili? Možno majetok.svoje pohodlie .byvanie...Manželsky sľub potupili najviac ako sa dalo.A dali " pekný" príklad svojim deťom.Takze ja na Tom nič skvelé nevidím.len pokrytecké spolužitie dvoch zbabelcov .

number19
6. aug 2023

@janinah Velmi jednoduche vnimanie. Nie vsetci vidia zivot cez tvoju optiku.

panda21
6. aug 2023

Možno ju držia malé deti, rodičovský, bez rodiny.. Nie každá má chuť sa trajdat s malými deťmi a 400€ po najmoch. Možno si chce zvýšiť kvalifikáciu a nájsť si lepšiu robotu. Možno si odkladá, aby sa jej ľahšie odišlo. Jednu takú som poznala. Tolerovala mu to, tvárila sa, že mu žerie to, že to ukončil. Ona sa starala o malé deti, postupne si spravila nejaké kurzy, školu, našla super prácu, nasetrila a odišla od neho. A muž ostal vykukany, že čo sa to stalo a prečo vôbec odišla 🤷‍♀️ miesto nahanania za peniazmi a jasiel a škôlok si užila obe deti do 3r, mala kde nechávať deti keď bola v škole a na kurze, nemusela sa stresovat čo kde ako zaplatí a kam dá deti.
Nevieš čo v tom je. Môžu mať otvorený vzťah, môže mať milenca, môže byť finančne závislá, emočné závislá, milovať ho.. Nikdy by som si o druhom človeku, ktorého pohnútky a život nepoznám, nemyslela, že je úbohý..

monikkatt
6. aug 2023

Nechapes? Nevadi, ani nemusis.. je to jej zivot, jej volba
Teba do toho velke nic.

bluemoon24
6. aug 2023

Ze uboha 🙈 nesud nikoho, dokud nechodis v jeho botach.

beataxxx
6. aug 2023

@janinah nemáš pravdu, oni sú super rodina, majú kamarátske vzťahy a deti o tom nevedia, ja tento model neobdivujem, ale im to klape takto už roky a nedovolila by som si ich odsudzovať…a zbabelci určite nie sú, prečo by mali meniť niečo, čo im vyhovuje?

nikpa
6. aug 2023

Možno má iné priority ako peniaze a zázemie napr. Ťažko povedať prečo ľudia tolerujú neveru ale nikdy nevieš, čo sa naozaj deje za cudzími dverami.

subartic
6. aug 2023

@beataxxx zachrániť rodinu ? Nezachránili nič, lebo toto rodina nie je. Je to zoskupenie ľudí ktorí bývajú v jednom dome , byte a majú kamarátske vzťahy .

janinah
6. aug 2023

@number19 radšej budem jednoduchá a čestná ako vychcaná a vypočítava...moja optika mi totálne vyhovuje a nevidím nikde.ze by som písala.ze idem im to k nim vytmavit a uviesť ich život na pravú mieru..
Sú mi ukradnutí...len diskutujeme..ja tu nakukujem pomedzi to ako varím paradajkový pretlak

rebrambora
6. aug 2023

Niekt. to proste tak vyhovuje.
Nevies aku dohodu maju medzi sebou, kde su nastavene hranice.

cukroska
6. aug 2023

To akože fakt? To je už aké netaktné riešiť za iných a ešte na Mk 😬 nie je to váš problém tak to nerieste za nich.

moonlight1210
7. aug 2023

Najlepsie na tom je, ze 99% tych, co by to nikdy netolerovali a hned robili razne skutky, tak vo chvili, ked sa im to stane, zdreveneju a nevedia, co teraz prv.

A zrazu chapu, ze sa iba malokedy da hned toto, hned hento. Zrazu chapu, ze zit hrdo pre verejnost (len aby ju ludia neohovorili a nebola za hlupu hus) je blbost, lebo nikto to v skuotcnosti nikdy realne riadne neoceni a tych par potlapkani po pleci raz za uhorsky rok vlastne nema ziadnu pridanu hodnotu.

Takze zrazu v tom ziju rok, dva, tri, ani nevedia ako to bezi. Vzdy, ked blikne svetielko v tme, dufaju v zazrak na lepsie casy, nechcu to hned ukoncovat (maju kopec vlastnych dovodov a uz chapu, ze nikoho do nich nic), a pod.

Uplne zbytocne je sa “udivene” vypytovat: “Ako moze? Nechapem to.”
Lebo zivot ju moze o nejaky cas strcit prave do takej situacie, aby pochopila a uz sa nepytala.

V podstate tieto “udivene” otazky nie su nic viac, nez podvedome utvrdzovanie si, ze my sme lepsi a “nam sa to nemoze stat” (aj ked citime, ze moze a uplne lahko, ale chceme verit, ze my sme vynimka a nas to obide, nam to nehrozi. - taky protipol ludi, co zas za vsetkym hned vidia strasiaka a dopredu sa stresuju.).

Takze nepodivuj sa nad zivotom inych.
Ak mas realny uprimny zaujem, chod jej pomoct, navrhni priatelstvo, bud opora.

Inak nie si odlisna od tetiek na priedomi, co rozoberaju kazdeho na ulici. I ked sa snazis klebetit sofistikovanejsie (balis to do zlateho staniolu).

tanyag
7. aug 2023

Joooj tie, čo tvrdíte, že máte také "známe", ktoré to tolerujú...a že ste si isté, že tie ženy milencov nemajú.
Určite by vám to na nos vešali 😁 aj kebyže ste boli neviem aké kamarátky. Do súkromia a hlavy nikomu nevidíte.
Ja osobne poznám páry, kde bola nevera, žena to akceptovala práve kvôli finančnému zabezpečeniu, samozrejme, že z toho bola zdrvená, ponížená, ale ostala s manželom. Všetci o nej hovorili, že ju ľutujú, že toto a tamto. A nakoniec sa ukázalo, že ona mala milenca ešte skôr ako ju manžel podviedol 😀
Ďalšia, vysoko postavená, s vlastnou firmou, vydala sa...bolo im super, začalo sa pošuškávať, že muž jej je neverný, čo aj bol...vedel to každý. Ona s nosom hore, ostala s ním. Nešlo o financie, lebo on sa priženil do bohatej rodiny, mohla ho kopnúť do zadku, ale ostala s ním. A dôvod? podviedla ho ona prvá...takže keď ju podviedol on, vydiskutovali si to a žijú ďalej.
Myslím, že netreba riešiť iných, nech sa každý stará o vlastný život a hneď bude na svete krajšie 😁

bruno1
7. aug 2023

@tanyag 👍ako keby som to já napísal .Kolegyne z práce všetký ženy nadávajú a ešte ju aj ľutujú ,ako môže tolerovať manželovy frajerku .Já sa s ňou dobre poznám vyše 25 rokov a preto aj poznám jej MALÉ tajomstvo ,ako po troch dcérkach porodila syna ktorý sa až strašne podobá na v tedy u nás chvíľu pracujúceho údržbára .Tá podoba s ním je 110%.Kolegyňka vždy len niečo zažundre a všetkým doporučí ,aby sa starali o seba.Cesta životo je naozaj krivolaká.

beataxxx
7. aug 2023

Niečo iné sú sprosté klebety a niečo iné, keď sa Ti niekto s niečím zdôverí……

tanyag
7. aug 2023

@bruno1 Jasné, aj my v rodine máme prípad, kde sa dieťa podobá na iného "pána" akokeby mu z oka vypadlo 😁 a manželia žijú šťastne a spokojne a muž v domieni, že to je jeho dieťa, lebo vraj sa podobá na PRADEDKA z DESIATÉHO KOLENA 😂 my vieme pravdu, ale nestaráme sa, nemiešame sa do ich vzťahu...nie je to naša vec, ak sú oni spokojní, tak nech sú 🙂
Ale nie za všetkým je chyba muža...🙂 ženy vedia tiež narobiť neplechu, ale na to je už "iný meter" 🙂

bruno1
7. aug 2023

@tanyag Kolegýň manžel o tom vie ,priznala sa mu ,aj mne nepriamo povedala:Brunko šak nejsi ani slepí ani sprostý šak vydzíš🤣🤣🤣.

henrieta1990
7. aug 2023

Nevera je najhnusnejšia vec!

domkakvet
7. aug 2023

Nic ta do toho nie je, tak sa staraj o seba.