Dcérka po prvom príkrme už tretí deň nekakala

7777stanka7777
20. feb 2021

Dobrý deň, chcela by som sa informovať. Mam malinku 5 mesačnú dcérku ktorá je plne kojenia a pred týždňom som skúsila dat prvú mrkvicku 🥕 a všetko v pohode prvé dni ale teraz mi už tretí deň nekakala. Chutila jej aj všetko, zas nedávala som veľa max 2 až 5 lyziciek. Nie je nafúknuta ani nič prdka úplne v pohode celé dni, stále je usmiata a spokojná len teda ako píšem vyššie už tretí deň nekakala. Tak neviem

vivien16
20. feb 2021

@7777stanka7777 u kojenych deti to je normálne. Ak sa 💩 10 dni chod k Dr.

zuzana_ilkova
20. feb 2021

@7777stanka7777 mrkva a zemiaky aj keď sa odporúčajú ako prvý prikrm zapchavaju deti, ked som začínala s prikrmom tak som malému dávala slivkový odvar (susenu slivky zalejeme preverenie vodou, 20 min.nechaj odstáť a par lyziciek po prikrme podaj)predídete zápche

pribinak
20. feb 2021

@7777stanka7777 mrkva môže zapekat. Teba pridať napr cuketu, alebo zemiacik, alebo batat, tekvicu a urobiť to riedke. A dať ešte piť mlieko alebo vodičku

zuzana_ilkova
20. feb 2021

@7777stanka7777 skúste batat ako prikrm namiesto klasického zemiaku

pondelok01
20. feb 2021

Mne v tejto situacii pediatricka odporucila slaby kamilkovy caj, a vzdy to pomoze.

mabenn
20. feb 2021

na zaciatku s mrkvou opatrne, prave preto

kp7333
20. feb 2021

@7777stanka7777 Ako prve prikrmy sa mi osvedcilo pyre z maslovej tekvice alebo hokaido. Su sladkaste, detom chutili a nezapekali, ani nenafukovali. Mrkvu je lepsie pridavat do prikrmov po troche a kombinovat s inou zeleninou, nie samotnu ako prikrm.

mimzy123
20. feb 2021

Aj mojim sa to stalo, mrkvu som prestala dávať. Dávala so iba ako mix v polievke a nebol problém.

andreatytler
21. feb 2021

@7777stanka7777 Tak uz vies ze u vas mrkva silne zapeka. Urcite uz mrkvu nateraz nedavaj... stopni vsetky prikrmy a davaj len mliecko, kym nezacne znovu kakat. Potom mrkvu len vo velmi malom mnozstve.
Tekvica a zuketa su dobre na kakanie. Ak ja davam mrkvu, tak ju mixujem s tymito dvoma.
Bataty tiez mozu zapekat. Vsetko treba davat individualne a robit si poznamky ze ako babatko reaguje. Ak napriklad prestane kakat pri mrkve uz na druhy den, na treti den by som mrkvu urcite uz nedala. Ale ak nie je ziadna reakcia, treba davat aj tri dni po sebe.

7777stanka7777
autor
21. feb 2021

Ďakujem veľmi krásne za rady. Uvidíme ako teda budeme pokračovat konečne sa vykaka la ale mrkvu som radšej vysadila úplne kým sa nám to zas nenapravi. 🙂