Niekto má šťastný vzťah, niekto nič. Prečo?

16. dec 2022

Len tak sa zamýšľam, že čím a prečo to je ...či fakt osud...či čo,ze niektorí ľudia stretnú spriaznenú dušu,sú najlepší kamaráti, milenci, spoločníci, v dobrom aj zlom (mám veľa takých kamarátiek)...a niekto nič nikde celý život, čím začínam byť staršia tým nejako viac mi tiež chyba niekto blízky, a či vôbec aj niekoho takého stretnem... aj, keď mám naplneny život celkom fajn,len stále niečo ešte tomu chýba...aj keď to neviem definovať, zažili ste taký pocit,ze ste naozaj stretli človeka,,siteho'' pre vás a vy pre neho?

ravador
20. dec 2022

@liljana Keď to toľko chlapov chce, asi na tom niečo bude, nie? Je to omnoho ľahší život pre oboch, keď sú povinnosti rozdelené, namiesto toho aby sa obaja starali o všetko. Jeden sa vie lepšie sústrediť na prácu, tým pádom prinesie domov peňazí za oboch. Druhý sa vie realizovať doma a mať jednoduchý život, ale zodpovednosť za chod domácnosti. Teoreticky je úplne jedno kto zastane ktorú pozíciu, môže úplne v poriadku byť aj muž domáci. Chcel by som ale vidieť ženu, ktorá by takého chcela a dlhodobo s ním vydržala. Keby také boli, tak ja sa hlásim.
Sedieť doma, pričom dva-tri krát za týždeň idem na nákup, každý deň navarím, pričom môžem úplne v pohode kukať telku, alebo cvičiť, zapnem umývačku, práčku, sušičku. Však to je úplný chill. Keď príde do toho dieťa, už je to ťažšie, ale od troch ide malé do škôlky, takže do druhej poobede mám čas na tieto veci a potom idem poň a hráme sa, čítame si alebo dačo.
Fakt nechápem, prečo sú ženy také agresívne, keď niekto spomenie takýto životný štýl. Asi vám fakt mozgy povymýjali.

ckocka
20. dec 2022

@ravador Pretože ženy fungujú samé za seba, nie tak ako to muži chcú. Teda aspoň tie rozumnejšie a schopnejšie.

ravador
21. dec 2022

@ckocka "Nechcem mať jednoduchý a dobrý život, lebo mi to tak prikázal muž. Nikdy sa nepodradím toxickému patriarchátu!"
Presne takto znieš. Predstav si, keby sa muži začali správať rovnako. "Nebudem to robiť, aj keď je to dobré, len preto, že mi to povedala žena!"
Toto je fakt rozmýšľanie moderných žien 101 🤡

katka700
21. dec 2022

@ravador Odporúčam zobrať si na 2 týždne dovolenku, 'požičať' od rodiny alebo znamich 2-3 deti a uvidíš aký chill tá domácnosť je a potom napíš či by si to zvládol 6 rokov v kuse. A či by si k tomu vydržal počúvať debilne kecy od všetkých ako sa chudera žena ide zodrat aby uzivila toho lemraka čo h***o robí. Naša spoločnosť považuje starostlivosť o deti a domácnost za leňošenie a prizivnictvo. S feminizmom to nemá nič spoločné. Je to 'vynález' z čias komunizmu keď súdruhovia vydrbali s pracujúcou triedou dávno pred Husakom. Keď pracujú 2 tak každému stačí polovičný plat však áno. Lenže bohužiaľ od prevratu uplynuli desiatky rokov a stále tu máme polovičné platy, takže rodinný model o ktorom snivas je pre väčšinu rodín nereálny.

ckocka
21. dec 2022

@ravador Chcem predovšetkým svoj život. A nechcem sa podriaďovať. A túto slobodu dávam aj partnerovi. Nijako sa to nevylučuje so schopnosťou spolupracovať a profitovať z toho, že máme rôzne schopnosti a vedomosti. Pretože to zvyšuje kvalitu môjho života.

nuni11
21. dec 2022

KAzdy clovek to ma podla mna raz tak a raz tak a je len na nom, akoso svojim zivotom nalozi. Je to istotne lepsie a jednoduchsie, ak mate po boku niekoho, v kom mate oporu verite mu a s kym proste napredujete

nepic
21. dec 2022

Na svete to je bohužiaľ tak,že človek má stále nejaký nedostatok. U zvierat to vraj tak nefunguje pretože nepoznajú závisť. Aj keď si povieme,že ja nikomu nič nezávidím,nie je to celkom tak,sú veci materiálne a tie čo sa nedajú kúpiť a to je pre niektorých problém. Ako som niekde čítal-nie je problém nasýtiť chudobných,ale tých bohatých.! Jeden by chcel vlastné bývanie,druhý nemôže mať deti,tretí malo zarába,štvrtý nie je šťastný vo vzťahu,piaty cíti krivdu v práci a stále niečo. A problém je len v tom,že si človek neváži to čo má. Tiež nemám vlastné bývanie,ale mám fungujúcu rodinu zdravé deti,prácu ktorá ma baví a veľa toho čo iný nemajú. Čo s toho že má niekto peniaze a majetky,keď mu chýba iné,to čo sa nedá kúpiť.
A pritom stačí tak málo,každé ráno poďakovať za to že som sa zobudil,že som vstal,že nám zdravie slúži a že môžem byť s ľuďmi ktorých mám rád a na ktorých mi záleží.

ravador
21. dec 2022

@katka700 Kde máš 2-3 deti cez týždeň doobeda? Doma asi nie. A to, že nejaká náhodná chudera na teba kydá, ti môže byť jedno. V kancelárii máme kolegu, ktorého žena je takto doma a nepracuje. Každý mu závidí. Nehovor mi ani sekundu, že so všetkými vymoženosťami čo máš doma, by bolo ťažšie zostať doma a starať sa o domácnosť, ako drieť v práci.
Síce, ak máš nejakú vymyslenú pozíciu, ktorá nič neprodukuje, tak hej, potom chápem, prečo sa na to tak pozeráš. Muži ale také pozície nezastávajú. Tieto pracovné miesta sú výmysel komunizmu, kedy musel mať prácu každý, aj keď nedávala vôbec žiadny zmysel. Kebyže máme menej byrokracie a rozpustíme nepotrebný middle management v každej firme, hneď by všetci zarábali viac.
A pre tvoju zaujímavosť, keby som si to nemohol dovoliť, tak najprv robím na sebe, aby som si to dovoliť mohol. Som programátor, o ešte viac žiadnu súru nemám, ale keby som potreboval, viem ľahko ísť na živnosť cez agentúru a mať raz taký plat, ale vložiť omnoho viac času a energie do práce. A o tom hovorím. Keď má človek zázemie, ktoré mu to umožňuje, tak môže zarábať omnoho viac. Ale vy ženy by ste radšej otročili pre nejakú firmu, namiesto toho aby ste robili pre vašu rodinu.

katka700
21. dec 2022

@ravador Myslela som si že si normálny ale vidím že si len ďalší namyslený snowflake čo v 20-tke pozral všetku múdrosť sveta, všetko vie najlepšie, všetci sú blbci len on je lietadlo 🙈 Škoda drat klávesnicu 🤣

ravador
21. dec 2022

@katka700 Brutálna ženská argumentácia.
Ja: "Byť doma a starať sa o domácnosť je jednoduchšie ako chodiť do práce, ktorá dá veľa peňazí (väčšinou čím viac peňazí, tým vyššie nároky a zodpovednosť).
Ty: "Ale doma sú deti."
Ja: "Ale nie vždy."
Ty: "Si asi zožral všetku múdrosť sveta, ty namyslený snowflake."
🤣
Oproti tebe asi áno.

liljana
21. dec 2022

@ravador Pozri. Ak zena nerobi, stara sa o teba a rodinu, pri rozvode bude chudobnejsia o nizsi dochodok, pracovne skusenosti, uspory, byvanie. Dnes vychadzate dobre, ale ludia sa rozvadzaju preto, ze uz spolu nevychadzaju. A pochybujem, ze ked prides pri rozvode o uspory, polku bytu, deti ta nemusia, lebo si stale v praci ze jej raz este budes posielat polku svojho programatorskeho dochodku. Nehovoriac o tom, ako sa skryvaju pri dochodku prijmy, uspory, vsetko. Prave ti ludia, co maju plne reci, ako sa postaraju o rodinu a chcu, aby zena bola doma pre ich pohodlie, posielaju potom vyzivne 60 eur na dieta a idu odpadnut, ak by mali poslat viac. Mal by byt zakon, ze v dobe mimo materstva, ak je zena doma a nepracuje, tak polka manzelovych socialnych odvodov by mala ist na jej dochodkovy ucet. Ved ak na to manzel ma, nech sa pripoisti.
Ale vela zien rozmysla zjednodusene, dnes som doma, dnes mi je dobre a zajtra uvidim. Taku urcite najdes.

ravador
21. dec 2022

@liljana Ja som vedel, že je to čisto len kvôli rozvodom. Ďakujem, že mi to potvrdzuješ. Vieš koľko % rozvodov inicializujú ženy?
Takže zasa len chcete úplne všetko bez hocijakých dôsledkov. Keď si vezmeš idiota, bolo to tvoje rozhodnutie. Keď sa ty začneš správať ako idiot a vyhovárať sa na hormóny, aj to je tvoje rozhodnutie.
Samozrejme, že žene, ktorá má opustí, využije moju dôveru a vezme mi moje deti, nič platiť nebudem. Manželstvo nie je len cesta ako okradnúť muža. Keby to bolo ako kedysi, že na rozvod by musel človek najprv dokázať pred súdom, že ten vzťah je nefunkčný vzťah, alebo nebodaj horšie, tak by si ľudia rozmysleli koho si vezmú. Nečuduj sa, že každým rokom máme menej a menej uzavretých manželstiev. Manželstvo neberiete tak, ako bolo myslené a na čo bolo určené. Pre vás je to len deň kedy ste stredobodom pozornosti a nejaký papier, ktorý hocikedy anulujete.

zooeynka
21. dec 2022

@ravador ty si kvalitny teoretik. Vela si toho nezazil ale nazor mas na vsetko, zrovna taki ako ty byvaju fajnovo preplesknuti zivotom....well good luck.

stanzi
21. dec 2022

@ravador Vidis to naozaj velmi zjednodusene 🙂 Nejde len o rozvod, ale co ked sa muzovi nieco stane, vazne ochorie alebo nebodaj zomrie? Zena (s detmi), ktora cely zivot bola len v domacnosti a nevzdelavala sa je v takom pripade nahrata (ano, aj v pripade ze muz bol sikovny programator a setril peniaze, pretoze aj tie raz dojdu a takato zena si asi tazko najde v tejto pozicii slusne platenu robotu). Ja mam sice svoju pracu rada a rada sa ucim, ale inak by toto bol u mna hlavny dovod, preco nebyt zenou v domacnosti a preco sa snazit na sebe pracovat. Aby som za kazdej situacie vedela zabezpecit svoje deti, dat im dobry start do zivota, kvalitna skolka, skola, kvalitna strava a zdravotna starostlivost (nie, nie je vzdy zadarmo, dobry detsky zubar stoji dost, minimalne tu v Ba)…Myslim, ze viem co sa snazis povedat, ale vidis to prilis ciernobielo.

liljana
21. dec 2022

@ravador O com to hovoris? Tak nechaj svoju zenu pracovat. Na jednej strane nechces, aby pracovala, aby zostala doma a starala sa o riesenie xx vasich problemov a na druhej strane sa ti nepaci, ze by si sa delil.
Nechces pocut o rozvode, ale rozvody sa stavaju. Az 50% manzelstiev sa rozvadza, lebo si dvaja prestanu rozumiet. Odkial ma mat dochodok, ked ma iba sediet doma a starat sa o teba? Kyvnes rukou a nech sa o nu stat v starobe postara? Ked si sikovny programator, chces aby bola doma, zaloz jej dochodkove konto a kazdy mesiac jej nan posli 200-500 eur (podla toho, co by predtym robila). Lebo tolko by si ona nan posielala, keby mohla pracovat a nestarat sa iba o teba a tvoju domacnost.

ravador
22. dec 2022

@liljana Áno, polovica manželstiev končí rozvodom. Teraz sa na to pozri zo strany chlapa, ktorý pri rozvode príde o svoje deti a majetok. Keby bola 50% šanca, že ak výjdeš von z domu, udrie do teba blesk, všetci by trčali dnu. Ale vy si stále myslíte, že ste toho prsteňa hodné. Prepáč, ale nie. A konečne si to uvedomuje väčšia časť mužov. Koľko tu býva príspevkov typu: "Boli sme spolu 5 rokov ale nechala som ho, lebo sa nechce ženiť."
Keď chcete manželstvo, choďte pekne protestovať za zmenu zákonov. Mužov nikto nepočúva. Môžme protestovať koľko chceme, nikdy nič nedocielime.
Prečo by som mal teda hocijako investovať do ženy, ktorá ma na 50% opustí. Ak zostane doma, čím sa otvorí dôsledkom za porušenie manželstva, hneď mám omnoho väčšiu dôveru v to, že to manželstvo bude fungovať. Keď zrazu za zlé rozhodnutia vyvodí svet človeku dôsledky, je dosť veľká šanca, že sa daný človek začne rozhodovať správne. Zodpovednosť je ale predsa len ženský krypronit.

liljana
22. dec 2022

@ravador Tak preco chces po nej, aby iba sedela doma, starala sa o domacnost a nemala vlastny prijem. Nechaj ju pracovat a byt samostatnou. Ty chces, aby bola doma, obskakovala ta a nechces pocut o rozvode, lebo medzi vami to bude "urcite" klapat.
A ak nie. co potom? Chces ju natlacit do zivota v domacnosti a zaroven vykrikujes, ako ide zenam o peniaze. Tuto tvoju rozdvojenost nechapem. Co ked ju opustis prave ty, ze si najdes mladsiu a krajsiu? Uz pochop, ze v tvojom zaujme je, aby zena mala pracu, vedela byt samostatna, inak nebude mat inu moznost, ako tie peniaze pytat od teba teraz a aj v pripade rozchodu.

toskanka
22. dec 2022

@liljana A môže sa stať, že si nenájde ani mladšiu ani krajsiu, ale si nájde partnerku vo svojej branži, ktorá ho dostane svojou inteligenciou, dôvtipom a šarmom. A on si uvedomí, že ma doma len žienku domácu, ktorá môže pri tejto činnosti v domácnosti tak mentálne zakrpatiet, že s ňou nebude reči.

liljana
22. dec 2022

@toskanka Ved to. Nechapem ludi, co s manzelovym prijmom do 1500-2000 eur sa idu hrat na high society a zenu v domacnosti. Ze sa stretli blby a blbsi. Blby muz je lenivy pohnut prstom doma, tak "prikaze" zene byt doma a starat sa o domacnost. Aby on nemusel nic robit. A ona s radostou na to pristane, ved doma je super a iba sa hrat s detickami, chodit po ihriskach, vozit ich na kruzky. Ked si prestanu po 10-15 rokoch rozumiet a rozvedu sa, ako si rozdelia tych jeho 1500 eur na vedenie dvoch domacnosti? No nijako. A ake byvanie sa da kupit z platu 1500 eur, ktory kazdy mesiac padol za vlast na hypoteku a zivotne naklady. A kto z nich si necha byvanie? Pri rozvode nikto nebude mat na toto odpoved ... Potom staci zla doba ako covid, inflacia, recesia, prepustanie a uz taki ludia pisu na pomocludom.sk.

liljana
22. dec 2022

Pri kazdej diskusii, kde sa niekto pyta, z coho a kde ma zit s detmi po rozvode, mam chut sa spytat. A toto ta nezaujimalo, ked si predtym 15-20 rokov vysedavala doma a smiala sa z ludi, co pracuju, splacaju a odkladaju, ze aki su sprosti, ked mozu sediet doma?

eludka
22. dec 2022

@ravador tak sa nezen, ked si taky naspeedovany proti zenam, kolko ziadosti podavaju zeny o rozvod? ano nejaka cast je preto , ze sa odcudzili, ale velka cast je kvoli nasiliu, nevere, nestaraniu sa o rodinu. Vacsina ludi sa nezeni/nevydava preto, ze dopredu kalkuluju s rozvodom. Hm, chcel by si zenu ukotvit doma, aby ta neopustila a keby si zomrel alebo odisiel za inou, co si pocne?