6 mesačné bábätko nechce jesť ovocie

magdulienka2
17. okt 2013

Ahojte, potrebujem poradiť od mamičiek, ktoré mali doma rovnaký problém s papaním ovocia.
Mám 6 mesačnú dcérku a keď sme začali s príkrmami vo forme zeleninky, tak po 3 dňoch sme nabehli na papanie iba samej zeleniny - tj. bez mlieka vo fľaši.
Už cca 2týždne skúšame papať na olovrant ovocné príkrmy, ale nejako nám nešmakujú. Ani čo spravím ja (či už dusené jablčko alebo domáca výživa bez cukru) a ani čo je kúpenské. Vždy do toho musím dať aspoň dve piškótky a aj tak toho zje málo - cca 50-70ml. Dnes po takomto príkrme...cca hodinu od neho...stiahla ešte tradičnú dávku mliečka. Až potom zaspala. Ale to ovocie proste do nej nejako nedostanem.
Ako ste to riešili? Stačí ponúkať, vydržať a popraví sa to?

sense
17. okt 2013

@magdulienka2 ponukaj jej.. my mame opacny problem hodinu po zelenine vypije este 100ml mlieka, na olovrant po ovoci uz mlieko nevypije a zje tak 100g ovocia...skus jej aj ine ovocie nasej ide viac hruska a broskyna ako jablcko a kupovane jej nejdu vobec....

tenerifka
17. okt 2013

@magdulienka2 Urcite je to na zaciatok dostatocne mnozstvo, ved sa len uci spoznavat nove chute. Ale co ma zaraza-preco jej to jablko varis? Ved sa tym znici vela vitaminov, urcite staci ho len rozmixovat na kasu, postupne zaradit hrusku a ine ovocie vhodne pre ten-ktory vek a v zavislosti od sezony. No samotne ovocie ju nezasyti, tak je normalne, ze si potom este vypytala mlieko, onedlho jej budes moct zacat davat jogurt pre babetka(namiesto normalneho mlieka je vyrobeny z UM), a neskor uz normalny biely smotanovy jogurt-v kombinacii s mixovanym ovocim idelny olovrant

nikolet_89
17. okt 2013

@magdulienka2 ahoj nasa ma 19 mesiacov a doteraz ju neviem donutit na ovocie. Spapa mi max postrukane jablko z piskotmi a tak isto aj hrusku a to je z ovocia vsetko. Snazim sa jej odstavovat aspon a riedim jej to s trochou vody nech aspon trochu vitaminov do nej dostanem...ale je to bieda dufam, ze ked bude vacsia zacne papat viac

nikolet_89
17. okt 2013

@tenerifka ahoj mne mala papa aspon tie jogurty od 9 mesiaca asi vzdy na ranajky a sem tam, ked nic ine nechce tak aj na olovrant aspon niako do nej dostanem...

tenerifka
17. okt 2013

@nikolet_89 my sme davali taky olovrant-pol lyzicku mixovaneho ovocia a za tym pol lyzicky bieleho jogurtu a tak na striedacku-miska ovocia+1 jogurt (neskor ovocie priamo do jogurtu) a viem, ze vacsina deticiek na okoli takto olovrantovala a vsetkym chutilo.....

nikolet_89
17. okt 2013

@tenerifka no moja mala je pripad na stredu doslova neoklamem ju niako ak jej dam ovocie lyzicku samotne, alebo v jogurte ci v hocicom zaciti to vypluje a uz nechce jest ani ten jogurt 😒

aknaj
17. okt 2013

@magdulienka2 neviem, či som správne pochopila ... ale ty jej dávaš len tú zeleninu a ovocie ? vôbec žiadne mlieko ?

magdulienka2
autor
17. okt 2013

@tenerifka skúsila som jej to prevariť, aby to mala na začiatok také mäkšie. Aj som to tuším dakde čítala, že bábätkám by sa zo začiatku malo aj to ovocie trošku podusiť. Netuším prečo...skúsila som.
A ten jogurt z UM...kde to kúpim? V lekárni?

magdulienka2
autor
17. okt 2013

@aknaj 😀 hej, zle si pochopila...jasné, že papá mlieko...ale na obed papá len zeleninku, príp. s mäskom. A na olovrant sa snažím zaviesť ovocie ale už bez doplnenia mliečka. Ale celkovo sa pri tom papaní ovocia natrápime.

aknaj
17. okt 2013

@magdulienka2 no ja už som sa zľakla 😀
podľa mňa je to normálne, že nechce, nakoľko doteraz jedla len mlieko .... je to nová chuť a musí si na to zvyknúť, postupne, pomaly, vždy jej dávaj trochu, aj to, že zje máličko je super, časom si zvykne, ale je len na tebe, aby si ju na to naučila, lebo už v tak malom veku je to základ na to, aby neskôr jedla ovocie úplne bežne

magdulienka2
autor
17. okt 2013

@aknaj vieš, len to mi nejde do hlavy, že tú zeleninku začala v pohode a že dosť rýchlo ju začala papať aj bez toho mlieka. A zelenina je popritom oproti ovociu takej mdlej chuti. Predsa len, ovocie je sladké...tak sa čudujem, že sa ho nenavála do puknutia. 🙂

aknaj
17. okt 2013

@magdulienka2 každému chutí niečo iné 😀 deti celkovo nemajú radi výrazné chute, tak možno preto

magdulienka2
autor
17. okt 2013

@aknaj takže len trpezlivosť? ach jaj...no vyskúšame 😉

januliku
17. okt 2013

@magdulienka2 Tak nasa vytrvalo odmietala vsetko ovocie az do 18 mesiacov. Teraz ma 22m a zje mi jablko, banan, hrozno a melon, vsetko v surovom stave. Nedonutis ju, neoklames, musi jej len zachutit. Takze prajem vela trpezlivosti.

vulka
17. okt 2013

@magdulienka2 naša má 2 roky a ešte nemala ovocie v ústach. V nijakej forme. Nezbláznim sa. Zeleninku jedla a aj jedáva normálne. Inak nikdy som jej zeleninové príkrmy nemiešala s mliekom. Proste to bola holá zelenina.

kuwait
17. okt 2013

aj moj syn nemal rad ovocie,banany ho duli a ine len olizol a nechcel,ani teraz ked je dospely nieje velmi ovocny,granatove jablko,maliny,broskyne zje ale ine ovocie ani zeleninu nema velmi rad,zvlast obycajne jablka a pyre to vobec nechcel od malicka,tazko nutit nechaj ju,neskor jej predstavuj rozne ovocie a mozno jej nejake zachuti

magdulienka2
autor
17. okt 2013

@januliku tak to je povzbudivé... 😉

sense
17. okt 2013

@magdulienka2 inak ked som robila au pair kedysi tak v rodine bol trojrocny chlapec a ten zjedol dusenu zeleniu, ovocie v akejkolvek forme ale surovu zeleninu vobec a nedal sa ani nicim oklamat az v nejakych 6-7 rokoch ked som bola u nich na navsteve zjedol salat aj to len zeleny surovy....ked nechce ju nenut pop. skus ine ovocie hrusky, broskyne, banan, nektarky...

ava11
18. okt 2013

Radu nemam, len taky postreh- neviem preco stale maminky tvrdia, ze ovocie je sladke a zelenina nie. Taka mrkvicka a zemiak su podla mna ovela sladsie ako jablko alebo broskyna atd 🙂

stanislavao
18. okt 2013

@magdulienka2 kupovane prikrmi jej nedavajte, teda ani vyzivu. jablko, banan doma len nastruhajte, banan roztlacte vidlickou. ziadne varenie - naco, straca to potom vitaminy. a ked to nechce, tak nevadi. skusite o mesiac, mozno potom to zje. a najlepsie je len nastruhane jablko na tom baby struhaku a marina keks do toho napr. fakt, ziadne varenie a kupovanie tych umelych akoze jedal.

vonicka
18. okt 2013

su det, ktore jedia malo vsetkeho, alebo jednia malo niecoho konkretneho (napr. ovocia), alebo jedia dobre a vela hocicoho. Vsetko je v norme 🙂 Niektore deti sa rozjedia az po roku, niektore po dvoch. Ked 6 mesacne dieta nechce nieco jest, tak je to V UPLNOM PORIADKU a nie je co riesit, takze klidek 🙂 Hlavne by som nedavala ziadne piskoty - ide ti o to aby si zvykla na ovocie alebo ovocie s prichutou sladkej piskoty? Naco je to dobre vobec?

susul
18. okt 2013

Asi ju nedonutis, my sme u nasho 6 rocneho uz skusili vsetko, jednoducho ovocie neje. Dokonca ma problem ho vziat do ruky.

magdulienka2
autor
22. okt 2013

@stanislavao skúsila som teda ešte raz aj surové jablko, len som ho dala na jemnejšie. Asi bola dobrá sorta, lebo bolo sladučké. Tak včera spapala krásne. Dnes jej až tak nešmakovalo, lebo bolo kyslejšie. To sme sa všeliako tvárili. Dokonca žmurkala aj jedným okom. 😀