13 mesiacov a zje len rozmixované

kuceravasue30
12. júl 2018

ahojte, co mam vyskusat, malej stale musim mixovat inak mi vsetko vypluva, uz ma 6 zubkov, dakujem

klarissa25
12. júl 2018

@kuceravasue30 no nemozes jej uz mixovat uplne do hladka, nechaj jej tam aspon mensie kusky, potom jej davaj rozok alebo chlieb do ruky,nech sa nauci, alebo kusok jablka

alexia11
12. júl 2018

Na to je len jedna rada...nemixovat do hladka, nechavat hrudky a to cim dalej tym viac.....za cenu toho ze cast stravy povypluva. kym budes mixovat dohladka, dovtedy bude jest len mixovane...ked nebudes tolko mixovat...ina moznost ako jest aj take nebude....

danina09
12. júl 2018

postupne musis nechavat v jedle co raz vacsie hrudky... to je len o zvyku a ani ty sa nesmies nechat obmakcit

monro
12. júl 2018

Moj syn jedol mixovane hadam do roka a pol. Inak vsetko ako zjedol aj vyvracal. Potom uz ani jest nechcel. A zo dna na den zacal jest aj kusky.

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaella94
12. júl 2018

Neviem prečo sa všade radi detičkám mixovať potom to tak dopadne 😓 nemixuj...daj mu na tanier celé kúsky nech sa naučí pracovať s jazykom a jedlom v ústach...skús pozrieť blw metódu možno pomôže 😉

nela6
12. júl 2018

@kuceravasue30 je to totalne individualne, moj ledva daco zjedol okrem mm v tom veku, sem tam kasa... Vkuse som vsetko nukala, mixnute, nemixnute a jedneho dna sam prestal vypluvat, kusat, prehĺtať uplne ok

pininka
12. júl 2018

Zial ak neodhanes ten cas kedy prestat mixovat, potom je problem. Moja neter idmietala nemixovane do 4 rokov a veruze boli koli tomu aj v nemocnici,lebo jej zleniveli creva a vobec nevedela ist na velku. Dodnes papa velmi zle. Ale samozrejme sladkosti jej nevadia.

m_s7
12. júl 2018

@kuceravasue30 Skús popučiť vidličkou, nech jej tam ostanú sem tam nejaké hrudky ako už spomínali baby vyššie 🙂

orsi_h
12. júl 2018

nechavaj ho jest sameho, davaj mu vseliake kusky, nauci sa.

siska53
12. júl 2018

@kuceravasue30 tak nech je mixovane..nas mal aso 2 zuby a tiez jedol mix. Asi do 18.m... dcera s 1zubom zas mixovane nechcela,muselo to vyzerat ako nase,inak nejedla,no bolo to dost teda..kedze sa jej to ak zle zuvalo,najma maso,hoci som.s asnazila makke ho robit..

tinaa64
12. júl 2018

Na to si davaj pozor..v jasliach sme mali 3 rocneho chlapceka kt.mamicka nosila rozmixovane jedlo..ked sme mu dali chlebik alebo nieco nerozmixovane tak sa zacal dusit a napinalo ho..

tinaa64
12. júl 2018

A zavudla som..mojej mladsej od 7 mes.som nemixovala..a prvu zub kej vusiel na 10 mes..ma 13 mes.a 6 zubov a teraz nema ziadny problem..papa vsetko tak ako mi..nic mixovane

deti95060810
12. júl 2018

to poznám ...mala som s tým problémy, tiež tak dieťa nechcelo...myslela som ,že ma tresne z toho mixovania, že sa toho nikdy nezbavíme.... trvalo to strááášne dlho....

emakiki
12. júl 2018

@monro presme nas pripad, jeho vsetko napinalo, vypluval a vyberal z ust, minule sme boli v restauracii a len tak som skusila, zemiak a maso, vobec nemal problem a predtym ani nahodou, teraz este stale niektore jedlo nezje vobec pokial nieje rozmixovane a nieco uplne v pohode, asi podla nalady😝 ma 15 mesiacov a tyzden papa kusky...

matuska234
12. júl 2018

Ja som do 14m mixovala a teda nemame problem s jedlom vobec 🤔 mame 3r

jankadr
12. júl 2018

Syn jedol mixovane do 18 m.kusky ho napinali,az sa dovracal.potom zo dna na den kusky a v pohodr

marlenka222
17. júl 2018

@michaella94 ja prave toto nechapem. Pokial nie som chora trocha rozhryznem a dam do ust malemu. Do hladka mixovat-nie je pri 2 detoch cas a na co ho naucit? Potom nosit mixer so sebou vsade.

nat77
15. nov 2019

Ahojte, ja som malemu nemixovala skoro vobec. Stacilo mu roztlacit vidlickou. Mame 13m, 6zubkov, 11,5kg. Uz papa skoro vsetko 🙂