Dcérke chutia iba kupované príkrmy

dadka246
8. mar 2013

Ahojte mamičky, keď sme začínali s príkrmamy chutili jej aj doma robené (napr. zemiacky, mrkva, brokolica...) Potom som jej skúsila pridať rozmixované kuracie mäsko, to vôbec nechcela. Ale keď som jej dala kupovanú zeleninovú polievku s kuracím mäsom, to hneď spapala. Tak som jej tam nedala mäsko ale ani to nechce... Stretli ste sa niektorá s podobnou reakciou??? Ako ste to riešili??? Treba jej nechať čas alebo to skúšať ďalej???

eunomia
8. mar 2013

Skusat dalej, ponukat a nevzdavat sa.

chryse
8. mar 2013

@dadka246 ahoj,,ja som malej asi mesiac a pol varila,,,,nexela to od zaciatku,,,tancovalla som, spievala,,,, potom som presla na kupovane a na nic sme boli asi do roka a pol,,, a teraz zje uz komplet vsetko, skusala som jej davat aj po nejakom case varene ale nexela. je to sice draha alternatriva, ale nieco jest musela a nexela som ju nutit

dadka246
autor
8. mar 2013

@chryse to máš teda pravdu ide to riadne do penazí, ale keď vidím aku ju doslova napýna keď jej dám domace, tak trápiť ju isto nechcem ...

chryse
8. mar 2013

@dadka246 tak isto aj nasu,,,,,aj ju napinalo,,, ja som si zvykla kupit viac ked bola v tescu akcia,,,, a teraz /2 roky/ vie zjest aj omrvinky zo stola,,,:o))))

soldi
8. mar 2013

@dadka246 skus jej to rozmixovat uplne do hladka, na totalne pyre. tak sa to lahsie je, preto vacsina deti uprednostnuje kupovane prikrmy

dadka246
autor
8. mar 2013

@soldi aj to som skúšala, ale žiaľ ani to nepomohlo ☹

soldi
8. mar 2013

@dadka246 teraz som si vsimla, ze ma este len pol roka aj jeden mesiac- to je strasne skoro na kuracie maso. resp. na hocijake maso.

pozri sem a nastuduj si o prikrmoch, mozno tam najdes nejaku dobru radu 🙂
www.kojeni.net

micuchova
8. mar 2013

Ja som mala taky isty problem, vyriesila som to tak ze 1-2 lyzicky kupovane, 1 lyzicka domace, postupne uberat kupovane a pridavat domace. Casom sme krasne presli na domacu stravu, bez stresu a nervov, skus 😉

renatka100
8. mar 2013

@dadka246 bud rada ze nieco papa. Neboj prejde ju to. Ja som zacala davat maso asi od 8 mesiacov ale vobec jej neslo 😒 a to kupovane nikdy nechcela.

zumasi
8. mar 2013

@dadka246 presne ako tu pisu som robila aj ja, maly chcel kupovane, tak som pridala do toho kusok domaceho, po nejakom case vacsi kusok az nakoniec papa domace prikrmy a obcas mu k tomu dam na spestrenie nieco kupovane 🙂 takze vydrzat a skusat... 🙂

simonka1304
8. mar 2013

Moja mala mi do 9 mesiacov ine ako kupovane vobec nechcela.Mohla som skusat cokolvek..Jedneho pekneho dna som jej ako vzdy ohriala na obed kupovany prikrm a zrazu mi to vyplula,nechcela ani iny.Tak som jej dala domacu polievocku a tu pekne spapala.Od vtedy sme uz kupovane nepapali...Bola to taka zmena z dna na den. Takze moja skusenost,urcite to chce len cas.Hlavne citaj,co ten prikrm obsahuje a podla toho vyberaj.Lebo niektore normalne uz aj cibulu,zeler a to bol prikrm od 6 mesiacov...

amouramour
8. mar 2013

ja som od malicka zvykala len na varene a tym padom kupovane u nas nejde🙂asi je to aj dost o tom, na co si dietatko zvykne...

simonka1304
9. mar 2013

@amouramour Moj starsi syn kupovany prikrm nepoznal,takze automaticky som hned od zaciatku aj mladsej varila domace.Lenze to vobec nechcela! Tak som kupila kupovany a ten jej chutil.Kedze som ju nechcela "chovat" len na mlieku a ovoci,tak som bola rada,ze papa aspon take...

andrejka1974
9. mar 2013

ja si myslim, ze ked ti to papa , aspon nieco zje, moja zasa chce len domacu stravu, kupovane nechcela vobec a to viem , ze vacsie kusky kjej vadia a tak jej to mixujem na hustu kasu a ma tam vxdy morcacie masko, mrkvicku, brokolicu, kukuricu, spenatove listy, fazulove struky, zemiaciky obcas dam zltko alebo cestoviny a vsetko spolu uvarim a rozmixujem a moja je papkacka tak mi vsetko spapa

0908800377
8. aug 2014

Ja mám tiež problém s kupovanými jedlami. Môj malý má skoro 3 roky a odmalička je chovaný len na kupovaných, predtým sa stalo, že zjedol možno 3-4 domáce jedlá ale po čase to začal odmietať a už existuje len na kupovaných. Nezje ani chlieb, ani rožok, ani ovocie ani zeleninu. Len pribináčik, keksy, mlieko, krupicové kaše a kupované obedy a každý deň je to to isté. Už som zúfalá, ako ho mám naučiť na domácu stravu a na chlieb. V septembri má ísť do škôlky a bojím sa, že tam nič nezje. Už sme mu skúšali dať aj domáce jedlá do kelímkov z kupovaných jedál ale nepomohlo. Mám to riešiť hladovkou a tým, že proste nič nekúpim a keď nezje to čo navarím, tak mu nič nedám? Teraz ho má babka a tá je moc mäkká, takže viem, že mu vyhovie alebo mu dá niečo sladké. Máte niektorá podobnú skúsenosť.

simca06022011
8. aug 2014

u nas co dostala to musela zjest.. ked sme niekam sli bolo kupene, ked nie bolo domace... a dookola.. ked kupene zjedla vsetko tak ok, ked domace potom nechcela a zjedla trochu aj tak ok.. ine nedostala. A naucila sa, ze bude jest a ine nedostane... drasticke, ale funguje.. a s 3 rocnou uz vobec nediskutujem ci bude jest co jej dam.. viem, ze nieco nema rada, to ju nenutim jest, ale inak vymyslance neberiem 🙂 nechce=nebude

lucianka222
8. aug 2014

syn začal jesť mäsko až teraz a to má 2 roky 🙂