Môže 8 mesačné dieťa papať Pribináčik a Jednotáčik?

michaela1990
23. jan 2013

chcem sa opytat ci skoro 8 mesacne babo moze pribinacik jednotacik vanilkovy dakujem pekny vecer 🙂

bobi3
23. jan 2013

podľa mňa je pribináčik zbytočne tučný a presladený, a tú reklamu na neho neznášam, chudáci deti, a potom to tak s nimi vyzerá, že nič iné nechcú jesť len presladené blbosti... prirodzené chute ani nepoznajú, ja svojej dcérke určite dám radšej kvalitný biely jogurt

@michaela1990 určite sa mu nič nestane, ak mu ho dáš, no stravu svojho dieťaťa máš zatiaľ v rukách ty, tak skús radšej prirodzenejšie veci 😉

mataspit
23. jan 2013

@michaela1990 ano ja sem davala ved to nedavas stale 😉 ale davala som len pribinacik

mareli
23. jan 2013

u nas velmi davame pozor na stravu. tiez som toho nazoru, ze deti kopiruju spravanie a teda aj jedenie rodicov. a ja chcem obe moje deti naucit zdravo jest, aby si neskor sami vedeli vybrat co je pre nich lepsie a vhodnejsie. aj ked samozrejme chapem, ze napr v skolke mala je aj to, co by u nas nebolo (napr biela ryza a biele cestoviny sa u nas nevyskytuju 🙂) ale tak proste ona uz vie, ze doma papame ine a v skolke a u babky ci niekde na navsteve zas ponukaju ine...

bobi3
23. jan 2013

@mareli toho sa ináč ja obávam, že mi ju v škôlke pokazia ☹ my tiež doma len hnedú ryžu, celozrnné cestoviny, veľa zeleniny, ovocia a minimum cukru 😝

josenka
23. jan 2013

@soldi Trošku mimo témy - ja som sa ju naučila jesť, keď som chcela schudnúť a bol to jeden z mála jogurtov bez kadejakých prídavkov, proste len jogurt. Inak, tiež som ho doma "množila" 🙂 .

mariannan
23. jan 2013

@evko1 ja som sa minule pýtala baby čo predávala výrobky z kozieho a ovčieho syru, či to môžem dať malej keď má 10.mes a ona sama mi to neodporučila, vraj je to na také malé dieťa až príliž "tučnné"...tak isto sa deťom neodporúča dávať celezrnné výrobky nakoľko to nevedia tráviť a zaťažuje im to trávenie...takže nie všeeeetko zdravé je pre dieťa aj dobré !!!

lucyfuk77
23. jan 2013

@bobi3 bohuzial to tak bude ☹ aj nam pokazili ...

evko1
23. jan 2013

@mariannan naša už má 15 mesiacov a som nemyslela syr, ale jogurty ))) a že nesmú celozrné pečivo vie hádam tiež každý)))

tinka9000
23. jan 2013

akože ja fandím zdravej strave, ale myslieť si, že zelenina a ovocie z hypermarketov sú zdravé, je ilúzia...veď to v zime nemá ani chuť, a kvantum hnojív, chemikálií a pesticídov, nehovoriac o tom, že sa to zbiera nezrelé a týždne to stojí v kamiónoch a skladoch, kde to potom postriekajú krásnym sprejom nech to má aspoň lesk..takže nejaká naivná predstava že zelenina, ovocie, voda a žiadny cukor ani iné sú zárukou zdravia nie je podľa mňa na mieste.
Pokiaľ ide o pribináčika, tiež to neplánujem dcérke dávať, ani od roka (mái 8,5 mesiaca), je to podľa mňa riadny sajrajt, radšej urobím domáci tvarohový jednoducho doma. Ale ja zase tak všetko s mierou,bio veciam napr. veľmi neverím, a na druhej strane si myslím že deti (trošku staršie) cukor pre vývoj mozgu potrebujú. Nemyslím tým štopať ich kvantom čokolád, ale všetko s mierou.

zmrzlinkams
23. jan 2013

@michaela1990 my sme taketo davali už od 6 mesiaca a mala je zdrava ako buk a nič jej nieje, a teraz už jeme hocijake už sme skušali rozne a dokonca už aj čokoladove po 1 roku aj orechove 🙂 mala velmi lubi mliečne vyrobky tak som rada že jej tak chuti a sama ukazuje doobeda na chladničku a che jogurtik 🙂

soldi
23. jan 2013

@tinka9000 ovocie a zeleninu v hypermarketoch nekupujem 🙂 cez leto mam zo zahradky, pripadne z miestnych trhov. v zime robim len par jedal dookola zo zeleniny, co som uchovala z leta, plus par kupenych bio kuskov a z mrazenej.
tiez moc neverim bio, ale ten rozdiel v chuti skutocne poznat 🙂
biely cukor k zivotu skutocne nepotrebujes, postaci ten z ovocia 🙂

@zmrzlinkams a potom sa budes divit, ked bude mat 15 rokov a 60 kil.

gretka2
23. jan 2013

🙂

mareli
23. jan 2013

@bobi3 nemusi to tak byt. ja som to uz spomenula. ale dolezite je aby dieta malo v hlave ulozene, ze v skolke sa stravuje toto a toto a doma mame toto. uplne odizolovat deti nemozme, to je jasne. ale spravnym stravovanim doma v rodine, spolocnym stolovanim, vytvorime v dietati "vedomie" ako sa ma stravovat. a o to ide.
@tinka9000 cukor pre vyvoj mozgu. sacharidy su dolezite pre vyvoj mozgu, ale to neznamena ze jednoduche rafinovane cukry. skor tie komplexne zlozite a tie su hlavne v celozr cestovinach a celoz.ryzi a v obilninach-ovsen.vlocky, celoz.kuskus.
vela ludi ked precita cukry, tak myslia ze sladkosti a zabudaju na to ze cukry teda sacharidy su aj a hlavne o niecom inom

mareli
23. jan 2013

@zmrzlinkams velmi skoro je kricat ze mala je zdrava a nic jej nie je a chvalit sa tym, ze od 6 mes sme davali dokonca aj cokoladove. to myslis akoze na pribinaciky, co si vsetko napisala???? ak tak budes aj dalej pokracovat, tak v nej vytvoris zaklady zleho stravovania, nabeh na priberanie, mozne alergie, to sa moze prihodit aj v neskorsom veku. a potom sa uz tazko hlada spojitost medzi tym, ze mama mi v 6.mes supla pribinaciky...

zmrzlinkams
23. jan 2013

@soldi a prečo by mala mať 60kg ? to neznamena že ked jej dam pribinačika, mišiačika, alebo ine jogurty tak by mala mať v 15r 60kg, mala je uplne v poriadku a nema vobec žiadnu nadvahu a dr. ju len chvali a poznam detičky čo su mladšie a vážia o moc viacej a pritom to nejedia ono to neni všetko len o jedle ale je to aj v genoch a v spalovany metabolizmu.! byv. spolužiačka ta jedal každu prestavku a furt sa niečom džgala a pritom bola ako ľan štihla a ja napr. priberam len od stresom a z čistej vody čo mi aj dr. potvrdil ked som bola na vyšetreniach ono všetko neni len o strava ale aj o psychike a inych v plyvou čo ma človek okolo seba.
a to že dam malej jogurt tak ju neprivediem predsa do hrobu, dievčata a malej to chuti a chutia jej aj syry a čo nech si da ked jej to chuti, skušali sme už aj sitrusi a aj oriešky už jedla a čo je v pohode nemala nidky žiadnu alergicku reakciu a nedavam je to za kyble! a pribinačik sa da aj doma vyrobiť nemusi sa hned kupovať z obchodu, mala je velmi na mliečne a ja somj rada že jej chuti a papa mi lebo su detičky čo vobec nechcu papať a maminky maju s tym problem, dokonca poznam detičky čo mamičky vobec sladke nedavaju a zuby maju deti v 1,5-2r take pokazene a hnile a s kazom že by si sa len čudovala prečo a pritom sladke nejedia - naša bola na preventivke a ma super zubky a bola pochvalena .... ja nevidim nič zle na tom ked jej dem jogurtik - zas nebudte take tabulkove baby ale viac vnimajte svoje detičky a to že im date kusok čokolady, keksiky či niečo ineho tak im neubližite všetko sa da len zmierou, tiež som sa držala tabulky ale to sa tykalo toho ked som začala prikrmovať aby som vedela kedy sa čo može davať, a tiež mame zahradku a domace ovocie a zeleninu, mala inu vyživu ako domacu nejedla, takisto mama aj v mrazničke plno zeleninu a ovocia uloženeho, kompoty a pod. ale kupim malej ten jogurtik nech si da ja ich tiež mam velmi rada a nič na tom zle nevidim ..... !!

mareli
23. jan 2013

@soldi ale zas keby mala 175cm k tomu 😀DD

chovancova27
23. jan 2013

Môj malý ešte pribináčik nejedol... bude mať 2 roky...🙂 ked už, tak miláčik je ževraj lepší... ja dávam ovčíe jogurty.

mareli
23. jan 2013

@zmrzlinkams prosim ta nenazyvaj pribinacik jogurt ved to uplne zavadzas. btw od vody sa nepribera! to si zlahcujes. ale spomaleny metabolizmus si viem predstavit. to je na dlhsie. a presne ako pises v genoch to je tiez, tak duplom treba dat bacha na stravu u malej, aby mala spravny navyk! a to akaze Dr. vas chvali za pribinaky???nech ju preveria radsej 😀

barbora84
23. jan 2013

Syn ma 9 mesiacov, davam mu biely zvolensky jogurt s jablckom/bananom, to mu velmi chuti! Kiezby mu tak chutilo sk masko so zeleninkou :(

mareli
23. jan 2013

to je inak strasny postoj, ze nech si da, ked jej chuti...vies, ze chutove pohariky su lahko ovplybnitelne zvykom. cize si zvyknu na urcite chute a tausie prijimaju nove....preto ked sa zacne zhurta velmi sladko, slano a kyselo a ochutene, tazko budes v pubertiackom veku ucit dieta na prirodzene chute zeleniny ci ineho jedla, ked mu to bude pripadat bez chuti. lebo zeleninku mozno bude lubit ale poriadne osolenu a ovegetovanu a inak dochutenu

mareli
23. jan 2013
zmrzlinkams
23. jan 2013

@mareli ja som nenapisala že som jej dala čokoladoveho v 6 mes. ale že od roka sme už davali aj čokoladove, aj do mliečka kakavko och baby tak som čakala že budete utočiť, lebo asi nič neviete, ano dala som malej od 6 mes. najprv pribinačika a potom sme kupovali rozne mišičiak a pod. a neskor sme prešli aj na ine jogurty a jedla aj biele dala som jej do toho vyživu detsku domaci čo robim doma a kedže mala už ju tak nechce papať tak som jej dala do bieleho jugurtiku a čo a mlieko kravske davam od 9 mes. a teraz ma zožeriete za to!
a čo je podla vás spravne stravovanie - nič ine len tlačiť do dieťata zeleninu ? ináč tu mala miluje a ma jej dosť kedže mame u rodičov zahradku a aj ovocia domaceho dosť. ako sa stravovali vaši rodičia alebo vy a ste tu!

zmrzlinkams
23. jan 2013

@mareli pribinačikov som kupovala na začiatku potom som kupovala lacnejšie jogurty kedže je pribinačik zbytočne predraženy - to ste vy dokonale mamičky aby ste si neripli do niekoho.
to je to ako ked mamička napiše že nekoji - joj super dovod ju ukrižovať !!
a prečo by mali preveriť dr. - dr. vie že papame jogurtiky na tom nič zle neni však to do nej netlačim na kvantum, a niekedy ma jogrut aj na dva krát ked ho cely nezje.....

gretka2
23. jan 2013

Mensie zlo ako Pribinacik je Lipanek, obsahuje menej tych pridavnych nezmyslov. ALe osobne si myslim, ze ma na to este casuuu.
Biely jogurt je istota, lebo podla zakona nemoze obsahovat ziadne pridavne latky, ani skroby, farbiva, prichute. Obsahuju len mlieko a jogurtove kultury. A najlepsie su samozrejme plnotucne, take, ktore sa "daju krajat" 🙂 ako napr. Hollandia.
Zdravie tvojho dietata je zatial v tvojich rukach...
Na co teda rozvijas tuto diskusiu? Pytas sa, ci je to dobre, vacsina ti povie, ze nie...o com je to? ....o hadkach?

mirkave
23. jan 2013

Nedavala som to dcere a ani synovi nebudem.zevraj by to nemali papat tak male deti.a je to aj dost drahe.existuju rozne chutne(a lacnejsie) jogurty.osobne milacika,pribinacika,jednotacika zboznujem 😀 ked dam taketo ochutnat dcere,povie ze "fuj" .nechuti jej to

kubankakubanka
23. jan 2013

raz začas sa nič nestane,,,keď dáš,,,,,,predsa nedávaš ho každý deň

použi zdravý rozum,!!!
raz je dobré bio a na druhý den sa dozvieme že to bio nieje bio
😀

apendix
23. jan 2013

a preco nie? moj syn ho je uz od 4 mesiaca a je vydareny ..krasne rastie a vobec nie je tucny. kazdopadne ako mamina minimalne pocitovo vies co je dobre pre tvoje dieta a ak si nie si ista, tak drobec urcite da najavo, ci mu chuti alebo nie 😀

abbey1
23. jan 2013

Niektoré rady tu sú zlaté. Veď dieťa vie, čo mu chutí. Aj mne chutí kvalitné vínko, ale nepijem ho na litre. Aj fajčiarom asi chutia cigarety,a le neznamená to, že je to dobré pre ich zdravie.
V živote je veľa vecí, ktoré neovplyvníme, tak prečo nemať vplyv aspoň na veci, ktoré môžeme ovplyvniť?
ja sa tiež nestravujem najzdravšie, ale neobhajujem sa tvrdeniami, že veď to predávajú, veď mi to chutí a podobne. Snažím sa nakupovať zdravé potraviny, občas bio, ale hlavne kvalitu. Často však zhreším a viem, že si dávam niečo nezdravé. Ale prečo to použávať denne, prečo to dávať malinkým deťom, keď je to len v našich rukách a dá sa kúpiť aj kvalitný jogurt, ktorý bude dieťatku prospešnejší?
Obrovsky sa mi "páči" reklama na Brumík na raňajky. Je to v telke, ale naozaj si niekto myslí, že sú to kvalitné raňajky? Rovnako ako všetky vychytávky pre deti s krásnymi obrázkami. To naozaj spotrebiteľ skonzumuje a zacvaká všetko, čo mu várobca ponúkne?

liz_lemon
23. jan 2013

@evko1 a Paula, ktora je na slovenskom trhu sa vyraba v Polsku, takze je to humus na druhu

dedenini
23. jan 2013

@michaela1990 ja zijem v UK a tu je tazko v mojej oblasti pribinacik zohnat... c dcerkou som sla na svk na dovolenku ked mala 4 mesiace.. a papkala pribinacka..moc chutil... potom asi v 6 mesiaci sa nam podarilozohnat tu pribinacika...a zasesi dala.. teraz ma po 9 mesiaci , vsetko je ok, zdravucka, krasnucka...anevidim nic zle na pribinaciku...jasne ze nie kazdy den..ale obcas neuskodi 🙂