Je lepšie prikrmovať ráno alebo večer?

katarina49
12. sep 2012

ahojte chcem sa opytat kedy je najlepsie prikrmovat ?mozem malej davat aj vecer pred spanim nejake kasicky a potom zapit mliekom ?nebude jej tazko na brusku,alebo nebude ju smedit po kasicke ?dakujem 😉

ninan2
12. sep 2012

ake kase??? Najlepsie je zacinat so zeleninou... Inak sa moze stat presne to, co pises. A prve prikrmy sa davaju na obed...

lenja01
12. sep 2012

ako pise @ninan2 zacat treba s obedmi - zeleninka, ked si zvykne papat, tak pridat masko, potom ovocie a az nakoniec kasicky. jednak by bolo zbytocne zacat so sladkym, jednak by jej potom mohlo byt tazko, niektore babatka kasicky na noc znasaju tazsie

ervenka
12. sep 2012

Vacsinou sa zacina so zeleninou. Prvy prikrm je napr. bez soli uvarena, rozmixovana, alebo potlacena mrkva. Nie vela, a nie priliz husta. Ja som davala doobeda, aby som videla, ci sa nahodou nevyskytne nejaka reakcia. S kasami by sa malo zacat az neskor. Ale myslim,ze najlepsie je sa spytat pediatra pocas poradne.

cottoncandy
12. sep 2012

Prikrmovať by som tiež začala zeleninou, najskôr jedným druhom napr. mrkvou, postupne treba skúšať ďalšie druhy zeleniny plus ich kombinácie. Po cca troch týždňoch od ochutnania prvej zeleniny som začala dávať aj ovocie a mäsko. Dieťaťu okolo šiesteho mesiaca stačí jeden, neskôr dva nemliečne príkrmy denne (napr. zelenina+mäsko na obed a ovocie na olovrant alebo desiatu). Ja som s obilnými kašami na večeru začala až okolo ôsmeho mesiaca, ale viem, že naša pedina radila mnohým mamám začať najskôr s kašami už okolo piateho mesiaca na večeru (!) a až potom s ovocím a zeleninovými príkrmami, no v tomto s ňou rozhodne nesúhlasím a urobila som si podľa svojho.

zuj
13. sep 2012

Prvy prikrm by mal byt v case obeda alebo olovrantu, tiez by som zacala so zeleninou-mrkvou a postupne pridavala ostatne druhy, a potom aj masko...Kase maju cas okolo 8-9 mesiaca.

dida38
13. sep 2012

ja som vzdy zacinala zeleninou v case obeda.... po cca asi 3 tyzdnoch sme uz tuto davku mlieka vynechali a maju zeleninovy "obed" 😀 teraz sa snazim vanes "presvedcit" aj na nejake ovocie - banan,jablko,hrusku ale toto jej akosi moc nejde, ale skusame po malych lyzickach dalej... ja osobne som ziadnemu dietatu kase nedavala vobec...na vecer pred spanim maju len mlieko....
jedine co robim uz tym starsim, je krupicova kasa niekedy ako veceru....

zuzka38
13. sep 2012

@ninan2 hned kopec otaznikov, rovno si ju mala zabit vykricnikmi.. sa pyta, xce radu, tak jej mozme poradit.. 😉

aj my sme zacinali zeleninkou v case obeda.. skus si pripadne tu vo fore nastudovat prve prikrmy, je tu kopec tem o tom.. drzim palce

157misicka
13. sep 2012

neviem ako to konkretne myslis ale mozes davat aj kasicku na obed alebo pred spanim aspon tak nam povedala doktorka ked mas este velmi malicke babenko a nestaci mu mliecko..moj ked mal ale 5 mesiacikov tak bol dost hladny, on bol dojceny tak nam poradila nech davame nejaku kasu raz denne kludne pred spanim no najlepsia by bola taka v ktorej nie je mliecko umele ale da sa zarobit s tvojim mlieckom..ale to len ak kojis babenko samozrejme 🙂