Môžem dať jahodového Drobčeka piť 6 mesačnému dieťaťu?

majuskaemka
11. júl 2012

ahojte maminy,môzem davat jahodoveho drobceka pit 6 mesačnemu dietatu? 😨

nanulik
11. júl 2012

podla mna určite nie

sampo
11. júl 2012

?????????????????? no to bola dufam len bleskova myslienka co ti prebehla hlavou a uz je prec... 😅 ved je to este babo, ked uz tak cistu prevarenu vodu

tinki
11. júl 2012

nie...ibaže by ho smädilo po hranolkách... 😉 😀 😀
nič v zlom, ale ešte je malinké a obsahuje to kopec umelých látok a sladidiel...záťaž na obličky...
ak nechce piť, dávaj po lyžičkách čistú vodu

ani3012
11. júl 2012

aj ochutená voda Lucka obsahuje benzoat sodný...pozri si zloženie a ak je,tak ho nedávaj ani keď bude maž 6 rokov....
Najlepšie je dať čistú vodičku alebo čaj 😉

stanislavao
11. júl 2012

jeeejda, nieeee. preco? len cistu dojcensku vodicku. naco chcete takemu malemu davat umele dzusy??? A Drobceka - sama umelina a ani kusok ovocia. take male deti este len maju zacinat s prikrmami - ze jablcko, banan, mrkva a nie pchat do seba umeliny. drobceka nechcem ani pre svojho 8 rocneho syna.

pimpulienka
11. júl 2012

NIE. Vysvetlovať prečo nie je myslim jasné.

martinkatinka
11. júl 2012

Ježin, samé super maminy 😀 Keď nemáš nič iné, daj mu, aby nebolo smadné... ale inak pokojne vodičku...čajík.. materské mliečko

malinkaaninka
11. júl 2012

najlepšie keby si mu ho nedala nikdy.o nič nepríde.

kajkape
11. júl 2012

absolutne nie ☹ ☹ ☹ ☹ ak tak len cistu vodicku

pralinka25
11. júl 2012

nie treba si precitat zlozenie. dokonca ani cistu mineralku nemoze take male babo. iba cistu prevarenu vodu bud z vodovodu alebo urcenu vyslovene pre dojcata. najlepsie je sa riadit etiketami. tam mas napisane co vsetko obsahuju vyrobky. mimo ineho tieto typi malinoviek obsahuju aj umele farbiva a hlavne aj umely cukor a ten sa nesmie do 3 rokov minimalne. a ked nemas prevarenu vodu ani dojcensku vzdy je lepsia voda z vodovodu aj neprevarena ako takato drobcekovska alternativa. pitnu vodu z vodovodu najdes uz vsade

iwesska
11. júl 2012

Radsej cisteho Drobceka, ten jahodovy aj tak nie je jahodovy, to len ta aroma v nom sa tak tvari 😉

zuzana17
11. júl 2012

len čajík alebo vodičku

lussy23
11. júl 2012

nie, je v tom len aroma, nič prospešné, radšej čistú vodičku, mliečko materské, umelé alebbo šťavu z ovocia (ale pravú, ktorá obsahuje len a len a len ovocie alebo zeleninu)

bianca
11. júl 2012

mna by zaujimal dovod preco o tom vobec uvazujes lebo toto je uplne absurdna otazka

rubinka
11. júl 2012

Bože to sú teda nápady, ved je to ešte bábo ktoré má piť len MM poprípade prevarenú vodu alebo nesladený čajík, načo také sajrajty sladké doňho trepať 😖

andreah25
11. júl 2012

Samozrejme že môžeš. A keby nechcel, tak mu ponúkni kolu...........

petraxy6
11. júl 2012

@majuskaemka môžeš. čo by si nemohla. ty môžeš všetko 😲 a potom tak cca v deviatich mesiacoch choď s ňou na pivo. nech si zvyká 🤐 🤐 🤐 🤐

katren
11. júl 2012

nabuduce prosim, trosku popremyslaj, pokym sa nieco taketo opytas 🙄

terina25
11. júl 2012

zjedz jahody a tie prejdú do tvojho mlieka.a bude to ako jahodový drobček 😀 😀 😀 akože ja už fakt nemožem z niektorých otázok. ☹

sevzuz
11. júl 2012

spytaj sa svojho pediatra! 😠

tatiana1985
11. júl 2012

samovrazedna otazka na MK 😀 😀 😀
🙄 🙄 🙄

hajanka
11. júl 2012

@majuskaemka so svojim dietatom si mozes robit co chces 🙂
ale inak plne suhlasim s @tinki 😀

baklik
11. júl 2012

jaj, baby, ake ste mudre. ja by som tiez nedala, ale v mojom okoli poznam ludi, pre ktorych som ja ta divna, lebo mojmu 7,5 mes. synovi nedam zmrzlinu, keksy a halusky s nivovo-smotanovou omackou... tot nedavno som videla znamych ako 8-mes. krmia pizzou, lebo vsak si pyta. no co k tomu dodat... 😖

anda1980
11. júl 2012

divna, nedivna, to je kazdeho osobna vec ako sa stravuje, co dava jest svojmu dietatu a co nie, a v akom veku...
Ale to neznamena, ze ked ludia v mojom okoli napchavaju svoje male deti somarinami, v ktorych su Ecka,farbiva atd., ze to budem robit aj ja. stacilo by obcas pouzit zdravy rozum a úsudok. ved to dieta sa podobnych kravin ako keksy, pizza... naje pocas zivota este dost!
@tinki 100 bodov za ten koment! 😀

strakovakatka
13. júl 2012

Tieto výčitky by som skor smerovala na výrobcu týchto ochutených vôd. Videla som aj Lucku vo viacerých variantoch. Nechápem načo to vobec vyrábajú ked to pre detičky nie je dobré. Mamička si nevsimne a miesto čistej Lucky kupi ochutenú umelinu! Načo nás zavádzajú a tlačia nám do hlavy somariny?! 😖

evitka82
13. júl 2012

no nech si každý otrávi dieťa čím chce a kedy chce.je tvoje,kľudne daj,nič sa mu nestane,pri najlepšom dáka alergicka reakcia pri najhoršom problemys obličkami v neskoršom veku,nábeh na obezitu atd atd.

Ja osobne by som nedala ani teraz ani o rok ani o dva.načo umeliny ked máš kvalitné mliečko bud vo vemenách alebo v krabici od sunaru,ked ti doma tečie kvalitna voda alebo máš kanvicu...

nicky182
13. júl 2012

a preco to chces dat dietatku pit ? ak uz chces dat "sladke" daj mu radsej nejaky cajik - hipp alebo hami ...aj sunarek je vyborny, nema tolko cukru ....takemuto miminku staci naozaj len voda 🙂

marika306
3. aug 2012

pre pana boha ona sa to ako slusne isla pytat a vy hned tu utocite aspon to skuste jemnejsie nie majuska nemozes uskodimu to

titkovamiriam
3. aug 2012

tak teda ja niesom niak ,,extremistická,, na stravovanie deti /ale už ten nazov-čiže sladka farebna voda/ by som nedala ani mojmu 21r.drobcekovi-vlastne on sam by mi vynadal že čo sa sajrajt to je.

Je už neskoro večer tak som už unavená z niektorých otazok-Rozum by sa zišlo používať 😉

carmella
3. aug 2012

ahoj neodporucam . asi Nemas vela skusenosti a je stale lepsie sa informovat a podla mna je spravne ze si zadala otazku , ved na to je forum .. Na 100 % neodporucam na to ma este cas 🙂 tak urcite len vodu..