Zelená stolica u 3 mesačného bábätka?

chrumen
14. apr 2011

ahojte mamičky, naša mála má už tretí deň zelenú stolicu ☹ celkový príjem je necelých 1000ml denne pričom musím kombinovať MM a UM, je denne 6 dávok - UM má tak najviac dvakrát tak neviem kde je problém. Stretla sa niektorá z vás s podobným problémom? o zelenej stolici sa vraví že je hladová ale pri tom koľko ona zje denne a je spokojná pochybujem že hlad je posledné čo ju trápi ... ďakujem za info, rady 🙂

ela2710
14. apr 2011

Ahoj, nic si z toho nerob, podla mna papa akurat, nas mal mesiac zelene stolicu a nebol hladny to viem iste 😉 . Mozes byt pokojna, casom taku mat nebude, po mesiaci mal uz taku zlto-hnedu a teraz ma normalnu kedze uz aj prikrmujeme 😉

anjelicek26
14. apr 2011

To, ze je zelena stolica hladova je len mytus... hladova stolica je kyslo pachnuca, spenena hnedo/tmavo zelena.

Zelenu stolicu u babatka mozu sposobit sopliky alebo pije vela predneho mliecka. Pri prvom treba viac odsavat a pri druhom treba upravit techniku dojcenia.

Netreba sa bat, ak by to trvalo velmi dlho, skus sa na to spytat lekarky. Ale pokial je spokojna, tak je to urcite v poriadku.

sisaha
14. apr 2011

zelena je preto, lebo UM obsahuje zelezo a to sfarbuje stolicu do zelena. Nemusis sa obavat. Ak babatko pribera na vahe, ja by som sa neznepokojovala.

martaniana
14. apr 2011

pretože dávaš aj UM tak má zelenú stolicu, je to normálne..má viac železa, je to v pohode 🙂

karol123321
28. okt 2015

Ahojte potrebujeme nazor alebo odpoved. Nas 3mesacni syncek ma zelenu hnacku s nestravenimy zviskami papa len Nutrilon Pronutra co moze bit dovod dakujem