Ktoré obchody s detskou obuvou uprednostňujete?
Ktoré obchody s detskou obuvou máte najradšej a hlavne ktoré značky kupujete svojim deťom, aby tá obuv bola zdravotne nezávadná a mala aj klenbu, aby sa predišlo plochým nohám? Máte skúsenosti s obchodom CCC, lebo majú tam celkom pekný výber, len neviem, či sú kvalitné. Alebo radšej zájsť do Deichmannu alebo Garfieldu?
Stručné zhrnutie
- Pri výbere detskej obuvi je dôležité, aby mali správnu podporu klenby, najlepšie sú topánky s ohybnou podrážkou a spevneným členkom.
- Detská obuv značky Fare je odporúčaná ako kvalitná a zdravotne nezávadná, dostupná v špecializovaných butikóch.
- Mnoho rodičov uprednostňuje značky ako Superfit, Elefanten a Protetika pre ich vysokú kvalitu a komfort.
Najčastejšie otázky
Q: Aké značky obuvi sú najlepšie pre malé deti?
A: Odporúčané značky zahŕňajú Fare, Superfit, Elefanten a D.D.STEP, ktoré poskytujú kvalitnú a zdravotne nezávadnú obuv.
Q: Kde môžem nájsť detskú obuv so zdravotnými normami?
A: Detskú obuv so zdravotnými normami môžete nájsť v špecializovaných butikóch, ako napríklad na adrese www.beni.sk alebo v obchodoch Fare.
Q: Kde sa dajú kúpiť kvalitné prechodné topánky?
A: Kvalitné prechodné topánky sú dostupné v obchodoch ako Deichmann, Humanic či cez internetové obchody ako www.protetika.sk.
Q: Aké sú skúsenosti s obuvou značky CCC?
A: Skúsenosti sa líšia; niektorí rodičia považujú obuv CCC za nekvalitnú, zatiaľ čo iní našli v CCC dobre fungujúce modely, najmä pre deti.
Závery z diskusie
Zhoda
- Rodičia preferujú obuv s ohybnou podrážkou pre zdravý vývoj detskej nohy.
- Detská obuv by mala mať funkčné vlastnosti, ako je spevnený členok a kvalitné materiály.
Sporné názory
- Niektorí rodičia odporúčajú nakupovať drahšie obuvy pre dlhšiu životnosť, iní uprednostňujú cenovo dostupnejšie možnosti, aj keď so sú riskovaním nižšej kvality.
Otvorené otázky
- Aké konkrétne modely obuvi sú najlepšie pre deti s plochými nohami?
Spomenuté značky a firmy
Fare, Superfit, Elefanten, Protetika, D.D.STEP, CCC, Humanic, Deichmann, Beni, Boticky, Vivobarefoot
Spomenuté produkty a metódy
detské topánky, ortopedické vložky, kožená obuv
Miesta a osoby
Brno, Bratislava, Zilina, Topoľčany, Bardejov, Žirafa
@ivinecka113 kludne tam kup, ja kupujem u nasho obuvnika vložky a on mi to tam pekne zastrihne podla velkosti a stoja 2 až 3 E.
@meluela to mas pravdu 80 e za topanky na jednu sezonu je dost /a to ja musim kupovat dvojmo/ pre dospeleho sa to da lebo ich vynosi dlhsie ale deti z nich strasne rychlo vyrastu u nas je aj velmi malo obchodov takze mam obmedzeny vyber naposledy som kupila detom botasky v deichmane /bobi shoes/ a len prebehli raz v nich po vlhkej trave a nohy mali cele mokre ☹
Ja definitivne davam prednost Vivobarefoot topankam, na lilijolie.com, ebay a amazon
v Deichmanne predávajú nekvalitnú detskú obuv, už som reklamovala 3 topánky do 3 mesiacov nosenia. Hlavne mc queen som kúpila jedny papučky a jedny topánky a po 2 mesiacoch sa začali odlepovať. Takže ich neodporúčam. Už tam vôbec nebudem nakupovať, aj reklamáciu mi zamietli pri odlepovaní podrážky pri 3-mesačnom nosení /vraj neprimeraný mechanický zásah pri používaní posudok od spoločnosti VIPO/.
Ja kupujem zvycajne v obchode Predeti.sk, maju tam dobry vyber a overenych vyrobcov. Obcas, ked su vypredaje, tak na vertabudet.fr. Zatial sa mi nestalo, ze by som cez net kupila zle cislo, maximalne bolo o nieco vacsie 🙂
Obuv Zirafa v Ziline, alebo cez ich stranku a absolutna spokojnost🙂 su sice drahsoe, ale napr. S Protetilou sa nedaju porovnat.
boze baby, to vazne date tolke peniaze za detske topanky??? neviem si predstavit, ze by som dala 40€ za jedny boty, ked napr. minule leto pocas dvoch mesiacov mal 3 sandalky z dovodu, ze mu rastla noha jak besna... a to ma len dva roky. ja dam max. 30€ (aj to za zimne). vacsinou som mala stastie na dobre topanky, kvalitne. kupujem v obuve klasickej, ale aj v ccc, deichman v rakusku (raz bola super akcia na jesenne cizmicky elefanten z 50€ na 20€ a takisto jesenne vyvysene tenisky za 10€)... vacsinou kupujem take tie lepsie znacky, overene a niekedy kupim aj dopredu ked je akcia o cislo vacsie (hlavne jar, jesen)...
Ja radsej dam viac na topanky a usetrim na obleceni, to nakupujem v Lidli. Ja to robim podla seba, odledy si kupujem kvalitne topanky, nebyvam v zime chora, predtym stale. A este jarne a letne topanky kupujem od RAK, pekne, makke a slovenske🙂
poradte kde kupit detom botasky?kupujete znackove adidas a pod. alebo aj ine?resp. neviete poradit kde maju nejake dobre akcie?
Vivobarefoot ma teraz valentinsku akciu zlavu 25% na vsetky cervene topánky na www.zdravaobuv.sk
akurat som dnes natrafila u nas v obuvi na akciu tak som chalanom kupila botasky peddy dufam ze nebudem sklamana
Ja kupujem Geox a Superfit, ked bol maly mensi tak aj Richter, papucky len ciciban alebo Rembut.
Baby poradte kde kupujete kvalitne topanocky take prechodné v cižmičkách sa nám poti moc noha, dakujem
No ja by som chcela neterke kupit prechodne topanocky brat na tom nie je financne dobre a ako krstna sa chcem nejako cinit ale tiez neviem kam mám ist aby boli kvalitne
skuste vivobarefoot da sa aj cez net objednat a postove je zadarmo 🙂 .... http://www.vivobarefoot.sk/produkty/detske/
Ahojte baby...nedavno som tu..a kupila som od jednej maminy topanky..co uz bolo piuzite...ale to nenapisala ze je to poskodene...-pekna velka diera na spodku...--a teraz co??
ahoj, baby, kúpila som výhodne Superfitky v super akcii na e-shope v detskej obuvi Žirafa, prebieha tam sútaž.
@milota164 prosim kde všade predávajú sandálky pre ročné dievčatko protetiky? Iba v lekárni? Cez internet nekupujeme . Ďakujem
spociatku som mu kupovala v lekarni prip. specializivanych predajniach, ale ked som zistila, ze mu noha rastie velmi rychlo a niektore topanky ani nestihol vynosit, zacala som mu kupovat topanky klasickych obuvach - ccc, deichman, sportovych, cez net tiez objednavam, bata ma detsku obuv...a tak rozne.
Ahojte, syn ma takmer 19mes., prve sandalky sme mali zn. WANDA- boli sme spokoní, neskôr PROTETIKA, aj na jesen aj na zimu, tie boli semišové a po impregnovaní ani raz sa nepremočili. Teraz som už na jeseň kúpila zn. D.D.STEP- maďarská, sú mäkké, podrážka pružná a ručne šité, na stielke je vyznačené, kedy je dieťaťu topánka dobrá, malá, veľká, len sa netreba báť a v predajni ju vybrať a odskúšať. Cenovo boli cca27€, päta a špica sú pevné. Tak uvidíme, keď ich začne nosiť.
@soldi maju mat rovnu podrazku? moj maval doteraz rovne podrazky a boli sme na preventivke a poslala nas z emame ploche nohy doktorka a dala nam ay sme si dali spravit malemu ortopedicke vlozky a trosku sa mu krivy chrbtica tak na co ma byt rovna podrazka ked nam dali ortopedicke vlozky?
Nie, Wanda, Protetika nemali rovne stielky a aj D.D. Step maju trosku klenutu stielku. No ked doktorka urcila plochu nohu a ortopedicke vlozky, treba asi zacat pracovat na tom, aby sa co najskor predislo kriveniu chrbtice. Skusila by som si pozistovat co najviac info ohladom plochych noh vo veku vasho dietata a mozne alternativy.
ja kupujem v deichmanne -elefanty,Humanic, v ccc som kúpila papuče a tenisky adidasy normálne v obchode alebo v e-shope.

@meluela niekto kupuje stvore topanky v hodnote 80 a za par tyzdnov ich reklamuje alebo vracia a niekto kupi jedny poriadne za 80e a nosi ich celu sezonu..nevidim v tom az taky rozdiel..mna to uz po tych rokoch vracania a reklamacii skratka omrzelo a vzdy sa snazim vybrat jeden typ,ktory sa hodi ku vsetkemu a viem ze su odolne proti okopaniu,dazdu a podobne..kazda sme ina..niekoho ak bavi chodit stale po obchodoch nech sa paci,nikomu to neberiem a navyse vzdy tie topanky este predam a vrati sa mi celkom pekna cast ..