Nebude dieťatko bolieť bruško, keď spapá večer kašu?

stanusa999
31. dec 2011

Maminy, mam 5 mes dievcatko,kojim,ale chcem sa opytat, ze ked ste davali vasim detickam na vecer kasu pred spankom, ci ich nebolo brusko, ci im nebolo z nej tazko, ci je to rozdiel pri kojenych alebo pri detoch na UM...vdaka 🙂

michaela.g
31. dec 2011

u nas nebol ziadny rozdiel, papala v noci rovnako casto ako ked som jej kasu nedala.... ale to uz mala cez 6 mesiacov.

frick
31. dec 2011

no tak my máme 5,5 mesiaca a kašu som začala večer dávať asi pred 4 dňami ale výsledok ten istý ako michaela.g budí sa rovnako a po kaši je hore po 3 hodinách a to mi jej vypije skoro 200 a mlieka pije max 150 to mi je tiež divné.bruško ho z nej síce nebolí ale zdá sa mi že má menej kľudný spánok do tej 22:30

vita211
31. dec 2011

ahoj.no my máme 4,5 mesiace sem tam som malému dala na noc kašu ale tak isto sa budil na mlieko.papa UM.no moj malý neni velky spachtoš takže jedno čo mu dam aj tak sa budi v noci.ale z kaši vypije viac ako z mlieka.mlieko vypije tak 120 ml.ale dneska som mu do nutrilonu nasipala trošku jahodového granka lentak vytahal 150 ml.

hori
31. dec 2011

ja som davala kojenemu dietatu kasu od 4,5 mesiaca, lebo som mala malo mlieka a mala som dobry umysel nenaucit dieta na flasku (kasu som davala lyzickou) a okrem toho mala aj reflux, tak kasa pomahala... brusko nebolelo, prvy tyzden som davala len polovicnu porciu (potom som dokojila), dalsi tyzden tristvrtinovu... co sa tyka toho, ci lepsie spala - ano, ale neprejavilo sa to hned, asi az po dvoch tyzdnoch...

evka4
31. dec 2011

vyskusaj a uvidis. tu ti napisu mamicky, ktorych deticky kasu tolerovali dobre aj zle...z toho si tazko vyberies.

lutia
31. dec 2011

ahoj, ja mam tiež už pripravenú krabicu na výrobu kašičky....ale isto mu ju dám po prvý krát cez deň resp. pred 12hodinou aby som mohla pozorovať čo to s ním robí - či ho nebolí bruško, ako dlho ho zasýti kašička atď. večer by som to ako na prvý krát neskúšala...

anjelicek26
31. dec 2011

Po kasi dieta smädi, teda sa zobudi este castejsie a je fakt na noc tazka, my sme davali rano, teda pri dcerke, maly kasu totalne odignoroval. Boli obaja kojeny.

rybka77
31. dec 2011

J som tiez zacala davat kasu malemu ked mal 5mesicov. Zacali sme cez den a potom na vecer. Nemal ziadny problem. Kasicka ho na noc lepsie zasiti,takze aj spinka lepsie 😉

pingu1
31. dec 2011

moze aj nemusi

abnka
31. dec 2011

ja som kaše po márnom boji vysadila. Dlho som nemohla prijsť na to, prečo sa mi v noci budí viac ako 10 krát.... pripisovala som to zubom, postaveniu luny, bubulákom, bohviekomu..... ale fakt bol ten že som už pomaly potrebovala psychoša z toľkého budenia a nevyspania, bála som sa nocí a cez deň som sa len motala a nerváčila. A to sme vyskúšali tých kašíííííí - od Hami, Sunarku , na dobrú noc s medom, sušienkovú, mliečnu nemliečnu s ovocím, obyčajnú, v hrnci varenú...... iba sa zvíjal, v brušku mu robilo žbllllllnk bruuuu žbllllnk a ak sa zadarilo tak celú noc preprdel......
Prestala som dávať z pohodlnosti nevedela som že to bude mať taký účinok - , nejak sa mu menil vtedy režim - a čuduj sa svete , spí ako zabitý.....

luciferkax
1. jan 2012

skúšala som dávať obom mojim deťom , vždy awsi dvakrát, ale budili sa často, grgalo sa mi ešte nadránom a boli smadný 🙂 jeden bol dojčený a druhý nie 🙂 čiže ja neodporúúúúúúúúčam 🙂
ja som dávala kašičku na olovrant, na večeru len ovocie

ivett1
2. jan 2012

aj ja si myslím, že treba vyskúšať...ja som dávala kašu obom deťom večer a každé reagovalo inak...dcérka spinkala kľudne a synček sa ešte aj v spánku mrvil a bruško "pracovalo" 😉

helenkasabinka
4. jan 2012

moj malinky papa kasu cez den ale je po nej skor hladny ako po mlieku,tak keby som mu dala na noc kasu nebudi sa mi 2× ako po mlieku za noc ale minimalne asi aj 4× takze na noc my urcite davat nebudeme ,skusila som raz a nepomohlo

denissi
16. jan 2012

ahoj my riešime ten istý problem, mam 5 mesačnu dcerku a asi tyzden jej davam pred spinkanim krupicovu kasu ( zarabam jej ju do nutrilonu ) a davam jej ju lyžickou kedze ju iba kojim a nechcela som ju učit na flasu. Prve dva dni spinkala super brusko ju nebolelo a zobudila sa az nad ranom na papkanie. Ale potom sme boli na očkovani dostala vysoke teploty a do toho všetkeho sa pridružili aj zubky takze sme skoro 4 dni boli v noci hore a plakali (ale kasu papkala kazdy den ). takze som vlastne nevedela ci ju boli brusko alebo je to tymi zubami alebo očkovanim. Dnes spala pekne zobudila sa iba jeden raz nakojila som ju a vydrzala az do rana.tak uvidime ako sa nam to osvedci - ale kazdopadne jej ju budem aj nadalej davat pokial sa nic nezmeni na horšie .

li_la
16. jan 2012

Nás bruško nebolelo. Po Hami občas mrnkal, nám sa najviac osvedčila Nestlé kaša. Napapá sa a pekne spí celú noc. Treba vyskúšať. Keď budeš vidieť, že jej kaša nereže, tak môžeš vyskúšať mliečko na dobrú noc, niektorým detičkám to nerobí dobre, kašičky sú im ťažké alebo ich po nich smädí. Ale ak sa dieťa často budí, v mnohých, mnohých prípadoch to nie je spôsobené hladom, smädom alebo neviem čím, ale nesprávnymi spánkovými návykmi. Väčšina, áno, väčšina detí, výnimky sú ale všade, v pol roku života nepotrebuje počas noci prijímať nejakú potravu.

@denissi Nie som priekopník detskej stravy ani extrémista, ale krupica ako taká sa odporúča až po jednom roku dieťaťa...

luciana157
16. jan 2012

krupicova kasa sa nema davat detom do 1 roka,je to napisane aj na tom baleni. a pride mi to skoro davat v 5 mes. na noc uz kasu. staci viacej mliecka,ale kedze ty kojis, tak musis vydrzat a davat aj v noci papat 🙂 my sme zacali s kasami az neskor, nekojila som uz. po kasicke spinkala lepsie a dlhsie. ale kasa bola vzdy medzi 5 az 6 hod vecer a pred spanim mliecko este. brusko ju nikdy nebolelo,len ma obdobia kedy jej jedna chuti ina zase nie,takze menime znacky.

lucka1987
16. jan 2012

my mame 4 mes a davam kasicku na dobru noc, pripadne postruhanu mrkvu s jablckom, a v pohode... davam uz asi mesiac tak na doporucenie lekarky, stolica sa nam upravila, a sme pokojnejsi a aj v noci lepsie spinka

zuzanockamt
16. jan 2012

kasu som nikdy vecer nedavala ... parkrat som skusila dat poobede, co na to povie, nechutilo vobec ... jedina kasa, ktoru zje je zemiakova alebo zeleninova ... ale davam najneskor okolo 17:30 - 18:00 ... spat chodo okolo 19:30 - 20:00 a pije este mlieko pred spanim ... a klasicku krupicu este nejedol

anelehka
16. jan 2012

ahoj,nieje kasa ako kasa,ved ked dam dietatu kasu,nemusi byt ako beton,ale zo zaciatku,len uplne riadka,len tak trosku zahustit mliecko,postupne zahustovat viac,aby si brusko zvyklo...ked bol nas maly vetsi,tak som mu robila do taniera kasu a na vrch som davala vyzivu,alebo cerstve ovocie,velmi mu to tak chutilo,no a co ostalo,to s radostou dojedol starsi brat... 😉 😉 😉

petrake
28. sep 2012

u starsieho kasa bola vecer pravidlom a spinkali sme dlhsie a spokojnejsie, u mladsieho opak, grckali sme z nej, sposobuje neklud a maly sa budil stale rovnako. zacali sme davat tuhu veceru len ju podavame skor a pred spinkanaim uz len podidkame a haji haji a prve prebudenie od smadu mame po 5-6hodinach 🙂

nanulik
28. sep 2012

ja som mojmu nemohla dávať ani kašu a dokonca ani mlieko na dobrý spánok. vždy sa celu noc vrtel, plačkal, a vôbec sme sa nevyspali

zuzuj
28. sep 2012

nepíšeš akú kašu a z čoho kašu...každý tu potom píše o svojom....jednak nepíšeš prečo už mu máš potrebu dávať kašu...Do 6 mesiacov koj a potom pridávaj lakhé zeleninové....
ale ja nie som za tabulky...takže ak chceš podla seba...rob, musíš ty byť s tým ztotožnená....ale ak sa chceš vyhnúť aby mu bolo zle a na nom vyskúšať všetky ,,overené" ,,,nechemické" kaše, ktoré sú vždy chemické....sprav si kašu sama....a odstriekaj si mlieko a svoje mlieko zmiešaj s doma vyrobenými ingredianciami....
kravské mlieko v 5 mesiacoch? to už môžeš rovno mu dať jogurt a máš to zajedno...

monika588
23. feb 2014

chcem spýtať či ste počkali so spánkom 1h-2h po papaní kaši. A či ste ešte po 2-3h kŕmili s mliekom