Sú instantné kaše také zlo?

23. feb 2024

Ahojte prosím vás dávam malému instantné kase na večeru, ryzovu, celozrnné, skúšam všelijaké druhy, väčšina mu chutí...malý je extrémne náročné dieťa a snažím sa pripravovať domáci obed aj desiatu, ale tu večeru už proste nestíham...ale čítala som v nejakej diskusii ze to je strasne ze to by nedali niektoré mamky ani keby co bolo, ja viem ze každý nech si robí ako chce každý má iné možnosti, ale cítim sa ako najhorsia matka, a to nevravím ze keď nestíham mu dám aj kupovaný obed...proste ja sa ledva najem, ani na záchod nestíham, variť si nestíham, upracem len to najzákladnejšie a nonstop s malým..ma 10 mesiacov...tak len chcem počuť názory ci mu tým veľmi zle robím.. dakujem

snehulak77
24. feb 2024

@nikpa veď ale kaše, ktoré opisujes nie sú detské kaše s označením veku, ktoré deťom dávame, keď majú pol roka. To sú instantné raňajkové kaše, o nich nikto nehovorí.

milanemila
24. feb 2024

Ja ich tiez pouzivam na ranajky pri oboch detoch. Dolezite je nech su nesladene a nie su v nich blbosti zbytocne. Pozri kase nominal alebo tie dm bio babylove neochutene.
Ja si davam velmi zalezat na strave, nie len pre deti, ale aj pre nas dospelakov a tiez nie vzdy mam cas, chut a energiu varit dlho cele zrna a robit kasu 🤷🏼‍♀️ ked vidim akym odpadom matky niektore deti tlacia a jedlom uplne nevhodnym k ich veku, tak si fakt nemyslim ze neochutena instatna kasa je to coho by sa trebalo obavat.
Mozeme sa bavit o tom spracovani obilnin, aby bola kasa instantna, ale neviem o tom ze by to bolo nejak skodlive 🤷🏼‍♀️ rada sa ale naucim nieoc nove ak ma k tomuto niekto vedomosti.
Toto je napriklad zlozenie babylove kase, kt mame doma

lenkakravcova
24. feb 2024

Keby boli také hrozne a nikto by ich nepoužíval, nepredávali by sa. Pozri v obchodoch ako ich ľudia kupujú. 🙂 Ja ich tiež dávam a nemám výčitky. Niektoré chutia aj mne 😃

mima1608
24. feb 2024

No do mňa doktorka doslova hučala, aby som malej zaviedla na večeru kaše. Moja malá nie je papkáčka a každý prikrm doslova bojujeme. Dávam jej mliečnu kašu na večeru, zje mi tak 5-6 lyžičiek a hotovo. Ja si myslím, že keby to bolo ozaj tak zlé, tak ani lekári by to neodporučali.

nikpa
24. feb 2024

@snehulak77 môžeme len polemizovať o akých kasach autorka hovorila.