11 mesačný kojený syn nechce jesť zeleninu a mäso

ladytt
19. feb 2012

Prosím vás o radu alebo skúsenosť. Môj synček má 11 mesiacov a jedenie zeleniny a mäsa úplne odmieta, už som vyskúšala kopec receptov od jednoduchých kombinácii po zložitejšie. Na začiatku príkrmov odmietal ovocie a teraz zas zeleninu. Chvíľočku jedol všetko a za sme pri tom, že nezje nič ani za lyžičku. Bojím sa, že iba ovocie a moje mliečko mu nebudú stačiť na doplnenie všetkých potrebných látok. Díky

ladytt
autor
21. feb 2012

@ariela22
Teda toto už vôbec nechápem. Robila som si cestoviny a jedna mi padla na zem, hneď sa po nej vrhol. Tú som mu zobrala, ale na že som mu položila misku a do nej akože náhodou dala cestovinu namočenú do príkrmu, on to zjedol. Ako musela som to odfotiť, je toto normálne? Keď mu ponúkam nechce, keď ho zoberiem na kolená, a môže si sám brať nechce a keď je to na zemi zje to.

ariela22
21. feb 2012

@ladytt no vieš že to radí viac doktoriek?ja neviem či by som mala na to srdce 😖 ....už neviem čo poradiť,...tak jedine držím palce,ak ma niečo napadne tak napíšem 😉

ariela22
21. feb 2012

@ladytt jeee mile..... no pre deti niekedy nieje vysvetlenie,ale ked sa mu to paci,xyyxyx................nemate nahodou nejake zviratko po ktorom chcel opakovať? 😀

ladytt
autor
21. feb 2012

@ariela22 Ved to, že nemám to srdce nechať ho tak. Asi nám ide za vzor psík, ale zatiaľ sme žianeho nevideli papať 🙂 ďakujem si strašne zlatá, že mi chceš pomôcť, bude sa snažiť ďalej a uvidíme, čo zaberie. Hádam neskončíme pri jedení zo zeme :D

ariela22
21. feb 2012

@ladytt neboj určite to zvládnete ..a nemáš zač,rado sa stalo.....fakt držím palce 🙂

ivv
21. feb 2012

@ladytt ja som sa takto trapila s malou veeelmi dlho.. teraz ma dva roky a tiez nie je nejaky extra papkac 🙂 skratka su deti, co radi jedia a vsetko a potom su tie ktore nejedia skoro vobec 😖
podstatne je nenutit a to fakt nenutit, ponuknut .. aj ked sa to lahko pise..
ja by som za cas vynechala masovo zeleninove jedla, dala namiesto toho nieco co lubi, hoci aj kasu.. a ponukat jedlo co varis pre vas, zemiaky, ryzu, cestoviny. mala lubi velmi cestoviny a do omacky na ne vies kusok maska rozmixovat, a ani nebude vediet, ze tam je, ak mu moc nechuti.. ono pre takeho drobca staci naozaj malo aby mal dostatok zivin. ja som sa takto presne pred rokom strachovala o malu a hnala sa k lekarke po rozbor krvi a ten dopadol ukazkovo 😵 nic jej nechybalo, vsetkeho mala dostatok. ono do toho roku a pol je pre dieta co sa este len uci papat zakladom mliecko, idealne materske (ano, deti sa ucia papat do dvoch rokov, len podaktori to zoberu supom 😅)

a moje dieta bolo tiez "vysavac" 😅 doteraz ak mi nieco pri priprave jedla spadne na zem, tak uz to ma v puse... 😝

ivv
21. feb 2012

@ladytt a este .. vyhladovat je somarina, lebo ak byde velmi hladny, tak bude chciet najskor cici a nebude otvarat pusu na prikrmy..
mozno je na case zacat s pripravou jedal ako pre vas, samozrejme s obmedzenim soli a korenin a varit dietnejsie. kludne mu mozes varit rozne privarky s kyslou smotanou a tieto dat aj na cestoviny. ako som pisala, do casti privarku rozmixovat varene masko.. 😉 huste polievky, take nechce papat?

ladytt
autor
21. feb 2012

@ivv ďakujem, tak tiež sa bojím, aby mu nechýbali živiny, trošku si ma ukľudnila, keď píšeš, že v pohode dopadli aj testy. No u nás je stále to mliečko základom veru, aj keď nad nami krútia hlavou, že je to iba cucko.
Aké sú to tie husté polievky napr.? Cestoviny mu chutia to skúsim tak ako si písala ako mäso do omáčky.

ivv
21. feb 2012

@ladytt ja som okolo roka napr. poprazila trosku cibulky na masielku, dala na rezance pokrajane masko, kuracie, bravcovu panenku, kare, to je take chudsie, orestovala, poprasila trosku papriky, drvenej rase, stipku soli, poprazit a podliat troskou vody, podusit, pripadne mozes s maskom poprazit aj mrkvu nakrajanu na kusky, hrasok.. no a potom zahustit troskou muky rozriedenej vo vode, trochu premixovat aby maso zahustilo stavu a dat s ryzou, cestovinami. pripadne urob cibulkovy zaklad, nakrajaj zopar cherry rajcin, opat rasca a masko, podusit, zahustit a tiez s cestovinami, alebo malej veeelmi chutila slovenska ryza k tomu.
huste polievky napr. v dm dostat lupanu cervenu sosovicu, ta je super, lebo sa rychlo uvari a mozes mu uvarit sosovicovu polievocku so zemiakmi a zahustenu k. smotanou, pripadne zemiakovy privarok, do neho posekat vajicko, alebo klasicke zeleninove polievky s cestovinami na husto 😉

ladytt
autor
21. feb 2012

@ivv Šošovičku červenú som už skúšala ale bez smotany, tak skúsim. Aj mäsko no uvidíme aká bude odozva, dúfam, že aspoň ústa otvorí.

ivv
21. feb 2012

@ladytt neboj sa, urcite mu nic nechyba, mamine mliecko je pren zaklad a dobry 🙂 niektorym detickam skratka dlhsie trva kym sa rozpapaju a potrebuju viac ochutnavat. sama na nom vidis, aky je aktivny, vesely, hravy.. to je jasny znak ze mu nic nechyba 😉
drzim palce 🙂

kbeata
21. feb 2012

@ladytt vies co robi a robil moj maly? 😀 sedi v stolicke ja mam jednu lyzicu,on druhu a tak jedava,vsetko rozhadzane,pooblievane,a pada to aj na zem 😉 ,ked to hned neupracem,a vyberiem ho po jedeni zo stolicky,tak on to z tej dlazky zje,a schvalne som tam raz nechala popadane kusky chleba,vedel ze to tam zostalo a po par hodinach to prisiel zjest 😉
teraz co sa mu podari nabrat na lyzicu tak to z nej zje,co nie tak iba rukami 😀

mamavera
22. feb 2012

@ladytt lekárka radí dobre, hladné dieťa zje a nevymýšľa, že vymýšľa, ťa presvedčil s cestovinou 😉 a je už dosť veľký na to, aby si mu dala do rúčky lyžičku, možno to pomôže. Určite nenútiť.

ladytt
autor
22. feb 2012

No zážitok z dnes rána: Mäsko a zeleninka 0bodov, jogurt zvíťazil. Ponúkla som mu najskôr zeleninu-mäso, ale ako ochutnal začal plakať a už viac nechcel a to bol vážne chutné, na cibuľke fajnové mäsko, ryža a mrkvička a potom som mu ponúkla biely jogurt a celý zjedol.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnecnica777
1. máj 2019

@anetkaadamko ahoj. Aj ked je to stara tema. Ako to u vas nakoniec dopadlo s jedenim? My mame podobny problem. Z nicoho nic mi prestal jest masovo-zeleninove prikrmy. Zje 3 lyzicky napne ho a potom nechce vobec jest. Reve a pusu ani neotvori.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnecnica777
3. máj 2019

@anetkaadamko ale existuje. Mam este jedneho 17.rocneho a mala som ten isty problem co aj ty. Navyse bol este aj hyperaktivny, takze ked som chcela do neho nieco dostat musela som ho priviazat k stolicke, lebo mi behal po celej kuchyni. Vitaminy nemal v sebe ziadne, bol anemicky, astenicky a pomaly rastol. Takto to islo az do jeho puberty. Napinalo ho najma z masa. V skolke ho museli krmit. Jedol len polievky. Niektore druhy zeleniny a ovocia nezje doteraz. V puberte sa to postupne zacalo upravovat. Prudko narastol, ale chudy je stale. Zial z prudkeho rastu ma skoliozu. Anemicky uz nie je. Teraz mam 7 mesacneho. Ten jedol ukazkovo az do stredy. Uz 3 dni nechce nic len moje mlieko. Myslim, ze su v tom zuby. A ak nie, tak sa...bojim, aby to nebolo ako so starsim. Je to riadne na nervy. Tiez som si vtedy casto poplakala.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnecnica777
4. máj 2019

@anetkaadamko no to by som aj ja malemu neviem co dala aj to co nemohol len aby sa najedol keby chcel ovsem, ale nikdy nechcel. Rozky tie jedol tie mal rad aj teraz. S masom to bola najvacsia bieda roky ako aj so zeleninou. Niektore potraviny nezje doteraz. Ma 180 cm a 55 kg. Stale je ako kostra. Malemu som objavila dnes sa prerezavat horne zuby, tak neviem ci kvoli tomu mi aj on prestal zo dna na den jest, lebo doteraz papal ukazkovo.