Čo s dieťaťom čo odmieta papať?

adnan
24. feb 2011

Dobrý den,
moja 17 mesačna dcera(9,400g) nechce papať.Pochodili sme vsetky možné vysetrenia a vsetko ma v poriadku,teraz ma už menej železa,B12 ma v norme,alergie na lepok ani ziadne ine nema.Neotvorí ani pusu,neochutna,iba mlieko,chlieb...som už zufala,je to každodenný boj niečo do nej dostať a vždy s plačom,pije len vodu,ine nechce.dakujem

xlucia
24. feb 2011

no prakticky nic. kedze ma vsetko v poriadku, tak len pravidelne ponukat, NIE NUTIT, a ona si zvykne. moj starsi bol taky isty, zacal jest az tak ze sme s muzom sedeli na gauci a jedli a on medzi nami dllllho len pozoroval, az sa raz odvazil, a ochutnal a pomalicky zacal papat. dovtedy len MM a vyzivy. nic ine. ani vodu. bud trpezliva, bude lepsie

erikaka
24. feb 2011

ked ju budeš nútiť dosiahneš uplny opak, začne jedlo ešte viac odmietať. Nechaj ju iba sedieť a pozorovať vás ako jete a skús jej iba ponúknuť z toho čo jete. Kedže nemá žiadne zdravotné problémy nie dôvod sa znepokojovať. Syn mojej známej nechcel papať okrem mliečka, chleba s maslom a varených zemiakov do 3 rokov. Počas jednej oslavy videl ako jedia ostatné deti a pridal sa k nim.

veroc
24. feb 2011

Veľmi dobre ti rozumiem, ja mám 2 a pol ročnú dcéru, s ktorou mám doteraz problémy s jedením. Buď rada, že to nie je následok nejakého iného zdravotného problému. Nám sa k tomu pridali aj problémy so zápchou a vyšetrenia ukázali, že je možno alergická na lepok (výsledky mala "na hrane"), takže nás čakajú ešte ďalšie vyšetrenia. Veľmi dobre poznám tvoje zúfalstvo, keď veľmi chceš, aby sa tvoje dieťa dobre napapalo, snažíš sa a trápiš, vyváraš každý deň a ona všetko tvrdohlavo odmieta, alebo po dlhom prehováraní nakoniec spapá dve-tri lyžičky a je najedená. Možno je naozaj chyba v matkách, ale tí, ktorí takéto problémy nezažili, to nepochopia. Ja osobne som vyskúšala snáď všetko, ale najviac asi zaberá, keď sa nebudeš netrápiť, treba to začať brať tak trochu s nadhľadom, aj keď je to ťažké, ale inak sa z toho zblázniš. To dieťa vycíti tvoje napätie a potom odmieta jesť. Len sa netreba vzdávať a nenechaj sa odradiť v ponúkaní rôznych jedál. Jednoducho ponúknni malej jedlo, keď nechce, jednoducho jedlo odnes, možno si neskôr sama vypýta. Hlavne jej medzi jedlami nič nedávaj, skúšaj to tak každé tri hodiny. Keď to nezaberá, tak jej daj to, na čo má chuť, ale fakt to netreba vzdávať, ona raz začne papať 😉 Je to ťažké, ale mohlo by byť aj oveľa horšie...

alexandrah
24. feb 2011

ako pisu baby predo mnou, nic, ak jej neni zle, hra sa, je vesela, tak asi vela nepotrebuje, ja som bola taka ista, ked som bola mala ... ak ju budes nutit, dosiahnes totalny odpor, je to o nicom, iba to poskodi ...iba ako pisu, ze dobre stolovanie, a az ked si sama vypyta ... dieta od hladu neumrie ...

sisaha
24. feb 2011

moja ma 19 mesiacov a 8660 g, takze velmi dobre viem o com hovoris. Moja sice neje s odporom, ale musim za nou doslova a do pismena behat a vkladat jej do ust jedlo. Ona proste o jedlo zaujem nema. A takisto mame vysledky v poriadku. Najnovsie sme skoncili na vyzivke Nutrini (pre podvyzivene deti) a mozno je to len moj pocit, ale zda sa mi ze sa trosku rozjedla a zje uz aj chlieb s maslom a sunkou.. No uvidime po mesiaci ci pribrala viac.

murinka
24. feb 2011

my mame ten isty problem,od narodenia dcerka zalostne malo papka,obehali sme doktorov a nakoniec sa pediater zmieril s tym ze ina nebude 😅 manzel je chudy takze asi sa "podala"na neho 😅 🤐 ale je zdrava,nic jej nechyba takze to uz ani ja neriesim 😉 26.marca bude mat dva rocky a teraz ma 10kg 🙂

bambi2
24. feb 2011

no moja ma 3 roky a ma 11 kg... ja som mala v 4 rokoch 12 kg... 🙂 v rodine sme v podstate vsetci chudi. myslim, ze to bude dedicne. aj ked vela toho nezje... takze to vobec neriesim... 🙂

atrami
24. feb 2011

nič s tým neurobíš. Ja som si tým tiež prešla. Jedálny lístok mojho syna, kura+ryža, občas polievka, ale len vývar, párky, vajíčka. Narodilo sa nám druhé dieťa, nebol čas mu behať okolo ritky, tak sa naučil jesť.
Malého som nútila, jediné čo som u neho dosiahla bol odpor k jedlu.
Dosť nám pomohli cetovinky do polievky, alebo aj k mäsu, nájdeš rozne tvary, tak to jedol celkom dobre. Na kura sme chodili zásadne do Tesca, tam zjedol aj 2 stehná.
Výrazne sa to zlepšilo po nástupe do školky, kolektív urobil svoje. Už je školák a problém s jedlom nemá. 😉
Držím palčeky, hlavne pevné nervy prajem.

alca85
24. feb 2011

mojej zachutilo jesť až teraz v 18. mesiacoch, keď sa začala kŕmiť sama....ale ak by ju mal niekto nakŕmiť, tak tiež pomaly ani ústa neotvorí. A váži niečo cez 10kíl, no nezdá sa mi, že by bola vychudnutá. Ale vraj ja som jedla ešte oveľa horšie ako ona.

elly2009
24. feb 2011

ahoj.
toto bola moja dilema dllllllllhycchhhhh 13 mesiacov.
zo zaciatku som bola uuuuplne ok,potom sommznervoznela lebo mala zacala chudnut a potom som zaujala postoj taky,ze sommto neriesila.
ze som pred nu postavila tanierik,dala jej bud vyzivku alebo nejake kuriatko a nastavila stopky na 15 min
niekedy sa s tym len hrala a prprala do toho,ale nechala som ju,nepohanala ju,robila so
pri nej nieco ine.
ked stopky zapipali,tanier som od nej vzala,bez slova ju vybrala zo stolicky a vobec ale vobec ma nezaujimalo ze proste nejedla.
neskor pochopila,ze ma na to urcity cas,ze to ma zjest a ked to nezje bude hladna.
posledne dva tyzdne su dost zaujimave,lebo stale mi hovori mnam mnam a naozaj zje aj 3 - 4 vyzivky na obed za hodinu stiahne 200ml mlieka a spi dve hodiny a dokym nejde spat nieco "srotuje".
daj jej cas a nedaj jej pocit ze je stredobod vesmiru. musi pochopit ze na obed a veceru ma stanoveny cas.

miruska15
24. feb 2011

ja mam doma tiež take čosi.Pred každym krmenim som nervna ako to zase dopadne.Presne viem ako sa citiš.My sa krmime na chodbe na schodoch,alebo vo vani,proste stale niečo vymýšlam.Nahravam mu všeliake pesničky čo sa mu pačia a puštam mu ich.Proste katastrofa.Všetci sa mi smeju muž mi nadava aby som ho nechala tak šak on sa naje ked bude hladny.No nenaje sa sam určite nie.Je taky vypečeny musim mu mixovat na kašičky inak mi to vypluva alebo ho natahuje.Chleba rožok u nas nehrozi
na ranajky mu robim ovocne kaše 120ml
pred spanim mala prenidavka 100ml
Obed ako kedy a ako čo dnes mal šošovičku to ma rad tak spapal možno aj 180ml
jogurt
večer kaša alebo len mlieko 120ml
a v noci ešte papame 2 krat po 120ml
tak toto je naš denny jedalniček.Niekde som čitala že radšej malo a častejšie

babulina
24. feb 2011

len trpezlivost a pevne nervy, nasilu do nej nic nenatlacis, cim skorej sa s tym zmieris tym budes mat lahsi zivot, a mala ked bude hladna tak jest bude, a mimochodom ta vaha je skvela - nasa vo veku tvojej dcery mala o kilo a pol menej 😔

matisekc
25. feb 2011

ja som zo zaciatku bojovala ale uz som to vzdala a napodiv sme sa dopracovali k lyzicke, no papa len kasu, pribinacik, polievku a pije mlieko, ma 13 mesiacov a 9700gb a verim ze pomali pride na radu aj ine