Dať, či nedať detské párky 15-mesačnému dieťaťu?

13. júl 2022

Caute, dala by som 15m synovi prvykrat parky. Neviem ale, ci mozem... Obsahuje iba 80% maso, kukuricny skrob, bylinky a jedlu sol. A treba ich spotrebovat do 72 hodin. A neobsahuju konzervanty.

mamamasama
13. júl 2022

Ja som párky dávala, ale iba 100% z kuracieho mäsa z nízkym obsahom soli. 80% by som nedala.

petamich
13. júl 2022

nas ma rok a parky mu tak skoro neplanujem davat, kazdopadne parky z 80% masa nejeme ani my 🤷‍♀️ tak ked uz dala by som mu s co najvyssim obsahom masa a co najnizsim obsahom soli

katka5161
13. júl 2022

nie, radsej s vyssim obsahom masa takemu malickemu..parky nejeme ani my lebo nam nechutia ale kludne ked mu neskor budu chutit nech papa vsetko zaradom.nebude vymyslat neskor, vyhnete sa viacerym problemom

janula12345
13. júl 2022

Podla mna urob, ako ty uznas. Ja som zacala az v 2 rokoch tusim, ale nestane sa nic ak das uz od roka. Tiez som za to, davat s vyssim podielom masa. Nasej napr chutia najviac piratske parecky z lidla. Myslim, ze maju cca 93 percent masa a bez eciek a konz. aj bez lepku tusim. Su chutovo dobre, jemnucke a neriesim ziadne 100 percentne uz. Kludne mu daj, ved nejdes teraz davat parky kazdy den.

ivangeline
13. júl 2022

Moje okolo roka a pol.

maialeo
13. júl 2022

Od narodenia som dcére dávala riedenú bio mrkvovú šťavu, rozne bio vývary.... a žije. Už má 18.

beronsche
13. júl 2022

nie.
Aky to ma mat pre dieta benefit, ze nad tym vobec uvazujes?

nykkushka
13. júl 2022

Ja som po roku a pol začala dávať detské Pikok Lidl parky. Maju celkom fajin zloženie. Kuracie nejedavame ani my, takže také by som nášmu nedala 🙃

anjelicek26
13. júl 2022

Urob ako uznas za vhodne, ale pokrajaj ich priecne, to je presne ten blby rozmer na udusenie...

janickacrazy
13. júl 2022

ja som nedávala takým malým deťom párky, ale je to na tebe, urob si ako vieš, naši len čisté maso mali

miriam11
13. júl 2022

Ani my by sme nemali také jedávať.

sissy27
13. júl 2022

určite ti neumrie z toho, že raz zje na večeru jeden párok, ani sa mu nič nestane, max sa tak vysype z reakcie na nejakú zložku...
A nabudúce kúp keď tak niečo kvalitnejšie ako 80%, a hlavne pozeraj, aby neobsahovali dusitan sodný (E250) - je skoro v každej šunke, saláme, párkoch a podobných výrobkoch a je to dôvod, prečo sme na popredných priečkach s karcinómom hrubého čreva...

kvetinka75
13. júl 2022

@miriam11 veru, nikto by nič také nemal jesť. Ale niekedy dobre padne rýchlo niečo ,,uvariť,, na raňajky, večeru. Ja párky kupujem tak 5x do roka. Keď mám ozaj také dni, že nič nestíham, tak je rýchla večera. Ale z jedného razu, sa nikomu nič nestane. Pokiaľ človek pravidelne nejedáva takéto niečo.

marcelasladeckova
13. júl 2022

Normálne moje deti jedia parky, lebo im chutia. Presne tie pirátske kupujeme. Detské kvalitné párky kúp a nech sa najedia s kečupom a chlebom. Aké budú spokojné 👌

beata_k
13. júl 2022

Nekupuj nic s oznacenim "detske". Ako vidis obsahuju len 80% masa. A tak je to so vsetkym detskym. Raz som si dala tu namahu a detska sunka mala viac soli nez kvalitna sunka.

heln
13. júl 2022

ahoj, obcas ano, pokial nejete parky kazdy den, tak preco nie. myslim, ze su aj horsie veci ako parky.

kkovacovak
13. júl 2022

Za mňa je to zbytočné jedlo ale ak ti to príde ok tak daj. 80% Párky by som nejedla ale ani ja a nie ešte dávať dieťaťu. Ďalšia vec je odkiaľ parky sú. Nemecká legislatíva napr dovoľuje uvádzať v % podielu mäsa aj kosti a kože. Naša legislatíva len čisto mäso. Takže ak nájdeš 90% párky vyrobené n Slovensku a 98% Párky vyrobené v nemecku je možné že podiel mäsa je v tých 90% vyšší.

elizabet173
13. júl 2022

Parky som nedavala vobec, na co? Ved je dost inych potravin, preco parky? Obsah soli bude urcite vysoky

basska_b
13. júl 2022

Ja som davala parky az od 2 rokov a len detske parky, 92% a viac masa, a nie takto ze pred koncom spotreby... a inak, suseda ma muza policajta a vraj sa jedno dieta zadusilo parkom. Mozes mu to aj nakrajat ale 15mesacne viac hlta ako zuje...

stanislavicenka
13. júl 2022

Ja som dospela, a parky nejem. Deti maju 4, a 6 rokov, a parky jedli 1x v skolke, pretoze mavaju parkovu polievku 🤦.