7,5 mesačné dieťa už 3 týždne nepribralo. Poradíte?

evelenka
19. apr 2013

Drahe maminky prosim poradte mi.Maly mi uz 3 tyzdne nepribera.Narodil sa s hmotnostou 4250g teraz ma 7 a pol mesiaca a ma 8.2kg. Uz tri tyzdne sa drzi na ttejto vahe a nic.Kojim a papa prikrmy.Obavam sa ze mam malo mlieka.Skusala som mu dat aj trosku umeleho ,bez sance on to mlieko nevypije cumel z flase iba olizuje. skusala som vseliake cumle na flasku vsetky odmieta.Neviem co mam robit.Prosim poradte pripadne napiste RP.dakujem

zuzimia
19. apr 2013

Pokial je inak v pohode a papa dobre, aj ked momentalne nepribera - neriesila by som.

petra8786
19. apr 2013

mne nepribera už mesiac a ma mesiacov,pribral asi 100gramov apotom ich schudol..neviem co je s nim,ale papa dost,ale on je spachtoš a niekedy mu stači trošku papat..tak čo už s nim,ale je zdravy,tak snad to nevadi,ked nepribera..ved nemusi byt z neho valibuk

lucinocka
19. apr 2013

ved to je podla mna ok vaha, nemozes to porovnavat s inymi..moja ma v pondelok 7 mesiacov a ma 8.3 kg, kamoska co sme spolu lezali v porodnici jej mala ma 6.5 kg, rovnako stara, porodne vahy mali cca rovnake..podvyziveny urcite nie je🙂

danielkabn
19. apr 2013

ahoj @evelenka,môj synček má 11 mesiacov a 8,2 kg..tiež nepriberá,ale vraj je v poriadku,keď bol chorý,tak mi schudol dokonca na 7,7 kila,a za dva mesiace pribral len 100 gramov. 😒 tiež ma to trápi,ale doktorka povedala,že je v poriadku,je vraj veľmi pohyblivý,čo teda je 🙂 My sme na UM od narodenia,takže neviem ti moc poradiť,ale len aby si bola v obraze,že nie všetky detičky sú rovnaké a rýchlo priberajú,držím palčeky 😉

ornela_mutti
19. apr 2013

dievčatá čo to tu riešite? 😎 To chce klud a hlavne zahodte váhy. Váhu má riešiť pediater a nie vy (to si myslím ja). Dôležité je či je deťa spokojné nech je koľko chce. Deti najlepšie vedia koľko potrebujú jesť a kedy chcú jest. U kojeného dieťaťa neodmeriaš koľko vypilo tak je blbost ho ešte dokrmovat, čo sa týka kvantity mlieka, to je úplne jedno koľko máš mlieka (mimochodom to tiež sa nedá odmerať 🙂 ) ale či je kvalitné a to zistíš na tvojom bábu. Ked je spokojné, kaká a spinká tak je všetko v poriadku. Venujte sa radšej sebe aby ste boli v psychickej pohode pre vaše deti a partnerov. Lebo ked vy budete spokojné tak bude spokojné aj vaše okolie. 🙂

majka99999
19. apr 2013

Vaha mozeskakat hore dole, moj ma vyse 10 mesiacov, necelych 10 kg, rano ma menej, vecer aj o 200 g viacej (a to kaka 2x za den), pokial je spokojny neries, mozno ma len take stagnacne obdobie, aj moj mal, ked mal 6,5 mesiaca, potom zacal priberat zasa (viacej aj spapal). Nehybe sa viacej ako predtym?

katkaseiner
19. apr 2013

Moja mala bude mat 8 mesiacov a za posledny mesiac snad aj schudla trosku, lebo mala horucky, ale neries to. Ak by bol tvoj maly hladny, plakal by. To s tym UM poznam, my sme dokrmovali od narodenia a ked zistila ze mam dost mliecka, tak jednoducho blokla hrdielko a ani kvapku viac nezobrala. A este k tomu ak aj dokrmujes papanicami, tak je to ok. Neboj, nie je hladne, ale sa nam uz zlepsilo pocasie a aj dospelym menej chuti (len asi ja som vynimka :D). Ak nie je babo nekludne, neplace a nemrnci prilis vela, neriesila by som. Ozaj, prave ma napadlo, mojej malej teraz idu zubky, 4 naraz a menej papa, ale moje mliecko aj ked len malinko, urcite si aspon trosku cucne.

bambibam
19. apr 2013

mám 2 po sebe, jedno nezje nič a druhé aj koňa keby som nakrájala, obe vážia rovnako 11,5kg, kakajú,sú spokojné ,tak sa nestresujem, do staršieho natlačím koľko sa dá a mladčší je tiež ešte kojený a práve doktorka konštatovala ,že akosi sa zastavil s priberaním - ale ani sa nečudujem je moc aktívny. A UM mlieko a cumeľ je tiež problém ,najlepší je od prírody.Idú mu akurát zuby tak je umrnčaný a zavesený na mne .Ked mal 8-9 mesiacov tiež sa na chvíľu zastavil (vyšli mu prvé zuby) a potom všetko dobehol.

katuska1006
25. apr 2013

Ahojte ... Moja mala ma 7 mesiacov a za posledne 3 tyzdne nepribrala nic :( ma 6920g no porodna vaha bola 2750g ... Tak tiez rozmyslam cim to moze byt ... Ale hladna nie je lebo neplace a aj v noci spinka dobre ... Asi najskor to budu tie zubky ...bked jej isli prve tak papala menej a tirz dlhsie nepribrala ... A dalsia vec je ze vecne so sebou naraba 🙂) neustale vala sudy ...