Drobec nechce piť čajík

dadka246
14. jan 2013

Mamičky mám ďalší problém... mojej malej vôbec nechutí feniklový ani rumančekový čajík... nechcela ho z fľašky tak som jej ho skúsila dať lyžičkou, ale v tom to nie je... robí grymasi a vypľúva ho... aký čajík by som jej ešte mohla skúsiť dať?

chovancova27
15. jan 2013

@dadka246 Ja som malému začala dávať čajík túto zimu - to mal cca 22 mesiacov🙂 dovtedy pil len čistú vodu, najskôr lucku, potom už len z vodovodu. Džús pije sem-tam tiež asi len posledný mesiac... 🙂 komu by chutilo stále piť čaj, ved to ani dospelím nechutí, tiež si radšej dajú vodu ako čaj stále piť...🙂

dadka246
autor
15. jan 2013

@kacena4 veď ja ju nenútim.... a chcela som sa informovať či je potrebné jej dávať, čajík... lebo každý povie inak ako aj s príkrmami....

aliza
15. jan 2013

@dadka246 ak ti mala pije dostatok mlieka, nemusis jej davat vobec nic, najma teraz v zime. Moj maly bol na umelom mlieku a pvych 6 mesiacov nepil ine tekutiny, teda skusala som mu po prikrme dat z poharika a to vypil fakt len kvapku. Neskor sa pekne rozpil, dodnes pije iba vodu, najprv prevarenu a potom normalne bud z vodovodu alebo filtrovanu alebo mozes kupovanu, dojcensku. Ja osobne som proti cajom. nevidim v tom ziaden zmysel. A vraj sa caj ani nepovazuje za pitny rezim. Iba cista voda.

denisafono
15. jan 2013

@dadka246 moja mala ma 6,5 mesiaca, tiez do nej neviem dostat ziadnu tekutinu okrem mlieka cca 700ml/24hod. V poradni som to hovorila dr. a ona povedala ze netreba nutit, tolko tekutin kolko si vezme z mlieka a prikrmov jej staci v zime. ak ma 5-6 pocikanych plienok tak je to ok. Ze deti myslim take male ktore viac ako polovicu jedenia papaju mlieko v zime velmi nie su smadne. Ze to pride ked bude teplejsie, ale napriek tomu k obedu pripravim caj alebo LUCKU vodu prevarenu a po jedeni si da 2-3 hlty.

bambi9
15. jan 2013

Ja som plne kojila 6 mes a ziadnu inu tekutinu som pit nedavala... potom zacali aj prikrmy + kojenie (6-7krat denne) a tekutiny odmietala uplne.... vlastne do cca 11mes. nechcela nic iba moje mlieko.... potom zacala po troske dojcensku vodu a tu pije doteraz.... ziadny caj nechce a ani ju nenutim.... pije len dojcensku vodu a ta jej chuti.... ale ako som pisala prvych 11 mes. nechcela nic na pitie okrem mlieka 🙂 cize sama si urcila kedy je cas na pitie inych tekutin... urcite nenut k caju ak nechce..

kacena4
15. jan 2013

@dadka246 bola to recnicka otazka 😉 😵 😵

denisenko
16. jan 2013

@tortelinka
@luciannka83 baby ďakujem.... 🙂 ten moj ani tomu mlieku cez den nedá...iba v noci a skoro ráno....asi ma zafixované, že fľaša=spanie...... 😖 tiež len verím, že jedného dna ho to prejde.... 🙂

tortelinka
16. jan 2013

@denisenko poznam to, cloveka ide porazit, my mame navyse problem s oblickami a pit musi takze som bola na nervy...zacal pit sam..

hajajanka
16. jan 2013

@dadka246 No, komu by chutil feniklový alebo rumančekový čaj? Povedzeme si na rovinu, že to je dosť nechutné.
Ja mojim deťom čaj nepodávam, len vodu. Starší, 4 ročný syn, nepije nič iné, len vodu. Odmieta džúsy, sladené vody, aj čaje. A je tu 🙂
Pri plne kojených deťoch som nepodávala žiadne iné tekutiny. Po zavedení príkrmov som začala podávať vodu. Čaje veľmi neuznávam, hlavne tie bylinkové (fenikel, rumanček a pod.). Tieto čaje by sa mali podávať ako podpora pri nejakej liečbe a nie ako súčasť pitného režimu. Kto má choré obličky, prosím, nech sa nalieva bylinkovým čajom. Tam to je opodstatené. Ale zdravý jedinec?

luciok
16. jan 2013

@hajajanka Mne drobec odmieta aj čistú vodu...

luciok
16. jan 2013

A ako riešite pitný režim pri zvýšenej teplote?

hajajanka
16. jan 2013

@luciok Aj syn mi najprv vodu odmietal, to bolo v zime. Ale ked prisli teple dni, tak ho to preslo. Ak je tvoje babatko kojene, tak mu staci len mliecko. Ak ma uz prikrmy, tiez si smad zazenie tvojim mlieckom. Uvidis, s teplymi dnami pride aj pitny rezim. Ak vodu odmieta, asi nie je dostatocne smadne a staci mu to, co mas. Vzdy mu skontroluj fontanelku a ak nie je preliacena, tak nie je smadny.

alena0305
22. jan 2013

@denisenko Syn mi tiež nič nechcel piť - ale kojila som ho do 16 mesiacov. Skús či by nepil džús - tie detské v sklenených fľašiach - nalej si jeden do nádobky na ľad. 1-2kocky a zalej trochou prevarenej vody. Vyskúšaj ho naučiť na slamku - je sícej maličký ale môžno mu to pôjde. Kúp krabičkový džús a trošku mu ho stlač - len aby pochopil ako to má ťahať a potom vyskúšaj tie detské džúsiky. Ja teraz dcérke (8mesiacov) dávam napr. aj ovocnú výživu z fľašky s cumľom na kašu - lyžicou jej tá sladká chuť nejde - polovicu presnedávky a trošku prevarenej vody a to mi vypije a aj pri tom zaspí ale tiež ešte kojím.

denisenko
22. jan 2013

@alena0305 dakujem za radu..určite vyskúšam... 🙂