Som zamilovaná do moslima

3. mar 2022

ahojky, zamilovala som sa do moslima, zatiaľ ešte spolu oficiálne nechodíme ale máme medzi sebou veľmi blízky vzťah. Keď som to povedala okoliu všetci ma zato odsúdili, že nech si s ním dám pokoj, že nebudem šťastná a podobne. Je tu niekto kto mal vzťah s moslimom? Ako to dopadlo? Oľutovali ste to niekedy? Najlepšie keby sa tu našla žienka kresťanka-katolíčka zaujímalo by ma akú reakciu mali jej známy veriaci a či niekedy sa s tým "zmierili". A ešte jedna vec všetci mi hovoria, že ma bude týrať keď s ním ostanem, no pre mňa to je kúsok prehrotený názor máte aj s tým nejaké skúsenosti? Zatiaľ ako chlap mi príde veľmi láskavý, milý, zaujíma sa o mňa, všímavý... jednoducho žiadne náznaky, žeby bol tyran ale odkedy som to povedala okoliu tak sa celkom bojím...

dahliaa
6. mar 2022

@sono2 Já jsem se ptala, co říkají ti islamisté, které poznáš?
Nic o tom, že by panny v ráji nebyly jsme ani já, ani Lenka nenapsaly. Reaguji na to, kde Lenka cituje Korán (verše o rajských pannách) a ty napíšeš, že ,,s tými pannami to je tiež úplne ináč napísané. Ja to poznám v znení mužov riadnych islamistov. Ona píše nejaké rúškom zahalené riadky" Tak se ptám, když je to úplně jinak napísané, tak jak to tedy poznáš ty od islamistov?
Ano, panny v ráji budou.
Súra 56:35,36: Dívky ty jsme zvláštním stvořením stvořili a pannami jsme je učinili

dahliaa
6. mar 2022

@sono2 Pokud tě ale zajímá ten počet, těch 72 pannen. V Koránu počet pannen v ráji přímo uveden není. Existuje ale tento hadís (na který zřejmě odkazují i ti islamisté):
https://sunnah.com/tirmidhi:1663

vevesh
6. mar 2022

@sono2 k teme "bez dcery neodidem" odporucam pozriet si reportaze s otcom, ktory tiez vykresluje vlastnu stranu a aj po urcitej dobe.....a zistis, ze ide o klasicku vojnu roseovcov, kde si par poriesil svoje partnerske problemy cez dieta s primesou medzinarodnej politiky🤐

lasoli
7. mar 2022

@lenkakravcova takze pises ze nieje nad Koran,naco potom sunna?Ale napis konkretny vers oko za oko zub,za zub-nevykrucaj sa.

moonlight1210
7. mar 2022

A co sa tyka vztahu s moslimom, tak tam to v drvivej vacsine ide smerom, ze bud islam, alebo velke problemy.
Maloktory z nich je tak uvedomely, ze dokaze zit vo vztahu, kde si kazdy praktikuje to svoje a toho druheho nenuti. Vo vzajomnom respekte.

Islam je holt este mladucke nabozenstvo oproti inym rozsirenym vieram, chova sa este ako nespratny teenager. Da sa to pochopit, ze jeho aktualny zivotny styl je Vsetko, alebo nic.

Ale preto zmiesane vztahy s moslimami tak casto troskotaju.

sono2
7. mar 2022

Takže nakoniec je všetko krásne, a moslimovia sú najlepší muži na svete.

sono2
7. mar 2022

@dahliaa nezaujíma ma, je mi to úplne jedno.

dahliaa
7. mar 2022

@sono2 Tak proč se na to ptáš? Vždyť otázkou o pannách v ráji jsi začala ty.))

dahliaa
7. mar 2022

@sono2 ,,Takže nakoniec je všetko krásne, a moslimovia sú najlepší muži na svete."
Pro muslimku určitě. 🙂

acrobaleno
7. mar 2022

Tu sa riadna diskusia rozbehla. Zhrnula by som to ako, že väčšina moslimov a kresťanov si vyberá zo svojich svätých kníh veci, čo sa im hodia. Čo nie, to zmanipulujú. Viem, že sa tu rozlišuje kultúrne zázemie, ale nedá sa to tak celkom odstrihnúť od viery. Proste moslima nikdy.

lenkakravcova
7. mar 2022

@lasoli
Nevykrucam sa, napísala som:
2:280. Ak by bol niekto v tiesni, tak počkajte, až príde úľava. A ak niečo dobrovoľne odpustíte,
je to lepšie pre vás, keby ste len vedeli. Korán

janage
7. mar 2022

@lenkakravcova ty stále nie a nie pochopiť, že keď niekto má iný názor, neznamená to, že je nesprávny. To je tvoj pohľad opretý o tvoju filozofiu z tvojich kníh.
Uz mi prídeš ako člen Cirkvi, čo chodia od dverí k dverám a oslovujú tých čo o to nestoja. V dobrej viere, že siris tu pravú vieru, práve naopak vzbudzuješ nevôľu a znechutenie z pretláčania svojho videnia sveta.
Presvedčenie, že len môj pohľad je ten správny a predo mnou za mnou tma a jeho razantné presadzovanie je všetko len nie dobré.
Venuj sa svojej viere a svoje presvedčenie šír v rámci svojej náboženskej komunity a všetko bude OK.
Ak niekoho bude islam zaujímať príde sa spýtať sám on za vami.
Šír dobro činmi bez náboženského podfarbenia a ak to niekoho osloví príde sa spýtať bližšie.
A skús pochopiť, že iné, nemusí nutne znamenať nesprávne. Aj keď toto asi človek tvojho presvedčenia nedokáže nijako.
Nechať prosto iných nech si veria v to, čo ich napĺňa. Aj keď s tým nesúhlasíš. Nechať ich, nech sa rozhodnú a nesnazit sa ich spasiť nasilu podľa tvojej viery.
Je u nás také príslovie, že cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami.

lenkakravcova
7. mar 2022

@janage To je hlúposť co si napísala. Ak by neexistovali evanjelista, kresťanstvo by sa nešírilo tak rýchlo. Rovnako to funguje v islame. Nebyť ľudí, ktorí o ňom hovoria, len málo neveriacich by o ňom malo nejaké povedomie. Islam sa šíril a šíri tým, že ho ľudia žijú - s tým náboženským pod farebnom v každom skutku (je na nás vidieť na prvý pohľad ze sme muslimky, takže si to v praxi každý spojí) + o teórii treba hovoriť a diskutovať.
Ak ta to nezaujíma, tému preskoč, alebo nereaguj. Ti, ktorých to zaujíma sa pýtajú (väčšinou súkromné v správach), a nie je ich málo.

dahliaa
7. mar 2022

@janage Možná se někdo právě nad slovy Lenky nebo jiné muslimky a svým vyznáním zamyslí právě díky takovýmto diskuzím. 🙂 Již jsem se s tím také setkala.

janage
7. mar 2022

@lenkakravcova kresťanstvo už má násilné šírenie svojho náboženstva za sebou a dúfam teda, že sa poučilo.
Prísť kdekoľvek a šíriť svoje náboženské presvedčenie bez úcty a rešpektu k domácemu je zdrojom len a len konfliktov.
A zaujímavé, že práve praktiky náboženstva, ktoré samotné považuješ za pomýlené, ti zas už nevadia.
Ty si presvedčená, že tebe tvoj Boh dáva za úlohu rozširovať jeho učenie, kde uznáš za vhodné, bez ohľadu na to, či si to oslovení želajú. Takto vznikali náboženské vojny.
Takto bez rešpektu k iným názorom vznikajú konflikty.
Však nechaj človeka nech si žije po svojom, aj keď by mal rovno skončiť v pekle. Aj keď teda podľa iných náboženstiev, tam máš nasmerované ty.
Každý jeden tyran, dobyvateľ, bol presvedčený, že prináša dobro, tú pravú vieru a spásu dobývaným. A samozrejme im vlastne len dobre chce a koná svoju svätú povinnosť.
Že v skutočnosti im priniesol neslobodu, utrpenie a strach.
Tebe asi náboženské slobody veľa nehovoria.
A také, že náboženstva sa považujú za rovnocenné je zrejmé rúhanie.
Pre mňa je toto choré, choré a ešte raz choré.

janage
7. mar 2022

@lenkakravcova alebo ešte inak a tým končím. Ľudskosť a možnosť rozhodnúť sa slobodne v čo veriť má byť na prvom mieste u každého.

daniela2202
11. mar 2022

Opýtaj sa na všetko Stanky z farmy

maria200981
12. mar 2022

@daniela2202 stanky z farmy? vsak ta padala do vztahov s kazdym kto prisiel do cesty a prejavil o nu zaujem - plus strasne je vo vztahoch labilna - tej poslednej by som sa pytala na vztahy

autor
29. mar 2022

Az teraz som tu precitala som si vsetky reakcie a za ten necely mesiac sa nas vztah posunul... Nieco o nom praktizuje vieru, je z velmi vzdelanej a bohatej rodiny, ma 2 VS a jeden doktorat, jeho surodenci su tiez vedeny k vzdelaniu a praci aj zeny. Ale zacal na mna mierne tlacit, ze ak chcem mat s nim vztah a myslim to s nim vazne tak by som mala pouvazovat nad islamom a chodit vhodnejsie oblecena ako ine moslimky, zevraj bez toho nas vztah nema zmysel. Precitala som si uz aj nieco z koranu a dost ma tam zarazilo, ze je v poriadku ked muz udrie manzelku 🙄 mna este neudrel ale dost z toho zacinam mat respekt ked som sa nato ho opytala tak ostal ticho a potom povedal len, ze rozhodnutie je na mne do nicoho ma nechce tlacit a da mi tolko casu na premyslenie kolko budem potrebovat, vedela som, ze u nich to zvykne byt ale nevedela som, ze to priamo koran umoznuje... Minuly piatok som sa vratila z navstevy jeho rodiny a tam vsetky zeny boli dost utiahnute so sklonenou hlavou pred muzmi ani neviem ako to popisat u nas v Europe som sa s tym nestretla... Ked som sa s nimi rozpravala tak vsetky boli velmi mile a svoj zivot si chvalili aj svojich muzov ale oni vsetky sa uz do tej kulutry narodili. Ale na druhej strane za celych 10 dni som nevidela ani naznak zeby sa nejaky muz zle správal k zene alebo ju ponizoval tak neviem ci je to len inou mentalitou alebo je za tym spravanim pri muzoch nieco "viac",k azdy tam bol velmi priatelsky, pohostinny, mily a zanechali u mna dobry dojem ale aj tak som sa radsej rozhodla pre taku mensiu pauzu v nasom vztahu

diamond007
29. mar 2022

Dobre si spravila a z tej pauzy rovno utekaj aj od neho preč.
To že pôsobili dobre a nevidela si náznak, že by sa muži chovali zle je prirodzené. Ak sa muž chová zle k žene, tak v súkromí podľa mňa. Držím palce v hľadaní do ďalších rokov

kaliiii
22. jún 2022

@dominikamacakova je vidieť, že toho o Moslimoch neviete.🙂 Naozaj súdite všetkých moslimov podľa knižiek, negatívnych informácii? Áno, súhlasím s Vami, že sú aj zlí moslimovia no dajú sa nájsť aj tí dobrí 😉

maria200981
12. jan 2023

@katka533 ahoj Katka som na tom podobne ako ty akurat s tym ze zijeme v İstanbule - ja som s muzom uz cca 13 rokov

katka533
15. jan 2023

@maria200981 ahoj, fakt? Vidis, a to som sa bala, ze tam nikto nieje 😄. Ale my sme nakoniec na Slovensku