Prečo má 16-mesačná dcérka zo stravy bolesti bruška?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

16-mesačnú dcérku často trápia bolesti bruška. Začalo to už od 2. - 3. mesiaca. Neboli to klasické koliky, skôr to mohlo byť z mojej stravy. Dcéra bola a stále je dojčená. Vyprázdňuje sa však normálne aj niekoľkokrát za deň.

Po zavedení príkrmov sa to ešte zhoršilo. V dni, keď papá mrkvu a brokolicu jej automaticky dávam Espumisan pred spaním. Aj tak sa budí zo spánku kvôli bolestiam bruška, má kŕče, kope s nožičkami.

Je to normálne, alebo je vhodné nejaké gastro vyšetrenie?

Dokedy ju to ešte môže trápiť?

Ďakujem

Dobrý deň

ak viete, že niektoré potraviny jej robia vyslovene na bruško zle, tak ich vyraďte. Skúste si 2 týždne viesť jej "jedálničkový denník" a príznaky si značte ak ich bude mať. Tak si dobre odsledujete dané potraviny.

Ak dcérka priberá, je inak spokojné dieťa a vidíte, že úprava stravy zaberie, tak nie je nutné gastro vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas