Skoro ročná dcérka odmieta zeleninovo - mäsový príkrm

31. máj 2023

Ahojte, rady a triky na dietko co nechce jest zeleninovo-masovy prikrm? Varim jej sama (zelenina uvarena s kuracim/morcacim masom a rozmixovana+pridany olivovy olej) ale ani kupovane nechce. Zje par lyziciek a dost, malokedy zje viac. Najradsej cuca ovocne tasticky pripadne ovocne s jogurtom co jej sama robim (varene ovocie rozmixovane primiesam jogurt pripadne aj pseno/vlocky a cucka z prepouzitelnej tasticky). Kedze tam ma dolezite prvky, chcem aby jedla aj zel.-masovy prikrm, len som neobjavila ten spravny trik 😀 dakujem

pribinak
31. máj 2023

Prestaň jej dávať taštičky. Daj normálne ovocie nakrájané na kúsky.
Vo varenom ovocí už nie sú vitamíny.

timilv
31. máj 2023

Polievky si neskúšala? Do toho dáš hocijakú zeleninu a aj mäsko do nej vieš dať 🙂

nikaeli
31. máj 2023

Možno jej vadí tá konzistencia. Má už rok, nemusí cucať z taštičky, je čas začať papať lyžičkou a hrýzť. Žuvacie svaly sú dôležité aj pri vývine reči. Mixuješ ako? na hladko? moje deti ani jedno nechceli mixované, nejedli ani kaše, iba také s kúskami. Mixované vkuse vypľúvali, naťahovalo ich na zvracanie, tak som krájala nadrobno alebo pučila vidličkou.

ivangeline
31. máj 2023

Nedaj jej sladke par dni vobec. ;D

basulaak
31. máj 2023

Tak jej rob polievky. U nas to skoro jeden rok nahradzalo zeleninovo-masovy prikrm, ktory odmietal od 8. mesiaca. Do polievky zamixujes aj certa. 😆 ale nahladko uz pomaly vypustat a nehavat aj kusky.

autor
31. máj 2023

@basulaak
@timilv polievky robite ako pre dospelakov len bez soli/korenia a zeleninu/masko na malinke kusky? Este nema zuby tak sa jej bojim davat lusky aby sa mi nedrhla. Ked som jej dala napr maly kusok melon tak ju nadrapovalo.

timilv
31. máj 2023

Presne, ako tie naše len bez soli/korenia prípadne použijem niečo z korenín ktoré už môže a má zavedené.
Naša staršia malá prvý zub po roku, takže tiež sme dlho takto fungovali. Mladší má 8 mesiacov a ani náznak zubov, ale dnes napríklad mal na obed cestoviny s cícerom a nevedel sa dojesť 🙂tiež ho na začiatku napínalo z kúskov jedál ale zvykol si

beata_k
31. máj 2023

Joj neboj sa. Sice bez zubov, ale deti to drvia statocne 😃 Normalne jej navar, nemixuj. Sice bez soli, ale normalne jedlo. Uz je velka. 🙂

amelia89
31. máj 2023

moj rocny syn ma len 4 zuby a je jedlo rovnakej konzistencie aj chuti ako my (takmer nesolime) . ona sa to musi naucit a cim skor tym lepsie,oni su tie veci vedia rozzuzlat aj dasnami. urob jej rozne placky,varene zemiaky na zaciatok atd a to pojde. ale nech si to proste chyti sama a je.

basulaak
31. máj 2023

Aj mojho nadrapovalo, sem tam sa aj povracal. Tak som spomalila a cim dalej tym viac uberala pocet stlaceni mixera. Aby ostavali mini kusocky zeleninky v hustej polievke. Ano, normalne polievku pre nas som varila, idealne tie kremove so smotanou a nevymixujes do hladka ale nehas najprv mini hrudky a casom napr do 2-3 tyzdnov kusky. A pekne si zvykol. Na desiatu ranajky ci olovrant dostal banan v celku a tak si ho zuzlal, to iste roztek, piskotik a zrazu aha ho! Zuval uplne v pohode 😉 a este k tym polievkam, ked robis napr nejaku takuto kremovu supbes tam kusok maska a ani nevie ako a zje aj masko. 🙂👍

zorkahorka
31. máj 2023

ked budes varit vyvar, odober malemu pred dochutenim. dlhe rezance pokrajaj, pripadne daj ine mensie cestoviny. neviem, kolko ma presne mesiacov, ale ja som uz takmer rocne deti krmila pomaly normalnym nemixovanym jedlom a velkymi kusmi. daj do ruky rozok, nech sa nauci samo zuzlat, hryzt, zuvat

andreatytler
1. jún 2023

Vies co lubil nas syn? Zamrazene kocky akehokovek prikrmu - aj maso. Normalne som udusila maso, pomixovala a zamrazila na kocky v nadobke na vyrobu ladu. On to mal v lete velmi rad.
Skus podavat ten zeleninovo masovy prikrm studeny. V lete mu mozno lepsie zachuti.

basska_b
1. jún 2023

Podla mna je uz moc zvyknuta na sladke, skus ako medzikrok nesladene kase, biely jogurt, kukuricne chrumky. Potom vyvar a od roka uz normalne stravu nemixovanu, napr kura s ryzou, velmi malinko solene... Oni maju tie dasna tvrde a drvia tym tu potravu... Inak ked som videla mixnuty prikrm v obchode "soté s hráškom" a 'spagetti bolognese',,naplo aj mna 😃 drzim sa zasady nedavat malemu jest nic, co by som nezjedla aj ja.

lylyjana
1. jún 2023

A kebyze jej das to iste do tej kapsicky? A bez masa to zje? Mozno by som skusila len take cisto zeleninive kapsicky jej vyrabat. A potom po troskunpridat maso alebo vajco. Nas maly s masom doteraz velky kamos nie je a to uz ma 2. Ale zeleninu a ovodie praska zaradom