Svokra dala mojej štvormesačnej dcérke výživu

horwi
23. sep 2021

Ahojte,
moju takmer 4 mesacnu, plne dojcenu dceru nachovala svokra vyzivou- mrkva, jablko. Stahujeme sa, takze ju mala na starost dve hodiny a dala jej odsate mlieko a vyzivu na striedacku... Vraj uz moze aj piskoty 🤷‍♀️🙈
Dufam, ze nic malej nebude.
Ked som sa spytala ci mala papala, myslela som moje odsate mlieko 🤷‍♀️ ona mi to povedala, az ked som prisla po malu, ze je uz velka a papala vyzivu- pol pohara 🤯🤯🤯🤯

zuzanockamt
23. sep 2021

@horwi Jasné, že jej nič nebude. Nerozumiem tej panike. Vlastne rozumiem. Lebo svokra 🤦🤦🤦

zuzkaa1991
23. sep 2021

@horwi ako každý ma iny názor na prikrmy ale janmam prvé dieťa nevedela som vela o tom niemsom.ten typ ze som hladala na nete co a ako bolo mi povedané ze najprv ma byt zelenina nech si babo zvykne na chute az potom ovocie kedze je sladsie a zeleninu by mohlo.odmietatm...us piskoty by sa mali papat neskor.kedzemaj cukor aj lepok obsahujú ale zas nic zle.sa stat.nemoze len trosku.brusko.boliet mozno

ewelinka21
23. sep 2021

@horwi mas takmer 4 mesacnu dceru… to znamena, ze dcera este nedovrsila plne 4 mesiace?

duduska25
23. sep 2021

Nic sa jej nestane. Predpokladam, ze malinku nestrazi denno denne. Bud svokre vdacna, ze sa ti o dcerku s laskou postarala.

jjanulienka
23. sep 2021

Neboj nič jej nebude 😉moja mala ako prvé lepok😅😅 moja mama dala malej rohlik..

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinoocka
23. sep 2021

Čo by sa jej malo stať ? Po prvé zjedla to jeden krát , po druhé deti na umelom mlieku už začínajú v tom veku s príkrmami a po tretie aj dojčené deti odporúča mamila prikrmovať kalorickymi potravinami už v tomto veku ak má žena napr.malo mlieka , radšej ako umelým. Nijak mi z toho nevychádza čo by jej mohlo byť. A inak buď rada že jej chutilo ,do mojich som príkrmi nevedela dostať ešte ako 8 mesačne zjedli ledva tri lyžičky 🙄

slavuska1506
23. sep 2021

@horwi uplne ta chapem. Neboj, nic jej nebude. Tiez by som svokru asi zabila. Mne sa vsetci cuduju, ze akoto ze moja este nepapa sladkosti (keksy, lizatka, cokolady). Este nema ani 2 roky a oni sa cuduju ?!?!? 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

nika23t
23. sep 2021

@horwi ja Ti rozumiem. Ak je dieťa plne dojčenie a nemá ešte ani 4 mesiace, výživa je zla volba. V prvom rade, prvé prikrmy by nemali byť sladké. A druhá vec, myslím, že mama je tu od toho, aby rozhodla, kedy a co dieťa prvýkrát zje - okrem mlieka. Skus so svokrou hodiť rec a vysvetliť jej to. Mne to robila moja mama, v dobrom presvedčení, že však mala potrebuje už zmenu. Na porazku... Ale tak s mamou sa inak rozpráva. Malej pravdepodobne nič nebude, ale ja by som ešte počkala. A hlavne s výživami...

martinoocka
23. sep 2021

@nika23t to je druhá vec že by sa to nemalo dávať nemá byť sladké atď....a vzťah so svokrou ...že by mala rešpektovať čo povie matka dieťaťa ....áno samozrejme....ale autorka sa pýtala či malej nič nebude....no nebude....a aj keď raz zjedla sladkú výživu to neznamená že už nebude chcieť zeleninu jesť teraz ....bolo to raz....

luccija
23. sep 2021

@horwi to buď rada, že ju nenapchala tými suchými piškótami:(môj bratranec v tom veku jedol sviečkovú a mne, keď mama hovorila odkedy som co jedla som nechcela veriť.Mozno moje vnúčatá budú mať zase iné stravovacie móresy🙂

dollyzv
23. sep 2021

Mňa by porazilo...my sme s drobcom (už 6mesacnym) bojovali so zeleninou pri prvých prikrmoch kvôli citlivému brušku..skoro po každom prikrme plakával,bol nepokojný,mal zastavené prdy..museli sme to presunúť o ďalších pár tyzdnov..neviem si predstaviť kebyže mu dám mrkvu s jablkom 3mesacnemu 😯😯(keď píšeš že nemá ani 4).."neboj nič mu nebude" som tiež počula keď mu stará mama môjho priateľa dala zuzlat kozku zo slaniny...(9mesacny) a celú noc som s ním bola hore čo reval kvôli prdom..(bol u nej len partner s malým,dozvedela som sa to až keď malý bol nepokojný a spýtala som sa ho či mu nedávali niečo nové)..každé dieťa je iné..to že nic nebolo 5mesacnej anicke neznamená že nič nebude aj 7mesacnemu jurkovi

kitycat
23. sep 2021

Tvojej mme by si povedala rovno, ze nie si pripravena aby tvoje dieta uz prelso na taku stravu...ale ide o svokru. Treba sa poradit a internetovo popranierovat. Nic nebude a mozes zacat s prikrmami 😊

nevenka
23. sep 2021

@kitycat preco by mala zacat, nema este plne 4 mesiace a je plne dojcena. Kam sa ponahlat?

nevenka
23. sep 2021

@dollyzv ja mam uz druhe kolikove dieta. Bolenie bruska od narodenia. Svagrinin maly je tazsi 4 mesacny ako nas 9 mesacny. Po kazdom jedle trpnem, co zas v noci bude...ked davam troska noveho, davam si bacha. Ako sme zacali s prikrmami, katastrofa. Ale mlieka uz mam menej a nestaci mu a umele z flasky mi nechce.
Mne keby toto bez opytania svokra spravila alebo mama, nastve ma to poriadne. A slaninu???
Poznam aj take, co stvormesacnemu davali zltko s cukrom a skoro som odpadla, ked som to pocula 🙄. Moj by skoncil isto v nemocnici po tomto...😒

zenazaba
23. sep 2021

@zazvorka87 ved ma skoro pol roka? To dieta ma 3 mesiace aj nieco 🤦‍♀️

maminkadeticiek
23. sep 2021

@zuzanockamt Akoze to vazne?!TO VAZNE???Teba by nenasralo keby niekto komu s doverou zveris tak male babatko mu dal jest nieco co este nikdy nejedlo bez tvojho vedomia?!??4 mesacne plne dojcene prikrmy?Mna by vyrutilo od zlosti hoci by to bola aj moja vlastna mama.

maminkadeticiek
23. sep 2021

Absolutne ti rozumiem.Tu nejde o to co moze.Jasne ze ho to nezabije.Tu ide o to ze plne dojcene dieta staci ze bude mat prikrmy od ukonceneho 6.mesiaca ale najma ze si to vobec dovolila!Mne by bolo jedno ci moja mama,ci svokra ci kto.Hrozne by som sa nasrala a povedala ze dufam ze si to strazenie uzila,lebo ak jej nemozes doverovat v tak zakladnych veciach tak dieta viac strazit nebude.Kokos,ako toto je fakt sila.

miadi
24. sep 2021

Nebude jej nic iba bude mat raz ine kaka smradlavejsie. Muselo jej to riadne chutit. Ked zjedla pol pohara. Vacsinou tie prve prikrmy su take ze par lyziciek. 😁Svokra je asi z generacie ked kojili 3-4m max tak si myslela ze vnucka je vyhladovana. Je to sice drze od nej ale zaroven nedala jej jed na potkany. Pri prvom dietati si clovek tak dava pozor zakusok -tortu prvy x v 2r lizatko prvy x v 3r .. a ked budes mat druhe tak to prve sa “podeli” o sladkost aj s mensim surodencom. Proste to len predychaj svokre malu daj postrazit az v 6M - a ona ti ju vdacne nakrmi vyzivkou a piskotami. ( alebo donesies svoj domaci prikrm ) Niekto nema ani taku babku co postrazi 2h ..

luciasveckova
24. sep 2021

@horwi neboj sa nič sa jej nestane

thoughtfulweirdo
24. sep 2021

Nooooo všetky tie "nič jej nebude" komentáre sú dosť smelé 🤔 samozrejme nič život ohrozujúce jej naozaj nebude, ale také bolenie bruška je "nič" len pre tých, čo s tým deckom nemusia byť hore, že áno 😉 nie bezdôvodne sa príkrmy začínajú po pár lyžičkách a jednozložkové a teda isto nie v 3 mesiacoch preboha 🤦 trávenie trojmesačného na takéto kombo určite nie je pripravené a hoci je naozaj možné, že to zvládne aj bez toho bolenia, vôbec to nie je tak zaručené, ako sa tvária tie komentáre. A tomu tráveniu je úplne jedno, či to tam natlačila svokra, mama alebo svätý Peter, to nemá s rodinnými vzťahmi nič spoločné.

miadi
24. sep 2021

@thoughtfulweirdo to je uz xx hodin dozadu Keby ju malo boliet brusko uz by to davno bolo . Autorku trapia dlhodobejsie nasledky.

thoughtfulweirdo
24. sep 2021

@miadi No to som z toho teda nijako nevyčítala, kedy dala svokra tú výživu 🤔 možno sú akurát tiež hore, len autorka nepíše update 🙂

zuzanockamt
24. sep 2021

@maminkadeticiek mám dve deti, obidve v 4-roch mesiacoch začínali s príkrmami, mama aj svokra tiež vychovali svoje deti, takže moja dôvera tam je, neriešila by som teda pár lyžíc ovocnej výživy, nebol to segedínsky guláš, takže pokoj a dýchať zhlboka

maminkadeticiek
24. sep 2021

@zuzanockamt A boli plne dojcene??Neverim.Nebola by si urcite ani ty taka hlupa aby si dala plne dojcenemu dietatu v 4 mesiacich prikrmy nieto piskoty!Hadam by si tiez pocuvala co ti povie doktorkamAle tu nejde o to ci to tvoje deti prezili!Ty o koze jano voze ak nevidis.Tu ide o to ze autorka jasne povedala aby jej dala materske mlieko ktore pripravila a ona bez dovolenia natlacila dieta vyzivou a piskotami.Akoze comu nerozumies??To je len mne svate respektovat to co povie matka?!Tu ide o to ze sklamala jej doveru,urobila si po svojom a hawk.

vevesh
24. sep 2021

@maminkadeticiek moja svokra zacinaju prve prikrmy s jogurtom a chlebom, pokracuju v 6m vajickom v oleji a chlebom- tak vyskusala jogurt a chlieb na mladsom dietati (ina kultura). Sice sokova terapia, ale predychala som to, kedze prve dieta nikdy nevidela a chcela druhe dieta nakrmit podla ich zvykov. Tretie dieta odmietalo akykolvek prikrm a zo zufalstva som mu v 8 mesiacoch ten jogurt s chlebom dala a div sa od radosti nezadrhlo. Nic nie je tabulkove a deti su zive a zdrave. Budu horsie problemy ako vyziva vo vztahoch...

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminkadeticiek
24. sep 2021

@vevesh Napriek tomu rozhoduje vzdy matka.A matku treba reapektovat.Ak to tak nie je u mna ma problem.

mimi2120
24. sep 2021

Mna by mrzelo, že som nebola pri tom keď moje dieťa prvýkrát ochutna niečo iné ako mlieko.

ankare
24. sep 2021

Nebude jej nič, neboj, ale chápem Ta, aj ja by som mala nervy.