Prikrmovanie 3 mesačného dieťatka

lenka2322012
3. máj 2012

prajem vam pekny den mamičky a buduce mamičky ..ja kedže som prvorodička a ešte vela veci sa učim a musim sa naučiť tak sa chcem svami poradit ohladom toho že mam 3mesačneho synčeka nekojim ho bohužial od tretieho tyždna lebo som stratila mlieko tak som zacala mu davat nutrilon a malinky ma uz 3 mesiace tak sa chcem spitat ci mu mozem davat uz pomalicky aj niake kasicky alebo vizivi 🙂 dakujem velmy krasne za vsetky odpovede Lenka krasny den 🙂 🙂 🙂

terina25
3. máj 2012

@dazdovka ja netvrdím,že má dávať už teraz príkrmy.tiež vravím,že je to ešte skoro.určite má počkať min.do ukončeného 4 mesiaca a nedávať skor.ale to,že má čakať kým dieťa nebude mať prvý zub,tak to je riadna hlúposť.pretože ,ak by som ja mala čakať dovtedy u dcéry,tak tej vyšiel prvý zub až po prvom roku.a neviem si predstaviť,žeby bola len na mlieku jeden rok.a synovi zase prvý zub vyšiel,keď mal tuším 3 mesiace,tak jemu som mala začať dávať príkrmy už v 3 mesiacoch?

to,či dať alebo nedať príkrm nezáleží na počte zubov.ale na tom,či je na to dieťa pripravené. ako som už spomínala,či si vie sadnúť s pomocou - lebo po ležiačky som ešte krmiť dieťa nevidela, či si samé ,,pýta,, keď vidí jesť dospelého,či javí záujem o tuhú stravu,ak mu nestačí už UM - tak ako písala olivia6.ale určite by som sa počtom zubov neriadila. a zoberme si to napr.z inej strany...starí ľudia,kt.už nemajú zuby.aj oni pijú len mlieko?veď predsa tie príkrmy sú pomixované na kašičku,tam netreba používať zuby.tam ide o to,aby si dieťa ten príkrm vedel spracovať v ústach a hlavne v žalúdku a nie o to,či má alebo nemá zub...

danu
4. máj 2012

@lenka2322012 pozri sem, pripadne sa v teme opytaj, najdes tu vsetky nazory a recepty ohladom prikrmovania
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/prve-prikrmy-vase-rady-a-skusenosti/