Odmietanie akéhokoľvek jedla dvojročným dieťaťom

kristina39
11. dec 2013

ahojte maminky tych tem o nepapani nasich deticiek je tu vela ale ja mam uplneho nejedaka...nechce nic...ma 2 roky a 3 mesiace a cca13 kg..s tym jedenim je to u nas zle skoro od malicka..od 7 mesiacov nepije mlieko ani prikrmi moc nechcel ale teraz uz ale 3 mesiace nechce nic kolko krat sa stane ze aj 2 dni nic nechce..ked ho chcem ist nakrmit tak zacne plakat ze nechce ako keby som mu robila zle...dr nam predpisal sirup peritol ale ked som nevidela ucinok tak som ho prestala davat..nepomaha nic ani krik ani ked mu slubim hracky nic..aj som mu na tanieri vytvarala kadejake vytvori ani to nepomohlo...ja uz neviem co mam skusit..je zdravy napreduje je aktivny az moc ale to jedenie mi robi starosti..ak mate niektora nieco overene co vazne zabralo a pomohlo budem vdacna za kazdu radu a tip..dakujem..

luba28
11. dec 2013

@kristina39 skus mu dat lyzicku do ruky,nech sa dzabka a s druhou mu davaj do pusy,...naviem ci dochucujes jedlo,ale ak nie tak dochut,ved ani nam by nedochutene neslo,....a daj mu do ruky nieco jest,nech skusi sam,....a mlieko tiez mu ochut trebars grankom,.....

kristina39
autor
11. dec 2013

@luba28 ked mu dam lyzicku do ruky tak sa s tym len hra a spapa max 1 lyzicku..ja mu zvlast nevarim davam mu to co mame na obed takze dochutene to je...a mlieko som skusala dochutit aj grankom aj frapkom..on ma dost specificku povahu..ako hovorim som uz zufala..

luba28
11. dec 2013

@kristina39 este v lekarni maju pangamin,su to pivne kvasinky,skus aj to,...moja sestra bola taky nejedak a toto jej mamina davala,...na chut do jedla,....

zuzi_33
11. dec 2013

@kristina39 No tak to mame takmer to iste doma.... ☹ Moj starsi tiez nic, teda zje asi 3 druhy jedal a ostatne nic, nijak ho neviem donutit aby to jedol, ani krik, ani doprosovanie, "podplacanie", proste nic. Nezabralo ani to, ze nastupil do skolky, za cely den zje max. suchy chlieb, ani tam nepije. Neje mliecne, nepije mlieko, neje ovocie, zeleninu, cestovinu, ryzu, zemiaky, teda fakt skoro nic. Tiez sme brali Peritol, ale nezabral. Uz sme boli aj u psychologicky, kedze gastrologicka to zhodnotila ako ziarlivost na brata, ale ta tiez nic nezistila. takze tiez by som uvitala nejake rady.... aj ked som tiez toho uz nastuodvala habadej, ale nic sa neosvedcilo.... ☹

babulina
11. dec 2013

@kristina39 prestan riesit, naloz na tanier, nezje dovidenia,dalsie jedlo bude v poradi, ziadne sladkosti, drobnosti, pozor na surodencov aby mu nieco nedali, medzicasom vodu na pitie, hladom neumrem, ja som si prezila presne to co ty opisujes, u nas jedlo bolo tema cislo jedna, vzdy vsade vsetci rozoberali, ked sme prestali riesit tak aj sama zacala co to skusat
len pre obraz akeho nejedlika mame doma - vek 5,5 roka, vaha 16kil, vyska 114cm, jej o dva roky mladsi brat vazi rovnako, ono to prejde, lekarske vysetrenia mame snad skoro vsetky za sebou a je ok, energie na rozdavanie, beha, skace, lieta cely den, a zistila som ze v okamihu ako som ju dala na balet, ze sa najde dalsich 25 extra chuduckych dievcat dokonca aj lahsich nez nasa 🙂 neboj dobre bude, u nas zlom nastal az tak okolo 4,5 roka, teraz zje ako tak cely slabo nalozeny tanier,ale co u nas je velka vyhra tak ze ma ochotu ochutnavat nove veci, lebo jej zoznam potravin bol smiesne maly

anetkaadamko
11. dec 2013

@kristina39 je mi to lúto, ale to isté mám doma aj ja...od narodenia nechcel ani materské mlieko, som si musela odsávať a dávať mu to v spánku.....odsávala som do 21 mes. a dávala v noci...Od septembra ani kvapku mlieka.....jedine čo zje..........ráno kupovanu mliečnu kašu, na obed plievku precedenu cez sítko s plačom......poobede jogurt s banánom a večer pribináka...............ryžu, mäso, zemiaky,...zeleninu, pečivo nechce...včera jedol suchu ryžu pár lyžíc sám.......a to je všetko..................1,5 roka som plakala, že čo stým.......ale prospieva,ani mi to neveria, že neje....má 2 roky presne a 15 kg....

kristina39
autor
11. dec 2013

no vidim ze niesme sami...ja neviem cim to moze byt...mladsi syn zje aj za dvoch a vsetko co mu dam okrem mlieka...ja uz som si vela krat vravela ze ked bude hladny sa naje ale to ked pride zje jak mysicka...ale mne sa zda ako keby mal k tomu odpor...chudnut nechudne ale ani nepribera..ta vaha na az tak netrapi ale to jedenie bojim sa aby nemal v buducnosti nejake problemy..

cicimotinka
11. dec 2013

@kristina39 no my sme tiež vyskúšali všeličo... od Peritolu cez iné sirupy... nakoniec sa nám osvedčil tento http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/fin-fe... po ňom začal jesť... malý mal cca od roka do troch 11kg... nepriberal, nechudol, málo čo zjedol... teraz za ten rok a dačo má 16,5kg... sirup pil len cca 3 balenia... teraz už netreba... tým, že sa mu roztiahol žalúdok, jesť si pýta... a navyše aj deti v škôlke ho motivujú...