Je v poriadku ak mesačný vypije naraz 150ml mlieka?

pizik
10. dec 2010

Je v poriadku ak mesačné bábo vypije z fľaše naraz 150 ml mliečka? Ďakujem

anjelicek26
10. dec 2010

Sa ti to zda malo? Vela? Pokial pije prve mliecko, nemas sa coho bat, je najblizsie materskemu mliecku a dietatko z neho nemoze stucniet. Vypije len tolko, kolko potrebuje, netreba to nijako obmedzovat. Az z 2-kou mlieckom sa musis riadit tabulkou a dodrziavat denne maxima.

Mne Max pil v tom veku 50-70 ml, ale tak on je kojeny...

ivett1
10. dec 2010

ahoj, moje dve deťúrence boli ako mesačné kojené... ale neskôr, keď pili z fľaše, tak si vypili vždy len toľko, koľko chceli 😉..ak vypili viac (moja snaha 😝), tak mi to s "chuťou" vygrckali ...takže, žiadne obavy...vypije len toľko, koľko potrebuje... 😵

cmulinko
10. dec 2010

myslim si,ze je to v poriadku...kazde dieta je ine a niekomu staci menej a iny si doslova vyplace este plus 10ml 😀 a az vtedy sa ukludni.Pokial je spokojne,tak nie je co riesit....apetit sa vynutit neda-ani znizit .z vlastnej skusenosti viem,ze 2 deti a 2 rozne svety....aj stravovacie navyky.

monci78
10. dec 2010

@pizik mne malý tiez tak vela papal, na mna stale kricali, ci ho chcem otravit bielkovinami, ale on bol strasne hladny niekedy zmakol aj 200, ale vydrzal 4hod., pijeme antirefluxný nutrilon, a ked mal asi dva mesiace zrazu sa to napravilo a zacal papat tolko kolko bolo na krabici. Ono sa mu to napraví same neboj, nas teraz ako 4mesacny vypije dvesto ml, a vydrzi aj tri a pol hodinky. A mame 8820g 😀

mimikuku
10. dec 2010

no moj bol od malicka zrac..moje mlieko mu nestacilo, nemala som tolko kolko chcel a chcel 150, cize pokial mal tolko tak bolo ok ked menej tak pooomoc des a hruza, cize kazde dieta je ine, sestrin maly pisl zo zaciatku 40 co som ja nechapala kedze moj tolko vela

ela2710
10. dec 2010

ahoj, ja mam tiez takeho maleho zrutika ma 2 mesiace, mne spapa tak okolo 150 ml, ale pred mesiacom vypil aj 200 ml, to on ako ma chut, ked nechce tak proste nechce a flasticku vypluje, bud rada ze mu chuti, horsie by bolo keby nepapkal..moj ma 6670 g 🙂 ale nebojim sa , ked zacne behat kila navyse pojdu dole 🙂

aliza
12. dec 2010

ja som mala tiez obavy, ci je to dobre, ked maly papal viac, ako bolo pisane na krabici a teraz nevypije ani 150 a vydrzi 3 hodiny, niekedy aj viac, takze sa nemusis bat, babenka si to reguluju podla potreby. Ak pyta, treba dat.

nibiru
12. dec 2010

no mne mala vypije cez den maximalne okolo 120ml. papa na poziadanie cca kazde 3h-4h niekedy aj medzi tym je cisto kojena.26.12 bude mat 5mesiacou a važi 7530g ja som sa bala ci neje malo ale pribera pekne 🙂 kamoškina mala je o mesiac a pol mladsia a vypije aj 190ml. ale spinka aj 6-7h.kazde babo je ine ked mu chuti nech si da

mikailla
13. dec 2010

Nenapisala si po akej dobe 😉 😉 ak moja mala nepapa 3 a pol hodinky az 4hod.tak stiahne 150ml a ma mesiac. No ak si zapyta po 2hod.tak stiahne zas 80ml.... Urcite vie kazde babo kedy ma dost,tak ziadne obavy ak si aj zapyta este o 10ml viac tak jej dam,nebudem odopierat 😀 😀

monika15
13. dec 2010

Moj Maly papal od 2 tyzdnov 120 na kazde 3 hodiny.
Lekarka povedala ze je to uplne normalne nakolko mal 4.8 kil pri narodeni.
Teraz ma 3 a pol mesiaca a papa tak isto a vobec neni tucny .

Akurat sme mali sledovat ze ci piska viacej ako 4 krat za den. 🙂 ) ) )

kvetinqa
3. jan 2011

Nas maly teraz stiahne 150-200 ml na jedno krmenie. sme na nutrilone ha 1. Pediatricka nam povedala, ze honemam obmedzovat. Narodil sa s vahou 2860 g, teraz ma 4000 g- mame 6 tyzdnov

simisimi22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu19
17. júl 2012

@simisimi22 a ty sa troska kontroluj co pises co ti urobila ked jej nadavas ani ju nepoznas a nadavas vyjadri svoj nazor ale bez urazok
@anjelicek26 musela som to napisat neznasam ak niekto uraza druhych bez dovodu

zuzanockamt
17. júl 2012

@simisimi22 ja som mala syna na UM takmer od zaciatku a davala som vzdy tolko kolko chcel, nemusela som ho nikdy potom krotit v piti mlieka, dieta si to vie uregulovat same, ono sa nevie prejedat ... a to s tou obezitou je mytus

kika1111
17. júl 2012

môj drobec má 6 týždňov - bežne vypije tak 110 ml mliečka, niekedy iba 90 ml, no dnes večer napr. stiahol 160 ml mlieka a ledva fučal 😀 ale toto sa stalo len druhý krát za posledný týždeň..

vevinaaa
20. okt 2012

Neriad sa tabulkami, to je len statisticky robene podla vecsiny babetiek... Je individualne kolko spapa babetko, kazde je ine, niektore zacnu papat skor, niektore neskor, niektore zacnu sediet skor, ine neskor... netreba porovnavat babetko, kazde je vynimocne a ako aj my dospely, ine. Napriklad nas malinky v porodnici nevypil len 30ml na 3den, nas uz pil 60ml. Pokial je dietatko v poriadku, tak ho nechaj nech papa tolko kolko chce, ono najlepsie vie ako je hladne 🙂 nas maly si pyta niekedy aj casto jest, mam problem sa od neho aj pohnut, zje malo a pyta casto, no niekedy papa ukazkovo. Ked sa narodil vazil 3190kg, a to po prichode domov vazil pod 3kg, ale hned to nabral, a teraz ma este len 2mesiace a 2tyzdne a to uz vazi 5560kg 🙂 znamej sa narodilo dieta v ten isty den co nam, a mali o par gramov viac nez my pri narodeni. Teraz zas nas maly vazi aj o kilo viac od syna znamej, pekny rozdiel 🙂 ale ako aj papanie aj priberanie je individualne 🙂

hippovka
12. máj 2020

my sme mali také obavy keď nám toľko vypila tretí deň v pôrodnici..