Som katastrofálne žiarlivá

ela1111
20. máj 2022

Idem s kožou na tento trh, lebo nemám nikoho, kto by ma vypočul. Som katastrofálne žiarlivá, myslím si, že som asi fakt chorá na hlavu alebo ja už neviem. Hlavným kameňom úrazu sú u mna sociálne siete, konkrétne Instagram. Frajer totiž pracuje ako barman a ja žiarlim na každú jednu ženu, ktorú si pridá alebo teda začne sledovať. Žiarlim preto, lebo nerozumiem, na čo to je dobré, pridávať si zákazníčky, aj keď mi to vysvetľoval už pár krát, mne to vysvetlenie nestačí. Vraj, kvôli rezervaciam a že on na tom nevidí nič zlé, že nemám prečo žiarliť, ze kľudne si môžem pozrieť jeho mobil a že ak by ho aj niekto kontaktoval v inej súvislosti, tak by som mu mala veriť, že by na to ani len nereagoval. Ale ja už len pri tej predstave, že s niekym kecá a vymieňa si kontakty idem zošalieť :( prosím vás čo si myslite o takomto type žiarlivosti? Nikdy predtým som taká nebola, môj bývalý bol totálny žiarlivec a preto sme sa aj rozišli, lebo mi kontroloval počet priateľov na fb, kontakty v mobile, všetko mu bolo podozrivé a stále sa ma vypytoval nezmyselné otázky, špehoval kto mi píše a striehol na mobil deň noc, vrtal sa v minulosti atd. Ja taká nechcem byt, nechcem ho stratiť, chcem mu veriť, pretože mi nedáva iné príčiny na to, aby som žiarlila. Som smutná sama zo seba, raz si myslím, ze nemám dôvod žiarliť na nejaký Instagram a druhý deň ma chytí totálny amok, lebo zase si niekoho pridal. Bývame spolu, nikam bezomna nechodí, myslím si, ze je so mnou ako so ženou spokojný, ja skratka nerozumiem čo sa to so mnou stalo. Ako sa mám toho zbaviť? Prosím dajte nejakú radu, neodsudzujte ma.

marianarem
21. máj 2022

@ela1111 Nemas problem so sebadoverou?.To byva casty dovod takejto ziarlivosti.Nepripada ti tento partner pre teba az prilis dobry? Inak ak to prerastie iste rozmery, je lepsie ist k psychologovi. Ak tam nechces ist, tak patrat v sebe po skutocnej pricine (ziarlivost je len vonkajsi prejav) a s tou pricinou potom skusit nieco urobit.

jenn7
21. máj 2022

@ela1111 ja trochu nechapem tomu pridavaniu a sledovaniu zakaznicok. Aj ja pracujemv gastre, ale nesledujem ziadneho hosta. A na rezervacie mame vo firme telefon.

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikoletta1712
21. máj 2022

@ela1111 Vymaž si všetky sociálne siete…
Nechápem na čo máte…Nerozumiem…

sszuzu8
21. máj 2022

Išla by som von zo vzťahu. Nebudete šťastni. Pre neho to neznamená nič a pre teba veľa. Pre pokoj v duši bud sama uzdrav sa a tak príde vzťah v ktorom sa nebudeš trápiť

rebellefleur
22. máj 2022

@ela1111 - ja ti rozumiem a tentokrát si myslím, že to nie je o hysterickej žiarlivosti, keďže si spomenula, akú má prácu.
Poviem to takto, dlhodobo sme chodili s najlepšou kamoškou do jedného podniku na disco.. Ona si tam začala s barmanom (rozumej, že buď si odskočil - kolega ho na bare zastúpil alebo po záverečnej skončili dakde vzadu a sexovali). Keď už ho začala viacej riešiť vo svojej hlave, nielen sex, zistila, že ma priateľku (videla na fb), takže automaticky postupne vycuvala,ale do podniku sme chodili naďalej. Nebolo večera, keď bol dotyčný za barom, že by si dáku babu nebral dozadu. A vieš čo? Na fb jeho frajerka očividne spokojná a nemala zrejme šajnu, čo ma doma za "kvietok" , kupoval jej pravidelne kvety, romantické výlety kadekde.. Asi tak.. Nevravím, že ten tvoj musí byť taký istý, ale sledovanie zákazníciek dokopy s tým co robí, už po mojich skúsenostiach.. No nie, neverila by som

annamarin
22. máj 2022

@sszuzu8 Podla mna toto je hlúpy dôvod na rozchod. Neverim, ze ty alebo niekto by sa kvoli tomu az rozišiel. Zas netreba do každej témy hned jak prvú radu dať rozchod. 😄

@ela1111 Chápem ťa. Ja som tak pred rokmi pozorovala, ze byvaly mal samé zeny na ig a aj také povyzliekane. Neviem ci si nejake nove pridaval ale nastrbilo to moju doveru. On to kvoli mne zmazal ale aj tak som mu uz neverila. Teraz si myslim, ze to bola skoda lebo bol fakt super dobrý človek. Možno by sim na tvojom mieste si dala nejake obmedzenie na ig. Ze si môžeš pozrieť každý den trebárs len 10 minut. A tak s casom posetris a nebudes to minat na sledovanie jeho. Alebo potom sa s nim úprimne porozprávať, ci by nemohol prestať.

kahh
22. máj 2022

Nechapem tomu co robi trosku. Pretoze to nie je normalne, ale tiez nie je normalne to, ze to sledujes, ze ta to dokaze rozladit. Mala by si popracovat na sebe, svojej sebadovere. To je zaklad!!

tequelinka
22. máj 2022

Hmm hej chápem. No môj si tiež tak pridával zákaznícky on robil recepcneho a nakoniec som zistila že ich v nočnej pretahuje

lavender273
22. máj 2022

@ela1111 kvoli rezervaciam si pridava zakaznicky na insta? Pridava si aj zakaznikov? 🙂 to je taka sprosta vyhovorka.
Odhliadnuc na svoje sebavedomie, tiez by mi to vadilo a neviem ci by som mohla byt vo vztahu s takym clovekom. On je rozkekeseny, ruka hore, zeny okolo ..ved to je raj 🙂 Takze ta aj chapem z jednej strany. Nebudem ti hovorit ze poznam zopar barmanov a tiez vyuziju ponukane prilezitosti. (Nechcem tym povedat ze vsetci su takí samozrejme) . Osobne by som nestracala cas v tomto vztahu.

nini1978
23. máj 2022

@rebellefleur chodiť niekde do skladu opretá o minerálky, to čo je za zúfalú zenu?
(Dokým ho zaskočí kolega)

ela1111
autor
23. máj 2022

Ahojte, chcem vám po pár dňoch odmlky napísať aktualizáciu. Ja som to nevydržala a opýtala som sa ho na to. Znova. Vlastne som sa ho nepýtala, napriamo som mu povedala, že sa mi to nepáči, že ak to robil predtým, v poriadku, ale teraz sa mi to zdá byt trochu cez čiaru a že ak existuje oficiálna stránka podniku nevidím dôvod na takéto kontakty. Povedala som mu, že ho nechcem špehovat, že sa v tejto pozícii necítim vôbec komfortne ale že mi to vadí a bola by som rada, kebyže s tým prestane. On v tom zobral mobil a podal mi ho do ruky, že on chce, aby som mu verila, že hneď teraz si môžem pozrieť čo chcem. Že telefón ma voľne dostupný doma, ktokoľvek mu napíše, tak to môžem vidieť a že zákazníkov odkazuje na oficiálny profil. Že ak si niekoho aj v poslednom obdobi pridal, bola to buď známa alebo niekoho koho pozná s nie cudzia žena z baru. Len som vám chcela dať vedieť, ako sa to vyvíja

ela1111
autor
23. máj 2022

@annamarin ja sa tiež nechcem rozísť, pretože sa nemôžem na neho ako na muža sťažovať. Vždy je tu pre mna, uprace, navarí, postará sa keď som chorá. Skratka viem, prečo som si ho vybrala. A tiež napríklad takéto typy povyzliekanych žien v priateľoch nikdy nemal, mne by to asi dosť ovplyvnilo mienku o ňom.

slovakboy
23. máj 2022

@ela1111 on by ti nemal dávať teraz ani najmenšiu zámienku žiarliť. Tvoje spravanie síce nie je normálne ale ty si to uvedomuješ a chceš to riešiť. On by ti mal pomôcť a instagram nepoužívať vôbec. Kvôli tebe. To je ako keby ťa bolela zlomená noha a on by ti do nej stále búchal. Ty potrebuješ zvládnuť svije emócie ktoré tebou lomcujú a sú iracionálne. Venuj sa viac sebe a kontroluj si myšlienky. Tie pocity v tebe vyvolávajú myšlienky ktoré sa ti v hlave vynoria aj keď nechceš a ty namiesto aby si ich krotila tak ich ďalej rozvíjaš. A hlava dokáže takto vyprodukovať hrozné nezmysly. Preto trenuj nemyslenie. A keď príde myšlienka nerozvijaj ju ale potlač. Ona príde znova ale znova ju náhrad nejakou inou peknou myšlienkou.

rebellefleur
23. máj 2022

@nini1978 - co je už toto za trápne sudenie ako ozaj 🙈🙈🙈 ale dobre, poďme sa tváriť, že ziadna nezadana žena nikdy nemala nezáväzne sex na mieste, ktoré bolo aktuálne k dispozícii 🙈

jjanulienka
23. máj 2022

Vymaz si to ty a sleduj to🤷🏽‍♀️
Ja som neni na žiadnych soc. sieťach, vymazali sme sa obaja z fb, muž sa tam naspäť asi pred dvoma rokmi prihlásil a mna teda vôbec nenapadne sa ísť pozrieť koho tam ma... som si vedomá čo ma doma a keď si nieje on kľudne mu zbalim igelitku 😅😅
Keby ta chcel podviesť urobi by to tak, že o tom nebudeš mat ani tušenia...
musíš sa cítiť ty sebavedomo pre niečo si ta vybral 😉

ela1111
autor
23. máj 2022

@jjanulienka práveže som nikdy problem so sebavedomím nemala. Len v tom nevidím logiku a prerastá to do ukrutnej žiarlivosti. Príde mi to jednoducho neúctivé. Asi som stará škola. Mne nevadí to, akú má prácu, ani zo, ze komunikuje s inými ženami, práve preto, ze som si vedomá, ze pre niečo si ma vybral. Ale mali by byt nejaké hranice