1,5-ročné dieťa - obed pred spánkom

denuska999
13. sep 2022

Ahojte. Chcem sa opytat ohladom obedovania, ked deti spia uz len jedenkrat. kedy vase deti obeduju - pred obednym spankom alebo po spanku? Ide o to, ze syn chodi spat okolo 12:30-13:00,spi tak hodinu a pol, max dve hodiny. Ide o to, za rano ked vstane ma ranajky, potom ovocie na desiatu. Niekedy ked vstane okolo osmej, ma ranajky a desiatu, obed uz nechce pred spankom. Obedovat vsak okolo tretej mi pride neskoro. Neviem, ci mam zrusit desiatu a pred spanim dat obed, alebo mu davat polievku pred spanim a druhe teda tak neskoro, alebo ako. Dakujem.

ivangeline
13. sep 2022

Zavisi. My sme mali iny rezim. Medzi 11 az pol 12 spala,takze po spanku. Starsi zas pred spankom,kedze chodieval po 12tej. ;) Ale moje deti su hore medzi 6 az pol 7.

denuska999
autor
13. sep 2022

@niky1234 a co davate napr na veceru?

niky1234
13. sep 2022

@denuska999 kasu, chlebik s pomazankou, niekedy aj to co mal na obed alebo polievku ak nejedol cez den🙂🙂minule som toasty robila tak to mu chutilo🙂🙂ale najcastejsie kasu pohanka, krupica, psenova da sa aj na sladko aj na slano🙂🙂

janka_266
13. sep 2022

@denuska999 podľa toho kedy ráno vstáva, či sme doobeda boli mimo domu, alebo sme doma, zo začiatku jedol po spánku, ale potom sa rýchlo budil lebo je hladný, tak väčšinou má pred spánkom buď len polievku, alebo obe, ak je veľmi hladný, a keď je unavený, tak obeduje po spánku

lenkakravcova
13. sep 2022

@denuska999 my dávame najprv obed a potom spánok. Po jedle sa aj mne osobne chce stále spať, takže mi to tak dáva aj zmysel + následne v škôlke neskôr to tak deti už budú mať navyknuté. 🙂

marzuz89
13. sep 2022

@evica17 nejde ani tak o to pockat, ale o ten rezim dna, system, obed samotny. Nevidim zmysel obedovat o 15 po zobudeni, ale to neznamena, ze to tak maju mat vsetci. Pockat mozem, ale nevidim zmysel ani v tom, preco by som mala cerstvo uvareny obed od 12 nechat vychladnut a o 15 ho studeny zohrievat. Alebo varit od 13:30 aby bolo na 15tu pripravene. Ten cas spanku chcem vyuzit na ine veci. Ale celkovo, vzdy sme obed mali ma obed, olovrat na olovrant. A tiez spolu 🤗

54tinka54
13. sep 2022

@denuska999 ja mám 13 mesačného a tiež už má len jeden spánok. Vyhovuje mu to tak, že okolo 11-pol 12 si dá polievku, ide spať a potom keď sa zobudí (spí cca 2 hodiny) tak si dá druhé jedlo.

callisia
13. sep 2022

My máme obed okolo tej 12-tej, pol 1 aj keď sa zobudí výnimočne až o pol 9. Dám mu raňajky a za chvíľu nejaké ovocie. Potom obed a ide spať. Po zobudení olovrant dačo sýtejšie bo spí občas aj 3h a je hladný. Ale môj docela dobre jedáva tak nevymýšľa na obed, že ešte není hladný.

kataka10
13. sep 2022

@denuska999 nerob si z toho hlavu, ani moj dlho nechcel nic pred obednym spankom jest. Skusala som davat polievku, ale nechcel. Potom sa to same zmenilo a zacal si pred spankom pytat jest, tak som opat ponukla polievku a uz mu to vyhovovalo. Takze ono to pride.

dididudu
15. sep 2022

My ranajkujeme okolo osmej pol deviatej o 11tej pol 12tej davam polievku ide spat vstane o cca druhej a dame potom obed okolo pol piatej zase ovocie alebo jogurt a o tej pol osmej vecer kaša

kikulienka94
17. sep 2022

daj pred spankom polievku, po spánku druhé

wella47
16. dec 2023

@denuska999 moje deti zvykli obedovať o 11:30-12:00...potom som ich uložila spať,spali do 14.00-15.00.Potol olovrant.Oni keď sa zobudili,neboli hneď hladní.A nenaobedovaných,hladných,som ich nemohla dať spať.Keď boli napapaní,spali dlhšie☺️.Čím boli starší,tým dlhšie poobede spávali.(inak,ráno vstávali skoro,okolo 6.00 ma budievali.Ranajky-mliečko,pečivko...desiata len ľahká-jogurt/ovocie...aby zjedli obed o 11:30).