Od koľkých mesiacov môže bábo žužlať kôrku chleba?

demonique
10. okt 2012

Ahojte, dúfam, že som sa trafila do kategórie. chcela by som sa opýtať od koľkých mesiacov môžem dať synčekovi žužlať kôrku chleba. nemám na mysli prikrmovanie ale len tak na žužlanie. ďakujem

atreyu
10. okt 2012

od pol roka 😵

stanislavao
10. okt 2012

od pol roka, alebo od doby, ked ma uz aspon 2 zubky.

ankaevka
10. okt 2012

Ak kojíš, tak lepok sa má podať medzi štvrtým a šiestym mesiacom, ak je na UM v šiestom mesiaci..myslím, že od toho polroka dieťatko si vie aj samo pekne podržať v rúčke chlebík

hajajanka
10. okt 2012

V podstate odvtedy, odkedy mu zacnes davat potraviny s lepkom (cestovinky do polievky, piskoty a pod.). Daj mu makku korku, ale davaj pozor, aby si neodtrhol viac, ako zvladne 🙂 A priprav si vysavac (u nas vrci kazdy den, lebo inak by sme aj sliepky mohli zivit 🙂 )

rora
10. okt 2012

nam pediatricka odporucila "ozuzlavanie" rohlika alebo chleba od polroka

nanulik
10. okt 2012

aj ja som dávala ked mu začali zubky vyliezať, aby si žužlal. takže cca od pol roka

zuzana17
10. okt 2012

tak od 6.mesiacov 🙂

mummy01
10. okt 2012

A nestalo sa vam ze sa babo zacalo dusit? Ja by som polrocnemu veru nedala ani za svet.Dcere som dala prvy krat ako 7 mesacnej a dusila sa a to mala skoro 6 zubov...odvtedy mala fobiu z jedla do ruky.... ☹

luciferkax
10. okt 2012

@mummy01 obe moje deti sa dusili pravidelne, celkovo mali problém so žutím.. ale zas, videla som žužlať aj štvormesačné a nedusilo sa, asi to záleží aj od dieťatka :D

1234lubka
10. okt 2012

no lepok sa odporuca podla najnovsich vyskumov dat uz medzi 4 az 7 mesiacom....ja som svojmu dala nech zuzle asi v 5 mesiaci...davam zo starsieho chlebika asi dvojdnoveho...zatial sa nedusil 🙂

sachmetttt
10. okt 2012

Moja tak po ukončení 5mesiaca samozrejme stále som ju sledovala nespuštala z očí..naša zubky ešte nemá ale má strašný stisk dasienok 😀 už som to zažila na vlastnej koži 😉

gubcikova
10. okt 2012

náš žužlal kôrku ako 5mes.zuby nemal vôbec.ak si odtrhol kúsok sám si ho vybral prstami,alebo ho vyplul

milka1978
10. okt 2012

@demonique jednoznačne pred dovršením 7 mesiaca by malo dieťa zjesť aspoň trochu chleba alebo rožka, aby sa zistilo či z neho nebude celiatik ..... takže ak už dieťatko v spapalo kúsok chleba či rožka kľudne mu môžeš dať žužlať kôrku z chleba, v podstate si ju slinami rozmočí a má ju ako dužinu chlebíka 🙂

keiko33
10. okt 2012

my sme skusali po 4 mesiaci, ale my sme davali rohlik. Kedze nemala zuby, len ho oslintala a par omrviniek sa jej dostalo do ust, ale hlavne ze sa s nim dost dlho zabavila. 🙂

katren
10. okt 2012

odkedy bude mat aspon jeden zub.....