Môžem domáci mäsovo-zeleninový príkrm zamraziť a potom ho len ohriať?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

mojej 5-mesačnej dcérke robím domáce príkrmy. Začali sme klasicky zeleninovými. Už jej chcem pridať aj mäso. Zeleninové príkrmy som jej aj mrazila a potom len ohrievala. Avšak pri mäsovo-zeleninovom príkrme mám pochybnosť, práve kvôli už hotovému mäsu. Neviem, či bude po rozmrazení stačiť tiež len ohrev a či je to pre tak malé bábätko vôbec bezpečné.

Môžem domáci mäsovo-zeleninový príkrm zamraziť na pár dní a potom ho len ohriať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je mäsko predtým dobre spracované, tak je jeho bezpečnosť po rozmrazení v poriadku.

Čo rozmrazené nezje, tak už treba zahodiť. Teda ďalej nepoužívať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas