Aké oblečenie kúpiť pre januárové bábätko?

katuska810
26. aug 2016

Ahojte. Som prvorodička a len prednedávnom som sa tu zaregistrovala. Potrebujem Vašu radu. Dieťatko by sa malo narodiť v januári alebo februári, a ja absolútne netuším aké oblečenie mu mám kúpiť na zimu?, aké číslo nosí novorodeniatko? resp. po koľko mám kupovať napr. body, myslím počet? Priateľ už aj pozerá kočíky,postieľky, ale obaja v tom máme veľký chaos heh :D Zatiaľ čítame knihu Sprievodca tehotenstvom? Poznáte i nejakú dobrú knihu, čo sa týka materstva? Ďakujem Vám veľmi pekne za akékoľvek rady 🙂

jarushka1981
26. aug 2016

To je mile, ake starosti si robis s oblecenim. Asi som aj ja prvy krat stresovala - ale uz si to nepamatam. Prve dietatko som totiz mala pred 12 rokmi 🙂 Na zaciatok ti netreba vela veci, 1- 2 tenke bavlnene ciapocky , 1 hrubšiu napr. pletenu vonku, (pripadne z flisu - tu chlpatu), 1 svetrik alebo chlpatu mikinku (aj tak budes mat dietatko vo fusaku, pripadne v perinke a zabalene v deke). So svetríkom by som zacinala s vel. 62, rukavy sa predsa daju zahnut. Body by som kupila zo 5 kusov vo vel. 56, 5-7 kusov vo vel. 62, mozno tiez vo velkosti 68, este by som kupila taky bavlneny svetrik (reklik?) ci ako sa to vola, proste na gombicky, prip. cvocky, ak by bola babatku zima. Dupacky, pripadne polodupacky (to su tie do pasu ale s nozickami ako dupacky) zo 5 kusov vo velkosti 56, 5-7 kusov vo velkosti 62, neskor uz maminy zvyknu dat aj riflicky, takze z cisla 68 z moze byt pestrejsi vyber 😀
Neviem ci sa davaju este ortopecicke nohavicky - postolky, ak ano, tak sa oznacovali 1,2,3. Viem ze som mala iba velkost 1 a 2, z kazdeho iba dva kusy. Zavinovacky by som kupila iba 2 max. 3., nemusia byt klasicke, teraz su krasne napríklad aj tie z minky materialu. Nezabudni na bavlnene plienky, vyuzijes pod hlavicku do zavinovacky, pripadne na odgrgnutie, mala som asi 20 kusov, viac urcite netreba, mozno aj menej, neviem ak casto bude potreba prat. Inak mne sa na spanie pre babo osvedcili bavlnene overaly (z kazdeho cisla som mala po 3 kusy), take co kupis napríklad v tescu ako trojpack napríklad, pouzivali sme ich od narodenia, hadam do 1,5 - 2 r. Ak ma este nieco napadne, tak ti dopisem 😉

babulka82
26. aug 2016

@katuska810 hlavne nestresovat a nič nečitat lebo realita je uplne ina povačšine 😀 Každe dieta je ine. A vecičky si kup napr. 2 ks z každeho oblečka a to ti postači ,babatko velmi rychlo rastie dlho to neponosite.Dneska ked mate peniažky kupite všetko aj večer cez net. 😉

jarushka1981
26. aug 2016

@babulka82 to je pravda, nieco ti pochybi, bud nakluses do tesca alebo kupis cez net a mas to do 2 dni doma.

lucinka511
26. aug 2016

@katuska810 je to aa uz strwsujes.? na to mas este cas☺

meluela
26. aug 2016

@katuska810 ahoj, moj starsi je januarovy .. oblecko by som kupila tak 5-7 kusov bavlnenych overalov, 6-7 kusov bodyniek - v zime sa mi osvedcilo davat bodynko a na to overal, aj v porodnici tak davali. cislo 56 ak ste mensi alebo rovno 62 ak ste s otcom dietata vacsi. ono sa tie velkosti aj velmi lisia podla vyrobcu. slovenske sedia presne, hmkove su niektore strihy tak o cislo vacsie, f&f su velmi uzunke a skor mensie a este sa aj dost zbehnu. kup si aj nejaky chlpaty overalik, ten je fajn na prevoz v autosedacke z porodnice a na poradne. Hlavne nie vsetky tie neprakticke vecicky, ktorych su teraz plne obchody ako rifle pre novorodenca a pod. A aby to malo uzavrete nozky, lebo neviem ako ine deti ale mojim vydrzia ponozky na nohach maximalne 5 minut 😀