Mám len kojiť alebo dávať dieťaťu aj umelé mlieko? Aký druh?

gentik
18. apr 2009

Ahojte,
rada by som sa opytala, s akym umelym mliekom zacat (neviem ani ako su oznacene - ci mozem prejst rovno na UM odpovedajuce veku dietata, ktore je 5mesacne) a vzhladom nato, ze idem do prace po 6mesiacoch, musim vobec davat UM alebo bude stacit ak budem kojit len rano a vecer a v noci? (zatial sme len na prikrme v case obeda - zelenina a chystame sa na ovocie a nemliecnu kasu.)
Ak mate rady ako to zvladnut a ako postupovat s mliekom, potesim sa vasim radam.
Dakujem.

radka.m.
18. apr 2009

gentik-na odstavení od mléka přes den jste ještě malý,v tomto věku dítě potřebuje ještě velké množství mléka.pokud zvládněš odsát mm,tak bych prckovi přes den dávala tvé odsáté mléko,pokud ne,tak dej určitě přes den um,pokud už máte příkrmy,tak přejdi rovnou na pokračovací mléko,většinou jsou od 5měsíce,nebo od 6měsíce.

gentik
autor
18. apr 2009

radka, dakujem, takze nemusime zacat s 1 alebo ako sa to oznacuje? (budem sa snazit odsavat, uvidime ako to krpcovi pojde s flasky a hlavne ci to budem zvladat v praci.) Neviem ci sa tu mozem priamo na znacku opytat, ake um odporucate?

radka.m.
18. apr 2009

některým dětem trvá déle,než přijdou na chut jinému mléku,než mm,protože mm má nasládlou chut,hodně se tady psalo na diskuzích,že jeden z nejlepší svou chutí je právě Sunar,protože má nasládlou chut a vím,že se vyrábí od 6měsíce i vanilkový a banánový

bubatinko
18. apr 2009

ja davam malemu od narodenia Nutrilon Ha1 mala som malo mliecka a tym som ho dokrmovala a teraz je uz na nom uplne nastastie ani popri kojeni mu toto mliecko nevadilo....

gentik
autor
18. apr 2009

bubatinko a kedy prejdes na Ha2?

bubatinko
19. apr 2009

od ukonceneho 6 mesiaca vtedy zacneme s prikrmamy tak vtedy sa chystame na tu dvojku 😉

junovka
19. apr 2009

gentik, dieta ti je alergik, ze chces davat HA mlieka??

gentik
autor
19. apr 2009

junovka, dieta zatial nevyzera ako alergik (teda co ja laik mozem povedat 🙂 ), ale kedze ja som poriadny, pediatricka odporucala HA mlieka.

junovka
19. apr 2009

hmm, zaujimave.Nakolko moj manzel a starsia dcerka su alergici, ale nam pedina neodporucala HA, a ani Timkina alergologicka, vraj pokial nema ziadne priznaky, tak neni nutne davat dietatu HA.Inak, alergicka Timkina sa strasne zlosti na pediatrov, ze odprucaju HA mlieka detickam, ci treba alebo nie. 😕 🙂 😉

shaula
19. apr 2009

No vidíte, u nás není alergik nikdo a už v porodnici nám dali na dokrm HA mlíko a pediatrička říkala, že předčasňátkům je lepší dávat HA než normální. Tak si pak vyberte 🙂

junovka
19. apr 2009

shaula, ja si myslim, ze je to jedno, nakolko ked dieta ma dostat alergiu, tak ju dostane tak ci tak.Moja kamoska uz od narodenia davala synovi HA mliecko, v podstate este dava, nakolko ma roky a uz mu bola zistena alergia na BKM.My sme nepili HA, a zatial/klop-klop/ nemame ziadne alergie....zatial. 😕

junovka
19. apr 2009

chcela som napisat, ze ma 2 roky 😀

gentik
autor
19. apr 2009

mne to pediatricka vysvetlila tak, ze moze to mat dedicne po mne, tak preto radsej HA (ja som sa stala alergickou len v 30tke, ani neviem z coho.) a som taktiez toho zastancom, ze ak ma byt alergicky, je asi jedno, co davam. UM este len vyberam, sme v zahranici a nepoznam ich ponuku. (a taktiez tu sa "alergicke potraviny" zavadzaju dost skoro.)

radka.m.
19. apr 2009

pokud je dítě předčasně narozené,nebo potencionální alergik,tak by mělo pít HAmléko,ale v momentě,kdy se začnou zavádět kaše,jogurty a jiné mléčné příkrmy,tak je HA mléko naprosto zbytečné,protože mléčné výrobky obsahují kravské mléko.

gentik
autor
19. apr 2009

radka, zatial sa snazim vyhybat vsetkym mliecnym vyrobkom a prikrmy sme uz zacali, ale zatial len zeleninu. a mliecne vyrobky asi az neskor, neviem kedy presne sa mozu ale urcite sa neponahlam.

junovka
19. apr 2009

ak sa bojis Genetik alergii, tak mliecne vyrobky tak az okolo 9-10 mesiaca 😉

shaula
19. apr 2009

Záleží jak které mléčné výrobky - např. tvaroh určitě ne před rokem. Z mléčných výrobků nejprve bílý jogurt, později kysané mléčné výrobky atd. Opět doporučuji mé oblíbené www.kojeni.net 😉