Koľko mlieka pijú vaši 2-3 roční drobci?

lili777
7. nov 2011

Chcem sa vás opýtať, lebo tento môj je mliečny maniak. Ráno vypije cca 270 ml mlieka, večer kašu, cez deň jogurt a ešte poobede odo mňa pýta kakao. Neviem či to nie je moc.

anjelicek26
7. nov 2011

@andrejka1974 - ja som si vsimla, kolko ma tvoja dcerka, len som pisala, ze mliecka ma za den tolko, ako keby bola plnne kojene babo 😕

andrejka1974
7. nov 2011
leteku
7. nov 2011

No tak moja dcérka bude mať 6 rokov vypije aj liter mlieka v pohode. Snažím sa ju krotiť lebo ona by najradšej mlieko pila namiesto jedla, ale aj tak ráno, na obed a večer má vždy dva a pol deci určite.Ona je na mlieku závislá a to doslova. 😉

hoogy
7. nov 2011

@anjelicek26 ked myslis tym precitanim,ze mlieko zahlienuje tak to je uz prezitok a nie je pravda. podla mna je podstatne aby deti mali vyvazeny jedalnicek takze asi taka zdrava stredna cesta je najlepsia. a ty tiez nemozes vediet ci tvoje dieta nebude mat v buducnosti problemy z tej potravy ktoru jej davas. vies napriklad bolo obdobie ked sa detom do roka davalo len mm a potom vysledky tychto odporucani? je to generacia,ktora ma najviac alergii.

pepiminarik
7. nov 2011

lili777 moja mala je tiez taka mliecarka. rano len oci otvori a uz pyta mlieko. ma 2,5, len nedavno sme prestali s umelym, teraz pije uz len plnotucne, cez den normalne je a ak si nevypyta mlieko po obede pred spanim v postielke, tak si ho vypyta ked sa zobudi. a potom este aj vecer, opat po veceri. niekedy vypije za den aj liter mlieka. to jej potom ale uz nedam jogurt. ale podla mna ani tak nejde o mlieko ako o to, ze si vychutnava flasku s dudlom, lebo som si vsimla, ze si takto zvysene davky zacala pytat po tom, co sme zrusili dudel. uvidime ako to bude, ked zrusime aj flasku. zatial jej ho doprajem, lebo ked jej nechuti obed, tak sa uspokojujem aspon tym, ze vypije mlieko.

anjelicek26
7. nov 2011

@hoogy - alergie pripisuj tomu, co jeme, chemikalie, postreky, farbiva, zvyraznovace chute. Prirodne uz nie je takmer nic. To co platilo o vyzive pred 30 rokmi, dnes uz neplati, dokonca aj to vysoko sklonovane mlieko je dnes uplne ine.

Mlieko zahlienuje, nepochybujem o tom, nikto vyskum ktory by toto potvrdil nepodpori, mlieko obsahuje Laktozu, ta sa sklada z hroznoveho cukru a galaktozy, galaktoza je tzv. hlienovy cukor, sposobuje v tele rovnake procesy ako enzymy spustajuce hlienovu cinnost v plucach. Cisto ak si pozries chemicky retazec, tak su takmer totozne.

To, ze sa ludom po vysadeni mlieka ulavilo, ti potvrdia desiatky ludi. Pre mna to neni jediny dovod vynechavat mlieko, ale len ma to v mojom presvedceni utvrdzuje.

krpcek2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hoogy
7. nov 2011

@anjelicek26 vies keby to bola pravda tak moje dieta aj s mojim muzom su taky zahlieneny ze su stale chori. ale kazdy ma iny nazor. a presne to co platilo pred 30 rokmi neplati teraz a to co plati teraz nemusi platit za 30 rokov. a podstatne je co si napisala ze su takmer totozne. ja som chemik takze tymto ma nepredvedcis 😀 ale je to aj jedno kazdy si robi podla seba.

anjelicek26
7. nov 2011

@hoogy - no sestra ma doktorat z chemie, manzel tiez a o ucinkoch mi hovorili nieco ineho, ale nechajme to.

A nie vsetky veci vplyvaju na kazde dieta. Niektore sa s tym vie vysporiadat, ine nie.

Vela chorob je podmienene vonkajsimi faktormi, ale nie u kazdeho ta choroba prepukne. Jednoduchy priklad je fajcenie - nie kazdy fajciar dostane rakovinu pluc. Ale ta pravdepodobnost je vyssia.

hoogy
7. nov 2011

@anjelicek26 to je jedno ty si myslis svoje a ja svoje. nepresvedcis ma nicim. podla mna je jednoducho mlieko zdrave.

anjelicek26
7. nov 2011

@hoogy - spravne 🙂 Nikoho nemusime presviedcat 🙂

lili777
autor
7. nov 2011

@traktor dva škatule? ako dve krabice litrové?

zzzz128
7. nov 2011

No aj dcérke chutí mliečko,vypije ráno 250ml,večer 250ml kakaa, pila by celý deň 🙂 Kupujem pravé kravské,preváram,"škatulkám" moc neverím,predsa,čo musí byť v tom mlieku keď vydrží rok do spotreby? 😒

lili777
autor
7. nov 2011

@anjelicek26 Keď sa na to pozriem z "prírodného" hľadiska, tak logiku to dáva. matka/dieťa, krava/teľa a pod... Ja osobne som zatiaľ nič o škodlivosti mlieka nečítala a nevenovala sa tomu, ale počula som tiež veľa názorov. Ale klamať nebudem, že ja napríklad nemusím kávu, ale kakao mi chutí🙂( Asi sa zamyslím, či mi ho treba. Ale nejako som si názor na mlieko a jeho škodlivosť neurobila

marihu
7. nov 2011

Ahojte baby, Jakubko má 2 roky a my pijeme mlieko celú noc niekedy vypije od večera 8 hod do rána kým vstane aj liter. Ak mu dám čaj tak to je na chvílku a zas je hore. Potom pije mliečko keď ide spať na obed a to je niekedy aj viac ako 250 ml. Cez deň veľmi málo papáme, neviem prečo ale nechce ak zje celú mištičku polievky tak to je už čo povedať. 🙂

lili777
autor
7. nov 2011

@marihu veď on musí byť z toho litra mlieka v noci slušne najedený. Ináč keby si s týmto prestala /asi by to chcelo pevné nervy/, tak malý by ti kľudne prespal celú noc. Vek na to určite má. Môj malý prespáva odkedy som ho odstavila t. j. 13 mesiacov. Pediatri na to upozorňujú, že pri odstavovaní od kojenia je dôležité neprejsť na žiadnu inú "úchylku", lebo sa bude potom budiť na ňu /fľaša čaju, mlieka/.

traktor
7. nov 2011

@lili777 ano..Maťko mlieko ľubi..ale papa aj normalnu stravu..

zuzana581
7. nov 2011

@anjelicek26 inak teraz ako tak čítam tvoje príspevky mám pocit, že niečo na tej spojitosti medzi chorobami dýchacích ciest a pitím mlieka bude, lebo malá mi pila a aj pije mlieka vcelku dosť a je chorlavá a malý mlieko nepije vôbec a chorlavý nebýva. Dcére prestali laryngitídové záchvaty vlastne v čase, kedy prestala piť mlieko.. No neviem... Možno je to len zhoda náhod.

janka_pn
7. nov 2011

ja si myslim, ze celkovo vsetkeho vela skodi, aj mliecnych vyrobkov, ja by som dcere mlieko vecer uz najradsej nedavala, ale hodi na mna okale, poprosi, no a tak nedaj jej... 😉 😀 😀 😀 . inak pojem mlieko je tiez relativny, pretoze ja davam polotucne a to je u nas teda riadne nariedene oproti npr polotucnym v rakusku, nemecku... aspon mam taky pocit.

zuzana581
7. nov 2011

Napísala som to trošku jak tatar 😀 ale malo tam byť, že kým pila vela mlieka, tak bývala viac chorá. Teraz pije tak deci za týždeň možno.

marihu
7. nov 2011

@lili777 Ja som ho kojila presne rok a to som vstávala každé 2 hodinky lebo si stále pýtal. Kým som ho kojila tak obyčajné mlieko si ani do úst nevzal. Ale keď som prestala kojiť tak si behom troch dní zvykol na Nutrilon, ten pil cca pol roka a odvtedy sme na obyčajnom mlieku ale stále v noci niekedy aj každé 2 hodiny. Keď mu nedám mlieko tak plače. Ja si tiež myslím keby v noci nepil toľko mlieka tak by bol asi cez deň aj hladnejší a možno by mi začal aj jesť. No budem to asi musieť nejak vymyslieť, ale bude to ťažké.

alikaa
7. nov 2011

Ahojte, s casti mam nazor ako @anjelicek26, ale moj maly ma problem s pitim akychkolvek inych tekutin ako mlieka, takze on mlieko pije, lebo by mi inak asi umrel od smadu. Ak mi vypije za cely den deci vody/cajiku alebo vytlacenej stavy z ovocia, tak som stastna. Na toto by si mi vedela poradit nahradu, ak by som chcela mlieko zrusit @anjelicek26 ?

A ak ste este nepoculi o skodlivosti mlieka, tak sa mozte zacitat do stranky Bukovskeho - http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&... alebo aj http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&... pripadne si do googlu zadajte skodlivost mlieka a najdete aj vela zaujimavych clankov od doktorov.

A ked uz tu spominala @hoogy vysoky narast alergii, ja mam trosku iny nazor. Sledujem temu "Nesuhlas s povinnym ockovanim" a tam vam ludia radi vysvetlia co vsetko obsahuju ockovacie latky (teda to sa da aj precitat v letakoch vakcin, ktore by vam podla zakona dr. mal predlozit pred kazdym ockovanim, ale malokto to robi) a co to vsetko moze nasim detom sposobit. Alergie su este ta lepsia verzia negativnych reakcii. Ak by ste chceli argumentovat tym, ze aj my sme boli ockovani, tak si pozrite vase lekarske zaznamy, kde uvidite, ze pred 20-30 rokmi sa ockovalo ani nie na polovicu dnes ockovanych chorob a navyse to boli vacsinou monovakciny.

raa2
7. nov 2011

juj nebit jednej dolezitej a "najmudrejsej" pani matky tak ma tato diskusia aj zmysel...

mandragora22
7. nov 2011

@lili777 ked mu chuti, nech papa. ja som uz dospela a pijem 1-1,5 l denne 😀 😀 ak mlieko znasa a ma ho rad, nech sa chlapec naje. bud rada, ze papa, ze nemusis donho tlacit nasilu 😉

hoogy
7. nov 2011

@raa2 dufam,ze si nemyslela mna 😝 😉

anjelicek26
7. nov 2011

@alikaa - mlieko vylucit nemusis, ak ho ma rad, co tak sa zamysliet nad pohankovym, ryzovym, sojovym mliekom? Chutia ako mlieko, dokonca su sladsie mam pocit. Len nie su zivocisneho povodu ;) Ja pouzivam na varenie uz vlastne len ryzove mlieko - myslim palacinky, ryzovy nakyp, pecenie. Manzel si to vobec nevsimol, ze je tam nieco ineho 🙂

@zuzana581 - ono velmi vela mamin zaznamenava zlepsenie ked dietatko prestane pit mlieko. Nie je to len taky blud. Len ono je dost jasne, ze vyskum nikto platit nebude. Alebo vedcovi zaplati, aby tym smerom nepatral. Prilis vela firiem ma eminentny zaujem, aby ludia mlieko pili nadalej, su za tym obrovske peniaze.

@raa2 - ak myslis mna, kludne mi napis IP, co ti konkretne vadi.

raa2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
7. nov 2011

@raa2 - aha takze myslis mna. Milujem vety vytrhnute z kontextu. A toto je uz totalne mimo temy, nemyslis?

mataharyy
7. nov 2011

No myslím že faktem je že to co se prodává s názvem mléko v tetrapakovém obalu má s mlékem opravdu jen málo společného a o prospěchu tohoto výrobku by se dalo dlouze diskutovat 😉
O mléku a zahleňování jsem četla více článků a všechny se v konečném důsledku sešli na tom, že fakt, že mléko zahleňuje vznikl v asijských zemích, protože oni nemají nějaké látky na štěpení určitých enzymů obsažených v kravském mléce...
No a k množství, všeho moc škodí a je to u všeho tak, ale netroufám si říct co je už moc 😅 Já na mléko moc nejsem (mléčné výrobky ale můžu), dávám si ho jednou za uherský rok, že na něj opravdu dostanu chuť musí být ledově vychlazené a pak ho vypiju ii litr na posezení (většinou je to období kdy mám sníženou hladinu vápníku, tělo je moudré a řekne si co chce...). Syn má rád jogurty, cerálie s mlékem a mléko ať samotné nebo jako kakao, nikdy mě nenapadlo ho omezovat, když má chuť tak si řekne, někdy během dne vypije litr, potom třeba týden po mléku ani nevzdechne, takže spoléhám na to že když si jeho tělo žádá nějakou látku z mléka tak na něj má chuť (tak jak já) 😎

anjelicek26
7. nov 2011

Uz len dodam, ze vela deti straca po 2,5 roku schopnost stiepit enzymy kravskeho mlieka a casto prave nastup do skolky a plus novinka - neschopnost uz enzym stiepit - je spustacom skolkarskych ochoreni, chrchlani, soplov a podobnych uzasnosti.

Vela deti povie, ze nema mlieko rado a je poriesene, ine ho piju kvoli chuti bez ohladu na to, co v ich tele napacha.

Vzdalujem sa z temy, na ustipacne poznamky fakt nemam chut, je moja vec, ze nenechavam dcerku vonku obcuravat stromy ani travicku, chodime na zachod doma a ak musi, tak najdeme restauraciu, zachody, vzdy sa cas najde aby sme nemuseli curat na chodnik, proste mi to ide proti srsti a nikdy sme s tym s malou problem nemali. Ale toto je moja osobna vec a vytahovat to ako "argument" "divnej" matky s divnymi nazormi mi prinajmensom pokazilo vecer.