Aké biele jogurty pre 6 mesačné dieťa?

erika_lukasko
10. sep 2012

ktore znacky bielych jogurtov sa odporucaju davat 6 mesacnemu? lebo dnes som dala malemu activiu a neskor som zistila, ze activiu mozu az deti od 3 rokov... :/

libka1
11. sep 2012

@zuba prave pred 5 minutami, schvalne som ho isla vytiahnut z chladnicky lebo sa mi nezdalo to co pises...

e37
11. sep 2012

naozaj su najlepsie tie slovenske: nitriansky, zvolensky, sabi....treba vyskusat, ktory bude viac chutit🙂 Od roka s prichutami, ale treba zvazit, dietatko potom nic ine nebude chciet 🙂 . Najlepsie primiesat cerstve ovocie, mojim chutia jogurtiky najma s bananom

evelinq
11. sep 2012

Najväčšie podvody na potravinách jogurty!

Viete, čo jete? Čerstvé suroviny alebo priemyselné výrobky? Dnes spúšťame veľký seriál Najväčšie podvody s potravinami.

Väčšina výrobcov do nich pridáva rôzne chemické látky známe ako „éčka“. Predlžujú ich trvanlivosť, zvýrazňujú chuť alebo vzhľad. Nový Čas testoval najlacnejšie, ale aj značkové jogurty a šunky. Zistite, ako obstáli v hodnotení odborníka. Ak sa chcete vyhnúť chemicky upraveným potravinám , prečítajte si zloženie na obale. „Výrobca je povinný uvádzať zloženie výrobku na obaloch väčších než 10 cm ²“, tvrdí Vít Syrový, potravinársky chemik. Škodlivé látky sú „maskované” pod symbolmi E s číslom a na pozore sa majte aj pred chemickými názvami. Najlepšie urobíte, ak budete kupovať základné potraviny. „Napríklad ovocie , zeleninu, vajcia, maslo, tvaroh, mlieko, mäso či múku. Tie by nemali obsahovať žiadne pridané chemické látky,“ tvrdí Syrový. Podľa „éčiek“
a ďalších pridaných chemických látok v potravinách priradí
Vít Syrový potravinám trestné body.
Jogurt tvarohový jahodový - Danone Activia


Chuť*: Veľmi dobrá, veľa ovocia, hustá a krémová.
Pridané látky**: glukózový sirup, fruktóza, stabilizátory: kukuričný modifikovaný škrob, karagenan, xantánová guma, aróma, regulátory kyslosti: citran sodný, kyselina cit(extrakt z čiernej mrkvy), zahusťovadlá, arabská guma, želatína jedlá.
Hodnotenie: Súčet hodnotenia pridaných látok v tomto výrobku predstavuje 20 trestných bodov.

Višňový jogurt – Tesco


Chuť: chuťovo bol naozaj dobrý, veľa višní v ňom nebolo, ale nejaké boli, celkovo bol chutný.
Pridané látky: modifikovaný kukuričný škrob, glukózovo-fruktózový sirup, aróma, regulátor kyslosti (citran sodný, citran vápenatý, kyselina citrónová), zahusťovadlá (pektín, karobová guma), bazový džús z koncentrátu, arónie koncentrát.
Hodnotenie: 11 trestných bodov .

Puding kakaový so šľahačkou - Dukacso (Carrefour)


Chuť: slabo kakaová, šľahačka bez chuti.
Pridané látky: glukózovo-fruktózový sirup, modifikovaný škrob, stabilizátory (E407, E412), želatína, emulgátor (E472b).
Hodnotenie: 10 trestných bodov .

Smotanový jogurt čokoládový – Albert


Chuť: pripomína termix, obsahoval aj kúsočky čokolády.
Pridané látky: žiadne.
Hodnotenie: 0 trestných bodov .

Jogurt krémový broskyňa – maracuja – Viam (Kaufland)



Chuť: celkom dobrá, veľké kúsky broskyne, ale maracuju sme tam vôbec necítili.
Pridané látky: žiadne.
Hodnotenie: 0 trestných bodov .

Jogurt ananásový Linessa (Lidl)

Chuť: ananásu je tak akurát, chuťovo celkom dobrý.
Pridané látky: žiadne.
Hodnotenie: 0 trestných bodov .

Jahodový jogurt – Clever



Chuť: vláčna, s kúskami jahôd, cítiť po smotane.
Pridané látky: ovocná zložka 15 % (cukor, glukózovo-fruktózový sirup), zahusťovadlá: modifikovaný škrob, pektín, regulátor kyslosti: citran sodný, farbivo: karmín).
Hodnotenie: 8 trestných bodov .

Smotanový jogurt čučoriedkový - Coop Jednota

Chuť: nevýrazná chuť , iba s pár čučoriedkami a aj celkovo bola chuť málo čučoriedková.
Pridané látky: zahusťovadlo: modifikovaný škrob, voda, čučoriedková aróma, koncentrát z červenej repy, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, citran sodný, farbivo: aktívne uhlie.
Hodnotenie: 7 trestných bodov.

usiko
11. sep 2012

@erika_lukasko v zasade, ak chces davat jogurty, tak nevyberaj podla vyrobcu, ale podla zlozenia, teda si pozri zlozenie, ja som malej davala take, kde su len 2 zlozky, teda napriklad mlieko /alebo smotana/ kultura, alebo nanajvys tri zlozky, ale ta tretia bolo susene mlieko a to som nerada kupovala..takze tie co maju najmenej ingrediencii, najlepsie dve....a ciste samorejme, nie ovocne, cokoladove a podobne...

zuba
11. sep 2012

@libka1 tak ja mám doma ovocný, lebo ho manžel je a ja tam modifikovaný kukuričný škrob mám, možno v bielom nie je ale v tých ochutených už určite áno a to viem, ež ochutené holandie to nemajú

ktalcikova
11. sep 2012

nasej chutili jogurty Sabi

zuba
11. sep 2012

@libka1 tak pozerala som teraz na nete obal bieleho zvolenského, tak ten nemá ten modifikovaný,a el ovocný určite má - takže biely potom určite môže byť 😉 . Lebo chuťovo sú zvolenské výborné.

jankavrutky
11. sep 2012

dnes som bola u mojej pediatricky (ta druha zastupovala pocas dovolenky) a ta mi odporucila z Gadera. je to mala mliekaren nedaleko Martina,tak pojdem kuknut do obchodu,ake jogurtiky maju 🙂

kvetinka211
11. sep 2012

@kokorunecka dovody preco som zacala pochybovat o tom, ci bolo dobre zacat zvolenskym su dva 1. aku som uz pisala, plnotucny sa nerovna smotanovy, cize tuku je tam viac (pri detoch so sklonom k obezite to moze byt neskor problem) 2. argumenty dr. bukovkseho (kniha navod na prezitie pre bejby), ktore neviem potvrdit ani vyvratit - podla neho sa v mliecnom tuku nadmerne koncentruju skodliviny, preto je lepsie tuky ktore su inak pre rozvoj dietata nevyhnutne prijat radsej v inej forme - napr. pomlete semiacka, avokado, tekvicovy olej atd. Viem vsak, ze on je chronicky odporca mlieka a mliecnych vyrobkov, ja nemam voci mlieku zas tak extremne nazory ... a biely zvolensky chuti aj mne a pouzivam ho do varenia miesto smotany 🙂

pami2
11. sep 2012

my ficime na Banoveckych a lebo Zvolenskych-kupujem len biele ( ovocne uz obsahuju aj pridavne latky) a pridavam domaci dzem, ak chcem zmenit chut-ale chutia mu aj cisto biele. tieto dva som zatial nasla jedine, co neobsahuju modifikovany skrob 😠 ..ale idem sa pozriet na ten Sabi, co si chvalite.

inak aj nam odporucila lekarka ako prvy jogurt Activiu bielu...nic som jej na to nepovedala, nebudem sa s nou hadat, ale vsak to nekupujem ani pre nas, nieto este pre babo...

kokorunecka
11. sep 2012

@kvetinka211 Ja som to nemyslela zle...Len, preto nečítam a neriadim sa niekým o kom je známe, že má problémy s niečím, a preto na to kydá..
A obezitu je u malého dieťaťa myslím skoro riešiť, keďže by pre každú mamu mal byť prvoradý vývoj.

euka210
11. sep 2012

jogurty moze, ale ja neviem kde sa ponahlate maminy, ked v 6m estelen zacinaju deti papat. Ale ked uz chcete, tak zvolensky alebo sabi. Mojmu biely v 10m nechutil, tak sme na mojom oblubenom cokoladovom...ale to uz mame rok 🙂

libka1
11. sep 2012

@zuba ja som pisala o bielom, tak znie aj nazov temy, ovocne nekupujem vobec, ani holandie a uz vobec netusim co je napisane na ovocnom zvolenskom ...

libka1
11. sep 2012

@pami2 sabi maju len v hypernove a terne, aspon ja som to inde zatial nenasla zial, nieco sa mi mari ze aj v kauflande, ale to som si nie ista... 🙄

zuba
11. sep 2012

@libka1 ok ja som myslela že ej to aj na ňom, lebo na mnohých bielych to je

kkl82
12. sep 2012

@henikav podpichnem, lebo si pisala, ze do 8. mesiaca ziaden jogurt 😉 ja robim malemu z materskeho mlieka, co povies na taky? a mimochodom, laktoza z kravskeho mlieka je v jogurte, ako v kazdom kyslom mliecnom produkte, uz nastiepena, a teda je lahko stravitelna aj pre cloveka. preto aj ludia, ktori su nedokazu laktozu travit vobec, mozu kludne jest jogurty, acidka, zakysanku atd. bez problemov.

henikav
12. sep 2012

@kkl82 mna nepodpichnes, mne je to v podstate jedno co vy davate vasim detom, kazdy si zije so svojimi rozodnutiami a usudkami, tu sa jedna o radu a kazda mamina sa rozhodne coho sa bude drzat. Napisala som rady mojich dvoch lekarov, ktori mi vzdy vraveli, radsej trosku neskor ako priliz skoro, pretoze ak vypestujes dietatu na nieco alergiu tak s tym bude zit cely zivot. Ak mu zbytocne zatazis zaludok, bude sa trapit.... Ak ty robis jogurt z materskeho mlieka, OK, jasom pisala o kupovanych jogurtoch. A tiez netvrdim ze sa maju maminky drzat mojich rad. Ja mojmu dietatu jogurt skor nedam a napriek tomu nebude hladovat

brnka
12. sep 2012

@erika_lukasko Nas najoblubenejsi je Hollandia

pupulka18
11. mar 2014

Holandia selsky jogurt najlepsie aj to zlozenie.....

vierkau
9. jan 2016

Nerobite niekto jogurty doma?
Co davate -prisady? Dakujeem

anne_mary2
18. apr 2016

baby, viete ze poctivy obycajny biely jogurt by nemal obsahovag nic ine okrem mlieka/smotany a jogurtovej kultury. TAke susene mlieko alebo mliecna bielkovina tam nema co robit 🙂 a zelatinu a ine uz nespominam.
takze podla toho je to max tak zvolensky a banovecky. Inak ani bio jogurt neexistuje taky bez mliecnej bielkoviny atd..
a 10% tuku vobec neriesim, nejeme to kazdy den.
A idealny jogurt by mal mat 3,5% tuku ako plnotucne mlieko plus jog. kulturu a hotovo. Ale malemu chuti najviac banovecky s jablckom tak lepsie ako brumik alebo cosi take. , aOvela horsie ako tuky su podla mna cukry a sacharidy prazdne.. Pa 🙂

mirka17
18. apr 2016

ja som tiež kupovala smotanové - zvolenské a podobné jogurty, ale mojim babam bolo z toho ťažko, občas sa aj pogrckali, doktorka mi povedala že detom sa majú dávať skôr jogurty z mlieka a nie smotanové, tie sú ťažke, odvtedy kupujem tie holandia -selský jogurt, a babám chutí. tolko môj názor.

alias313
18. apr 2016

Zvolensky jogurt nie.Mozno niekedy davnejsie ano,ale teraz urcite nie. my davame len banovecky to je nasa 1*

anne_mary2
22. apr 2016

ak hovorime o tom ze kvalitny poctivy jogurt ma obsahovat iba mlieko/smotanu a jog. kulturu-- dnes som v bille objavila inak velmi dobry jogurt z tych ich znaciek "nase bio" - vola sa farmarsky jogurt biely , bio ma nezaujalo, skor v zlozeni kombinacia 3% tuku- zlozenie mlieko a jogurtova kutura. 2 zlozky a dost, ako banovecky, leb nie smotanovy 10%.
Maju ho sice iba vo vacsom kelimku 280g / teda ako 2 male jogurty.
Ale stoji velmi prijatelne 0,79 eur 🙂

zuza_bluza
25. okt 2016

kedy dávate jogurt prikrmovaným 9m kojencom? Raňajky, či olovrant?