Štvormesačné dieťa odmieta papať

nika_17
29. nov 2016

Ahojte,chcela by som sa s vami poradit alebo podelit sa o vase skusenosti.Mam takmer 4-mesacnu dcerku,je krmena iba umelym mliekom.Posledny tyzden odmieta papat.Mala by denne vypit 1000 ml,no ked do nej dostanem nejake mlieko horko tazko vypije 600 ml.Menila som cumliky,flasky,prihrievala mlieko,no nic nepomohlo.Ma len 5,5 kg,za 3 tyzdne pribrala len 300 g .Dnes sme boli u doktorky,mala vyzera byt zdrava,ale odporucila vymenu Nutrilonu za Sunar,co nam nepomohlo.Neviete mi nejako poradit pripadne mate podobnu skusenost?

betka269
29. nov 2016

Jedna známa mali nutrilon a tiez, nechcela papat,nezasyt

betka269
29. nov 2016

@betka269 nezazystilo ju nic, presli na BEBU a úplný obrat...my pijeme BEBU HA máme prestne dnes tri mesiace a 7 kg

majcii
29. nov 2016

Ahoj, tak podobny problem mam aj ja, akurat, ze ja od zaciatku davam MM aj UM, od toho 3 mesiaca uz prevaznej UM, ale podstata, kedze kombinujem, myslela som si, ze po nakojeni odmieta UM lebo ma uz dost, no ked nekojim a davam len Nutrilon, mam pocit, ze mu jednoducho nechuti, posl. tyzden aj nieco mam pocit, ze ho konecne nekrmim hodinu na etapy po 20 ml a vypije naraz 120ml, samozrejme s prestavkou na odgrgnutie. Ked nepocitam MM tak vypije denne cca 500ml UM, tak a budeme mat 5 mesiacov a nemame ani 6,5kg. Pocikane plienky ma, stolica obden, vyzera spokojne, nieje baculaty.
Takze tolko moja skusenost, radit neviem, ani nemozem, jednoducho treba babo sledovat, ak mas len trocha pochybnost tak vsetko konzultovat s pediatrickou, ja som bola znepokojena, ze menej pribera, tak som sa pytala u pedi, ci nezmenime mlieko, ona, ze nevie, kolko MM maly dostava a kedze mame pre istotu Nutrilon HA odporucila HUMANU, (no kedze sa to posl. dva tyzdne zlepsilo a mam pocit, ze ma asi rastovy spunt, aj po napapani obcas este chce a hlasi sa, tak mu este dorabam, co do 4 mesiaca bolo stabilne MM a potom dokrm.), nemenila som UM a mozno tam u vas vznikol problem, zmena mlieka, niektore deticky reaguju na zmenu docasnym odmietanim alebo jednoducho teraz nema rastovy spunt a staci jej menej, aj sopliky ked su, tak do istej mieri je obmedzenie v stravovani, je vela moznosti.
Ak je stolica OK, nema krce, vyzera byt OK, ma pocikane plienky a papa, aj ked teraz menej, malo by to byt v poriadku. Ale ako som pisala vyssie, zodpovednost je na mieste, treba vsetko konzultovat a aspon jedna rada, nemenit casto mliecnu vyzivu, maju citlivy traviaci system a popr. ponukat lmedzi krmenim cajim, vodu, na doplnenie tekutin. Bwt, o sunare sa hovori, ze je sladucky a chutnejsi ako nutrilon.🙂

nika_17
autor
29. nov 2016

@majcii no doktorka mi tiez odporucila sunar,ze chuti lepsie ako nutrilon,dala som jej sice zatial len tri davky,ale efekt rovnaky,zacne pekne papat a po chvili rev a odmietanie.Vyzera,ze ju nic neboli,vyska jedna radost,smeje sa,denne kaka niekolkrat,tak nechapem.Len tych ocikanych plienok je zda sa mi menej.A lekarka vravela,ze jej nemusim davat ani caj ani vodu...

majcii
29. nov 2016

Ja som prvemu syncekovi nedavala ine tekutiny do pol roka, potom prislo leto a do roka len vodu, no druhemu, kedze je letny od narodenia, sice vodu nechce, ale strasne slaby granulovany caj feniklovy davam, niekedy ho vynecham, ale standardne ho mam poruke, napr. pri kocikovani, ked uz je hladny, vypije 20 ml a mam cas dobehnut domov s pokojnym dietatom, samozrejme nieje to nahrada a z caju sa nepribera, takze ho nenapajam🙂. Podla mna je to len docasne a rozpapa sa, ale z mojich skusenosti poradim aspon to, ze kadza matka vidi to, co si ani odbornik nevsimne zbezne, takze sleduj, zapisuj si popr. denne papania a uvidis, ci sa to meni. Vela chuti prajem.

nika9876
29. nov 2016

Mali sme podobný problém. Vykľul sa z toho prvý zúbok 🙂 lámať si nad tým hlavu netreba ak nestráca na vahe, tiež som vyskúšala všetky fľašky nám sa osvedčil tomme tippe je mäkší tak sa jej ľahšie ťahalo. Trvalo to 1 a pol mesiaca ukázal sa prvý zúbok, potom druhý tretí štvrtý 😃

nika_17
autor
29. nov 2016

@majcii dakujem za podporu.Nechcela som z toho zo zaciatku robit vedu,ale trva to uz cca 10 dni a som viac a viac zufala a uz neviem ci robit ☹ predtym pekne papala,davala 150ml uz som chcela skusit aj 180 ml a v tom nastal zlom a za hodinu krmenia da ledva 110 ml ☹ ale snad sa to zlepsi uz

nika_17
autor
29. nov 2016

@nika9876 no na vahe zas nestraca ale ani nepribera ☹ zubky jej skusam a pozeram stale,prsty stale cucka v puse ale zatial nic

nika9876
30. nov 2016

@nika_17 určite to budú zúbky. Aj ja som jej každodenne prezerala a nič nakoniec pri večernom kúpaní som zazrela prerezany zúbok. Po tomto sa všetko dalo do normálu, a po dvoch týždňoch znova to som už vedela, že to bude ďalší zúbok len to chvíľu potrvá kým sa ukáže. Všetko bude v poriadku, skúste ju už prikrmovat a netreba sa príliš riadiť tabuľkami 🙂 mne mala papá max 2x 100ml denne a to už má 7mesiacov. Viac ani nepapala.

nika_17
autor
30. nov 2016

@nika9876 dakujem za podporu a dufam,ze mas pravdu.Ja uz od zufalstva aj placem,ked vidim,ze nepapa.Za tyzden zaciname s prikrmami,tak dufam,ze sa to upravi..

agathachristie
30. nov 2016

Ahoj mali sme to isté. Niekedy nič nejedla aj dva dni. Presne v tom istom veku. Veľa som plakala, boli sme zúfalí. Úplne samé to prešlo. Teraz pije v pohode 200 ml ako nič. Takže hlavne NETRÁP SA. Držím palce. Keby niečo kľudne mi napíš.

nika9876
30. nov 2016

@nika_17 presne tak som to prežívala aj ja, od zúfalstva plač, ale pochopila som že to proste potrebuje čas a bude všetko ok. S prikrmami som začala v 3,5m a veru neľutujem ukludnila som sa, že nehladuje a veru pevnú stravu papá aj za troch. Držím palčeky, nech sa to rýchlo upraví 🙂 keby náhodou len psychickú podporu potrebuješ kľudne mi napiš.

nika_17
autor
30. nov 2016

@agathachristie dakujem za podporu,som trosku kludnejsia,ale ako dlho vam tento stav trval? Lebo my sme na tom rovnako uz dva tyzdne a to sa mi zda pridlho ☹

nika_17
autor
30. nov 2016

@nika9876 tiez dakujem za podporu,skusim este pockat,ved co ine mi ostava.A vam potom tie prikrmy papala normalne? Len mlieko nechcela?

badimeria
30. nov 2016

@nika_17 ahoj,idem ta trosku podporit.Mame rovnako stare deticky a rovnaky stav teda my este horsie.Papaval 150 zrazu ani za nic vypinacky rev pluje to.Boli sme u dr za tri tyzdne pribral 100g.Ostala zhrozena ale ze kym neschudol ok.Mliecko isto nemen skus ju pred kazdym jedlom vyprdkat davaj jej espumisan a plus pol hodinku potri dasna kremikom na detske zubky ono to tak,znecitlivie.Potom jej skus ponuknut ak nic tak,potom jedine co zabere unas vzdy uspat ju a potom v spanku,to dat vypit ale tak v polo spanku mne tak vzdy zje.Ked je pri zmysloch nehrozi.Cajik alebo vodicku davaj urcite aspon tak do 50ml zaden a zacni prikrmovat nas na lyzicku spapa,zeleninku.PEvne nervy nam sa to takto dari je to pracne ho,vzdy uspat ale aspon pribera uz

nika_17
autor
30. nov 2016

@badimeria ahoj,no nasa mala tiez papavala v pohode 150 ml,uz som jej chcela davat 180 ml,v tom zrazu sek.Najprv prestala v strede papania pit a zacala plakat,tak ze ok,asi chce odgrgnut tak som ju dala a potom ze dopapat zvysok,no a z toho zvysku sa stavalo menej a menej a teraz mi fakt ledva da 100 ml za cele papanie.Nechcem jej moc davat espumisan,predsa len takej malej hned lieky davat.Lebo ona fakt vyzera v pohode,akoby jej nic nebolo len to papanie nas trapi.Davam jej este cistu vodu ked tak a gel na dasienka a pupik jej davam az ked mam pocit,ze plače od bolesti,co je tiez malokedy..a u vas to ako dlho trva? A to mliecko uz pije lepsie ked ma aj prikrm?

agathachristie
1. dec 2016

@nika_17 no aj vyse mesiaca. potom zas zacala jest a zas na tyzden prestala.. tak v 5,5 m sa to stabilizovalo a papa uz pekne. hlavne sa neboj. od hladu neumrie. prejde ju to.

agathachristie
1. dec 2016

inak presne ako pise badimeria. nasa jedla v spanku. pockali sme kym zaspi a kazde 2,5 hod v noci davali. a cez den som ked sa zacala budit ryyyyychlo bezala robit flasku. ak som nestihla a prebrala sa tak smola. proste takto sme to nejako vykrivali.

badimeria
1. dec 2016

@nika_17 no tomu sa asi nevyhnes espumisanu nakolko ona moze kakat prdkat grgat ale koliku mat moze nas ju ma tiez trvalo to dva tyzdne nepapanie a, postupne som mu zacala brusko papanim roztahovat tym ze papal po spanku a ked bol hore a mal prave papat a zas nechcel tak som mu dala prikrm na lyzicku a to zjedol.A dnes uz celkom papa teraz prave vypil 150ml ale bol som snim u dr brala mu krv ci nema daky zapal potom mu robila vyter z hrdielka kukala ci nema zapalene nenasla ziadnu pricinu vsetko bolo ok cize to mohla byt iba kolika alebo hnevajuce zubky a naozaj slinta riadne neviem ako tvoja takze ak jej chces pomoct a aby priberala musis pristupit aj k espumisanu a potieratdasienka ak vies ze nema zapalene hrdielko alebo ine....

badimeria
1. dec 2016

@agathachristie ahoj moja som ani nevedela alebo nepovsimla si tiez vase trapenie ja som uz bola fakt zufala ajneobľubujem poplakala snim ale som vedela ze ked zaspi to donho dostanem 🙂 a aj same to preslo tak dufam ze zas raz nezacne strajkovat hi a ako sa mate?Uplne unas uzasne nasnezilo sa ideme posankovat 😁😘

nika_17
autor
1. dec 2016

@agathachristie no ja som zas zastanca toho,aby sa deti nebudili a nasa v noci pekne prespi aj osem hodin,tak to nechcem pokazit,ale rano som jej este v polospanku dala 120 a pekne vypila,teraz len 90 ☹ a viem ze od hlafu neumrie,len sa bojim,aby nas doktorka neposlala do nemocnice na nejake umele vyzivy

nika9876
1. dec 2016

@nika_17 jasné, krásne spapala 80g hneď na prvý šup, no a mliecko nič. Momentálne je to asi rovnako, zdá sa mi, že mliečko pije len kvôli smädu. Od hladu neumrie, kľudne jej skús dať mrkvičku, ukludnis sa a uvidíš, že všetko je ok 🙂 pediatricka mi vysvetľovala, že niektoré detičky už od 5mediaca vôbec nepijú mlieko. Keďže sa už nejedná o novorodenca nie je problém, dokrmime a je to, kvôli tomu sme začali skôr s tým dokrmovanim a veru neľutujem. Bola som zhrozená keďže moja kolegyňa porodila o mesiac neskôr ako ja a ony už 180ml papali no a mi horko ťažko 100ml aj to v polospánku ako tu dievčatá opisujú. S dokrmovanim sa to upravilo, ako aj bolenie bruška, prírastok na váhe a ani dasienko nebolelo keďže nemusela ťahať "horúce" mlieko. Sem tam si poplakala keď zahryzla do lyžičky ale papala po chvíľke ďalej 😃 dúfam, že sa to upraví aj u Vás.

nika_17
autor
1. dec 2016

@badimeria no nada riadne slinta uz asi mesiac a tak isto dlho a prsteky v puse,tak cakam na zubky,ale stale nic nevidime ani necitime..a pouzivame len antikolikove cumliky,tak by koliku mat nemala..

agathachristie
1. dec 2016

@nika_17 ja som ju nebudila vobec. dala do ust flasu ona vypila a spala. deti jedia zo spanku. bohuzial ked mi aj dva dni nic nejedla nemala som na vyber.

agathachristie
1. dec 2016

@badimeria my dobre. akurat som bola kupovat nejake darceky, malu som mala len v nosici tak som bola ovesana, ale zvladli sme to. prijemne sankovanie 🙂 u nas nic :(

nika_17
autor
1. dec 2016

Ahojte,tak som ju skusila nakrmit v polospanku,stiahla to ako nic,dakujem za radu.Ale davali ste deti odgrgnut alebo spat na brusko,alebo ako a ci ste to riesili?

veronika318
1. dec 2016

@nika_17 Ahoj, mi sme mali rovnaký problém, malý nechcel papať ani mm, ani um- mali sme sunar premium a malo priberal. Tiež som bola zúfala, 2x sme boli v nemocke, aby sa zistilo, že prečo nechce jesť, ale nič nenašli, bol a je zdravý. Tiež som kŕmila v polospánku a v spánku každé 3 hodiny a aj v noci. Keď sme začali dávať príkrmy sa to zlepšilo, teraz okrem 4 prikŕmov vypije 600ml mlieka - rano, večer a v noci. Malý má 9,5 mesiaca. Chcem ti len poradiť, aby si bola v kľude, bábo cíti, že si nervózna. Bude to náročne psychicky aj fyzicky - uspávať, dávať papať a stale dookola, ja som navyše ešte aj odstrekovala mliečko. Uvidíš, že keď to nebudeš tak prežívať sa to zlepší, viem o čom hovorím. A možno to je len chvíľková záležitosť, kvôli zúbkom.

nika_17
autor
1. dec 2016

@veronika318 dufam,ze mas pravdu a coskoro sa to zlepsi.Teraz sa snazim brat to tak,ze proste jej nechuti,tak nepapa.Buduci tyzden zaciname s prikrmami,tak uvidime ako nam to pojde.Tiez teraz papame sunar premium.A ozaj nezvykne si babo na to ze papa v spanku a ze pocas bdenia sa proste nepapa?

veronika318
1. dec 2016

@nika_17 tiež som sa bála, že nebude chcieť, ked bude hore, ale teraz mlieko vypije normálne, dokonca mal obdobie kedy chcel len mlieko. Ja som mu vždy skúšala dávať najprv, keď bol hore a keď nechcel alebo zjedol veľmi málo, som ho uspala a dala tak. Niekedy som mu to mlieko skúšala dať lyžicou, ale to dlho trvá. Uvidíš, že príkrmami sa to zmení, rozpapká sa.

nika_17
autor
1. dec 2016

@veronika318 a ako si to riesila s odgrgnutim ked spinkalo?