Od ktorého mesiaca ste dávali deťom puding?

luciferkax
3. jan 2012

Odkedy ste deťom dávali puding, napr. zlatý klas alebo kakaový, s kravského mlieka? Začínali ste postupne, po lyžičke, alebo ste mu rovno dali plnu misku?

medyna
4. jan 2012

naša malá má 15 mesiacov a puding ešte nejedla. Ona je celkovo zlý jedák a keď sa rozhodne niečo zjesť, tak jej dám radšej niečo výživnejšie a nutrične hodnotnejšie. Ale keby mi pekne papkala, tak ja by somjej veľmi rada dala ochutnať aj niečo iné, či si nepochutí.. 😉 A kedy puding? Asi od roka .....

hori
4. jan 2012

puding davam odvtedy, odkedy som uz bezne pouzivala kravske mlieko na varenie... cize asi od 10. mesiaca... do roka pre istotu len vanilkovy, z plnotucneho mlieka, aj trochu cukru davam... navarim vzdy z celeho sacka pol litra - vsak dojedia ini... 😉 mala nie je velky jedak, prvy raz tusim zjedla asi pol misky... aj teraz malokedy zje celu...

katka123456
4. jan 2012

no ja len ziram. to myslite vazne??? akoze do roka som bola aj ja ostrazita a davala pozor na stravu, vyhybala som sa potravinam, ktore este do roka nemohla mala jest. ale vsak rocne dieta moze jest uz takmer vsetko, okrem par potravin. to akoze fakt nedate detom do 3 rokov kravske mlieko? tak ho potom nepouzivajte ani do varenia (ved je to to iste ako ked ho pouzijete do pudingu), nedavajte ziadne mliecne vyrobky, lebo vsak aj tie su z kravskeho mlieka. ziadne pribinaciky, termixy, jogurty, ani nic, co kravske mlieko obsahuje. chore, fakt chore.

bets
4. jan 2012

ja sa vyhybam beznemu vanilkovemu pudingu doteraz. bezne predavany v retazcoch obsahuje aditivum E104 - to je ta zlta farba pudingu.
spomenute napr. aj tu:
http://www.gastroprincipal.sk/index.php?option=...

ale da sa kupit bio vanilkovy puding, ktory nie je zlty a ma vyrazne stopy po vanilke (cierne bodky). takyto puding by som nemala problem dat dietatu, pokial toleruje mlieko, z ktoreho sa puding vari.

briketa
4. jan 2012

Nedavat vobec. Za kazdy puding co nekupim, kupim detom cerstve ovocie.
Puding nema ziadnu hodnotu pre zdravu vyzivu a vyvin dietata.

jankavl
4. jan 2012

mojim detom bohuzial puding nechuti, asi preto lebo im ho malo ponukam kedze sa mi ho nechce varit... jednoduchsie je otvorit jogurt alebo urobit instantnu kasicku. ale k otazke, instinktivne pre mna rok je taky fajn kedy uz dietatko moze takmer vsetko. a co sa tyka diskusii o kravskom mlieku, umele mlieko pre deti, sunar, nutrilon je robeny z coho? nikdy som po tom nepatrala, ale podla mna z kravskeho mlieka, aspon tak mi to je nejako prirodzene jasne. urcite nie z materskeho.. to len taky bod k dotahovackam o mlieku co tu su.

dreamer4
4. jan 2012

Mne mamka vravela, ze pred cca 25 rokmi davali detom BEZNE obycajne piskoty (ziadne bezlepkove, alebo nevajecne....), taktiez nam uz ako malým (3 mesacnym) detom robila puding a krupicu ..... Som zdrava, nemam ziadnu alergiu, a ani obezna nie som.......

lleniak
4. jan 2012

ok, som tu za hovoru pre @digysa kym jej este niekto zacne vycitat, ze jej puding nie je dobry 😀 neslo o to, ze ci puding je alebo nie je dobry pre dieta v danom veku, ale o to, ze na kieho certa je vobec taka otazka. narazala nie na PUDING ako taky, ale na to, ze matka ma nutkanie dat dietatu puding co najskor...ale nevie presne kedy . kedze puding zjavne nie je medzi zakladnymi potravinami pre deti do 1 roka a nie je ani na "no no" zozname, tak ked neviem, nedam a nesposobujem siahodlhe prispevky o nico. @digysa asi tak? 😀 nabuduce sa, prosim ta, vyjadruj presne 😝

a za seba: puding je dietatu zbytocny, ale ci ho dat alebo nedat, zalezi, ako na tom tvoje dieta je celkovo s prikrmami a aky je tvoj pristup k strave. ak ledva zacinate so zakladnymi prikrmami a drzis sa "pravidiel", ci si zastancom zdravej vyzivy, tak je na puding privcas. ak sa tvoje dieta stravuje podobne ako moje (nezne ho volame smetiacik 😀 ), nepozna problemy s travenim a nezje len to, co by hryzlo nazad, tak puding je to najmenej...

tunzal
4. jan 2012

ked je možné dať deťom inštantné kaše od 4. mesiaca tak kludne môžu jesť aj puding, nehovorím že čokoládovú ale vanilkovú kludne. Ja som začala dávať malému zeleninu a ovocie ked mal 3,5 mesiaca a pred polrokom už jedol chlieb so syrom a všetko možného okrem mastného mäsa, a strukovín . má už 8 rokov a nemali sme žiadnu alergiu a dodnes mi zje všetko čo mu dám. Poznám niekolko mamiciek ktoré nedávali deťom jesť len mlieko do 1. roka a teraz majú problém lebo deťom nechutí jesť!!! ale každá mamina má právo si rozhodnúť kedy čo považuje za vhodné.

careamell
4. jan 2012

Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.
Každá mamička môže dať, ako ona uzná za vhodné. Ale tunzal- chleba so syrom pred pol rokom? Ešte s nejakým taveným najlepšie. Paráda...Ale nech si dá každý ako chce.
K tomu pudingu- malému ho isto nedám a načo aj, viem mu spraviť dostatočne pestrú stravu, takže mu ju nepotrebujem spestriť ešte nejakými E-čkami. 🙂

janulka182
4. jan 2012

baby, ale no. ved neprehanajte tolko. to akoze ma od rana do vecera napchavat decko zeleninou lebo je zdrava? boze moj, ved je to len puding 😅 . neumiera sa z neho 😅 .

vejinka
4. jan 2012

z niektorych prispevkov padam na rit a rehocem sa ako kon pardon konica..proste od desiateho mesiaca kludne mozes skusat ved od pol roka moje deti papali varene mlieko v jedle privarky a tak takze nevidim dovod preco by si mu nemohla dat puding..samozrejme nie cez flasku ..pekne na lyzicke ...a tiez som toho nazoru ze my sme jedli kadeco...a zijeme a neje nam nic toto co sa tu v poslednej dobre prezentuje je chore a poriadne pritiahnute za vlasy ako odtial potial...sme VSEZRAVCI!!! a to znamena ze papame od masa cez zelenunku obylniny proste jeme to co zezje nas! laicky povedane nieze ma tu nejaka mamina zacne karhat..to fakt nemusite 😅 ja uz pomaly zacnem mojmu rok a pol rocnemu synovi davat neprevarene mlieko ale este furt kojim takze nevidim dovod mu davat kravske ..ked prestanem kojit ano urcite dam . takze zienky budme trrosku realisti a nezakazujme detom to z coho sme my vyrastali a pudingov som ja veru zjedla za detstvo na kila...a moje deti tiez miluju puding s ovocim piskotami a na vrch slahacku praskovu a dostanu ho vzdy ked o to poziadaju bez debaty 😉

l.i.n.
4. jan 2012

no nasa mala kedze bola skoro do roku a pol kojena, tak umele nechcela a aj sa mi zdalo zbytocne davat jej po roku a pol umele, lekarka odporucila, ze po roku moze aj kravske prevarene...a nic jej nie je, granko s kravskym-uz neprevarenym,len zohriatym mliekom ma najradsej, a sem tam, ked ma napadne, alebo dostanem chut aj ja, spravime si aj puding-a zabite ma-ale aj cokoladovy, myslim ze ked ma dostatok zdravej vyzivy, niekedy ta ,,nezdrava" vobec neuskodi...ked sme my boli mali, uz v jaslach nas napchavali cokoladovym pudingom s ceresnovym kompotom a som tu-uplne zdrava...takze po roku podla mna pomaly ale isto ucit na beznu stravu, ktora sa vari a je v celej rodine....samozrejme pokial nema zo zdravotnych dovodov nejaku specialnu vyzivu-bezlepkovu atd....

zlamal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwesska
4. jan 2012

Ja som mu urobila na Mikulasa - ked mal 10 mesiacov, nech ma chlapec radost 🙂 Prvy krat som urobila vtedy z kravskeho a nemal ziaden problem. Ale velmi by ma zaujimalo, ako tu mamicky varia ten puding z umeleho mlieka, ked to sa nesmie prevarat, lebo sa v nom vsetky vyzivne latky zabiju.

heni79
4. jan 2012

Ja som ešte nedala. (Malá má 21mesiacov) Ale raz dám určite. Tak skoro to nebude, ale iste raz áno. 😉
Rovnako raz dám malej aj koláč, aj čokoládu.
Život nie je len o nutričných hodnotách. 😉 A len tak na okraj, nerobí sa puding z mlieka? A mlieko nemá nutričnú hodnotu?
😕 Samozrejme, možno dať kopec iných potravín, ale toto je o pudingu. 😀
@digysa Myslím, že si to trošku prehnala. @luciferkax sa pýta, aby sa poradila. Nevraví, že ho ide dať. Ani to, kvôli ktorému dieťaťu sa pýta.
Chce radu. To, aké odpovede dostáva, ona neovplyvní.

slavuska30
4. jan 2012

..ja som dávala už keď mal 11mesiacov, bežne z kravského mlieka a bez problémov 🙂 robia sa mu bubliny za ušami po pudingu 🙂))

raffaella
6. jan 2012

ja tusim od roka jej davam, presne si to nepamatam. Robim z bio mlieka a bio pudingu z Alnatury (kupis v DM drogerie) a z trstinoveho cukru. A davam aj normalne kupovane, na obmenu s jogurtom 😉 A zacala som normalnou porciou 😉

uzlycka
4. apr 2012

ja davam svojmu normal mlieko puding od pol roka!!!!a dokaze mi zjest cokolvek a ziadne problemi nemame!!!!zalezi na dietatku!!! 😲 😵

dai
4. apr 2012

hm, ja osobne nevidim dovod davat cokolvek s cukrom dietatu pokial nemusim - este sa v skolke a inde napapaju dost... celkom suhlasim s @digysa - puding nema nic preco by som ho dietatu ktore tuto chut nepozna mala davat - je kopu dobreho jedla ktore postupne mozem zavadzat a aj zavadzam...

moja malinka do 2-och rokov nemala asi nic sladke - teda mozno od starych rodicov ano - ja som im to nezakazovala od nejakeho roka - ved nech skusa chute... ale zas som ani nevidela dovod jej to ponukat - to akoby teraz som sa jej spytala ci nechce cokoladu - ved ked chce si vypyta - a ja jej ju dam... Moja dcera nevnima sladke, zakusky a pod. veci ako nejaku odmenu, ako nieco mimoriadne... vie ze ked chce tak dostane ale zaroven vie ze aby bolo brusko zdrave tak ma papat ine veci...

moj malinky je vedeny podobne - myslim ze okusi sladke asi skor ako malinka, kedze uz ma starsiu sestru a bude to u nej vidiet, ale pokial si sam nevypyta, tiez sa nechystam mu davat veci ktore by mu neprospievali - myslim ze stravovacie navyky deti mozme ovplyvnit len raz - ked ich odmalicka budeme napchavat sladkym , tak nemozme byt prekvapene ze to budu stale chciet ( ale aj opacne, ked z niecoho spravime cez zakazy poloboha tak tiez mozme vybudovat len chtic u dietata...)

lenulien
9. jan 2013

Puding je len samý škrob-nie je to nič toxické,ani nezdravé, ale škrob sa správa v tele ako cukor, dodáva energiu a tá keď sa nevyužije,tak sa ukladá v podobe tukov. Takže puding je ako sladkosť,nie ako plnohodnotná porcia nejakého jedla,ktorá by dodala živiny, jedine to,že sa spraví s mliekom mu nejaké tie živiny dodá a to to vlastne tie, ktoré sú v mlieku a v kravskom-povedzeme si pravdu veľa tých živín nie je, nejaké sú,ale nie veľa. Takže od 1,5 roka až 2 rokov, keď už dieťa raz začas môže nejakú tú sladkosť môže aj puding. Ale nie denne a nie ako náhradu za nejaký chod jedla. Dala by som ho maximálne na olovrant raz začas namiesto jogurtu-ale to len pre zmenu,aby sa dieťa potešilo,že aj také na svete je,nie že by to bolo extra plnohodnotné jedlo.

bbarboraa
26. jan 2013

ja som dala malemu puding 1x dnes a ma 7m + 2d v UM robeny a kakaovy, bez cukru a sdets.piskotami... chutil velmi a az plackal ked uz nebolo, teraz pekne buva a nic mu nie....

botkovka
25. feb 2015

Niektore matky by sa tu mali nad sebou zamysliet...tie reakcie typu : si normalna co je na to zdrave.....povedzte co je zdrave na zelenine z obchodu a na to ovoci co striekaju dozrievacimi postrekmi este pred exportom do obchodov....
skor si rozmyslite co tu pisete a ako a nahliadnite hlbsie do temy...asize siadna normalna matka nebude tlacit dieta pudingom od rana do vecera...
ked by vam " rozumnym mamickam" nechcelo dieta jest pomaly absolutne nic ani same zdrave veci dokonca chutne tak by ste veru obcas aj porusili zasady zdravej vyzivy...
a tym sposobom akym tu reagujete no dakujem pekne..ste prikladom svojich deti..gratulujem Vam

phiebie235
20. okt 2015

Pane bože ..A tie múdre mamičky čo tamto nemôže a hento nemôže jedli V detstve čo? ?? A zomreli? ?? Však každý na tom vyrástol. .aj na nezdravych potravinách! !! Nechápem prečo sa tu niektoré matky rozdrapuju na všetky strany...mam kamarátky čo sú tiež také. .Nič ani šunku ani sladkosti nič. . A chuda dieťa má tri roky už. .Stále choré a keď mu V škôlke ponúknu cukrík ani nevie ako chutí. .prečo tým deťom dnešné matere sťažujú život? ??

natalka341984
9. nov 2016

Ja som davala kasu puding uz ako 2 mesacnej

rhiannon
12. nov 2016

@natalka341984 no to ti gratulujem. :( 2-mesacne dieta nema co jest ine ako mliecko a nieto kasu a puding. nechapem, co ta k takemu niecomu motivovalo...

papulienka777
12. nov 2016

Mať vaše problémy tak sa vydávam. Keby poniektoré čítali zloženie na všetkom a nie len na tom čo sa im hodí, tak by zistili že UM je z kravského mlieka. A tá vaša zelenina a ovocie z obchodov to má akú výživnú hodnotu? Ešte som nikde nevidela aby bola na jablkách písaná ich výživová hodnota. A keby aj niekde je, tak by ste sa začudovali aké pekné veci obsahujú. Videli ste už ako sa pestujú napríklad také nektarinky, broskyňe, kiwi a jablká? Ja áno, odvtedy ich nechcem ani vidieť. Postrekované častejšie než zberané. A nielen stromy, ale aj tráva pod nimi. To sú tie stromy ,,zdravé" už od základov. 🙂 Tak si len naďalej dávajte zeleninku a ovocie z obchodov v dobrej viere, že deťom vytvárate ,,zdravý" životný štýl už od malička.
A ešte jedna poznámka, niekedy sa jedlo sezónne, cez zimu sa jedlo ovocie a zelenina čo sa zavarila do pohárov a tí ľudia, pokým ich nepostretla choroba žili dlhšie. A dnes si človek povie, že dôchodku sa ani nedožije. Ani sa nečudujem.
Bio mamičky pustite sa do mňa. 🙂

gabona1
13. dec 2016

Ahojte, môj malý má rok a pol a dávam mu puding, ale robievam ho z ryžového mlieka. Kravské sme zatiaľ nedávali, papáme umelé mliečko.

moni244
13. dec 2016

@gabona1 aj ty papinkáš umelé mliečko?

anicka766
25. dec 2016

@julianka777 ja od siedmeho a chuti 🙂