Strava 9,5-mesačného dieťaťa počas dňa

18. júl 2022

Dobrý deň maminky, máme 9,5 mesačnú dcérku, ktorá rada papá. Má už 11kg. Moja otázka znie: nedávam jej počas dňa toho veľa? Ako to máte vy?
Vstáva 6:30, 7:30 chlebík alebo vianočka s maslom alebo kaša
Okolo 9:30 UM 120ml a spánok ( desiatu nedávam, kěd má pred spánkom UM)
Okolo 12:00 obed
Okolo 14:30 UM 120ml a spánok
16:30 ovocie alebo jogurt
18:30 večera (čo mala na obed alebo kaša, chlebík…)
20:00 UM 150ml a spánok. V noci pije 1x150ml UM okolo 3:00

pribinak
18. júl 2022

Vianočku by som zrušila, alebo dala len 1x týždenne. Je dosť sladká. Miesto masla na chlebík by som dala napr lucinu

Miesto mlieka na desiatu by som dala napr ovocie. Je leto, kopec čerstvého a domáceho ovocia. To treba využiť

autor
18. júl 2022

@pribinak vianočku nedávam často, tak potom dobre a Lucinu ma ani nenapadlo, to ktorú, prosím ta?
Na desiatu som dávala každý den ovocie, ale zrušila som, lebo sa mi zdalo,že jej dávam veľa keď musí mať pred spánkom mliečko. To bolo,že o 11:00 ovocie, o 13:30 obed, okolo 14:30 UM pred spánkom. Či myslíš,že to nebolo veľa? Ďakujem pekne

pribinak
18. júl 2022

Lucinu klasickú neochutenu. Taký ten čerstvý roztieratelny syr.
Ťažko povedať či je to veľa. Dôležitá je aj jej dĺžka a celkový psychomotorické vývoj. Hmotnost je len 1 ukazovateľ toho ako dieťa prosperuje

autor
18. júl 2022

@pribinak ona je dosť dlhá a šikovná, v 6 mes už stvornožkovala aj sedela. Ďakujem ti, lucinu pojdem kúpiť🙂

pribinak
18. júl 2022

No super

jaskolka
18. júl 2022

Mne sa to nezdá veľa jedla, hlavne ak už je aj taka "pohyblivá",tak spáli to. A záleží aj na jej výške, celkovej stavbe tela, nie len na váhe.
Syn tiež vážil v takom veku okolo 12 kíl, ale vôbec nebol tučný. Jednoducho je vysoký, taky celkovo "robustný" široké plecia, dlhé ruky, nohy.
Takže nedá sa len vahovo porovnávať.
A čo sa týka jedla, možno pridaj viac ovocia, teraz je to super obdobie, pripadne surovú zeleninu, mrkva, kaleráb, môj miluje paradajky, hlavne tie cherry, alebo vzal kus uhorky a chrumal ako dáky keksík😆😆

autor
18. júl 2022

@jaskolka Dakujem, presne aj ona je dlha veľmi, aj dlane ma veľké, je vidiet,že bude veľká baba🙂 tak myslis, že jej mozem pridať aj desiatu ovocie aj keď pred dvomi dennými spankami ešte vypije 120ml UM? Je pravda, že keby ma veľa tak by ju asi aj brusko bolelo, ale pekne všetko spapa bez problemov

jaskolka
18. júl 2022

Skúsiť dat nejaký kus ovocia, zeleniny,nie tesne pred spánkom a mliekom, ale trebárs o 9 kúsok jablka s mrkvou postruhat,alebo dat do ruky kúsok niečoho takého, čo už máš zavedené a podobne. Jednoducho skúšať, ten jedálniček sa aj tak ti bude postupne meniť a úplne vynecha sa trebárs to jedno mlieko časom