Zaľúbený manžel

2. okt 2023

Ahojte. Po asi 4 mesačnom zmenenom správaní môjho muža som na neho pritlačila a priznal sa, že sa zaľúbil. Mame 11 ročne manželstvo a dve deti. Naozaj som si myslela, že sme šťastní a našu bublinu niic nemôže ohroziť. Zaľúbil sa do kolegyne,vraj spolu ešte nič nemali, vraj sa ani nebozkali. Par krát boli spolu na obed, dobre si rozumejú, vraj je to presne žena pre neho. Ale to som bola aj ja, len pred 11 rokmi. Co mam pre Boha robiť? On teraz sam so sebou bojuje, prehodnocuje pre a proti. Ale aký postoj mam zaujať ja? Tlačiť nechcem, tiez nechcem, aby ostal so mnou len kvôli deťom. Milujem ho najviac, ale som rozumná žena. Držať niekoho pri sebe na silu nechcem. Povedal, že mu mam dat týždeň. A potom co? Asi sa rozhodne podľa toho, ako sa vyjadrí ona. Vraj nemá dobré manželstvo a ma jedno dieťa. Ako ďalej?

aurora33
14. okt 2023

@janewithane podla mňa jej poradila veľmi dobre. Nech už má titul akýkoľvek.

hefo
14. okt 2023

@sheila121 Dobré výsledky sú, že poradí takú cestu životom, ktorá povedie k čo najväčšej celkovej spokojnosti a dobru jej aj jej detí.

Lebo je jednoduché povedať "tresni dverami a rozveď sa". Ale to pri rodine s deťmi často prinesie viac problémov, než rieši. A na psychiku detí je rozvod rodičov (pokiaľ tam nie je nejaké týranie, agresivita fyzická či psychická, kde zbaviť sa tyrana môže pomôcť) priam balzam... (myslím ironicky, ak nie je jasné)

hefo
14. okt 2023

@sheila121 A ešte, keď som si tú "radu" prečítal, tak mi bolo hneď jasné, že tá rada za veľa nestojí.

"každá aspoň trošku sebavedomá žena, ktorá si váži samú seba, by mu zbalila veci a vyhodila ho z domu"
To sa robí úplne ideálne v dome, ktorý je v BSM (ako inak aj autorka niekde na začiatku potvrdila), že?

tramtada31
14. okt 2023

@hefo Ano, tiež som nepochopila tu radu terapeutky. Ten muž sa len namotal, nedošlo k fyzickej nevery. Za to ma žena pripravit deti o otca, aby ona bola ten “víťaz”, je strašne.

pralinka25
14. okt 2023

mna by zase napriklad strasne zaujimalo preco je v tejto teme tolko vymazanych prispevkov.

sheila121
15. okt 2023

@hefo život ale nie je rozprávka. Je taký aký si ho urobis. To že žena tresne dvermi je možno finančné nevýhodné pre ňu ALE to je asi to jediné. Financie su pre teba to gro života? To že bude žiť s niekým kto ju nemiluje, to že nestretne niekoho kto by ju miloval, to že deti budú vyrastať v dusnej atmosfére a budú to mať ako vzor do života toto všetko len kvôli tým vašim sprostym prachom a BSM?

sheila121
15. okt 2023

@hefo a k tej druhej poznámke vieš o tom že ženy su aj finančne gramotne? Niekto nepotrebuje ani bsm aby tresol dvermi.

h2
15. okt 2023

@pralinka25 Ak myslíš tieto, tak tie dve dámy sa tam začali medzi sebou hádať a odbočili od témy, ja som im tam potom napísala, že by si túto komunikáciu mohli doriešiť radšej v súkromných správach, takže vymazali aj mňa. 😃

h2
15. okt 2023

@hefo V tej odpovedi nebolo poradené, aby sa autorka rozviedla. Dokonca si myslím, že práve terapeutkina rada by mohla viesť k tomu, aby sa ten chlap prebral zo svojho poblúznenia a poučil sa z neho do budúcna, k spokojnosti všetkých zúčastnených strán.

aurora33
15. okt 2023

@pralinka25 vieš prečo je toľko vymazanych správ? Pretože maciatkolulu či ako sa volá, tam začala ako nejaký správny stalker vyťahovať moje staré príspevky a snažila sa ma presvedčiť, že raz radím tak a raz naopak. Čo ale nie je pravda, tak som sa bránila. Ale v podstate ano, bolo to mimo tému.

kamatopo
15. okt 2023

Tento príspevok bol aj v jednej poradni a tam ti autorka najlepšie poradila profesionálka vo svojom obore. Ja si myslím že patris k ženám čo nechcú nič meniť. Ako si sama napísala ,,striedate sa a ty sama by si to nedala,, tak radšej sa prispôsobiš a uveriš . Tu si to napísala ako výkrik a čakala si že ti tu všetky pritakame. No našli sa aj také čo majú iný názor. Ja som so sebou nenechala zametať ani v reálnom živote tak viem sa vcítiť do tvojej kože. A tiež to bolo po desiatich tokoch. Jedine čo ľutujem je že som mu dala čas na ,,zobudenie,, a prišla o ďalší drahocenný čas v mojom zivote.Držím ti palce aby si ty nikdy neľutovala a manžel sa správne rozhodol.

pralinka25
15. okt 2023

@h2 @aurora33 jasne chapem. 🙂
@tramtada31 to ci nedoslo k fyzickej nevere my nevieme. pochybujem ze by sa ten chlap tak sialene namotal len z platonickej lasky ze by hned mal v umysle opustat rodinu a priznavat sa s tym zene. to je uplne nerealne. ked uz vyrukoval s tymto tam bolo rozhodne nieco viac.

@hefo nemyslim si ze by to bolo o tresnuti dverami, alebo nejakom vitazstve. kazdy si urobi po svojom ale zivot mame len jeden. treba ho zit tak aby sme potom na stare kolena (ak sa toho vobec dozijeme) nelutovali strateny cas a blbe rozhodnutia urobene zo strachu a pohodlnosti.
sam si povedz ci sa hrat sa na stastnu rodinku a zit s clovekom ktory miluje niekoho ineho nie je strata casu a vlastnej dostojonsti. a rozvod sa da spravit slusne. ked sa dvaja dospeli rozumne k tomu postavia nemusia mat z toho deti traumy. a traumatizovane deti vyrastaju aj v uplnych ale nefunkcnych rodinach. to je strasne zjednoduseny pohlad na vec. kazdopadne niekto je schopny tak zit a spravi ho to stastnym a niekto nie.
ty by si tak zit chcel?

maciatkolulu
16. okt 2023

@pralinka25 presne tak,rovnako ako nie je dobré riešiť veci s horúcou hlavou a neskôr tiež ľutovať.... lebo rozvod a zahodit xy rokov spoločného života,majetok,všetko zbrklo,tiež nie je top. Takže všetko,ako aj ten rozvod sa dá riešiť v kľude. A nie unáhlené,lebo každý jeden krok sa môže neskôr ľutovať ...

hefo
16. okt 2023

@sheila121 Ako teda chápeš vetu "každá aspoň trošku sebavedomá žena, ktorá si váži samú seba, by mu zbalila veci a vyhodila ho z domu"?

A nejde len o financie (a ďalšie súvisiace veci, žena zostane na všetko zrazu sama). Pokiaľ ten muž bol aspoň priemerným otcom, deti budú rozvodom brutálne trpieť. Ak maximalizáciu zachovania si vlastného ega a hrdosti (nota bene v situácii, keď je to u muža len vo fáze pobláznenia, ktoré skôr či neskôr odznie) si žena cení viac než šťastie svojich detí, nuž neviem...

hefo
16. okt 2023

@pralinka25 Ja som momentálne komentoval "radu" tej "terapeutky", ktorá mala od rozumného postavenia sa k veci dosť ďaleko...

katkami123
16. okt 2023

Bolo koze dobre, išla na ľad tancovať.
Tak ja už neviem či to tým ľuďom drbe, majú všetko - majú kde bývať, čo jesť,sú zdraví a bez postihnutia prácu, majú zdravé deti, oporu v manželke, doma všetko funguje a bum, nič si neváži, bude vymýšľať s kolegyňou čo ju pozná 4 mesiace, lebo mu drblo v hlave na staré kolená. To fakt, ho zobrať na deskú onkológiu, alebo niekde kde sa naozaj ľudia trápia, žeby si uvedomilmaky je blbec. Príde o všetko, nebude mať ani kolegyňu, ani manželku, jedine kopanec do prdele a potom už bude asi spokojný.

pralinka25
16. okt 2023

@katkami123 tak ale tu poslednu vetu by si nakoniec zasluzil.

pralinka25
16. okt 2023

@hefo ok. ja som to necitala ani neviem kde to je.

pralinka25
16. okt 2023

@maciatkolulu no ano treba si vsetko 2x premysliet. a hlavne poznat sameho seba. svoje limity a riadit sa sebou. co je pre niekoho pohoda, pre ineho je no go. najprv treba poznat sam seba aby nase rozhodnutia neboli ovplyvnovane inymim lebo to tiez nie je dobre.

aurora33
16. okt 2023

@hefo pretože mať ženu dieťa a len rak sa zaľúbiť do kolegyne počas ,,pár obedov” je naozaj rozumne správanie.

h2
16. okt 2023

Keby to niekoho zaujímalo, tu je tá otázka v poradni s odpoveďou terapeutky: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/vztahov...

bubuska
16. okt 2023

@aurora33 No bohuzial stava sa a je to beznejsie ako si myslis. Len aby si si na tuto situaciu raz nespomenula ked sa bude tykat Teba alebo muza. K rozvodu: spominam si ako povedala raz Sonia Mullerova ked sa v kratkom case rozviedli/rozisli dve moderatorky ( jedna bola Miriam Kaliska a druha tusim Durianova ) : Nie je im co zavidiet, najprv je to ulava a potom je to kazdodenny boj. Rozvodom to vsetko len zacina a nie konci a ona to po rozvode s Mullerom vedela najlepsie. A preto pokial tam nie je psychopatia typu alkohol, drogy, nasilie, ziarlivost tak treba urobit vsetko pre zachranu vztahu. Kvoli sebe a kvoli detom.

simca06022011
16. okt 2023

@h2 toto som citala a zase raz celkom nesuhlasim s miestnou terapeutkou :D urcite by som mu to zratala, ale taketo pobluznenie kolegynou, alebo cimkolvek nie je zase taka rarita. Je pre mna ale prekvapenie, ze sa s tym zdoveril zene... mna by nenapadlo chlapovi povedat, ze sa mi paci kolega.. alebo ktokovlek... :DDD

bubuska
16. okt 2023

@simca06022011 No vytiahla to z neho. Blbec priznal sa, mal si to vyzrat sam, teraz to prehodil na zenu.

h2
16. okt 2023

@simca06022011 Ale on sa nezdôveril. Prečítaj si prvé riadky úvodného príspevku autorky. Správal sa divne 4 mesiace. Potom naňho autorka pritlačila a musel s pravdou von. Teda, ktovie, čo je vlastne pravda a čo bol ochotný povedať pod nátlakom.

aurora33
16. okt 2023

@bubuska inac zbožňujem takéto reči typu: len aby sa to tebe raz nestalo. No nie nestane sa. Obaja s manželom mame v tomto pevne stanovené priority. A obaja sme šli už do manželstva s tým že vieme, že ak by sa niečo takéto stalo, už by sme si viac nevedeli dôverovať. Takže ja v tomto suhlasim s terapeutkou a nezachranovala by som niečo čo ten druhý absolútne bezohľadne pokazil.

sheila121
16. okt 2023

@hefo tie deti trpia tak či tak, vieš koľko detí trpí v nefunkčných rodinách len preto lebo matka nechce byť na všetko sama pričom sama aj tak je len ma strechu nad hlavou? Toto by si chcel dávať svojim deťom ako vzor? Ja nie. To že sa dvaja rozvedu neznamená že prestávajú byť rodičmi.

bubuska
16. okt 2023

@aurora33 Pokora dievca, pokora 🙂

simca06022011
16. okt 2023

@h2 nemusel, mohol povedat, ze ma blbe obdobie, stresy z prace, a tak.. nemusel to vobec na nu hodit. Hlavne ked by z toho nic nebolo. Dovera je krehka vec, toto by bola konecna pre vela zien, ja by som to nedala proste vediet ze hocijaka zena pofnuka pri chlapovi, a on sa zalubi a zblbne, az takto ze ho to rozhodi. Lebo verim tomu, ze proste to ze zrazu sa niekto niekomu paci, sympatie a iskricky pridu, to nie je rarita ziadna a stane sa, niekto dokaze tomu udrzat hranice a proste len v ramci nejakeho zaujmu, kamaratstva si to "udrzat" a vediet pri kom a skym som, city k partnerovi nemenim atd. Ale nevediet si to v sebe spracovat a spravat sa ako pubertak, doma to zene vysypat na stol, to je totalna sprostost.