Moje novorodeniatko nechce jesť

dvojickymk
26. feb 2014

Ahojte mamicky

moje tyzdnove babo, jedno z dvojiciek nechce papat. Prestali sme skusat prikladanie k prsniku lebo to ju velmi vysiluje a potom nechce uz ani z flasky jest. Snazim sa aspon odsavat ale mlieka zatial vela nemam a tak ju prikrmujeme. Ona ale toho vela nezje a vacsinou to ide mimo nej.. som z toho uz uplne zufala, n eviem ako ju natlacit. Prosim pomoooc. Ta druha tiez nie je velky papkac ale tej to celkom ide..

kveta
26. feb 2014

@dvojickymk Dokrmovanie lyzickou, striekackou, ale byt Tebou tak volam do nemocnice, ci by ste nemali radsej prist, nez bude babo dehydrovane.

anetkaadamko
26. feb 2014

aj môj to robil..............ani odomňa ani z fľašky....................štrajkoval...................jedol v spánku...............a teraz má 2 roky a jeho jedlá su kaše, jogurty a banán, pribinák.......naobed polievka......

darina1952
26. feb 2014

@dvojickymk kontaktuj laktačnú poradkyňu v nemocnici kde si rodila - problém bude v zlej technike a spôsobe priloženia ...určite za ňou aj zájdi a nech ti na tvojich deťoch ukáže a vysvetlí ako správne dojčiť 😉

darina1952
26. feb 2014

@dvojickymk a ešte som chcela, neviem či máš dostatočný príjem tekutín... to je veľmi dôležitý faktor na tvorbu mlieka, pretože keď budeš málo piť, tak tvoje telo obmedzí tvorbu mlieka na minimum a vodu použije na "dôležitejšie" funkcie tvojho tela. Takže určite vypi aspoň 2,5 litra tekutín za deň - ráta sa čaj, voda, polievka. A tiež skús aj čaje pre dojčiace matky - mne pomáhal Leros Baby - v lekárni ho dostať a sú aj iné, tak ich vyskúšaj.
A určite sa nehanbi osloviť laktačnú sestru - na to sú tu pre nás, aby nám pomáhali a nikto učený z neba nespadol a v prípade, že si prvorodička a hneď máš naraz dve deti tak je to aj viac stresujúce určite 😉
držím palce nech sa to mliečko rozbehne a nájdeš si detičkami správnu pohodu na dojčenie 🙂

emocia
26. feb 2014

dvojickymk, ahoj. Naviaž si dieťatko do šatky, aby malo komfort z tvojej blízksoti. Je možné, že sa po prvom vyspatí bude prisávať. Taksito je dobré ba vynikajúce urobiť si kontakt "koža na kožu" – ľahneš si do pol pása vyzlečená na chrbát a dieťatko, toto lenivšie, si vyzlečené, iba v plieke a v ponožkách položíš na dvoje telo tak, aby jej hlavička bola pod tvojim iprsníkmi. Vyspí sa najprv, veľmi pravdepdobne a potom pri precitaní bude automaticky hľadať prsník. To je situácia, kedy jej pomôžeš sa prisať. Mala by si takto ostať čo najdlhšie, aj dva dni, s tým, že aj druhá je pri tebe tesne, kedykoľvek bude chceiť, dávať signály na dojčenie, tak jej treba dať. Vo všeobecnosti platí, že matka maličkého dieťatku potrebuje byť s ním v tesnom kontakte, telesonm. Aj dieťa to samozrejme extrmne potrebuje. Je závislé na matkinom tele, neodkladaj ju mimo seba. Stála blízkosť je nutná. Nie je cesta dávať fľašou. Nie je cesta začať odslávať. Cesta je pomôcť dieťatku sa prisať, ale tvoja zjavne potrebuje sa najprv adaptovať, a to sa nemôže nikee lepšie ako na tele mamičky. Má to veľmi silný potenciál na nápravu všektého, tohto stavu tiež. Samozrejme, piť treba okolo 3 l vody denne. nepi vineu, kúpte mušt hroznový, pravý, niekde vo vinotéke. 4 dl denne na podporu laktácie je ok, takisto kaša z ovsených vločiek je dobrá podpora. Držím Vám veľmi palce!! Alena, laktačná poradkyňa BA.

marbalulka
26. feb 2014

@dvojickymk aj moje dvojcata to robili. mali slabucku zltacku a nevladali papat, vysilovalo ich to. nevladali ani z flasky papat a trochu aj pochudli. o 2-3 tyzdne sa to uz upravilo. laktacna radila prikladat deti castejsie a nechat ich papat max. 10-15min, aby sa tolko nevysilili, radsej castejsie prikladat. to pomohlo, mlieko sa aj lepsie rozbehlo. na zaciatku papania im aj pomahat, stlacanim prsnika, aby im to striekalo a vedia, ze maju papat. tiez sme na zaciatku 1x denne prikrmovali um, ale to sme po tyzdni tiez vysadili, teraz su iba kojene a uz pekne prosperuju

leporeloo
26. feb 2014

@darina1952 pitie mamiciek pri dojceni sa velmi precenuje... a netreba ich stresovat tym ze maju pit hektolitre vody a vinneho mustu denne.... zeny dojcia v krajinach kde je absolutny nedostatok pitnej vody, dojcia za vojny a dojcili aj v koncentracnych taboroch, od tekutin nezavisi mnozstvo tvorby materskeho mlieka....

@dvojickymk tebe radim jednoznacne nakontaktovat laktacnu, dojcenie a dvojicky je cela veda kazdopadne kontakt koza nakozu a prestan pouzivat flasu lebo uz sa ti na prsnik neprisaje....

hamca
26. feb 2014

@dvojickymk ja len chcem potvrdit, ze treba fakt vela vela pit. Prve babo sa mi narodilo v horucom lete, samozrejme som vela pila a mlieka som mala fakt velmi vela. Druhe sa mi narodilo teraz do zimy a velmi som sa cudovala, lebo som mala malo mlieka. Zacala som si sledovat, kolko denne vypijem a bol to sotva liter. Zacala som viac pit (aspon 2 -2,5 l) a zrazu je mlieka nadbytok! Mozno ak budes mat viac mliecka, babatko sa lepsie napapa, lebo nebude to take namahave vytahovat mliecko. Drzim palce!