Aké detské výživy pre deti od 6 mesiacov?

denaalubos
9. okt 2012

Ktore vyzivy mate otukane, a ake znacky preferujete? A co hovorite na Hello vyzivu, nasla som v zlozeni, ze je tak modifikovany skrob, dali by ste tuto vyzivu svojim detickam?

moon1979
9. okt 2012

preco chceš za každú cenu už pol ročnému dieťaťu pchať výživy? začína sa zeleninou ... a už keď tak velmi chceš, nie je lepšie uvariť mu jablčko, hrušku bud vo vode alebo na pare, rozmixovať a máš výživu ako stvorenú bez akýchkolvek zbytočných konzervantov a prísad?

hradnapani
9. okt 2012

Hello by som svojmu dietatu nedala. Raz som to ochutnala, a nie... My mame ovocne osvedcene tie z DM: Babylove, Alnatura, pripadne Ovko robi jablkovu a marhulovu bez cukru. A este Sunarka robi take cestovne balenia ovocnych bez cukru a myslim, ze aj bez dalsich primesi.

diusik
9. okt 2012

ja som tiez par krat kupila hello,ale tiez uz po 1. roku a mne sa zdali strasne sladke,inak chutovo super,ta bananova mnam,som si pochutila 😀 ale najlepsie je zobrat banan plus nakrajane jablko a normalne tycovym mixerom rozmixovat,super to ide,a mas zdravu vyzivu,ja som zvykla pridat este par piskotiek.Maly mi zvykol zjest vsetko,a normalne by som donho cely banan a jablk nenapchala 😉

andrejka1974
9. okt 2012

urcite zacni zeleninkou postupne najprv mrkvicku potom postupne pridavas inu zeleninku, zemiacik , karfiol, brokolicku o 2 tyzdne pridas masko vsetko uvaris domakucka a rozmixujes a az potom davas asi tak po 2 az 3 tyzdnoch zacnes davat ovocie jablcko, banan, broskynka rozmixujes alebo ja nastruham od 7 mesiaca zacnes davat lepok takze staci vsetko postupne moje deti vyzivy nelubili Rianka miluje zeleninku s maskom a jablcko s bananom

hajajanka
9. okt 2012

moon1979 - mozno sa pyta kvoli tomu, aby si mohla zbalit do tasky vyzivu, ked niekam ide (napr. ako ja na vysetrenia s detmi, na navstevu a pod.). Takze hned na nu neutoc, ako keby isla davat decku otravu 😉

Ja pre pripad potreby, ako som spomenula vyssie, kupujem v DM drogerie znacku Babylove Bio. Kupujem aj ovocne, aj zeleninovo-masove prikrmy ako zalohu pre pripad nudze. Chutovo su vyborne, bio, ziadny cukor, ziadne korenie. Ja mozem len odporucat 🙂

anda1980
9. okt 2012

suhlasim s moon1979, dieta sa kupovanych veci este naje ajajáj, najlepsie je postruhat jablcko, hrusku alebo ine napr sezonne ovocie, banan a podobne, da sa to zobrat aj na cesty, k lekarke, vonku, pripadne, ak mas tu moznost a mas domace jablcka, urobit si doma vlastnu vyzivu bez cukru a inych konzervantov, ja som tak robila jablkovu, slivkovu, jablko-mrkva, jablko-tekvica a len sa po nich tak zaprasilo... 😉

luciannka83
9. okt 2012

Ja osobne preferujem domácu výrobu z vlastných zdrojov. No nie každý má tu možnosť. Akurát včera som spracovala 20kg jabĺčok do výživy. A keď niekam idem, tak si zoberiem vlastnú fľaštičku výživy.

kokorunecka
9. okt 2012

Hello nie.. Ja kupujem Hami, keď už potrebujem. Chutia aj mne 😀

chovancova27
9. okt 2012

Výživu som v živote nekúpila. Radšej si kúp parný hrniec a na tom budeš babatku pripravovať všetku stravu min. do rok a pol... sparíš domáce jablčko, štipka škorice, a zdravá a lacná mňamka pre malinké... a hlavne bez cukru a umelín, nie ako u kupovaných... môj malý má 20 mesiacov a paríme ovocie stále každé ráno...strašne to lúbi, sparím jablčko, hruška ovsenné vločky, rozmixujem a aké raňajky🙂

1234lubka
9. okt 2012

@moon1979 ja svojmu davam len svoje domace vyzivy ale sem tam nakupim aby som mala sklielka, hlavne vyzivky z cba aj tie heloo maju dobre sklicka na opetovne zavaranie...a vo vsetkych kupovanych vyzivkach je ten modifikovany skrob. ale zo sladkymi ovocim som zacala az asi po mesiaci, nedavala by som to hned

katkas1
9. okt 2012

kup jablka, je ich vsade az az, kilo sa da kupit aj za 50 centov a navar si doma a vies ze bude jest jablkovu vyzivu, naozaj jablkovu. Ja obdivujem zeny ktore kupuju tie drahe blivajzi, ved to ochutnaj akoze broskynova, citit tam len jablka, 80 percent mas jablko a par percent akoze broskynu. Ja mam 2 deti a vlani na jesen som zavarila 200 7decovych poharov vyziv a je taka husta ze v nej stoji aj lyzicka, nie ako tie grci z obchodu a bude ta to stat asi tak tretinu

tetapetra
9. okt 2012

@denaalubos 😀 😀 😀

danadany
9. okt 2012

my dávame Ovko a jednoťácku lebo to je tá istá 🙂 ale teraz máme od prastarkej domácu tak budeme dávať tú a rob podľa seba ja som na výžive vyrástla a jedávam ju dodnes a nič mi nie je, som až prekvapená že už ani výživa sa "nesmie" dávať deťom

aknel1985
10. okt 2012

ja som davala len hami je bez cukru a fakt je tam to ovocie aj citit...no je aj draha , ale vyborna, nie je tam modifikovany skrob ... ja si casto vsimam zlozenie...a inac mne sa mala narodila v maji cize domace ovocie sme nemali tak papkala zo zaciatku tieto vyzivky .....neskor len surove ovocie ...teraz ma 16 mesiacov a rano jej robievam ovocnu penu vymixujem jablko, banan, jahody s ovsenymi vlockami nedavam jej ovocie do parneho hrnca ani nijako tepelne ovocie uz davno nepripravujem...najlepsie a najzdravsie je cerstve ovocie, ale ako sa zacina s prikrmami treba zacat najrv vyskusat jabcko uvarene alebo najlepsie na pare a potom postupne zaradit cerstve ...trebars jablcko s mrkvickou

micuchova
10. okt 2012

ak nemas domacu zeleninu a ovocie a kupujes kvalitne vyzivy, myslim ze je to jedno...nez ma zlyncujete, malej aj varim, aj ovocie surove davam, ale aj vyzivy. podla casu a chuti malej 🙂

monuska342
10. okt 2012

hellou urcite nedavaj modifikovane potraviny su hnus aj pre dospelych nechapem preco to preslo kontrolou!super su HIPP a tie s DM babylove a alnatura ale aj tak je naj domaca vyzivka ale nie kazdy ma tu moznost mne vari moja mam a je to super lebo oni byvaju na dome a mi na cinziaku 😉

magali
10. okt 2012

teraz je najlepsi cas urobit si domacu vyzivu, vsade su cerstve jablka a inak sme kupovali z DMka babylove, boli dobre a cenovo prijatelne, ale nas vobec nechcel ziadne kupovane zeleninove, ci masove, len tie ovocne

baklik
10. okt 2012

baby, ona sa vas pytala na to, aku vyzivu a nie na ine bla bla... samozrejme, ze najlepsie je surove ovocie nastruhat, ale sem-tam treba aj vyzivu mat doma pre strycka prihodu, ako sa hovori 😉
ja ti odporucam vyzivu Sunarek z nasej zahradky - je to 100% ovocie, bez skrobov a cukru (190g balenie), pripadne HAMI ma tiez 100% ovocie (4 x 100 g balenie), aj Sunarek 100 % ovocie (4 x 100 g), aj HIPP ma 100% ovocie.
ja som tie s obsahom skrobov a cukrov malemu este nikdy nekupila, radsej sledujem akcie a potom nakupim tych kvalitnych viac 😉

nikak23
10. okt 2012

jablcko, jablcko, jablcko s hruskou a inym sezonnym ovocim, ak sme boli niekde mimo domu, tak Sunarek alebo vyziva z DM🙂

sendy182
10. okt 2012

moje deti radi detskú výživu doteraz............Hami všetky a prefefujú CBA, jabĺčková,broskyňová, banánová.....marhuľová je dosť kyslá ....ja som pridala aj trocha cukru......aby to nebolo také kyslé a nastúhala piškótku...........-no dúfam že ma tu za ten cukor neutoto..........Ovko je taká riedka výživka a možno preto ju ani veľmi nechceli............

kvetinka211
10. okt 2012

@denaalubos hello vyziva ak sa nemylim tak je jedna z najhorsich na trhu .. doniesla ju raz omylom svokra a zjedli sme ju s manzelom s piskotmi 😀 Okrem toho modifikovaneho skrobu tam je tona cukru, fakt hnusne presladene. Kedze syncek uz mal takmer rok a pol, tak som mu ju dala ochutnat, ale nastastie ani nechcel. Ked bolo v zime malo domaceho ovocia, na cestach alebo ked mi ine nechcel davam babylove, alnatura, hami, sunarek (nie sunarka), hipp ovocne vyzivky (tie co nemaju v zlozeni skrob ani pridany cukor). Nudzovo aj ovko z dia kutika (to je bez pridaneho cukru na rozdiel od normalneho ovka, obe ale maju v sebe skrob). Co si pamätam tak kedysi obycajna vyziva chutila tak ako teraz tie drahe ... teraz aby clovek specialne zhanal potraviny ktore nemaju v sebe vsetky mozne humusy ...

prihlassa
10. jan 2018
luciq13
10. jan 2018

Myslim ze ona sa pytala na obchodove vyzivky.A nie na vase nazory ze len to domace je to najviac najzdravsie. Je to jej dieta a co mu da jest je len jej vec.Na vyzivach z obchodu nije nic zle, ja svojmu dietatu davam kazdy den a kupujem take ktore najviac chutia a nie podla toho ci su bio eko raw ci ake.