Od kedy môžu deti krupicovú kašu?

klh013
8. apr 2014

Prosím vás, od kedy môžu detičky papať krupicu?
Náš malinký sa v noci vždy budil na hlad, zobudil sa aj 3 krát, tak som mu kúpila mliečno ryžovú kašu a od vtedy prespí celú noc, ho to zasýti a rozmýšlala som, či nemôže aj krupicu žeby som mu zarobila mlieko normálne akurát že primiešam tú krupicu do toho aby to mal sýtejšie a nepýtal potom v noci zase. A malinký má 5 mesiacov 🙂 ďakujem..

saska.t
8. apr 2014

po 1.roku,klasicka krupica je agresivna na zaludok...

slnieckko
8. apr 2014

krupicu by som este nedavala kvoli lepku v psenici, predsalen je este maly radsej postupne a neskor 😉 pre povzbudenie moj ma 20 mes a este neprespal ani jednu noc v zivote, doteraz sa budi 3x na mlieko tak mas stastie ze ti tak pekne spi

bosoriak
8. apr 2014

@klh013 Myslim, ze krupicu mozu deti odvtedy, odkedy sa dava lepok. Tusim 7 mesiacov. Ale nedavala by som mu na noc krupicovu kasu, je dost tazka. Ta ryzova kasa je podla mna fajn na veceru.

pe
8. apr 2014

este by som asi pockala, 5 mesiacov sa mi zda malo, kvoli lepku, ja som detom dala krupicu od nejakych 9-10 mesiacov, a urobila som ju uz z normalneho mlieka polotucneho a su v pohode obe 🙂

monikad77
8. apr 2014

moja kamarátka dáva kaše značky HIPP tiež jej dcéra potrebuje dokŕmiť lebo je hladná takže zarába tieto kaše, zasýtia. Ak sa nemýlim tak nejako od 6mesiaca takto začala ale krupicovú kašu tiež ešte nedávala

miku1
8. apr 2014

@klh013 Ja som dávala krupicu od 8meho mesiaca. U nás je to najlepšia večera na svete. Doteraz na nej fičí aj tá staršia, mladšia ju papá každý večer, staršia tak 3x do týždňa.

baska1
8. apr 2014

nedavala by som urcite do roka, je to beton na zaludok:o( malý ma 21m a možno prespal doteraz 3noci a hladny rozhodne nie je:o)

siska53
8. apr 2014

@klh013 moj bol po krupici vzdy nejaky culy,mala som problem ho uspat. A lepsie nespal. Ale davala som az po roku,no jemu velmi nechutila,spapal maximalne polovicu obvyklej davky.
on zas naopak,akonahle sme zaviedli kase,zacal sa v,noci raz budit. Dovtedy spal celu noc.

ivanapetrasova
8. apr 2014

ja som bola veľký odporca instantných detských kaší na večer. takže keď nastal čas na večerné kaše tak som začala malému hneď robiť krupicovú kašu. Mal asi tak 8 mesiacov. No a od vtedy začal v noci plakávať, pučil sa, spal veľmi nekľudne. Tak som chtiac-nechtiac skúsila spraviť namiesto krupice instantnú kašu a zrazu bol zas ok. Neprespí síce noc (budí sa aj 3 krát, ale je kojený čiže myslím že sa tak či tak nebudí na hlad ale na túlenie 🙂) ale uť nemáme v noci problém. A myslím že problematické nebolo mlieko ako také lebo to mu dávam do varenej stravy bežne, problémom bola práve krupica. Myslím že mu tá kaša tak zabetónovala bruško že nemohol spať. Teraz má malý vyše 13 mesiacov a stále dávam tie detské kaše, ale chystám sa dať krupici druhú šancu, možno už má drobec žalúdok pripravený na takú stravu.. Ja osobne krupicovú kašu milujem a sama si ju robím na večeru aj niekoľkokrát za týždeň 🙂

klh013
autor
8. apr 2014

aha no ďakujem za odpovede,ešteže som sa opýtala tak mu ju teda určite nedám keď je to ako hovoríte "beton pre žalúdok" 🙂
ja som to počula o krupici prvý krát ja som myslela že sa deťom bežne dáva, ale tak račej som sa opýtala..ešteže 😉

siska53
8. apr 2014

@klh013 kedysi sa davala..taka riedka do flase,mama,mi o tom hovorila.,ked sa,da,maslo,je vraj lahsie stravitelna. Ja som robila detom prednedavnom i zo spaldovej,krupice. 🙂 ale,moji maju 2 a 4r.

klh013
autor
8. apr 2014

@siska53 no veď aj mne mama hovorila že sa môže dávať, ale račej nie on mával aj koliky keď bol menší pár krát ho už aj zapieklo takže som teraz račej opatrná čo sa stravy týka 🙂

havana_frost
13. apr 2014

Odkedy môžem dávať na večeru nejakú kašu? Ktorú odporúčate najskôr? Syn má skoro 5 mesiacov a už pár dni prikrmujeme cez obed zeleninou. Inak je kojený.

grossmann
13. apr 2014

z klasickej krupice sa aj pribera, potom su deti buclate az moc...skor by som poerala po vllockovej kasi, ryzovej, pohankovej, kukuricnej a podobne...zasytia, ked to striedas, stale ina chut a hlavne zdrave na zaludok, creva, plne vlakniny...

babychriss
14. apr 2014

U nas syn krupicu nemal rad vobec, skusali sme od 1,5 roka a nema ju rad do teraz.
Naopak dcerka, ta ju zbasti jedna radost. Od 1.roka priblizne som jej dala prvy krat 😉

martinajezo
20. apr 2014

..nam pediatricka krupicu naordinovala uz v 6. mesiaci, prave kvoli lepku. mala je inak kojena, primiesala som ju do masovo-zeleninoveho prikrmu, brusko nebolelo..

tamina969
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chrumka84
23. dec 2015

Staci si uvedomit, ze detska krupica klasicka je vlastne 100% muka. Ked si nasypes hrubu muku a detsku krupicu, nespoznas rozdiel. Takze fakt je lepsia domaca napr z rozvarenej ryze a podobne nahrady bez lepku.

chrumka84
23. dec 2015

Inak ja som napr nikdy nedavala kase. Vela som dojcila a ak trebalo veceru, tak mala to, co na obed. Zeleninovy, zeleninovo masovy prikrm.

tamina969
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwana1985
30. okt 2022

@klh013 to je tak individuálne.plakala som ked môjmu 4 mesacnemu synovi na UM [nemohla som dojcit]dala moja svokra krupicu.vravela som si,že podľa knižiek a mamiciek sa to nesmie.do dnes ďakujem svokricke,že to tak urobila.maly mi spal celú noc .prvé budenie 0 5tej.

martina110690
15. nov 2022

@iwana1985 my od konca 5 mesiaca a spime celu noc spokojne, davala som kazdej dcere tak cca od pol roka a vsetky spokojne spali